Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

W marcu kupione dwa tytuły:

Od dawna szukany El Grande i nie zawiodłem się. Gra jest fantastyczna i uwielbiam ją od pierwszej partii. Uwielbiam prostotę zasad, minimalizm wykonania i ogrom interakcji.
A w pakiecie z nią kupiłem Glory to Rome, bo podobno trudno dostępne, ekskluzywne... Ale jakieś takie... No nic mi nie urwało. No i trafiło na bazarek (także tutejszy, zapraszam). Może kogoś bardziej ucieszy niż mnie.

A tak poza konkursem: kupiłem TTS i dzięki temu mogę znacznie więcej grać w PaxRen i to był świetny zakup.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1911
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

Trochę nowości u mnie przybyło (ostatnie zeznanie było w styczniu):
A. Podstawki:
1. 50 Clues - bo lubię wszelkie escape roomy i inne rozwiązywajki (Wahadło Umarłych już poszło, całkiem udane zagadki, jedne trudniejsze, inne mniej),
2. The 7th Continent - bo ponoć świetna gra solowa,
3. Back to the Future: Back in Time - bo rodzinna kooperacja (a jeśli nie pójdzie, to zawsze można samemu) w nostalgicznym temacie filmowym,
4. Brazil: Świt Imperium - bo porównanie do Scythe zachęca, no i te ochy i achy...,
5. Detektyw Bombel - bo prosta gra detektywistyczna dla dzieci (prosta do bólu; 3 scenariusze w pół godziny, do tego mało logicznego dochodzenia do odpowiednich miejsc),
6. Icecool - bo mam Icecool2, a pierwsza część chodzi na używkach za grosze,
7. Metropolia - bo grałem, jak jeszcze dzieci nie miałem i od tego czasu polowałem na tę grę, wiedząc, że przypasuje (i miałem rację),
8. Najeźdźcy ze Scytii - bo poprzednia seria Shema była dobra,
9. Patchwork Doodle - bo lubię te wszystkie Patchworki,
10. Podróż do wnętrza ziemi - bo w sumie to polowałem na W 80 dni..., ale każdy Verne dobry,
11. Posiadłość Szaleństwa: Druga Edycja - bo HwA prawie całe skompletowane, to trzeba jakiegoś nowego Cthullu wciągnąć nosem,
12. Pracownia Snów - bo jakoś mnie ten temat i Pan Koszmar kręci :shock: (ale już drugi wieczór czytam instrukcję i mnie sen morzy :evil: :lol: ),
13. Race to Berlin - bo podoba mi się ujęcie tematu (ale pewnie nie będę miał z kim grać :( ),
14. Smartphone Inc. - bo chciałem, a przy okazji była promka ;)
15. Władca Pierścieni: Konfrontacja - bo Władca Pierścieni i blef to dobre połączenie,
16. Wyprawa do Newdale - bo bardzo lubię O mój Zboże, a że było na promocji... :)

B. Dodatki do:
7th Continent (The Forbidden Sanctuary), Carcassonne (Katapulta), Horror w Arkham LCG (Na krawędzi Ziemi: Rozszerzenie badaczy, karty badaczy ze zbiórki), Kemet (Ta-Seti), Legendary: A James Bond Deck Building Game Expansion, Metropolia (Remont), Na skrzydłach (Ptaki Oceanii), Onitama (Light and Shadow), Paladyni Zachodniego Królestwa (Wiek Królów), Paleo (Przerażające ptaki, Rytuał inicjacji), Sagrada (promki), Undaunted (Reinforcements), Warfighter: WWII (#6 – United States #2!, #7 – United Kingdom #2!), WP LCG (The Ghost of Framsburg), WP: Podróże przez Śródziemie (Zarzewie wojny), Wyprawa do El Dorado (Demony Dżungli)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2022, 15:43 przez tomuch, łącznie zmieniany 1 raz.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

No i takie wpisy to mi się podobają. :mrgreen:
Też się dałem zwieść Wypawie do ND.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: upadly_bankowiec »

