(Oficjalny) Lucky Duck Games 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 406
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: kci83 »

Tylko, że dodatek będzie normalnie w sklepach i zapewne o wiele taniej... to na te deluxy (których nie będzie w normalnych sklepach) się wszyscy rzucili, czy chodzi o to, że w sklepach również będzie bardzo mało zwykłego dodatku?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: AntBehindLeaf »

kci83 pisze: 02 lut 2022, 14:52 Tylko, że dodatek będzie normalnie w sklepach i zapewne o wiele taniej... to na te deluxy (których nie będzie w normalnych sklepach) się wszyscy rzucili, czy chodzi o to, że w sklepach również będzie bardzo mało zwykłego dodatku?
Na Deluxy się rzucili.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Z dodatkiem o tyle jestem spokojny, że gra jest (bardzo?) popularna i nawet jak dodatek zejdzie na pniu, to spodziewam się dodruku.

Chyba że wyszłyby jakieś problemy z licencją :thinking:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
_leigam_
Posty: 945
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: _leigam_ »

kokosowy14 pisze: 02 lut 2022, 14:11 Gdyby tylko kiedyś już jednemu wydawnictwu przydarzyła się podobna sytuacja to pewnie można było się na to przygotować ale niestety tego nikt się nie spodziewał. :mrgreen:
To po pierwsze, a po drugie to trochę nie na miejscu jest nawet porównywanie małejfirmy zatrudniającej mniej niż 10 osób, a dużej międzynarodowej firmy zatrudniającej ponad 40.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
sasquach
Posty: 1835
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: sasquach »

Uff, dodatek za 145, a pewnie będzie jeszcze taniej w innych, można otrzeć oczy i kończyć dramę.
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... olska.html

BTW, jak za podstawkę Diuny płaciłem 120zł. I co mam teraz zrobić. Chyba nigdy nie będę mógł kupić dodatku :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1916
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: tomuch »

anitroche pisze: 02 lut 2022, 09:37
Atk pisze: 02 lut 2022, 08:39
_leigam_ pisze: 01 lut 2022, 11:19 No super działają super :D to pewnie nie doczekam się szybko poprawionej karty do Diuny.

Ktoś może nie wie, ale Hermann mówił na lajwie że można się zgłaszać o poprawioną kartę i wyślą (pierwszy druk Diuny Imperium).
jakiej karty? dopiero nabylem gre i w sumie nie interesowalem sie tematem bledow
Jeśli masz edycję z błędem, to w pudełku znajdziesz taką malutką karteczkę z erratą ;). Szczegóły erraty też są na stronie LDG: https://luckyduckgames.com/pl/errata-do ... a-imperium
Z taką kartą, jak jest można bez problemu grać tylko w solo pamiętać o tej dodatkowej zasadzie, której nie ma opisanej na karcie.
Wydawało mi się, że mam pierwszy druk (ten z dodatkową kartą Jessiki), ale żadnej karteczki z erratą nie ma w środku. Nie grałem jeszcze, więc nie wiem, czy mogę spać spokojnie czy jednak budzić mnie będą nocne koszmary, bo grę kupiłem pod solo... Któraż to karta zrobiła tyle zamieszania?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: kokosowy14 »

tomuch pisze: 02 lut 2022, 15:42
anitroche pisze: 02 lut 2022, 09:37
Atk pisze: 02 lut 2022, 08:39

jakiej karty? dopiero nabylem gre i w sumie nie interesowalem sie tematem bledow
Jeśli masz edycję z błędem, to w pudełku znajdziesz taką malutką karteczkę z erratą ;). Szczegóły erraty też są na stronie LDG: https://luckyduckgames.com/pl/errata-do ... a-imperium
Z taką kartą, jak jest można bez problemu grać tylko w solo pamiętać o tej dodatkowej zasadzie, której nie ma opisanej na karcie.
Wydawało mi się, że mam pierwszy druk (ten z dodatkową kartą Jessiki), ale żadnej karteczki z erratą nie ma w środku. Nie grałem jeszcze, więc nie wiem, czy mogę spać spokojnie czy jednak budzić mnie będą nocne koszmary, bo grę kupiłem pod solo... Któraż to karta zrobiła tyle zamieszania?
Mam pierwszy druk i nie miałem w pudełku żadnej karteczki z erratą.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: anitroche »

