Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: RUNner »

Czy po zagraniu z dodatkiem, nie chce się już wracać do samej podstawki?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: kwiatosz »

Po pierwszym zagraniu nadal wolałem podstawkę, dodatki robią z LoW grę mniej policzalną, ale bardziej emocjonującą, bo dostajesz questy za 40 punktów i nowe budynki, które mogą sprawić że taki quest staje się banalny. Ma też korupcję, która dodaje większą zależność twojego wyniku od tego jak inni grają. Z dodatkami dużo bardziej trzeba płynąć z prądem moim zdaniem, a i tak nie zawsze masz z czego ukręcić ten bicz. Dlatego przy pierwszych partiach mnie zniechęciło, ale teraz po kilkudziesięciu z dodatkiem jak spróbowałem podstawki to mi brakuje w niej emocji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

Dotarła do mnie mata/obrus do LoW z rare printed gear. Wykonanie bardzo fajne. Szyta bawełna panama. Można prać i prasować. Ostrość mogłaby być lepsza, ale to raczej wina pliku źródłowego, ale tragedii nie ma :D wg mnie warte swojej ceny :) nareszcie podstawka z dodatkami mieści się na jednym kawałku a nie na milionie plansz :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: playerator »

Largo pisze: 04 gru 2021, 20:38 Dotarła do mnie mata/obrus do LoW z rare printed gear (...)
Drukowane na zamówienie? Skąd pochodzi ten plik z grafiką?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

playerator pisze: 06 gru 2021, 21:18
Largo pisze: 04 gru 2021, 20:38 Dotarła do mnie mata/obrus do LoW z rare printed gear (...)
Drukowane na zamówienie? Skąd pochodzi ten plik z grafiką?
Plik jest na BGG, ale jest udostępniony publicznie i rare printed ma go u siebie i wystarczyło odezwać się do nich na FB, gdzie powiedzieli mi konkretnie który produkt w karcie mam wybrać i co wpisać w uwagach zamówienia żeby było ok.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: playerator »

Largo pisze: 06 gru 2021, 23:21 Plik jest na BGG (...)
Nie mogę namierzyć tego pliku. Za to znalazłem taki - klik

Porównywałeś może oba? Czy to jest jakaś nowa wersja?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo »

playerator pisze: 07 gru 2021, 18:17
Largo pisze: 06 gru 2021, 23:21 Plik jest na BGG (...)
Nie mogę namierzyć tego pliku. Za to znalazłem taki - klik

Porównywałeś może oba? Czy to jest jakaś nowa wersja?
Niestety nie pamiętam gdzie był tamten plik. Ten wygląda na podrasowaną kolorystycznie wersję tej , którą ja mam. Możliwe, że z tego wyszłoby ładniej tylko nie mam pojęcia, czy z .jpg dadzą radę coś stworzyć.

Edit: Ten temat: https://boardgamegeek.com/thread/122593 ... ons/page/5

Ten link konkretnie: https://www.dropbox.com/s/w7laxvvc5m9fy ... a.psd?dl=0
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: RUNner »

kwiatosz pisze: 13 sie 2021, 13:40 Po pierwszym zagraniu nadal wolałem podstawkę, dodatki robią z LoW grę mniej policzalną, ale bardziej emocjonującą, bo dostajesz questy za 40 punktów i nowe budynki, które mogą sprawić że taki quest staje się banalny. Ma też korupcję, która dodaje większą zależność twojego wyniku od tego jak inni grają. Z dodatkami dużo bardziej trzeba płynąć z prądem moim zdaniem, a i tak nie zawsze masz z czego ukręcić ten bicz. Dlatego przy pierwszych partiach mnie zniechęciło, ale teraz po kilkudziesięciu z dodatkiem jak spróbowałem podstawki to mi brakuje w niej emocji.
Zagrałem z dodatkiem i faktycznie może tak być jak napisałeś, podstawka jest spokojna, elegancka mechanicznie. Dodatki rozszerzają możliwości graczy, ale wprowadzają też większą losowość do rozgrywki. Przynajmniej takie miałem wrażenie. Czy lepiej się grało z dodatkami? Mimo wszystko chyba tak, bo też uważam, że podstawce może brakować emocji, a dobra gra powinna je generować. W naszej partii 3-osobowej do ostatniego pionka kombinowaliśmy jak wycisnąć te kilka punktów więcej i to było super. Natomiast słabo wyglądało to, że jeden z graczy wylosował na starcie questa za 40 punktów i go całkiem szybko zrealizował. Dwóch pozostałych próbowało mu to utrudnić, ale niewiele mogli zdziałać. Troszkę go opóźnili, ale tylko nieznacznie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Piaskoryb »

