Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ckbucu
Posty: 367
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 567 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: ckbucu »

No właśnie ciekawe to, bo grając kilka scenariuszy 2 + 2 linked nie odczułem w żadnym stopniu, że coś mi nie działa jeśli chodzi o liczbę przeciwników. Jako bohater masz 4 tury, każda postać wykonuje po 2 tury w rundzie + dodatkowo ma skilla oraz dodatkowe HP z linked hero. Możliwe, że później będzie jakoś trudniej, jeśli są np scenariusze, gdzie trzeba się bardziej rozdzielić albo grać bardziej taktycznie. Na ten moment na pewno grałem za mało w taki sposób, aby ocenić czy to dobre czy nie dobre i nie mam porównania do 4 bohaterów - liczę jednak że znajdę pełny skład do adventure.
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

Luko_b pisze: 08 lut 2022, 23:15
Dhel pisze: 08 lut 2022, 22:18 Niestety gra jest z góry zaprojektowana na 4 bohaterów i pomimo opcji linkowania bohaterów to to nie działa najlepiej.
Hmmm co nie dziala dokladnie? Gram wlasnie 2 postciami + linked. Masz w rundzie 4 tury (tak jakbys gral 4 bohaterami). Jedyna roznica to mniejsza roznorodnosc ekwipunku/broni/dyscyplin (bo masz 2 sety a nie 4) no i mniejszw mozliwosc flankowania. Masz za to dodatkowy SP (ja gram bez niego). Nie zauwazylem, zeby cos sie zle skalowalo.
Nie grałem na dwóch, jedynie czytałem o późniejszych potyczkach, gdzie jednak brak dwóch bohaterów daje w kość, z racji właśnie braku dostosowania liczby przeciwników. Chyba że zmienili zasady do linked heroes w międzyczasie, to tez jest możliwe, że teraz to działa lepiej.
Jak dojdziesz do 4 aktu na 2 bohaterów podziel się proszę opinią jak to działa, Middara mi sie bardzo podobała i nie mówię nie by ponownie w nią wejść :)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Zmij »

Dla zainteresowanych kolejnymi aktami tej gry to w tym tygodniu (18-19 maj) otwierają backerkit dla wszystkich z możliwością zamówienia aktu 2 i 3 oraz innych dodatków m.in. update pack do wersji 1.2. Należy pamiętać że ceny nie zawierają vatu a wysyłka będzie opłacana tuż przed dostawa, która ponoć ma nastąpić jeszcze w tym roku
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: jediwolf »

Kurde chciałem to kupić, ale ceny się robią zaporowe. Do tego wysyłka i vat i wyjdzie za podstawkę kupa kasy :/
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: japanczyk »

jediwolf pisze: 20 maja 2022, 11:38 Kurde chciałem to kupić, ale ceny się robią zaporowe. Do tego wysyłka i vat i wyjdzie za podstawkę kupa kasy :/
No, a do niedawna jeszcze było na ich stronie za 160$
Polecam olx - ostatnio pomalowana kopia poszła za 900 zł (z Promo Packiem)
musicer
Posty: 221
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 194 times
Been thanked: 23 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: musicer »

A widzę, że zeszli z ceny z ks1 promo pack. Na ich stronie był po 80$, a w PM jedyne 40$ :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Zmij »

jediwolf pisze: 20 maja 2022, 11:38 Kurde chciałem to kupić, ale ceny się robią zaporowe. Do tego wysyłka i vat i wyjdzie za podstawkę kupa kasy :/
To prawda, pojechali z cenami i do tego tak naprawde nie wiadomo ile policza za dostawe ale coz moge Ci powiedziec...i tak warto bo to jest najlepszy dungeon crawler w jaki gralem (a gralem w wiele tutulów) tak wiec napewno akty 2 i 3 dokupie a z reszta ew poczekam az beda mieli na sklepie w EU to sie moze uda dokupic z sensowna wysyłka i bez vatu
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

Przy tych cenach co oni walnęli, doliczanym vat i kosmicznych cenach wysyłek najsensowniej wydaje się poczekać aż gra będzie dostępna w ich europejskim sklepie - odpada vat i może ceny przesyłek się unormalizują. To jest fajna gra, ale tak jak za kingdom death nie dam 500 dolców tak tutaj cena to gruba przesada.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Ardel12 »

Dhel pisze: 20 maja 2022, 17:00 Przy tych cenach co oni walnęli, doliczanym vat i kosmicznych cenach wysyłek najsensowniej wydaje się poczekać aż gra będzie dostępna w ich europejskim sklepie - odpada vat i może ceny przesyłek się unormalizują. To jest fajna gra, ale tak jak za kingdom death nie dam 500 dolców tak tutaj cena to gruba przesada.
Bra mi słów na Ciebie kolego. Takie tytuły Cię omijają przez tak banalną rzecz jak pieniądz. Nie bądź jego niewolnikiem. Kup, kup, KUP!

