Brew / Bór (Stevo Torres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Jools »

dawid pisze: 14 lut 2022, 10:17 W jeden z gier też wydawało mi się, że mam bardzo dużo zasobów. Wydawało mi się, że oswojone stworzenie daje mi dodatkowy zasób za każdą umieszczoną kostkę w borze. Przy użyciu żywiołu wody brałem 4 zasoby. Dopiero pod koniec gry zwróciłem uwagę, że zasób mogę zebrać za kostkę umieszczoną w wiosce :-)
Ja miałem zwierzątka "Kiedy zbierasz z Boru, zbierasz +1", i takie dwa. Także combiłem to z wodą, plus podwójne Bory, i wtedy każda kość mi dawała 2-5 surowców.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Curiosity »

Jools pisze: 15 lut 2022, 15:07 2 surki
Dopiero po dłuższym czasie się zorientowałem, że chodzi o 2 surowce. Nie wiedziałem, że jestem aż tak do tyłu 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Losiek »

Też się zastanawiałem co to za dziwactwo i czemu nie mam w swoim pudełku ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: BartP »

Ja myślałem, że w grze są jakieś surykatki. Nie grałem, więc nie wnikałem.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: dwaduzepe »

Ja niestety przeczytalem siurki. Kurtyna.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Jools »

Curiosity pisze: 15 lut 2022, 17:02
Jools pisze: 15 lut 2022, 15:07 2 surki
Dopiero po dłuższym czasie się zorientowałem, że chodzi o 2 surowce. Nie wiedziałem, że jestem aż tak do tyłu 8)
A to jeszcze stary slang wywodzący się ze starych MMO ;)
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: gregoff »

Zagrałem w dwie osoby i chyba nie będzie to gra pierwszego wyboru na taki skład. Przedemną rozgrywki na 3 oraz 4 osoby więc licze na lepsze odczucia. Na razie nic mnie nie powaliło na ziemie ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 413
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 608 times
Been thanked: 402 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: kuleczka91 »

gregoff pisze: 17 lut 2022, 22:28 Zagrałem w dwie osoby i chyba nie będzie to gra pierwszego wyboru na taki skład. Przedemną rozgrywki na 3 oraz 4 osoby więc licze na lepsze odczucia. Na razie nic mnie nie powaliło na ziemie ;)
Ja nie widziałam różnicy ani na dwóch, ani na trzech. Po 3 rozgrywkach uznałam, że ta gra nie ma u mnie racji bytu bo zamiast być grana to by kurz zbierała. Kompletnie nie czuję tej gry, a interakcja też mi tyłka nie urwała. Ogólnie gra już znalazła nowego właściciela ;) Dla mnie póki co pierwsze rozczarowanie w tym roku :D
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: pike »

Zagrałem 2 zapoznawcze partie i w jednej był remis, zaś w drugiej przegrałem, ale była tak zawzięta walka o bory, że nikt nie zdobył przez całą grę ani jednego. Z tym, że zagraliśmy bez zdolności specjalnych. Ot, taka ciekawostka.
ahoytosemja
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2022, 23:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: ahoytosemja »

pike pisze: 27 lut 2022, 22:05 Zagrałem 2 zapoznawcze partie i w jednej był remis, zaś w drugiej przegrałem, ale była tak zawzięta walka o bory, że nikt nie zdobył przez całą grę ani jednego. Z tym, że zagraliśmy bez zdolności specjalnych. Ot, taka ciekawostka.
wow czegos takiego to jeszcze nie widzialem. Na ile osob graliscie?
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: pike »

W dwie osoby. I mój brat, z którym grałem też był w szoku. Myślę, że wprowadzenie cech postaci uniemożliwi podobną sytuację. Zdecydowały punkty za eliksiry i zdobyte zwierzęta bez lasu.
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: gregoff »

Gralem w 4 osoby i jest lepiej. Przepychanka o Bory ciekawsza. Na razie zostaje w kolekcji.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Bogoria »

Póki co dwie partie za mną - pierwsza gra w składzie 2 - osobowym, druga - w 4 - osobowym. Przy grze z żoną grało nam się raczej spokojnie, nie było zbyt wiele negatywnej interakcji (być może dlatego, że to była też nasza pierwsza rozgrywka), natomiast w większym składzie - Bór pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pierwsza runda to jeszcze takie "pieszczotki", ale jak już każdy załapał co i jak, zaczął się ogień :D