Spoiler:
Hmmm ciekawe, ja miałam karteczkę, choć jest ona naprawdę malutka :D Michał Herman mówił, że w drugim druku błędu już nie było, więc uznałam, że trafił m się egzemplarz z pierwszego druku choć kupiony w styczniu, ale widać naprawienie błędu pewnie polegało na dodaniu tej karteczki w drugim druku :D. Chodzi o karty Zbiór Przyprawy, jest ich w sumie 5 w talii Rodu Hagalów:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 16:00 przez anitroche, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
sasquach
Posty: 1835
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: sasquach »

Skoro poprawili dopiero w trzecim druku to może karteczka pojawiła się w drugim. U mnie w pierwszym też nie było.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Lucky Duck Games »

Errata pojawiła się w drugim druku, ta wspomniana karteczka (było już za późno na jakiekolwiek inne działanie).
Trzeci druk, który do nas płynie ma to już poprawione.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Otorek »

Cena dodatku to absurd, podstawka musiałaby w sklepach chodzić za 300+ zł żeby to się kupy trzymało. Ja się ciesze, że nie jestem kolekcjonerem i właściwie swoje zakupy planszowe już wygaszam, bo to hobby w Polsce robi się tak luksusowe, że ulga dla klasy średniej i tu nie pomoże.
mineralen
Posty: 965
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 567 times
Been thanked: 645 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: mineralen »

Ten dodatek to chyba zwiastun nowej rzeczywistości, gdzie łączy sie kryzys kontenerowy, kryzys materiałowy i zeszmacenie się złotówki względem dolara. Such is life.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

mineralen pisze: 02 lut 2022, 18:41 Ten dodatek to chyba zwiastun nowej rzeczywistości, gdzie łączy sie kryzys kontenerowy, kryzys materiałowy i zeszmacenie się złotówki względem dolara. Such is life.
Zobaczymy jak będą wycenione pierwsze gry dostarczone po chińskim nowym roku...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: eveni »

Otorek pisze: 02 lut 2022, 18:16 Cena dodatku to absurd, podstawka musiałaby w sklepach chodzić za 300+ zł żeby to się kupy trzymało.
Może na cenę dodatku wpłynęła popularność gry :( bo ciężko uwierzyć że ta zawartość aż tyle kosztuje. Oczywiście, mogę się mylić...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rastula »

mineralen pisze: 02 lut 2022, 18:41 Ten dodatek to chyba zwiastun nowej rzeczywistości, gdzie łączy sie kryzys kontenerowy, kryzys materiałowy i zeszmacenie się złotówki względem dolara. Such is life.
dla mnie to jest zwiastun wypięcia się na kupowanie nowych gier (szczególnie tak wycenianych) - niestety nie jestem ani Chińczykiem ani kontenerem, żebym mógł to wszystko utrzymać - myślę, że to mi nawet na zdrowie wyjdzie...

PS
i jeszcze jedna - koszty takie duuuuże , transport , papier ... ale pudełko nadal rozmiar T2R ( nieco cieńsze) wypełnione w 60% powietrzem - za które jak się okazuje płacimy krocie... bo kontener i papier - to gdzie tu logika? (znam argument o oczekiwań klientów którzy płacą za pudełko - ale czy ta gra DODATEK trafia do marketów gdzie to (może ?) ma sens? Ile wydawcy każą nam jeszcze płacić za coś za co płacić nie powinniśmy.

