AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bydluck
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2016, 12:44

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: bydluck »

Panie i Panowie, orientujecie się ile mniej więcej teraz można dostać za AVP 2ed, Hot Landing Zone, Predaliena, WY Commandos, Alien Warriors? Wiem, najlepiej by było wystawić na allegro od 1 zł, ale tak dawno nic tam nie sprzedawałem, że nie ogarniam i w sumie wolałbym nie. Widzę kosmiczne ceny na Ebay, podstawkę na OLX po 550-600, a w archiwum allegro, że Predalien ok. 70, komandosi i żołnierze po ok. 100. Najtrudniejsza sprawa wydaje się z HLZ, bo tutaj dylematy są takie, czy na pewno sprzedawać teraz, czy czekać aż da się wymienić na kawalerkę w centrum Poznania ;)
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Z tym towarem jest tak, że jak znajdziesz chętnego to pewnie puścisz za dużo (podstawka do 3, hlz do 4 stówek), małe dodatki do stówki (chyba, że exclusivy), ale o chętnych trudniej bo to dość niszowa gra. Cen takich jak przy BSG czy innych tego typu hitach nie oczekuj raczej :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
bydluck
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2016, 12:44

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: bydluck »

No jasne, wiadomo że gra dla węższego grona odbiorców :) Dzięki za podpowiedzi. Choć podejrzewam że jeśli znajdę chętnego który bardzo chce mieć grę, a nie ma innych którzy mogą ją sprzedać, to te kwoty maksymalne da się jeszcze bardziej wymaksować, ale to już temat na inną dyskusję :)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

Jakiś czas temu bawiłem się w sprzedaż AvP 2ed. oraz większości dodatków. Sprzedaż prowadziłem za pośrednictwem allegro oraz za pośrednictwem forum. Sprzedaż podstawki zajęła mi kilka tygodni i ostatecznie zeszła za 360 pln na allegro. Dodam, że podstawka miała pomalowane modele. Z dodatkami było różnie - Speciment 6, Predator Berserker Savage Edition czy Valentine Promo Predator zeszły jak na pniu. Przy niektórych dodatkach musiałem jednak uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz zorientować się ile można wyciągnąć na sprzedaży poszczególnych dodatków to obadaj ten odnośnik: https://archiwum.allegro.pl/listing?str ... t%20begins
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Gra ktoś jeszcze w AvP czy gra spoczęła u większości na dnie szafy, w oczekiwaniu, że film AvP 3 ( o ile kiedykolwiek powstanie). Ciekawi mnie, czy ktokolwiek stworzył jakiś fanowski dodatek aby można bylo grać w 4 osoby. Sam myślę nad stworzeniem frakcji/ postaci Predaliena ( + dodanie mu mozliwości wybrania skilli przed rozgrywką), gdyż zawsze wkurzało mnie to, że potrzeba do gry takiej konkretnej iloci osób: trzy, ani mniej ani więcej.
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

lukkk pisze: 12 lis 2021, 21:57 Gra ktoś jeszcze w AvP czy gra spoczęła u większości na dnie szafy, w oczekiwaniu, że film AvP 3 ( o ile kiedykolwiek powstanie). Ciekawi mnie, czy ktokolwiek stworzył jakiś fanowski dodatek aby można bylo grać w 4 osoby. Sam myślę nad stworzeniem frakcji/ postaci Predaliena ( + dodanie mu mozliwości wybrania skilli przed rozgrywką), gdyż zawsze wkurzało mnie to, że potrzeba do gry takiej konkretnej iloci osób: trzy, ani mniej ani więcej.
Ja już swoją kolekcję sprzedałem, bo trafiała na stół zdecydowanie za rzadko. Ale nie za bardzo rozumiem, co szkodzi w graniu 1v1. Ja grałem w 3 osoby, ale na ile pamiętam to spokojnie gra by poszła również na 2 osoby.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: LordVinek »