Clash of Cultures. Zagrany na spotkaniu u znajomych, na które poszedłem bez większego entuzjazmu. Po rozegraniu partii wróciłem tak podekscytowany do domu, że od razu zacząłem szukać w internetach egzemplarza dla siebie.
Już od dawna nie byłem tak nahajpowany na grę. Aż się lata młodości przypominają :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 496 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 31 mar 2022, 14:00
JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 09:27
kastration pisze: 30 mar 2022, 20:34 Wsparłem Endeavora z dodatkiem, bo... nawet Czacha zasługuje na drugą (ostatnią) szansę.
Nie będziesz żałować :)
Przede wszystkim Endeavor jest świetny - zakupiłem z drugiej ręki komplet z dodatkiem, mini dodatkami, upiększeniami i to jeden z lepszych zakupów :) No i moim zdaniem gołym okiem widać zmianę podejścia Czachy do Klienta i ich progres na rynku
ładnie wydane, grałem ale mi nie podeszło. Znaczy nie była to zła gra....zła była tylko cena.
JollyRoger90 pisze: 31 mar 2022, 12:51 2. Takenoko - korzystna promka z ceneo (odbior osobisty)
Tez miałem chrapkę ale z wysyłką tylko 5pln różnicy od ceny w sklepach więc odpuściłem....
Zbieram na dom :mrgreen:
Ja z drugiej ręki kupiłem zestaw za 250zl z czego dodatek rozpakowałem, bo ktoś prosił o instrukcje, więc cena była cudna 😉 (żeby nie było, że nie grałem. Tak gra podeszła, że kupiłem 3 zestaw w ekipie 😂)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Harun »

Znalazłem chwilę na podsumowanie zakupów od końca listopada 2021 r.
Grudzień był jeszcze miesiącem intensywnych zakupów, w ramach mojej decyzji, aby wyzerować wishlistę. Niedobitki przeniosły się na 2022 r.
Tym samym na liście życzeń, na razie tylko jako obserwacja, pozostała gra jeszcze oczekująca na wydanie, następczyni Poszukiwania X planety, czyli The search for lost species.

Kolekcję uzupełniły natomiast:

1. Brazil imperial - nie miałem takiej gry, odpowiada mi czas, skalowanie, wersja graficzna. Wahałem się jakiś czas po zakupie, co z nią zrobić, z uwagi na niektóre opinie na forum o losowości wypaczającej grę, ale dałem grze szansę, na razie solo. Pierwsze wrażenia pozytywne.

2. Concordia + Concordia solitaria + Concordia Salsa. Gra ma zastąpić sprzedanego Navegadora, z opcją rozgrywek solo. Ponieważ poznaję nowości stopniowo, zestaw czeka na ogranie, a oba dodatki są obecnie jedynymi grami z kolekcji, których nie rozegrałem. W kwietniu to się zmieni, tzw półka wstydu, będzie pusta.

3. Dixit Wizje - potrzebowałem jeden dodatek do podstawki, aby nie brakowało kart. Wybór był losowy, natrafiłem na mega obniżkę w markecie. Bardzo ładne ilustracje, jestem zadowolony.

4. Pięć Klanów: Rzemieślnicy Naqali. Podstawkę bardzo lubię, dodatek wszyscy chwalili. Jestem zdecydowanie zadowolony, jakkolwiek nie aż tak zachwycony, jak niektórzy. Gra jest teraz kompletna, natomiast czy zawsze będę grał z dodatkiem, jeszcze nie wiem.

5. LOTR Podróże Zarzewie wojny. Syn ma wszystko z serii, bawimy się doskonale, więc był to oczywisty zakup.

6. Arnakk dodatek Liderzy. Jeszcze czekam, aż dotrze. Gra bardzo mi pasuje, a z dodatkiem będzie świeża przez lata.

7. Wyprawa do El Dorado: Demony Dżungli. Bardzo dobre urozmaicenie podstawki. Zakup zdecydowanie na plus.

8. Praga caput regni - zakup bez analizy, coś mnie do gry przyciągnęło. Potem dłużej czekała na ogranie, rozpocząłem przygodę tydzień temu, no i cóż - na koncie mam 8 partii solo. Nie trzeba nic dodawać.