RUNner pisze: 01 kwie 2022, 12:09
kwiatosz pisze: 13 sie 2021, 13:40 Po pierwszym zagraniu nadal wolałem podstawkę, dodatki robią z LoW grę mniej policzalną, ale bardziej emocjonującą, bo dostajesz questy za 40 punktów i nowe budynki, które mogą sprawić że taki quest staje się banalny. Ma też korupcję, która dodaje większą zależność twojego wyniku od tego jak inni grają. Z dodatkami dużo bardziej trzeba płynąć z prądem moim zdaniem, a i tak nie zawsze masz z czego ukręcić ten bicz. Dlatego przy pierwszych partiach mnie zniechęciło, ale teraz po kilkudziesięciu z dodatkiem jak spróbowałem podstawki to mi brakuje w niej emocji.
Zagrałem z dodatkiem i faktycznie może tak być jak napisałeś, podstawka jest spokojna, elegancka mechanicznie. Dodatki rozszerzają możliwości graczy, ale wprowadzają też większą losowość do rozgrywki. Przynajmniej takie miałem wrażenie. Czy lepiej się grało z dodatkami? Mimo wszystko chyba tak, bo też uważam, że podstawce może brakować emocji, a dobra gra powinna je generować. W naszej partii 3-osobowej do ostatniego pionka kombinowaliśmy jak wycisnąć te kilka punktów więcej i to było super. Natomiast słabo wyglądało to, że jeden z graczy wylosował na starcie questa za 40 punktów i go całkiem szybko zrealizował. Dwóch pozostałych próbowało mu to utrudnić, ale niewiele mogli zdziałać. Troszkę go opóźnili, ale tylko nieznacznie.
To ciekawe, mamy Lordsów od dwóch lat chyba ;p i ostatnio jak była opcja dokupić dodatek to stwierdziliśmy nah.. w sumie to nie ma po co ;p
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 163 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Zet »

Najfajniejsze co jest w tej grze to czaszki. Nie wyobrażam sobie siąść do niej bez nich, ergo przy grze bez dodatku bym usypiał z nudów.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: RUNner »

Zdecydowanie, czaszki to wisienka na torcie obu dodatków. Zupełnie nowa przestrzeń dla graczy. Ryzykowna i kusząca. Dla mnie świetna opcja i też nie będę chciał grać bez nich.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Cantona »

Orientuje się ktoś gdzie mógłbym kupić dodatek z czachami?:)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: EsperanzaDMV »

Obecnie nie jest nigdzie dostępny z tego co widzę (może poza amazonem, ale stamtąd bałbym się zamawiać, biorąc pod uwagę jak tragicznie czyt. wcale nie zabezpieczają przesyłek i możesz dostać grę w kopercie). Na pewno będzie dodruk - musisz uzbroić się w cierpliwość, albo ściągać ze Stanów za chore pieniądze... ;)
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 205
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 8 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Padre »

Cantona pisze: 28 wrz 2022, 03:43 Orientuje się ktoś gdzie mógłbym kupić dodatek z czachami?:)
https://www.tlamagames.com/deskove-hry/ ... skullport/

Sprawdzony sklep, szybko wysyłają, dobrze zabezpieczają.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
alessandro
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2020, 17:14

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: alessandro »

Ja też włożyłem w koszulki, przyciąłem równo z kafelkiem i zakleiłem przezroczystą taśma klejąca. Wyszło idealnie. Ma ktoś może polskie nadruki do dodatku?
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 91
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 252 times
Been thanked: 64 times

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Mark442 »

alessandro pisze: 21 sty 2024, 21:42 Ja też włożyłem w koszulki, przyciąłem równo z kafelkiem i zakleiłem przezroczystą taśma klejąca. Wyszło idealnie. Ma ktoś może polskie nadruki do dodatku?
Komplet do wydruku (do podstawki i do dodatku) jest na BGG. Mogę też podesłać.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
ODPOWIEDZ