Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Wygląda to po prostu super! Pełna profeska! Pudełko robi robotę- koniecznie takie chcę:)

Fulgrim - te pudełko to Twoja robota? Może dałoby radę takie same pudełko obkleić grafika z Nisei i mieć obydwie gry ładnie na półce w pudełkach o tych samych wymiarach?:)
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: wisniax »

inzkulozik pisze: 03 lut 2022, 19:00 Jak dla mnie czcionka w treści kart trochę za gruba przez co literki w wielu wyrazach wyglądają jak posklejane
Ale poza tym, ukłony w pas :D
Mam podobne odczucia. Średnio mi leży ta czcionka szczególnie przy dużej ilości tekstu ale całość i tak wygląda spoko :)
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Nosiadbt1100 pisze: 03 lut 2022, 21:37 Wygląda to po prostu super! Pełna profeska! Pudełko robi robotę- koniecznie takie chcę:)

Fulgrim - te pudełko to Twoja robota? Może dałoby radę takie same pudełko obkleić grafika z Nisei i mieć obydwie gry ładnie na półce w pudełkach o tych samych wymiarach?:)
Ja zrobiłem wydruk, ale @strategie_pl wykleił sam.
Generalnie kłopot z kosztami pudełek są dwa - samo czyste pudło jest drogie (paredzisiąt zł) oraz wyklejenie chwile trwa (aka robocizna). Wciaz kombinuje jakby tu załatwić pudełka tez (bo w domyśle jako ze tutaj mamy dużo większą skale, mam lepsze pole do manewru pod tym kątem) dla netrunnera, ale niestety to skomplikowana sprawa (która potencjalnie może opóźnić produkcje do tego).

Ale generalnie w planach jest dla tych co będą mieli ochote sam wydruk żęby sobie walnąć samoróbke :)

Z innej beczki nie wiem czy ten rozmiar jest optymalny dla NISEII (i nie jest to typowy wozmiar planszówkowy). Nie lepiej w przypoadku NISEII iść bardziej w 30x30x8cm?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Yuri »

No właśnie, a może warto pójść w stronę zaprojektowania przeróbki jakiegoś standardowego pudła? Wielu z nas ma pół strychu zawalone pudlami pustymi i wystarczyłoby po prostu znaleźć 1 dawcę i poświęcić troszkę czasu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Fulgrim pisze: 04 lut 2022, 01:06

Ja zrobiłem wydruk, ale @strategie_pl wykleił sam.
Generalnie kłopot z kosztami pudełek są dwa - samo czyste pudło jest drogie (paredzisiąt zł) oraz wyklejenie chwile trwa (aka robocizna). Wciaz kombinuje jakby tu załatwić pudełka tez (bo w domyśle jako ze tutaj mamy dużo większą skale, mam lepsze pole do manewru pod tym kątem) dla netrunnera, ale niestety to skomplikowana sprawa (która potencjalnie może opóźnić produkcje do tego).

Ale generalnie w planach jest dla tych co będą mieli ochote sam wydruk żęby sobie walnąć samoróbke :)

Z innej beczki nie wiem czy ten rozmiar jest optymalny dla NISEII (i nie jest to typowy wozmiar planszówkowy). Nie lepiej w przypoadku NISEII iść bardziej w 30x30x8cm?
Samoróbka jak najbardziej wchodzi w grę. Jak byś zrobił jakiś wydruk do naklejenia, to każdy by sobie to jakoś ogarnął (albo by się podniosło cenę pudełka o 5 zł i ktośby to masowo zrobił :)). Takie profesjonalne pudełko to fajna sprawa.

@strategie_pl - takie obklejenie pudełka to czasochłonna/trudna rzecz? Można to mocno zrąbać?

Odnośnie pudełka do Nisei - masz rację. 30x30x8 będzie lepsze - wejdą 3 rzędy kart (czyli więcej kart się upchnie w pudełku) a i pewnie pudełko będzie pewnie tańsze ze względu na swoją popularność. Pudełko do Wiedźmina musi mieć nietypowy wymiar przez matę, której w Nisei nie ma.