Ja przelazłem akt1 i w sumie mi wystarczy. Gra ma u mnie 10 i gorąco zachęcam każdego do sprawdzenia, ale po 80h rozgrywki na prawdę nie wiem czy nawet z nowymi umiejętnościami, postaciami i wrogami miałbym chęć wpakować kolejne 80h(tyle bodaj dają w sumie akt 2 i 3). Misje poboczne dla mnie w tej grze to całkowicie zbędna rzecz do dokupowania i nawet w podstawce mi sie nie chciało odpalać tego.

Szkoda, że akt1 ma otwarte zakończenie i by poznać zakończenie/finał należy rozegrać kolejne dwa akty. Dla mnie to taki minusik, bo po 80h trzeba grać dalej. A wiadomo, że w końcu wszystko się przejada.
malcher
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2019, 21:19
Been thanked: 2 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: malcher »

Ardel12 pisze: 20 maja 2022, 17:33 Ja przelazłem akt1 i w sumie mi wystarczy. Gra ma u mnie 10 i gorąco zachęcam każdego do sprawdzenia, ale po 80h rozgrywki na prawdę nie wiem czy nawet z nowymi umiejętnościami, postaciami i wrogami miałbym chęć wpakować kolejne 80h(tyle bodaj dają w sumie akt 2 i 3). Misje poboczne dla mnie w tej grze to całkowicie zbędna rzecz do dokupowania i nawet w podstawce mi sie nie chciało odpalać tego.
A jak przez te 80h wypada różnorodność wrogów? Warto brać Bounty Packi albo Vile Variations, żeby rozszerzyć wachlarz wrógó/skalę trudności?
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

Ardel12 pisze: 20 maja 2022, 17:33
Dhel pisze: 20 maja 2022, 17:00 Przy tych cenach co oni walnęli, doliczanym vat i kosmicznych cenach wysyłek najsensowniej wydaje się poczekać aż gra będzie dostępna w ich europejskim sklepie - odpada vat i może ceny przesyłek się unormalizują. To jest fajna gra, ale tak jak za kingdom death nie dam 500 dolców tak tutaj cena to gruba przesada.
Bra mi słów na Ciebie kolego. Takie tytuły Cię omijają przez tak banalną rzecz jak pieniądz. Nie bądź jego niewolnikiem. Kup, kup, KUP!

Ja przelazłem akt1 i w sumie mi wystarczy. Gra ma u mnie 10 i gorąco zachęcam każdego do sprawdzenia, ale po 80h rozgrywki na prawdę nie wiem czy nawet z nowymi umiejętnościami, postaciami i wrogami miałbym chęć wpakować kolejne 80h(tyle bodaj dają w sumie akt 2 i 3). Misje poboczne dla mnie w tej grze to całkowicie zbędna rzecz do dokupowania i nawet w podstawce mi sie nie chciało odpalać tego.

Szkoda, że akt1 ma otwarte zakończenie i by poznać zakończenie/finał należy rozegrać kolejne dwa akty. Dla mnie to taki minusik, bo po 80h trzeba grać dalej. A wiadomo, że w końcu wszystko się przejada.
:D

Zgadzam się że gra dobra, ja bym dał mocne 9. Przy czym jest parę wad, które mnie akurat przeszkadzały. Chociaż jakbym posiadał stół, gdzie to mogę zostawić na tygodnie grania to te wady by przestały mieć znaczenie.

Hmm, co do ceny, to wiadomo, każdy sam patrzy po swojej zdolności, ale są kwoty, których nie da rady przełknąć , zwłaszcza gdy są inne pilne wydatki.