Czekam z niecierpliwością na kolejną partyjkę, mam też nadzieję, że uda mi się wciągnąć w grę syna (prawie 10 lat) (te pierwsze rozgrywki były w składzie samych dorosłych). Liczę, że zwierzaki a'la pokemony skłonią go do regularnego grania :wink:
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Lion86 »

Najbardziej rozpoznawalną cechą tej gry jest wysoki poziom interakcji. Od wyścigu po najlepsze karty zwierzaków i eliksirów po zażartą walkę o każdy centymetr poszczególnego boru. Tu ci spalę, tu ci zamienię a tu ci coś usunę. Po prostu mistrzostwo.
Jak dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, nie spodziewałem się za wiele po tym tytule.
Jednak jako, że nie ma gier bez wad i tu dopatrzyłem się pewnych zgrzytów. Od razu zaznaczę, iż są to moje subiektywne odczucia po jakiś 25 partiach w Bór. Chodzi mianowicie o zdolności postaci. Odnoszę wrażenie, że ich moce są jakoś średnio...zbalansowane. Z jednej strony mamy potwory w postaci Myli, która może rozstrzygnąć na swoją korzyść remis w borze czy Lello, który może nadkładać kości pożywienia. Z drogiej dość średnią Wren, czy wręcz słabego Lyrica.
Jakie są wasze przemyślenia w tej kwestii?
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: marper81 »

Lion86 pisze: 16 mar 2022, 12:46 Najbardziej rozpoznawalną cechą tej gry jest wysoki poziom interakcji. Od wyścigu po najlepsze karty zwierzaków i eliksirów po zażartą walkę o każdy centymetr poszczególnego boru. Tu ci spalę, tu ci zamienię a tu ci coś usunę. Po prostu mistrzostwo.
Jak dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, nie spodziewałem się za wiele po tym tytule.
Jednak jako, że nie ma gier bez wad i tu dopatrzyłem się pewnych zgrzytów. Od razu zaznaczę, iż są to moje subiektywne odczucia po jakiś 25 partiach w Bór. Chodzi mianowicie o zdolności postaci. Odnoszę wrażenie, że ich moce są jakoś średnio...zbalansowane. Z jednej strony mamy potwory w postaci Myli, która może rozstrzygnąć na swoją korzyść remis w borze czy Lello, który może nadkładać kości pożywienia. Z drogiej dość średnią Wren, czy wręcz słabego Lyrica.
Jakie są wasze przemyślenia w tej kwestii?
Mam bardzo podobne refleksje. I o ile grając Lyricem można iść mocno w eliksiry dla punktów (i tego co potrafią zrobić), to z Wren jest naprawdę słabo. Jeśli na początku gry nie wejdzie zwierzątko punktujące każde kolejne wzięte zwierzę, albo nie ma zwierzęcia które dubluje zbierane z borów zasoby żeby iść w eliksiry, to jest bieda. Inna sprawa, że moc Leilo jest, moim zdaniem, przegięta. Mając dwie kości z wiatrem, można spokojnie przeczekać pozostałych graczy i rozstrzygać o wygranych na borach. Zastanawiam się czy nie wprowadzić home rula, że kosztem odpalenia tej umiejętności będą dwie jagódki, a nie jedna. Poza tym trochę słabo, że są tylko 4 postacie. Przydałoby się z 6, albo 8. Mam nadzieję, że pojawi się jakiś dodatek z nimi.
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: wajwa »

Zagrałem na 4 osoby i muszę powiedzieć , że podobało mi się ...
Szukając przymiotników do opisania Boru pierwsze co się nasuwa: wredna :wink: negatywna interakcja level hard , ale spoko taka fajna dokuczanka; drugie: brzydka :wink: nie wiem nie moja kreska , w grze to oczywiście nie przeszkadza , ale nie podobają mi się te graficzki ...
Jeżeli chodzi o mechanikę to jest miodna , podoba mi się ten kościany worker placement i o ile nie przepadam za area controlami to są w tej kategorii wyjątki (jak Godfather) które przypadają mi do gustu , no i z Borem właśnie tak jest.
Podoba mi się kompaktowość tego tytułu , nieskomplikowane szybko wytłumaczalne zasady , no i ogólna przyjemność płynąca z rozgrywki.
Zaskoczenie bardzo na plus jak dla mnie 8)
Always look on the bright side of life
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Wroobel »

A ja właśnie sprzedałem. Po ok. 5 partiach gra zaczęła mnie nudzić.
Graficznie kompletnie nie moja bajka. Ale te kostki za to cudne :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 497
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: itsthisguyagain »

i ja wczoraj zagrałem pierwszy raz i nie mogę zrozumieć skąd Bór generalnie ma taką opinię
wajwa pisze: 08 lip 2022, 14:01 Szukając przymiotników do opisania Boru pierwsze co się nasuwa: wredna :wink: negatywna interakcja level hard , ale spoko taka fajna dokuczanka;
.