9. Terra Mystica solo automa box - jeszcze czekam. Terra i się podoba, ale nie bardzo udawało nam się zagrać w sensownym składzie. Nawet myślałem, czy nie sprzedać, a tu taki miły dodatek. Zobaczymy, jak z nim będzie, trzymam kciuki, żeby gra dostała drugie życie.

10. Terraformacja Marsa preludium Jak pięć klanów. Podstawkę bardzo lubię, dodatek wszyscy chwalili. Jestem zdecydowanie zadowolony, jakkolwiek nie aż tak zachwycony, jak niektórzy. Gra jest teraz kompletna, natomiast czy zawsze będę grał z dodatkiem, jeszcze nie wiem.

11. Na skrzydłach - zakup dla żony. Na razie jedna partia, ale spodobało się jej, więc będziemy ogrywać dalej.

12. Pluszowe opowieści - zakup, z pewnym awansem, dla młodszego syna. Czekałem na II wydanie długo, więc od razu kupiłem w przedsprzedaży. Jak przyjdzie, na razie dołączy do szafki z prezentami planszowymi dla juniora, które rozplanowałem na przynajmniej na 2 następne lata. Tatuś, jak widać, jest zapobiegawczy.

13. Kraken attack - a to zakup dla juniora na teraz. Dobry autor, dobre opinie jak na grę dla dzieci, ładna, fajny klimat. Wielkanocny zając już czeka,aby grę wręczyć.

14. Kolekcję zasiliła też gra prezent, którą dostał starszy syn - Point salad. Przyjęła się bardzo dobrze.

Życzę sobie, wobec wyzerowania listy życzeń, braku jakichkolwiek zakupów przez najbliższe miesiące. Nie liczę tu takiego drobiazgu, jak 4 karty zasadzek do kartografów, które mi brakują, który przy okazji jakichś książkowych zakupów,dołożę do koszyka.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Zakupy z ostatnich miesięcy w których starałem sie nie kupować ;)...wydawcy bardzo pomogli szokując cenami.

Ostatnio też w mojej grupie królują lżejsze tytuły - takie, przy których eurogracze raczej odpoczną - a że gramy powoli to i więcej udaje się ugrać w jeden wieczór ale do rzeczy.

Kaskadia - mechanika prosta jak drut ale układanie optymalnego układu jest fajną łamigłówką - pozytywnie też zaskoczyły żetony zwierząt, bo myślałem że są tekturowe...a tu drewienko ... 106 zł - polecam ( kupiłem drugi egzemplarz na prezent)

Pierwszy sezon Dice Thrones - za 67 zł za sztukę to fajna gra , prosta, akurat żeby pograć z 9 latkiem i się nie nudzić - ale 2 sezon już za drogi ...no i rozgrywka różnymi postaciami nie jest aż tak różna - to w sumie wciąż yathzeee


WYPRAWA DO EL DORADO - DEMONY DŻUNGLI
- WdE to dobrze zaimplementowany DeBe - dodatek niedrogi a sporo wnoszący .

Tuareg Rozszerzenie
- cóż - świetna 2 osobówka - tu akurat cena niezbyt atrakcyjna vs cena podsatwki i zawartość - ale czasem można zaszaleć ;)

Undaunted Reinforcements - bo zbieram i jest tryb solo ...cóż gra o tematyce historycznej i IIwś ma zawsze u mnie plusik

Wiedźmia skała recenzje świetne, rozgrywka prosta ale nie banalna , cena bardzo rozsądna - i argument ze wstępu idealnie pasuje...

Paperback (edycja polska). lubię gry słowne - lubię DB - ZA 36 zł to chyba wstyd nie kupić :D.