I parę kickstarterów/late pledge które albo mają się pojawić/otworzyć albo w końcu przyjadą i wtedy miejsce jest problemem. :wink:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Ardel12 »

malcher pisze: 20 maja 2022, 18:40
Ardel12 pisze: 20 maja 2022, 17:33 Ja przelazłem akt1 i w sumie mi wystarczy. Gra ma u mnie 10 i gorąco zachęcam każdego do sprawdzenia, ale po 80h rozgrywki na prawdę nie wiem czy nawet z nowymi umiejętnościami, postaciami i wrogami miałbym chęć wpakować kolejne 80h(tyle bodaj dają w sumie akt 2 i 3). Misje poboczne dla mnie w tej grze to całkowicie zbędna rzecz do dokupowania i nawet w podstawce mi sie nie chciało odpalać tego.
A jak przez te 80h wypada różnorodność wrogów? Warto brać Bounty Packi albo Vile Variations, żeby rozszerzyć wachlarz wrógó/skalę trudności?
Większość scenariuszy w pierwszej połowie to walki ze zwykłymi wrogami i jak już się zacząłem nudzić to gra zmieniła się w Boss batlera wręcz:D poziom trudności jest na dobrym poziomie i do końca miałem wyzwanie. Dla mnie gra nie wymaga tego pakietu, ale jakbym miał grać w dodatkowe misje lub/i kolejne akty to na 100% bym brał :)

A zaznaczę że ja grę przechodziłem na strzała.rozlozylem i grałem przez 1.5 miecha lekko.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: olsszak »

Dhel pisze: 20 maja 2022, 17:00 Przy tych cenach co oni walnęli, doliczanym vat i kosmicznych cenach wysyłek najsensowniej wydaje się poczekać aż gra będzie dostępna w ich europejskim sklepie - odpada vat i może ceny przesyłek się unormalizują. To jest fajna gra, ale tak jak za kingdom death nie dam 500 dolców tak tutaj cena to gruba przesada.
Z ciekawości spytam - gdzie Ci VAT zniknie w europejskim sklepie? To jakaś magiczna sztuczka będzie?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: tomp »

Do jakiego innego dungeon crawlera można porównać Middarę ?
Jakie wady zauważyliście ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: jediwolf »

tomp pisze: 22 maja 2022, 08:22 Do jakiego innego dungeon crawlera można porównać Middarę ?
Podobno do Chronicles of Drunagor: Age of Darkness.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 573
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 210 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Zmij »

tomp pisze: 22 maja 2022, 08:22
Jakie wady zauważyliście ?
Z wad wymieniłbym:
- potrzeba sporo miejsca, nierzadko cały duży stół był zajęty przy rozgrywce
- duzo zasad (instrukcja ok 70 stron)
- dużo tekstu do przeczytania pomiedzy walkami (ale tu mozna uzywac apki i odsluchac w wersji audio albo czytac tylko spark notes)

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy cala reszta to sam miód:)
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

olsszak pisze: 22 maja 2022, 00:45
Dhel pisze: 20 maja 2022, 17:00 Przy tych cenach co oni walnęli, doliczanym vat i kosmicznych cenach wysyłek najsensowniej wydaje się poczekać aż gra będzie dostępna w ich europejskim sklepie - odpada vat i może ceny przesyłek się unormalizują. To jest fajna gra, ale tak jak za kingdom death nie dam 500 dolców tak tutaj cena to gruba przesada.
Z ciekawości spytam - gdzie Ci VAT zniknie w europejskim sklepie? To jakaś magiczna sztuczka będzie?
Gra w ich europejskim sklepie kosztowała 160, jedyna dodatkowa opłata która była to przesyłka, wysyłka chyba z Holandii.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: japanczyk »

Dhel pisze: 22 maja 2022, 12:12 Gra w ich europejskim sklepie kosztowała 160, jedyna dodatkowa opłata która była to przesyłka, wysyłka chyba z Holandii.
Kosztowala 160$, ta cena już nie wróci - teraz kosztuje 200$
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

japanczyk pisze: 22 maja 2022, 12:21
Dhel pisze: 22 maja 2022, 12:12 Gra w ich europejskim sklepie kosztowała 160, jedyna dodatkowa opłata która była to przesyłka, wysyłka chyba z Holandii.
Kosztowala 160$, ta cena już nie wróci - teraz kosztuje 200$
Niestety. Ale zastanawia mnie jedno, bo teraz przy pre-orderze dolicza VAT. Czy oni utrzymają cenę 200 i taką dadzą do swojego sklepu, wtedy warto poczekać, bo tylko shipping dochodzi. Czy ostatecznie w sklepie wrzucą po większej cenie, bo jak tak to i tak na jedno wyjdzie i można brać od razu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: japanczyk »

