Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: skanna »

A jednak pod postem na FB odezwało się sporo ludzi z innych wydawnictw właśnie dziękując i żałując,bez dorabiania teorii.
Myślę, że gdyby tytuł był raczej w rodzaju - "co się dzieje w branży, że takie rzeczy się wydarzają" , wydźwięk byłby inny.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2793
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 632 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: bogas »

skanna pisze: 08 cze 2022, 10:00 Myślę, że gdyby tytuł był raczej w rodzaju - "co się dzieje w branży, że takie rzeczy się wydarzają" , wydźwięk byłby inny.
I pewno w ogóle nie dyskutowalibyśmy o tym teraz. Tak więc kto tu się zna na biznesie? 8)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: MichalStajszczak »

bobule pisze: 08 cze 2022, 07:10
MichalStajszczak pisze: 07 cze 2022, 16:38 Mój kontakt z Lacertą zaczął się wcześniej, niż większości osób na tym forum (wygrałem konkurs na polską nazwę ich pierwszej gry), więc mogę napisać rzecz dość zaskakującą. Gdyby w 2006 czy 2007 roku ktoś powiedział, że Lacerta przetrwa jeszcze na rynku aż 15 lat, to bym chyba nie uwierzył.
O jaką grę chodzi ;) ?
Wysokie Napięcie :D
Awatar użytkownika
miker
Posty: 700
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 546 times
Been thanked: 423 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: miker »

bogas pisze: 08 cze 2022, 09:57 Mnie jako gracza natomiast też ta zmiana smuci i niepokoi, głównie dlatego, że nie lubię wspieraczek, bo to najczęściej kupowanie kota w worku i często z odległymi terminami realizacji albo z furą nikomuniepotrzebnego badziewia, które nic nie wnosi, a sporo kosztuje. Niestety wygląda na to, że cała branża zmierza w tym kierunku i nawet u tych największych jeśli nie wszystko pójdzie w tym modelu (wspieraczkowym), to zaczną więcej sprzedawać "wokół swojego komina" przez co kolejne zamykać będą się sklepy z planszówkami, a to tylko ze szkodą dla nas kupujących.
Też nie lubię i nie wspieram akcji na Kicku czy innych platformach. Czas, kot w worku to (jak dla mnie) dwa ryzyka, których nie muszę ponosić. A jeśli coś przegapię, to co? Moje życie nie będzie z tego powodu uboższe, a wręcz przeciwnie...
Oprócz biednych pracowników Lacerty, bo jest to dla nich duża niepewność co do ich przyszłości w tym modelu działania, która będzie zapewne skłaniała ich do poszukiwania nowej pracy lub wymagała przebranżowienia, szkoda mi nas samych - graczy. Mniejsza konkurencja to mniej gier, mniejsza ich różnorodność i potencjalnie wyższa cena.

Niestety mamy XXI wiek i Lacerta chyba tego nie ogarnęła, że tworzenie hype'u wokół własnych produktów, czy to samodzielnie, czy poprzez armię "niezależnych YouTuberów" :wink: planszówkowych, a najlepiej łącząc oba modele, jest konieczne. Nieprawdziwe, nachalne, ale jak widać konieczne. Stąd dobre tytuły były znane dla wąskiej grupy odbiorców, co przełożyło się prawdopodobnie na sytuację finansową. Dodatkowo, zakładam, mniejsza ilość drukowanych kopii (jak masz mniej kasy, to bierzesz na siebie mniejsze ryzyko) mogła przełożyć się na właściciela tytułów, do szybszego podjęcia decyzji o "przekazaniu" praw do ich wydawania monopoliście. Bo to nie Lacerta zdecydowała się przekazać tytuły na 99%, ale właściciel tytułów zacisnął pętlę na szyi Lacerty... Business is business...