FUNKO POP! FUNKOVERSE: Jurassic Park 101 - Expandalone
zbieram funkoversy po wyprzedażach - tu akurat cena nie rewelacyjna (69) ale za "podstawkę" Jurastic zapłaciłem chyba 80 zł...więc w komplecie było przyzwoicie

KS - dodatek do Gloom of Kilforth
talisman, w k†óry dobrze gra się solo - ale więcej wrogów , przygód się przydje - dość drogo 18UKP - no ale to jeden z ostatnich szalonych wydatków ...;)


więcej grzechów nie pamiętam ;)...choć wcale się nie zdziwię jak coś przed żoną schowałem ;)...i sam zapomniałem
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

W obecnym tygodniu kupiłem:
Santorini bo lubię gry logiczne a udało mi się załapać na promocję w cenie 45 zł gra okazała się hitem w rozgrywkach z synem. Bardzo mu się podoba i codziennie robimy kilka rozgrywek. Regrywalnosc ogromna z uwagi na ilość asymetrycznych mocy. Możemy zagrać 435 partii i każdą w innym układzie startowych mocy. Wciągające a do tego syn łoi mi skórę.

Skytear skusiła mnie promocja a do tego chwalone na forum. Dzięki Panowie i Panie. Grę narazie tylko rozpakowałem i jestem zszokowany jak tani był to zakup w stosunku do pięknej zawartości, dużo ładnych figurek, duża plansza, piękne karty, wypraska, ładna instrukcja... Szok cenowy. Teraz muszę się szybko nauczyć bo chętnie bym coś dokupił z dodatków tylko nie wiem co?

Male epickie podziemia w przedsprzedaży. Nie grałem jeszcze w żadne Tiny epic więc to dobry powód.

Twisted fables all in w przedsprzedaży. Wiem, przepłaciłem 55 zł w stosunku do kampanii Czachy ale zwykle stosunek opłacalności jest u niego odwrotny. Gra mnie mocno zaciekawiła, ja się wychowałem na takich grach jeszcze za czasów Nintendo Pegasus. Poza tym lubię pojedynkowe mordobicie a gra na forum ma pozytywne opinie. Znów dziękuję Panowie i Panie :)
Torquemada666
Posty: 790
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 252 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

El Grande Big Box pojawił się na allegro za 199 zł o grze myślałem od dawna, cena wydaje się ok, więc kupione w ramach zapoznawania się z klasykami gier planszowych 😁
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Chudej »

Great Western Trail - po tym jak się dowiedziałem o drugiej edycji, to gra podskoczyła na liście i skusiłem się na preorder. Maracaibo to jedna z moich ulubionych gier, więc mam spore oczekiwania.

Spartakus - szukałem jakiejś mocno konfrontacyjnej gry do pogrania z kolegami, z którymi lubię się kłócić i przypomniało mi się, że wielokrotnie słyszałem od Gambita dobre opinie o tej grze. Parę filmików, krótka lektura ostatnich paru stron wątku na forum i już nie mogłem się oprzeć ;)

Santa Maria - trafiłem jakoś przypadkiem po postach na forum, zainteresowałem się i wyglądało bardzo fajnie. Mocno też zadziałały na mnie niska dostępność dodatku i opinie, że gra jest "niedoceniana". Po postach na BGG jaki to temat gry jest zły też myślę, że gra mogła zostać trochę niesłusznie zakopana.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Długo czekałem na jakieś promocje, bo wcześniej udawało się łapać inne dodatki w promocjach niestety na Drużynę Beta i Zazdrość z The Others nigdy ich nie było.

Udało się natomiast od forumowicza nabyć w przyzwoitej cenie, dodatki w folii i względem cen sklepowych nieco zaoszczędzić.