Pokazałem wczoraj projekt kumplowi - fanatykowi wiedźmina - szczęka mu opadła! Świetna robota :) Już nie potrafię się doczekać efektu finalnego, a Wy cały czas nakręcacie i nakręcacie :)
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Yuri pisze: 04 lut 2022, 06:18 No właśnie, a może warto pójść w stronę zaprojektowania przeróbki jakiegoś standardowego pudła? Wielu z nas ma pół strychu zawalone pudlami pustymi i wystarczyłoby po prostu znaleźć 1 dawcę i poświęcić troszkę czasu.
Mowa o Niseii czy Wiedzminie?

Z wiedzminem bym się nie martwił, docelowo pudełko bedzie "fabrycznie" - większy naklad, większe możliwości.

Z Niseii faktycznie więcej kombinowania, ale też trudno będzie zrobić wyklejke nad wyamir pod każde pudło które może być, ale tojuż wrzucajmy w odpowiedni temat bo się troche offtop robi.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Yuri »

Fulgrim pisze: 04 lut 2022, 09:45 ...
Mowa o Niseii czy Wiedzminie?...
O Wiedzmaku, Niseii to nawet nie wiem co jest. Brzmi to dla mnie jak nazwa jakiejś giełdy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Yuri pisze: 04 lut 2022, 09:47
Fulgrim pisze: 04 lut 2022, 09:45 ...
Mowa o Niseii czy Wiedzminie?...
O Wiedzmaku, Niseii to nawet nie wiem co jest. Brzmi to dla mnie jak nazwa jakiejś giełdy.
Rownoległa zbiórka na Netrunnera, ver. "NISEII".
Tak czy siak, tutaj raczej nie ma się czym przejmować ;)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Update.

Postanowiłem, że zmienimy jednak główną czcionkę (tą co jest na białym tłle na kartach) na coś bardziej odpowiedniego.
Jak niektórzy pamiętają, założenie było na początku takie, że czcionka musi być czytelna i ogólnie znana, bo będzie to wszystko durkowane na domowych drukarkach. Skoro jednak zajmie się tym profesjonalista, to nie widzę przeszkód, żeby wybrać coś innego.
Około 40% kart już jest zmienionych, w tym są również inne potrzebne zmiany jak rozjaśnianie i inne takie.
Zmienię ją również w instrukcji.

Pozdrawiam
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

strategie_pl pisze: 11 lut 2022, 19:28 Update.

Postanowiłem, że zmienimy jednak główną czcionkę (tą co jest na białym tłle na kartach) na coś bardziej odpowiedniego.
Jak niektórzy pamiętają, założenie było na początku takie, że czcionka musi być czytelna i ogólnie znana, bo będzie to wszystko durkowane na domowych drukarkach. Skoro jednak zajmie się tym profesjonalista, to nie widzę przeszkód, żeby wybrać coś innego.
Około 40% kart już jest zmienionych, w tym są również inne potrzebne zmiany jak rozjaśnianie i inne takie.
Zmienię ją również w instrukcji.

Pozdrawiam
na jaką?
----------------
10% flamberg.com.pl
dnorus
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2020, 09:39
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: dnorus »

z ciekawości: taka zmiana jest hurtowa czy karta po karcie ?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

W sumie to nie różni się jakoś bardzo, ale na pewno będzie przyjemniej wyglądała i będzie bardziej czytelna.
Karta po karcie niestety, ale już po pierwszych zmianach technicznych i tak idzie znacznie szybciej.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

dnorus pisze: 11 lut 2022, 20:32 z ciekawości: taka zmiana jest hurtowa czy karta po karcie ?
strategie_pl pisze: 11 lut 2022, 21:06 W sumie to nie różni się jakoś bardzo, ale na pewno będzie przyjemniej wyglądała i będzie bardziej czytelna.
Karta po karcie niestety, ale już po pierwszych zmianach technicznych i tak idzie znacznie szybciej.
Niby w illustratorze dałoby się zautomatyzować, ale i tak trzeba ręcznie sprawdzić ustawienie linii potem :/
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: sitfun »

strategie_pl pisze: 11 lut 2022, 21:06 W sumie to nie różni się jakoś bardzo, ale na pewno będzie przyjemniej wyglądała i będzie bardziej czytelna.
Karta po karcie niestety, ale już po pierwszych zmianach technicznych i tak idzie znacznie szybciej.
Pokazałbyś jakiegoś screena przed i po?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Ten font, jak mówiłem, jest z jednej rodziny, jednak nowy, po prawej ma węższe litery, dzięki czemu mogłem zwiększyć odległość od liter. Różnice można poznać np. po S, C, G... Na wydruku wychodzi pięknie.
Cytaty też są inne, bardziej zdobione.
Spoiler:
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: wisniax »