PPS mam nadzieję że pracownicy wydawnictw mają w Polsce zachodnie płace - bo ceny gier już takie są.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 20:10 przez rastula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: eveni »

Dodatek do Diuna Imperium w sklepie wydawcy był tańszy niż w sklepie LDG :(
Spoiler:
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Otorek »

eveni pisze: 02 lut 2022, 20:02 Dodatek do Diuna Imperium w sklepie wydawcy był tańszy niż w sklepie LDG :(
Spoiler:
To już parodia westernu...
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: herman »

Z zasady nie wchodzę w dyskusje o to jak wyceniamy nasze gry, ale warto przytoczyć w przypadku Diuny, żeby uzmysłowić sobie pewne rzeczy.
W momencie opłaty za pierwszy druk dolar kosztował dokładnie 3,74 PLN. Płacąc za trzeci druk tenże dolar kosztował nas 4,09 PLN (osłabienie złotego, a gry kupuje się głównie w USD lub EUR).
Każdy pojedynczy druk u oryginalnego wydawcy kosztował nas o kilkanaście procent więcej - tu wchodzą podwyżki u producenta, podwyżka u oryginalnego wydawcy jak i podwyżki samych surowców (głównie drewno->papier, którego ceny mocno poszybowały). A to wszystko wydarzyło się na przestrzeni niewiele ponad roku. Pracuję w branży od 7 lat i nie widziałem jeszcze takiego wzrostu cen.
Wprawdzie kryzys transportowy już się rozkręcał, ale wciąż mówimy od podwyżkach rzędu z 1 USD za pudełko, do 3 USD.
Last but not least - wzrosły i nasze koszty utrzymania firmy.
Niestety wszystko to przekłada się na podwyżki, które powoli dotykają i naszą branżę. Piszę "powoli" nie bez przyczyny - gry planszowe mają bardzo długi cykl od czasu ich zamówienia i wytworzenia do finalnej sprzedaży. Inaczej mówiąc - dużo gier ma jeszcze ceny, które ustalane były powiedzmy przed rokiem.
Jeśli ktoś myśli, że chciwi wydawcy zacierają ręce i myślą tu tylko jak na sytuacji skorzystać to jest w błędzie. Z niepokojem patrzymy w przyszłość, bo doskonale wiemy, że planszówki jako hobby do tanich nie należały już wcześniej, a i nie są dobrem, z którego trudno jest zrezygnować w czasach kryzysu.

pozdrawiam wszystkich,
Michał z LDG :)

p.s niestety dziś idealnie z przedsprzedażą nie było (acz przynajmniej w tym momencie wszystko działa już poprawnie i wszystkie produkty są dostępne) i sporo niezadowolenia na nas słusznie spadło. Jednak czytanie o naszej chciwości w związku z ceną dodatku Deluxe jest o tyle przykre, że na rodzimy rynek zaproponowaliśmy cenę niższą niż powinniśmy (po długich negocjacjach). Żeby nie być gołosłownym ten sam produkt na rynek francuski będzie droższy i będzie odpowiadał cenie u oryginalnego wydawcy (60 USD).
John_S_PJK

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: John_S_PJK »

eveni pisze: 02 lut 2022, 20:02 Dodatek do Diuna Imperium w sklepie wydawcy był tańszy niż w sklepie LDG :(
Spoiler:
Zaraz zaraz, 40 USD w dzisiejszym przeliczeniu to 160 złotych, a 60 USD to 240 złotych. W sumie 400 złotych.
Na stronie LDG mamy zestaw dodatków w cenie promocyjnej za 370 złotych.
Z kolei patrząc na to, że upgrade packa nie będzie w sklepach to można uznać, że cena za niego 220 złotych jest niezmienna i nie podlega żadnej promocji (i jest mniejsza niż w sklepie wydawcy).
To by oznaczało, że 370 - 220 = 150 złotych za dodatek Potęga Ix.
Otorek pisze: 02 lut 2022, 20:05 To już parodia westernu...
Serio to Ci brzmi jak parodia? łał.....
EDIT: + powyższe informacje od Michała to tym bardziej łał.....

A jeżeli cena jednostkowa za samą Potęgę Ix czyli 190 złotych to za dużo (i więcej niż 40 USD) to przecież od dawna jest informacja, że to będzie w sklepach czyli taniej, gdyby nie chcieć kupować razem z upgrade packiem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: eveni »

John_S_PJK pisze: 02 lut 2022, 20:29
eveni pisze: 02 lut 2022, 20:02 Dodatek do Diuna Imperium w sklepie wydawcy był tańszy niż w sklepie LDG :(
Spoiler:
Zaraz zaraz, 40 USD w dzisiejszym przeliczeniu to 160 złotych, a 60 USD to 240 złotych. W sumie 400 złotych.
Na stronie LDG mamy zestaw dodatków w cenie promocyjnej za 370 złotych.
A czemu sumujesz dodatek i deluxe pack? Ja napisałam o samym dodatku Potęga IX. 160 zł a 190 zł (w promocji z 200 zł) to jest różnica.