Wredna to ta gra by była jakby inni gracze demolowali sobie silniczki i eliminowali innych z gry a tu to taka interakcja na poziomie, że zawsze jest i każdy zakłada, że będzie. Swoją pozycję trzeba budować tak, że przewiduje się te możliwe, szkodliwe dla nas, zagrania przeciwników. Interakcja jest jak w szachach - nikt przecież nigdy nie komentował szachów, że jest wredna negatywna interakcja, bo ja sobie ustawiam figury na planszy do szachowania przeciwnika o przeciwnik mi wrednie zbija pionki - jakie to wredne.

Dla mnie ta gra jest bardzo świeża - przed grą miałem tylko mgliste pojęcie o czym jest i jakich używa mechanik. Spodziewałem się kolejnego Everdell'a (w skrócie: jak filmy Emmericha - przehajpowane i miałkie) a dostałem naprawdę świetną grę w którą chciałem zagrać od razu drugą partię.
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: wajwa »

Następnym razem jak będę chciał wyrazić swoją opinię to najpierw napiszę do Ciebie i spytam czy mogę :wink:
A poważnie: Twoja ocena jest taka , moja taka , więc daruj sobie takie komentarze ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 497
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 347 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: itsthisguyagain »

wajwa pisze: 13 lis 2022, 14:56 Następnym razem jak będę chciał wyrazić swoją opinię to najpierw napiszę do Ciebie i spytam czy mogę :wink:
A poważnie: Twoja ocena jest taka , moja taka , więc daruj sobie takie komentarze ...
Nie chodzi mi o ciebie w ogóle. Bardziej komentowałem ogólnie pojawiające się opinie, że w Borze jest wredna negatywna interakcja. Moim zdaniem ta interakcja jest wpisana w samo sedno gry jak w szachach (albo grach konfrontacyjnych)

Jeśli poczułeś się osobiście wytknięty to przepraszam. Nawet nie będę pisać, że masz prawo do własnej opinii bo to chyba oczywiste.
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: wajwa »

No i git.
Dla mnie wredna , dla Ciebie normalna.
I ja to szanuję.
Nie piszę , że nie rozumiem ...

Reasumując: peace :wink:
Always look on the bright side of life
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Dhel »

Mi się z jednej strony Bór podoba, gdzie na 2 to jest kombinowanie i nawet da radę ogarnąć co robi przeciwnik i go trochę kontrować. Z drugiej strony gra na 3 osoby wg mnie się ciągnęła - każdy kombinował jak koń pod górkę jak komuś zaszkodzić, gdzie i tak finalnie wchodził eliksir, który rozwalał system i cały misterny plan w p....
I tak zamiast lekkiej gry z elementem złośliwości zrobiło się kombinowanie jakby to był kanban i tworzenie linii produkcyjnej systemu smart jednocześnie sabotując fabrykę drugiego/trzeciego.
Dobra do pogrania, przy czym mi akurat przeszkadza, że tutaj naprawdę grą na siebie się nie da, jak jeden jest złośliwy to bez odgryzania się nie ma szans przeciwstawić się temu i negatywna interakcja przebija z tego tytułu w ilościach hurtowych, takie moje wrażenie po ostatniej partii.
No i minus na minusy - kompletne niezbalansowanie bohaterów, to jeden z tych tytułów gdzie wg mnie powinno się grać na podstawowych stronach bez specjalnych mocy, bo te dla 2 są za mocno za mocne.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: Karit »

Może mi ktoś powiedzieć ocb z wypraską i jakie było założenie producenta? Mam te 4 trójkąty które z nieznanych mi powodów są połączone przez co traci to jakikolwiek sens organizacji...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1101 times

Re: Brew / Bór (Stevo Torres)

Post autor: ave.crux »

Karit pisze: 05 wrz 2023, 15:18 Może mi ktoś powiedzieć ocb z wypraską i jakie było założenie producenta? Mam te 4 trójkąty które z nieznanych mi powodów są połączone przez co traci to jakikolwiek sens organizacji...
Miały być tam wysadzane pojemniczki, ale nie spięło się na linii wydawca-fabryka i zrobili bez pojemniczków. Premiery nie chcieli przesuwać i tak już zostało
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