lukkk pisze: 12 lis 2021, 21:57 Gra ktoś jeszcze w AvP czy gra spoczęła u większości na dnie szafy, w oczekiwaniu, że film AvP 3 ( o ile kiedykolwiek powstanie). Ciekawi mnie, czy ktokolwiek stworzył jakiś fanowski dodatek aby można bylo grać w 4 osoby. Sam myślę nad stworzeniem frakcji/ postaci Predaliena ( + dodanie mu mozliwości wybrania skilli przed rozgrywką), gdyż zawsze wkurzało mnie to, że potrzeba do gry takiej konkretnej iloci osób: trzy, ani mniej ani więcej.
Ja gram czasem, ze szwagierką i teściem, a jak moja się skusi to jako 4 frakcję dajemy przyjemniaczków z Weyland-Yutani- jako tych złych ludzi, ewentualnie inny klan predatorów, Po za tym zrobiliśmy własne karty by mechanikę trochę uprościć i przyśpieszyć rozgrywkę.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

LordVinek pisze: 19 lis 2021, 14:02
lukkk pisze: 12 lis 2021, 21:57 Gra ktoś jeszcze w AvP czy gra spoczęła u większości na dnie szafy, w oczekiwaniu, że film AvP 3 ( o ile kiedykolwiek powstanie). Ciekawi mnie, czy ktokolwiek stworzył jakiś fanowski dodatek aby można bylo grać w 4 osoby. Sam myślę nad stworzeniem frakcji/ postaci Predaliena ( + dodanie mu mozliwości wybrania skilli przed rozgrywką), gdyż zawsze wkurzało mnie to, że potrzeba do gry takiej konkretnej iloci osób: trzy, ani mniej ani więcej.
Ja gram czasem, ze szwagierką i teściem, a jak moja się skusi to jako 4 frakcję dajemy przyjemniaczków z Weyland-Yutani- jako tych złych ludzi, ewentualnie inny klan predatorów, Po za tym zrobiliśmy własne karty by mechanikę trochę uprościć i przyśpieszyć rozgrywkę.
A mógłbyś się tymi kartami podzielić??? :)
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: LordVinek »

Jasne, tylko podaj mi maila, bym mógł wytłumaczyć o co chodzi :) Chyba, że jesteś z okolic warszawy to mogę zaprosić też na wspólną grę.
DziuraX
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 01:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: DziuraX »

Mam grę AVP the hunt Begins, grał ze stałą dwójka przyjaciół gdzie każdy z nas uwielbia te uniwersum.
Klimat z AVP THB wylewa się i przy tej grze za każdym razem świetnie się bawimy.
Co powiecie o grze Alien Another glorious day w porownianiu do powyższego AVP ? Czy Alien da nam więcej emocji ? Jest sens kupowania Aliena kiedy w AVP jest tryb "The last standing" (osobiście nie grałem chętnie usłyszę o tym opinię)
W związku z brakiem czasu gramy nie częściej niż raz na miesiąc w AVP więc obawiam się że alien nas nie porwie i będzie się kurzył na półce.
Nam zależy na klimscie, emocjach i dużej ilości zabawy. Warto kupić Aliena ?
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

To są zupełnie różne gry. THB to skirmish, AGDiTC to coop. Grałem w obie, no i dla mnie THB to lepsza gra, chociaż oczywiście wciąż nie wybitna :) AGDiTC ma wyczuwalny klimat, ale dla mnie tam było za mało emocji, raczej mało istotnych decyzji. Pomimo ciekawej mechaniki związanej z zarządzaniem kartami ja się zawiodłem i sprzedałem. Pomimo, że też jestem fanem uniwersum.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

AGDitC jest gra która warto kupić tylko ze wsz dodatkami, ale to już znaczny koszt. Dopiero wtedy jest to pełnoprawna gra. Widać że wydawca stworzył ją cała, a później pociął co skutkuje tym że gola podstawka wydaje się produktem niekompletnym. Jeśli cena za wsz Cię nie odstrasza to tylko ta opcja powinna wchodzić w gre! Naprawdę czuć że odgrywasz film (szukasz Newt, wpadasz w pułapkę Obcych, uciekasz transporterem, Obcy potrafią wyłazic dosłownie że wsz stron dzięki kartom skanera ruchu, odbijasz Newt z gniazda)! Dla mnie bomba! Ale podkreślę tylko ze wsz dodatkami co swoje kosztuje.
AvP Thb jest chyba najlepsza gra konfrontacyjna na 3 osoby! Zwłaszcza dzięki genialnie ustawionym scenariuszom które zmuszają do tęgiego mozdzenia taktycznego, kto kogo pierwszego na siebie napuści, aby na tym skorzystać. Karty to smaczek sam w sobie, unikalne cechy każdej rasy są uwypuklone i dają ogrom możliwości! Trybu Last Stand nie bardzo lubię, dla mnie to jednak gra na 3 osoby. A tryb taki akurat jest lepszy w AGDitC bo ma specjalne dedykowane ułożenia mapy inne niż w kampanii, no i fakt zaczynania z pistolecikiem daje poczucie bezsilności).
kolosm
Posty: 312
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 481 times
Been thanked: 53 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kolosm »