Staqiam druga opcje - gra w PM kosztowala ile - 125$? Do sklepu trafiła juz w cenie 160$, a teraz w PM jest za 200$...
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Luko_b »

jediwolf pisze: 22 maja 2022, 11:35
tomp pisze: 22 maja 2022, 08:22 Do jakiego innego dungeon crawlera można porównać Middarę ?
Podobno do Chronicles of Drunagor: Age of Darkness.
Niestety ani troche. Generalnie CoD jest bardzo slaba gra (ale nie o tym jest rozmowa). Middara ani troche nie jest podobna do CoD.
Rbsn
Posty: 200
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Rbsn »

Luko_b pisze: 22 maja 2022, 13:17
jediwolf pisze: 22 maja 2022, 11:35
tomp pisze: 22 maja 2022, 08:22 Do jakiego innego dungeon crawlera można porównać Middarę ?
Podobno do Chronicles of Drunagor: Age of Darkness.

Niestety ani troche. Generalnie CoD jest bardzo slaba gra (ale nie o tym jest rozmowa). Middara ani troche nie jest podobna do CoD.
Całkowicie się zgadzam, CoD nie ma podjazdu do Middary.
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 469 times
Been thanked: 394 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Dhel »

Ja bym raczej porównał do Sword&Sorcery, przy czym Middara jest wieeeele lepsza od tej gry.

Wady to jak wyżej, ogromna ilość miejsca na stole. Jak musiałem to rozkładać i potem pakować to mnie to najzwyczajniej zmęczyło, ale jak jest dedykowany stół to praktycznie ta gra nie ma wad i w kategorii dungeon crawlers to jest mus do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: EsperanzaDMV »

To ciekawe co piszecie w kontekście porównania CoD do Middary. Zrobiłem całkiem duży research rok temu przy okazji kampanii dodatku do CoD w zeszłym roku i po obejrzeniu gameplay'ów, recenzji i od groma innych opinii, stwierdziłem że CoD do mnie bardziej przemawia - przede wszystkim dlatego, że CoD to "true solo", podczas gdy Middara już nie. Ale jak tak zachwalacie, to pewnie jak już ogram CoD jak przyjdzie (zamówiona podstawka+jeden dodatek), to może sprzedam na rzecz sprawdzenia Middary. A co takiego jest tak właściwie w Middarze, czego nie ma w CoD, że "nie ma podjazdu"?

Ale i tak gra zyskała moją uwagę... tylko ta cena. Wybaczcie, jeśli to pytanie już padło, ale co zawiera w sobie Akt I, ten za $200? Zawiera w sobie KS1 i KS2 Promo Packi, to są jakieś SG z Kickstartera? Rozumiem, że kompletna gra to trzy akty: pierwszy za $200 i dwa pozostałe łącznie też za $200 - razem, by mieć wszystkie trzy podstawki, trzeba wydać $400 (+ew. jakieś dodatki pewnie)?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 23 maja 2022, 22:11 Ale i tak gra zyskała moją uwagę... tylko ta cena. Wybaczcie, jeśli to pytanie już padło, ale co zawiera w sobie Akt I, ten za $200? Zawiera w sobie KS1 i KS2 Promo Packi, to są jakieś SG z Kickstartera? Rozumiem, że kompletna gra to trzy akty: pierwszy za $200 i dwa pozostałe łącznie też za $200 - razem, by mieć wszystkie trzy podstawki, trzeba wydać $400 (+ew. jakieś dodatki pewnie)?
Jak sama nazwa wskazuje KS1 i KS2 to promo packi - nie zawierają się w podstawce
Ogólnie to plastik, ktory zastepuje standees z Aktu I (KS1 + Ks2 promo pack)

Sam Akt I jest kompletną grą, tyle, że wątki fabularne są otwarte, wiec zeby poznac cala historie bedziesz chciał kupic Akt II i Akt III
ODPOWIEDZ