Gry za granicą Polski są wydawane i szybciej i często lepiej. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś (czyt. Asmodee) odjedzie z cenami na polskim rynku, to nie będę miał problemu zacząć kupować wersje angielskie, co zacząłem już w sumie robić.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MichalStajszczak »

raj pisze: 08 cze 2022, 08:31 Czegoś nie rozumiem...
Wszyscy się tutaj wypowiadają jakby Lacerta w ogóle miała zniknąć z rynku.
Tak nie jest. Zmieniają formę działalności na taką, która pozwoli minimalizować nakłady i ryzyko.
Można powiedzieć, że to dla Lacerty w jakimś stopniu "powrót do korzeni" czyli dwuosobowej (chyba) firmy rodzinnej. Bo w podobny sposób działała w pierwszych latach swojego istnienia. Agricola została wydana praktycznie w formie wspieraczkowej, choć formalnie takiego sposobu wydawania jeszcze wtedy nie było.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Karit »

Ja się bardzo chętnie dowiem jakie były dodatkowe czynniki, bo jeżeli jedynym argumentem za zamknięciem i przejściem na formułę KS było wojna/pandemia/wysokie koszty to ja tego nie kupuje.
Oczywiście to są czynniki które wpływają na zamknięcie biznesu, ale nie jedyne. Gdyby tak było to przecież większość biznesów musiałaby się zwijać bo koszty np. transportu kontenerowego dotykają prawie wszystkich.
Co się tak naprawdę stało że firma która ma w portfolio takie tytuły jak Azul czy Pandemic (gry które kupują nie tylko "zawodowi" gracze) nagle zwija się z rynku? Mieli jakieś niekorzystne umowy? Coś im się nie sprzedało tak jak zakładali?
Ale jak szczerze powiedzą "słuchajcie to jest wszystko do pupy, prowadzenie biznesu w Polsce w takiej formie nas męczy i nie chcemy wiecej tego robić, przechodzimy na KS bo tam jest kasa pewna i mniejsze ryzyko" to też to uszanuje.
Licze tylko że to nie będzie jakaś generalna tendencja, bo szczerze modelu KS nie lubię
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Asurmar »

W dyskusji i w postach na facebooku widać trochę demonizowanie Asmodee i Rebela. A wydaje mi się, że w tym przypadku to tak naprawdę zachowali się oni tutaj bardzo dobrze, bo Lacerta mogła spokojnie zmienić profil działalności i w jakiejś formie przetrwać, zamiast bankrutować jak na przykład Games Factory. Wydaje mi się, że tutaj Rebel im pomógł, a nie żerował na cudzym nieszczęściu.
maricn1998
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2020, 22:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: maricn1998 »

Ale oni już od lat nie mieli Pandemica.

Myślę, że jedną z przyczyn może być gigantyczny sukces Grand Austrian Hotel. Dla wydawnictwa małego jakim od kilku lat jest Lacerta bezpieczniej jest być wydawnictwem satelickim względem innego dużego wydawcy.

Model wspieraczkowy będzie się w to bardzo dobrze wpisywał:
- Pozyskanie Licencji
- Tłumaczenie
- Koszty marketingu
- Podpięcie się pod druk międzynarodowy

Następnie wydawnictwo może czerpać zysk z dwóch różnych miejsc:
- Kopie sprzedane na wspieraczce / Kopie zamówione przez sklepy w trakcie wspieraczki
- Przekazanie praw do dystrybucji w Polsce konkretnemu wydawnictwu w wersji retail. W wypadku Lacerty pewnie był by to Rebel.
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: aeiou871 »

Karit pisze: 08 cze 2022, 10:40 Ja się bardzo chętnie dowiem jakie były dodatkowe czynniki, bo jeżeli jedynym argumentem za zamknięciem i przejściem na formułę KS było wojna/pandemia/wysokie koszty to ja tego nie kupuje.
Oczywiście to są czynniki które wpływają na zamknięcie biznesu, ale nie jedyne. Gdyby tak było to przecież większość biznesów musiałaby się zwijać bo koszty np. transportu kontenerowego dotykają prawie wszystkich.
Co się tak naprawdę stało że firma która ma w portfolio takie tytuły jak Azul czy Pandemic (gry które kupują nie tylko "zawodowi" gracze) nagle zwija się z rynku? Mieli jakieś niekorzystne umowy? Coś im się nie sprzedało tak jak zakładali?
Ale jak szczerze powiedzą "słuchajcie to jest wszystko do pupy, prowadzenie biznesu w Polsce w takiej formie nas męczy i nie chcemy wiecej tego robić, przechodzimy na KS bo tam jest kasa pewna i mniejsze ryzyko" to też to uszanuje.
Licze tylko że to nie będzie jakaś generalna tendencja, bo szczerze modelu KS nie lubię
ale Pandemica właśnie miała, a nie ma, bo Rebel przejął linię po wejściu Asmodee Polska.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: japanczyk »