Odświeżę nieco temat... Posiada jakaś dobra dusza zasady PL aby podesłać choćby na maila? Z tego co czytałem to krąży taki pdf ale znaleźć nie mogę :(
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Secvent »

kolosm pisze: 07 wrz 2022, 11:28 Odświeżę nieco temat... Posiada jakaś dobra dusza zasady PL aby podesłać choćby na maila? Z tego co czytałem to krąży taki pdf ale znaleźć nie mogę :(
Są strony w internecie które tłumaczą pliki pdf i całkiem im to wychodzi, limit to 10MB, ale ta sama strona też dzieli piki na mniejsze. Tak sobie przetłumaczyłem inne instrukcje i całkiem zgrabnie to wyszło. Natomiast żeby gdzieś taka instrukcja istniała, nie słyszałem.
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: spartan »

Witam w swoim przypadku wszystko tłumaczyłem z zasad translatorem i gameplayami na you tubie ponieważ z pierwszej edycji wiele się w tym kontekście nie zmieniło...resztę przewertujesz z tłumaczem nawet googlowym...powodzenia
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: spartan »

Jest seria filmów tłumaczących dokładnie przypadki nawet różnych ras i ich zdolności które zostają w drugiej edycji i nic z tego się nie zmieniło
kolosm
Posty: 312
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 481 times
Been thanked: 53 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kolosm »

Dzięki wsio już mam, bardzo się przyda. Co do filmów tutaj faktycznie też można się nieźle wspomóc.
Dalej podtrzymuję chęć zagrania przez tts w 3 osoby, jeśli byłby ktoś chętny :)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

U nas wczoraj misja 7 z kampanii.

Marines na ekranach odnaleźli osoby na zainfekowanym poziomie statku i wysłali ekipę ratunkową. Oddział Marines, Pułkownik oraz Porucznik Lin wraz z pancerzem wspomaganym i jednym zabłąkanym więźniem odnalezionym po drodze ruszyli ostrożnie by zdobyć informacje od tych osób i wydostać je z obszaru. Obcy łatwo jednak nie oddadzą swoich ofiar. Królowa wraz z Predalienem i swoim rojem ruszyli im na spotkanie, gotowi odciąć im drogę ucieczki. Dwie strony nie były świadome, że trzecia frakcja postanowiła wykorzystać ich starcie by lepiej przyjrzeć się ludzkiej technologi.


Obrazek

Zastawiona przez predatory laserowa pułapka zatrzymała ludzi w miejscu, a cały rój obcych ruszył w ich stronę. Predatorzy wysłali swoich w rozciągniętej formacji po czym zaatakowali z ukrycia od tyłu na ludzi i na tyły obcych, a starszy wojownik wszedł w sam środek konfliktu.


Obrazek

Wyrównana walka skończyła się gdy ostatni predator - tropiciel, zabił w rownej walce Porucznik Lin i młodego wojownika, którzy widząc przewagę Predatorów połączyli tymczasowo siły by sprostać potężnemu przeciwnikowi... Niestety na próżno. Łowy skończone, przynajmniej na razie...