Zdecydowanie lepsza czytelność i spójność. Zmiana na plus.
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

strategie_pl pisze: 12 lut 2022, 18:35 Ten font, jak mówiłem, jest z jednej rodziny, jednak nowy, po prawej ma węższe litery, dzięki czemu mogłem zwiększyć odległość od liter. Różnice można poznać np. po S, C, G... Na wydruku wychodzi pięknie.
Cytaty też są inne, bardziej zdobione.
Spoiler:
Przy O odległość jakby się zrobiła aż za duża, daje lekkie wrazenie spacji.
Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Mam pytanko (jak stwierdzicie, że z gatunku głupich, to przepraszam :)) - bo widzę, że gra jest dostępna na tabletopii itd. Czy ktoś tą grę przetestował z tym rethemem? Tzn wiem, że to jest retheme - zero zmiany mechaniki itd. Ale czy na żywo podczas gry czuć klimat - w LE Alien nie grałem, ale słyszałem, że klimat to była bardzo mocna strona tej gry. Widziałem karty z LE Wiedźmin i są wyjątkowe - trzymają klimat mocno - moje pytanie dotyczy raczej tego jakie są odczucia z faktycznej gry - czy fajnie to działa, czy pasuje to fajnie do siebie :).
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Breżniew »

Nosiadbt1100 pisze: 15 lut 2022, 15:01 Mam pytanko (jak stwierdzicie, że z gatunku głupich, to przepraszam :)) - bo widzę, że gra jest dostępna na tabletopii itd. Czy ktoś tą grę przetestował z tym rethemem? Tzn wiem, że to jest retheme - zero zmiany mechaniki itd. Ale czy na żywo podczas gry czuć klimat - w LE Alien nie grałem, ale słyszałem, że klimat to była bardzo mocna strona tej gry. Widziałem karty z LE Wiedźmin i są wyjątkowe - trzymają klimat mocno - moje pytanie dotyczy raczej tego jakie są odczucia z faktycznej gry - czy fajnie to działa, czy pasuje to fajnie do siebie :).
Generalnie retheme był i nadal jest dostępny na Tabletop Simulatorze. Był ogrywany od najwcześniejszej wersji tam udostępnionej, gdy dostępny był tylko pierwszy scenariusz. Z własnego punktu widzenia mogę powiedzieć, że klimat jest wyczuwalny i to dość mocno. Oczywiście ze względu na odmienność świata Wiedźmina i Obcego autor rethemu musiał znaleźć pomysł na sensowne i klimatyczne wejście mechanikami w świat Wiedźmina. I to udało mu się bardzo dobrze - np. zamiast alienowych facehuggerów/chestbursterów mamy klątwy/przemianę w wilkołaka. Z mojego punktu widzenia był jeden z najtrudniejszych aspektów mechaniki futurystycznego Aliena do przeniesienia w jakże odmienne realia wiedźmińskiego kontynentu i klimatów okołośredniowiecznych. Odpowiadając na dalsze pytania - tak, uważam, że wszystko bardzo fajnie działa, pasuje do siebie i przede wszystkim - ma sens! Każda karta jaką widziałem jest zrobiona w taki sposób, żeby każdy jej aspekt: grafika, tytuł, jej efekt, ewentualny cytat z książek pasowały do siebie i miały sensowne odzwierciedlenie w mechanice gry. Tutaj nie ma przeklejki bez ładu i składu - pomysły na karty rzucało tutaj grono forumowiczów, z których najbardziej soczyste idee znalazły się w grze.