Druga sprawa, że tych dodatków w sklepach też już brakuje, więc był to odpowiedni czas na uzupełnienie kolekcji. Pozostało mi do zebrania kiedyś ze sklepu Portalu Drużyny Delta i Gamma i będę miał pełne PL wydanie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Tyrani Underdarku- bo kamienie szepczą że dodruku nie będzie a GF9 utraciło licencje. Wzbraniałem się przed tą grą rękoma i nogami, bo brzydka, co słabo wydana, bo z błędami bo droga...ale każdy z kim bym nie rozmawiał to gwarantował udaną zabawę. Była promka to kupiłem ...zobaczymy. Może przypomnę sobie moje młodzieńcze historie będąc w Podmroku kiedy grywało się w BG2.

World of Tanks Rush
-bo syn dostał kiedyś ode mnie jakieś samplowe karty i tak grał na własnych zasadach. Teraz ma pełnoprawny egzemplarz więc będzie można pograć tak jak należy.

Metalowe Monety- bo fajnie jest mieć takie monetki do różnych gier. Zakupiłem nominał 1/3/5/10 i kilka szt 20. Wyglądają obłędnie a dzięki forumowej zbiórce od nidhog udało się w przyzwoitej kwocie kupić coś mam nadzieję dobrego jakościowo.

Farbki do malowania- bo brakowało mi kilku kolorów i wychwalanego washa od AP MidBrown....Rety jak zaczynałem przygodę z malowaniem miałem 5 farbek. Teraz wcale nie jestem jakimś malarzem a farbek już ponad 30. Myślę że czas zacząć je jednak ze sobą mieszać już "wyrobić" to co się ma niż kupować coraz to nowsze kolorki.

Stojaczek do robienia zdjęć- bo uznałem że moje figurki i gry na sprzedaż zasługują na lepsze zdjęcia. A i przyda się być może do nagrywania czegoś w przyszłości...... :wink:
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

BOLLO pisze: 12 kwie 2022, 09:38 A i przyda się być może do nagrywania czegoś w przyszłości...... :wink:
Czekamy na prawdziwy cebula korner, a nie to pierdololo z gametrolla :D
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Hansa Teutonica bo zajrzałem do działu "Co kupić" żeby ewentualnie komuś pomóc. No i tam to polecali :roll: :oops:

Poza tym masa innych gier do uzupełnienia kolekcji ale nawet nie piszę, po wydanych 2k przestałem liczyć :oops:
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 192
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: MaMiKr »

Counterffeiters - przypadkiem kupiona, a że jestem fanem O'toola . Gra specyficzny klimat ii niby szybki Worker Placement - jestem ciekawy jak się sprawdzi u nas
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 870
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

LE Alien - bo trafił się niezły egzemplarz w dobrej cenie. Poza tym ponoć świetny solo no i Obcy. Dodatkowo duże rozszerzenie bo wychodzę z założenia - im więcej tym lepiej a i w sklepach już krucho z nim. Nie zamierzam płacić potem X cebulionów jak zniknie. Może wreszcie znajdę świętego Grala do solufeczek... :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Hard City bo slyszalem ze to lekka i przyjemna gra z ciekawym amerykanskim humorem. A ze byla bardzo fajna promka no to poszlo.Sa figurki jest walka sa modularne plansze i misje.....a wiec idealne do grania z synem.

A no i nie umiem nie wspierac dziel Adama...aczkolwiek w tym tytule gral chyba 2gie skrzypce.
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

BOLLO pisze: 16 kwie 2022, 13:55 Hard City bo slyszalem ze to lekka i przyjemna gra z ciekawym amerykanskim humorem. A ze byla bardzo fajna promka no to poszlo.Sa figurki jest walka sa modularne plansze i misje.....a wiec idealne do grania z synem.

A no i nie umiem nie wspierac dziel Adama...aczkolwiek w tym tytule gral chyba 2gie skrzypce.
Jak bardzo fajna promka ?
Pytam gdyż gra obecnie jest na radarze ale zastanawiam się do ilu ceny mogą zejść ?
Jest dosyć spory rozstrzał.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Sloth pisze: 16 kwie 2022, 14:08
BOLLO pisze: 16 kwie 2022, 13:55 Hard City bo slyszalem ze to lekka i przyjemna gra z ciekawym amerykanskim humorem. A ze byla bardzo fajna promka no to poszlo.Sa figurki jest walka sa modularne plansze i misje.....a wiec idealne do grania z synem.