Uwielbiam grę :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: LordVinek »

Bardzo fajna recenzja i narobiłeś mi smaku by znów pograć, chyba trzeba zadzwonić do przyjaciół i zagrać jakiś randomowy scenariusz :)
kolosm
Posty: 312
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 481 times
Been thanked: 53 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kolosm »

Faktycznie klimat aż się wylewa! I pomyśleć, że na półce wstydu dalej leży :(
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

Tak, tutaj klimat wylewa się hektolitrami (krwi?)!
Pamiętam gry, gdzie dwójka predatorów broniła się w korytarzu przed hordą obcych, aż w końcu jeden z nich został zainfekowany przez facehuggera i powstał Predalien, którego drugi z predatorów ścigał po całej stacji potem. W tej grze choćby Berserker zaatakował Miażdżyciela mając 1 punkt życia i włączając Gniew, zdolność która daje mu wzmocnienie, ale zabija go na końcu tury. Epic!

Tak, gra ma zasady nieoszlifowane, tektura w grze pozostawia sporo do życzenia, a do pamiętania jest milion mikrozasad. Ale według mnie spłaca to wszystko z nawiązką!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Klimat i figurki mega, ale ja ostatecznie sprzedałem kolekcje bo jednak miałem wrażenie mocno niewykorzystanego potencjału. Mechanicznie można to było zrobić dużo lepiej. Ale wciąż mam nadzieję, że ktoś w końcu ogarnię tę licencję i powstanie jakaś dobra figurkowa gra w tym IP. Swoją drogą to mam wrażenie, że Prodos (już Archon ;p) nabrawszy doświadczenia teraz by z tego zrobił dużo lepszą grę.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: japanczyk »

Czy jak zdobylem pierwsza edycje to duzo trace nie majac drugiej i perspektyw na upgrade pack?
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

japanczyk pisze: 21 wrz 2022, 13:25 Czy jak zdobylem pierwsza edycje to duzo trace nie majac drugiej i perspektyw na upgrade pack?
Według mnie obecnie bez sensu brać 1 edycję jeżeli się nie ma 2 lub chociaż UP. No i pewnie jeszcze w chorych cenach, ja jak budowałem kolekcję to 1 edycję dokupiłem do 2 za 130 PLN ( :D ) dla większej różnorodności kafelków terenu (i w sumie ich jakości bo w 1 edycji były grubsze). Ale ogólnie pierwsza edycja mocno niedorobiona była (nawet figurki były słabe).

Instrukcja do 2 edycji jest dostępna w necie, więc możesz spróbować zagrać na nowych zasadach. Karty też są dostępne (a z tego co kojarzę w UP były i nowe karty jednostek i karty strategii), więc możesz sobie porobić wkładki do koszulek i jazda :) Ale raczej bym polował na 2 edycję - chociaż z tego co czasem mi się rzuci w oczy to ceny zabijają jak na w sumie dość przeciętną grę.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

Malkontenci!
AvP jest gra na wpół planszową, na wpół bitewniakiem. Biorąc pod uwagę że zasady 2edycji nie są czymś nowym, a doprecyzowują kilka niejasności i są do pobrania za free to nie widzę przeciwwskazań do posiadania choćby i 1szej edycji. Co do figsów to 1sza edycja miała fajne pod kątem modelarskim i kilka wzorów jednak lepszych od drugiej np Królowa, Hellhounds, Predalien. Natomiast faktycznie sceniczne podstawki w 2 edycji robiły robotę i zaraz po rozpakowaniu dało się grać. Zależy czy ktoś bardziej jest planszowy czy bitewniakowy. Jakość komponentów na pewno lepsza w 1 edycji choć monotonia graficzna na pewno większa. Co do zasad to jednak trzeba sobie zdać sprawę że ta gra to rozbiegówka do pełnoprawnego bitewniaka. Ich podstawa to jednak żaden problem, a jak mniemam jest takowy przy mikrozasadach każdej nacji. Tu też się trzeba pochylić nad faktem że to właśnie one tak mocno różnicują każdą stronę konfliktu i jakże wspaniałe oddają ducha każdej z nich zgodnie z pierwowzorami filmowymi. Ale i także komixowymi, grami komputerowymi i książkami skąd widać inspiracje i wielka ilość serducha włożona w ten tytuł. Sprawę rozwiązuje pobranie z bgg sciagawek dla wszystkich, gdzie są podane wsz akcję dostępne dla danej strony konfliktu.
Już bardzo subiektywnie, ale i prawdziwie: mam wszystkie gry z Obcym i Predatorem, ale ta daje mi najwięcej frajdy!
ODPOWIEDZ