EDIT:
Uważam, że autor rethemu - strategie.pl robi wszystko naprawdę najlepiej jak to jest możliwe i poważnie podchodzi do każdego aspektu gry.
Najlepszy dowód na to, że nawet jeszcze teraz trwają prace nad co prawda drobiazgami, ale jednak rzeczami, które w jego mniemaniu można było poprawić. Teraz akurat poprawia czcionki, które w pierwotnej wersji wydawały się nieco zbyt zbite. Nowsza czcionka jest zdecydowanie lepsza i na pewno będzie lepiej prezentowała się na wydrukowanych kartach.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Fulgrim pisze: 14 lut 2022, 01:08 Przy O odległość jakby się zrobiła aż za duża, daje lekkie wrazenie spacji.
Nie ma problemu, będą ciutkę węższe.

Mogę tylko poprzeć wypowiedź Breżniewa. O ile się nie mylę to treść większości kart była znana od dawna i konsultowana z Wami i mają solidne podstawy w książkach, a jeżeli tam brakowało inspiracji to w grach itp, każdy tekst w karcie jest sensownie przeniesiony, np. gracz o przydomku "Nekromanta" potrafi wskrzeszać przeciwników, a Myszowór korzysta z magii lasu by leczyć, gdy nie ma w nim wrogów.
Ograłem ją już wiele razy, ale nie mnie osądzać jakości klimatu, sami rozumiecie ;)
Z chęcią nagrałbym wideo z rozgrywki na TS z szerokim komentarzem, ale potrzebowałbym ze 2-3 godziny wolnego w trakcie dnia a na to obecnie nie mam szans :D
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: waadimch »

hej
jest gdzieś instrukcja pdf do pobrania?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

waadimch pisze: 17 lut 2022, 12:31 hej
jest gdzieś instrukcja pdf do pobrania?

pozdrawiam
Wersja z poprawioną typografią, jeszcze bez nowej czcionki: LINK
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

Tak na szybko rzuciłem okiem na instrukcję, str. 27, pkt. 7 - ostatnie polecenie - błąd - na wierzch mini talia PIERWSZEGO zadania.
Jeszcze będę analizował :-)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Thrill-k3 pisze: 21 lut 2022, 21:10 Tak na szybko rzuciłem okiem na instrukcję, str. 27, pkt. 7 - ostatnie polecenie - błąd - na wierzch mini talia PIERWSZEGO zadania.
Jeszcze będę analizował :-)
Dzięki, sprawdzajcie bo jestem w trakcie poprawiania instrukcji, być może ostatni raz ;)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

strategie_pl pisze: 21 lut 2022, 22:34
Thrill-k3 pisze: 21 lut 2022, 21:10 Tak na szybko rzuciłem okiem na instrukcję, str. 27, pkt. 7 - ostatnie polecenie - błąd - na wierzch mini talia PIERWSZEGO zadania.
Jeszcze będę analizował :-)
Dzięki, sprawdzajcie bo jestem w trakcie poprawiania instrukcji, być może ostatni raz ;)
Ok, przeczytałem na spokoniej. Wyłapałem takie drobiazgi:

- str. 7 - przygotowanie talii drugiego i pierwszego zadania "przetasuj TĘ talię"
- str. 9 - prawa kolumna, drugi podpunkt - "Niektóre karty mają (...) oznaczenie '+2'" - nie powinno być "2+"?
- str. 25. - Osiągnięcia - "Kiedy WYCIĄGASZ nową rękę" - nie lepiej "dobierasz"?
- "Gdy w gospodzie wszystkie karty mają TĘ samą Cechę"

Nie wiem czy na tym etapie to nie będzie czepialstwo, ale gdzieś przed "lub" i "oraz" widziałem przecinek, może przecinki, w tym względzie miałem bezwzględną polonistkę i jeśli nie jest to kolejny raz użyte w jednym zdaniu, to bez przecinka kazała. Plus żona (doktor nauk w dziedzinie) potwierdza :P (str. 27 Przygotowanie początkowe - pkt. 1 jest przecinek przed oraz).
Innych nie zaznaczałem, moja przeglądarka pdf nie chce wyszukiwać słów, więc jeśli w ten sposób się w ogóle nie da przelecieć przez te "lub" i "oraz", to w sumie można odpuscić, niby detal, kwestia jak ma całość być wymuskana.. :)
A tak ogólnie to z nieustannego pokłonu załączam moc pozdrowień!
ODPOWIEDZ