A no i nie umiem nie wspierac dziel Adama...aczkolwiek w tym tytule gral chyba 2gie skrzypce.
Jak bardzo fajna promka ?
Pytam gdyż gra obecnie jest na radarze ale zastanawiam się do ilu ceny mogą zejść ?
Jest dosyć spory rozstrzał.
Kupilem za 150. U mnie na radarze byla do 200pln.
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 496 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Szalona Misja po tym jak zareklamowali ja dżentelmeni, chyba w podcast mój stary jest nerdem, stwierdziłem że chce mieć ta grę. W prawdzie syn ma 11 miesięcy, ale już jest średnio dostępna z drugiej ręki w większych cenach.
Udało mi się jednak trafić nowa w foli, w cenie jak kiedyś w sklepach więc żal było nie wziąć

Dodatek do Barrage co tu dużo mówić jako członek #teamBarrage nie mogłem przejść obok, tym bardziej że często zdarza nam się nic w 5 osób. Od początku KS męczyłem Prezesa co z tym dodatkiem, aż w końcu się ukazał

Dodatkowe karty do Arnak musz jechać odebrać dodatek, to dorzuciłem sobie karty. Nawet nie wiem co robią 😜
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Ja kupiłem dodatek do Arnaka i promeczki. Dawno nie miałem takiej posuchy planszówkowej. W sumie to nie mam potrzeby nic kupować :D
Awatar użytkownika
Bigspender
Posty: 38
Rejestracja: 15 kwie 2022, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bigspender »

Kupuje, bo swoje gry naprawdę potęznie ogrywam, aż do znudzenia (kilkadziesiąt partii+ na jeden tytuł minimum). Ostatnio wiec nabrałem checi na gry jednorazowe i stad kupno Destinies.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Anachrony, bo muszę sam wydać wyrok w obliczu zachwytów niemal wszystkich, z opinią których zdążyłem się zapoznać.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

kastration pisze: 19 kwie 2022, 18:02 Anachrony, bo muszę sam wydać wyrok w obliczu zachwytów niemal wszystkich, z opinią których zdążyłem się zapoznać.
Dokladnie ten sam cel i mi przyswieca. Ale nie pisze jeszcze ze kupilem bo moj egzemplarz jeszcze do mnie nie dotarł.

P.S Bede drukowal polska instrukcje jakby ktos byl chetny to mozna zrobic jakas zbiorowke.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

kastration pisze: 19 kwie 2022, 18:02 Anachrony, bo muszę sam wydać wyrok w obliczu zachwytów niemal wszystkich, z opinią których zdążyłem się zapoznać.
Ja się pod zachwytami nie podpisuję. To dobra gra, wyróżniającą się bardzo dobrym powiązaniem mechaniki z tematyką, posiadająca oryginalne mechanizmy pożyczek i ich spłaty i fajną zmianę tempa gry w końcowej fazie. Ale mimo wszystko daleko mi do zachwytów bo to dość typowe worker placement polegające na zbieraniu zasobów, opłacaniu workerow, wydatkowaniu zasobów wraz z workerami pod niektóre pola i o zakupie budynków. Przy czym budynki są dla mnie mocno niedopracowanym elementem, są powtarzalne i z nijakimi efektami głównie dającymi różnego rodzaju zasoby. Zagrać warto ale jeśli komuś się szybko znudzi, wcale się nie zdziwię.

A żeby nie było offtopu:
Kupiłem dodatek frakcyjny do Skytear bo to rewelacyjna gra a dodatek jest niezbędny by zagrać w dłuższy tryb gry z większą ilością bohaterów na drugiej stronie planszy. Dodatkowo otwiera możliwości samodzielnego budowania drużyny i ich talii.
ODPOWIEDZ