aeiou871 pisze: 08 cze 2022, 11:01 ale Pandemica właśnie miała, a nie ma, bo Rebel przejął linię po wejściu Asmodee Polska.
Przejał jeszcze zanim pojawiło się Asmodee Polska
Pandemic od lat wychodzi z logiem Rebela
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

bogas pisze: 08 cze 2022, 09:57
kaszkiet pisze: 08 cze 2022, 09:35 - A PRZEDE WSZYSTKIM - co byłoby zwykłą przyzwoitością, okazaniem ogłady i wychowania - najpierw po prostu wrzucić na fanpejdża posta z podziękowaniem za wkład w rynek i wiele fajnych gier, zamiast korzystać z zamieszania i przekierowywać uwagę na siebie. Bo ten post, to jedyna reakcja Portalu na tę sytuację.
To nie jest zlot ludzi chorych na raka tylko biznes.
Ale to jest biznes rozrywkowy, gdzie klienci są emocjonalnie związani zarówno z produktami jak i z marką. Nie zamknęła się fabryka uszczelek.
Z resztą, bycie burakiem można tłumaczyć na wiele sposobów, ale ono pozostaje byciem burakiem i tego kupić się nie da.
Myślisz, że Portal poniósłby biznesowe straty, gdyby zachował się przyzwoicie w tym przypadku?
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: aeiou871 »

japanczyk pisze: 08 cze 2022, 11:02
aeiou871 pisze: 08 cze 2022, 11:01 ale Pandemica właśnie miała, a nie ma, bo Rebel przejął linię po wejściu Asmodee Polska.
Przejał jeszcze zanim pojawiło się Asmodee Polska
Pandemic od lat wychodzi z logiem Rebela
to znaczy przed 2018?
W październiku 2017 wyszedł sezon 2 Pandemica Legacy pod szyldem Lacerty, a w styczniu 2018 Rebel ogłosił przejęcie przez Asmodee. Wydaje mi się, że zmiana nastąpiła przy okazji wydania Stanu Zagrożenia, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MichalStajszczak »

Karit pisze: 08 cze 2022, 10:40 Ja się bardzo chętnie dowiem jakie były dodatkowe czynniki, bo jeżeli jedynym argumentem za zamknięciem i przejściem na formułę KS było wojna/pandemia/wysokie koszty to ja tego nie kupuje.
Może "kamienie milowe" Krajowego Planu Odbudowy? Jeżeli Lacerta zatrudniała pracowników na zlecenia to kalkulacja efektów planowanego ozusowania takich umów mogła doprowadzić do wniosku o konieczności redukcji zatrudnienia.
Karit pisze: 08 cze 2022, 10:40 Co się tak naprawdę stało że firma która ma w portfolio takie tytuły jak Azul czy Pandemic (gry które kupują nie tylko "zawodowi" gracze) nagle zwija się z rynku?
Określenie "ma w portfolio" nie jest w pełni precyzyjne. To nie były gry, których Lacerta była właścicielem ale gry, do których miała ograniczone czasowo prawa wydawania na polski rynek. I być może właśnie informacja o nieprzedłużeniu umowy mogła zdecydować o podjęciu decyzji o zmianie formy działalności. Bo wydawać "ryzykowne" tytuły, tzn. takie, co do których nie ma pewności, jak szybko się sprzedadzą można wtedy, gdy ma się pewne źródło przychodów czyli sprawdzone pozycje. W innym przypadku trzeba przerzucić ryzyko przynajmniej częściowo na klientów czyli wydawać w formie wspierania społecznościowego.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 424 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Gosiek »

