Żołnierze wyklęci

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gourry19
Posty: 49
Rejestracja: 25 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: Konin

Żołnierze wyklęci

Post autor: Gourry19 »

Witam mam pytanie. Czy w jakimś sklepie jest już możliwość kupna tych kart??
And the song will rise to their graves ...
---------------------------------------
Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: Odi »

No to skoro jest już wątek o grze, podaję linka do ciekawej dyskusji na GamesFanatic
Awatar użytkownika
Rockford
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: Rockford »

Odi pisze:No to skoro jest już wątek o grze, podaję linka do ciekawej dyskusji na GamesFanatic
Komuś udało się zagrać partyjkę w tą grę, zainteresowany jestem jak "to chodzi" i czy ma klimat. Przytoczona przez Odiego dyskusja, merytorycznie "poszła bokiem" i nie wiele można się z niej dowiedzieć na temat grywalności.

--
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: Bialogwardzista »

Zacytuję sam siebie, wypowiedż sprzed pół roku z wątku 'Mój najgorszy zakup gry'

Bialogwardzista pisze:(...) najgorszą gra jaka kupilem, jest niestety nowa polska produkcja 'Żołnierze Wykleci' gra karciana o walce ostatnich partyzantow z AK z UBekami w poznych latach czterdziestych. Niestety poza szczytna, tragiczna tematyka i niektorymi naprawde dobrymi, klimatycznymi ilustracjami ta gra nie prezentuje nic wiecej. Wykonanie kart jest odpychajace a mechanika niegrywalna. Podkreslam ,ze pierwszy raz w zyciu widze gre z mechanika niegrywalna.

Pomimo mojej calej sympatii dla ideii powstania gry musze odlozyc sentymenty i wystawic opinie niedostateczny. Naprawde Wielka Szkoda, ze tak wyszlo zwlaszcza, ze ministerstwo kultury dawalo na to pieniadze - mozna bylo wlozyc choc odrobine wysilku w zasady by byly grywalne.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: wojo »

Nic nie wiem o tej grze z ciekawości rzuciłem okiem na ich stronkę i znalazłem:
http://tma.org.pl/wykleci/zasady.html

Może poprawione zasady sprawią że gra będzie grywalna?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Rockford
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: Rockford »

Bialogwardzista pisze:Zacytuję sam siebie, wypowiedż sprzed pół roku z wątku 'Mój najgorszy zakup gry'

Bialogwardzista pisze:(...) najgorszą gra jaka kupilem, jest niestety nowa polska produkcja 'Żołnierze Wykleci' gra karciana o walce ostatnich partyzantow z AK z UBekami w poznych latach czterdziestych. Niestety poza szczytna, tragiczna tematyka i niektorymi naprawde dobrymi, klimatycznymi ilustracjami ta gra nie prezentuje nic wiecej. Wykonanie kart jest odpychajace a mechanika niegrywalna. Podkreslam ,ze pierwszy raz w zyciu widze gre z mechanika niegrywalna.

Pomimo mojej calej sympatii dla ideii powstania gry musze odlozyc sentymenty i wystawic opinie niedostateczny. Naprawde Wielka Szkoda, ze tak wyszlo zwlaszcza, ze ministerstwo kultury dawalo na to pieniadze - mozna bylo wlozyc choc odrobine wysilku w zasady by byly grywalne.
a to szkoda, bo temat super do adaptacji. IPN w Rzeszowie organizuje w sobotę "otwartą noc z teczkami" :), między atrakcjami wymieniany jest pokaz/gra w "Żołnierzy wyklętych". Jak się skuszę zagrać z "archiwalistami" to powiem jak chodzą nowe zasady.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: palladinus »

Czy ktoś w to grał? Bo właśnie chciałem spróbować, ale gorszej instrukcji w życiu nie czytałem. Jest taki chaos w opisie, że nawet nie wiemy czy ma się jakąś liczbę kart na ręce czy gra się całą talią...? A

to dopiero początek.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: Karol Madaj »

A jaką instrukcję masz? Oryginalną (zepsutą) czy 2.0? Ja mam 2.0 w PDF, mogę podesłać jak mi podasz maila na PW.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: palladinus »

Zepsuta to jest z pewnością, więc chyba tak. Jak masz jakąś lepszą, to chętnie przyjmę na maila. Dzięki.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: palladinus »

No przecież teraz to jest zupełnie inna gra!

Redaktora instrukcji dołączonej z grą powinno się wytarzać w smole i obsypać pierzem.

Ktoś w to w ogóle grał poprawnie? :)

Jakie odczucia?
poochatch
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2013, 00:48

Re: Żołnierze wyklęci

Post autor: poochatch »

@Karol Madaj:

czy mógłbyś zamieścić gdzieś (chomik?) tę instrukcję. Ja kupiłem grę, niestety instrukcja którą mi przesłano nadaje się do śmietnika, więc talia jest bezużyteczna. Dzięki z góry!
ODPOWIEDZ