To że plastik kosztuje swoje jest oczywiste i ja tego nie kwestionuję.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Otorek »

140-150 zł za dodatek tak ubogi w komponenty to absurdalna cena. Nie chce mi się nawet sięgać po przykłady innych wydawców, bo przecież w planszówkowej braci nic nie można porównywać bo dolar w zeszłym tygodniu stał prawie tyle samo, albo przedwczoraj była koniunkcja sfer, ale się pokuszę, na przykład Brazil. Możemy tu się podlizywać wydawcy i marginalizować te kilkadziesiąt złoty podwyżki, ale dla mnie czara się dzisiaj przelała.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: eveni »

Otorek pisze: 02 lut 2022, 20:49 140-150 zł za dodatek tak ubogi w komponenty to absurdalna cena.
W poprzednim tygodniu przyszły do mnie dwa wypchane pudełka - Wyspa Kotów (w 3Trollach zapłaciłam 145 zł) i Paleo (jw 150 zł). Cena dodatku do Diuna Imperium w tym sklepie to 134 zł (po rabacie 7%). Stąd moje rozżalenie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Otorek pisze: 02 lut 2022, 20:49 (...) ale się pokuszę, na przykład Brazil. Możemy tu się podlizywać wydawcy i marginalizować te kilkadziesiąt złoty podwyżki, ale dla mnie czara się dzisiaj przelała.
Z ciekawości:
- na jakiej dużej licencji jest Brazil?
- do czego dodatkiem jest Brazil?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: rastula »

Nie chodzi nawet o to , żeby LDG atakować jako firmę czy tym bardziej ludzi...
Tendencja zwyżkowa w cenach jest oczywista , przyczyny dość dobrze opisane - mnie tylko zastanawia , że mimo tego nie widać optymalizacji ( choćby tych nieszczęsnych pudełek , które były problemem logistycznym dla wydawców i graczy już przed pandemią)...absolutnie też nie widzę sensu czekania i wspierania polskich wydawnictw - cena jest podobna, często wyższa ( broni to się jeszcze kosztami wysyłki z zagranicy ...ale i to da się powili obejść przy większych zakupach), polska wersja obarczona błędami i opóźnieniami... bariera językowa w przypadku mojej grupy nie jest istotna...

sam jestem ciekaw dokąd to idzie i kiedy na rynku zacznie się kryzysowa korekta wydawców, którzy po prostu nie będą w stanie zaproponować graczom gier, które ci chcieliby kupić w żądanej cenie - na ale może wszystkim się tak dobrze powidzi jak mówią w TVP ;).

życzę wydawcy powodzenia , mniejszych pudełek , większych nakładów i cen na polski rynek - bo jakoś nie czuję sensu wydawania u nas gier w cenach dla Francuzów czy Niemców...
_leigam_
Posty: 945
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Lucky Duck Games 2022

Post autor: _leigam_ »

eveni pisze: 02 lut 2022, 20:53 W poprzednim tygodniu przyszły do mnie dwa wypchane pudełka - Wyspa Kotów (w 3Trollach zapłaciłam 145 zł) i Paleo (jw 150 zł). Cena dodatku do Diuna Imperium w tym sklepie to 134 zł (po rabacie 7%). Stąd moje rozżalenie.
Nie wiem jak wyspa kotów ale w paleo to tam dużo komponentów nie było, powinno kosztować max do 100.


Kilkanaście dni temu wychodził dodatek do bonfire i troszkę było mi żal tych 90zł+, teraz porównując cenę i zawartość do IX to nie wiem co powiedzieć. Szczerze mówiąc zatkało mnie jak to zobaczyłem i zdecydowanie tego nie kupie.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Zablokowany