A co do "Lacerta ma Azula", to pewnie też już nie ma. Plan B został rok temu kupiony przez Asmodee, a licencja dla Lacerty raczej nie była dożywotnia.


https://corporate.asmodee.com/news/asmo ... mes-group/
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: skanna »

Karit pisze: 08 cze 2022, 10:40 Jeżeli Lacerta zatrudniała pracowników na zlecenia to kalkulacja efektów planowanego ozusowania takich umów mogła doprowadzić do wniosku o konieczności redukcji zatrudnienia.
Pracownicy Lacerty mają umowy o pracę, chyba, że wolą, tak jak ja na przykład swego czasu, B2B. Ale to był mój wybór.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2793
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 632 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: bogas »

kaszkiet pisze: 08 cze 2022, 11:08 Ale to jest biznes rozrywkowy, gdzie klienci są emocjonalnie związani zarówno z produktami jak i z marką. Nie zamknęła się fabryka uszczelek.
Z resztą, bycie burakiem można tłumaczyć na wiele sposobów, ale ono pozostaje byciem burakiem i tego kupić się nie da.
Myślisz, że Portal poniósłby biznesowe straty, gdyby zachował się przyzwoicie w tym przypadku?
Emocjonalnie to ja byłem związany z wydawcami kilkanaście lat temu. Teraz traktuję ich tak jak oni nas. Buraki, nieprzyzwoite zachowanie? W mojej ocenie trochę dramatyzujesz, zwłaszcza, że jak słusznie już zauważyli inni nie ma denata, trupa, ciepłych zwłok. Lacerta zmienia formę działania, jej gry przejmuje Rebel i tyle.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

bogas pisze: 08 cze 2022, 12:03 Buraki, nieprzyzwoite zachowanie? W mojej ocenie trochę dramatyzujesz, zwłaszcza, że jak słusznie już zauważyli inni nie ma denata, trupa, ciepłych zwłok. Lacerta zmienia formę działania, jej gry przejmuje Rebel i tyle.
Trupa nie ma, jest tylko ciało w hospicjum pod kroplówką ;-)

Ogolnie zachowanie Portalu na tym poziomie co zwykle - mamy fanów, robimy co chcemy i tak kupicie nasze gry

A co do Lacerty - no nie oszukujmy się, że bedzie dalej preznie funkcjonowac jako wydawnictwo - ewidentnie ostatnie tytuly (Renature, Boonlake) nie zazarly tak jak powinny - Ostium, autorskiego projektu nie udało sie wylansowac na cos wiecej niz ciekawostkę, Spirit Island pomimo famy ma okreslona grupe odbiorcow jako specyficzny co-op
Na pewno chwali sie Rebel, ze przejeli czesc stocku Lacerty - z pewnoscia Lacerta ma jeden problem z głowy, pewnie była to tez umowa wiazana w zwiazku z jakimis licencjami na rzeczy, ktore Lacerta sobie wydawała
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1602
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1090 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: ave.crux »

Abstrahując od tego, że są to dwie różne firmy, to Portalowi rozgłos osiągany w ten sposób raczej nie jest potrzebny. Podcast trzewika był w top3 planszówkowym gram prix, więc ktoś go tam słucha oprócz tak zwanych "paladynów" (swoją drogą uważanie, że wydźwięk tytułu streama był nie na miejscu i powinien być lepiej wyważony, przy czym samemu używając takich sformuowań wobec innych jest kiepskim pomysłem przy narzekaniu).

Równie dobrze my na forum powinniśmy poczekać tydzień zamiast pisać 5 stron o tym jak nam przykro/nie przykro z powodu zmiany działalności wydawnictwa i grillować temat bo gorący. Chyba po 21.06 jak będzie stream PN, to więcej merytorycznych informacji wejdzie oprócz suchego oświadczenia.

Nie widzę nic złego w tym, że trzewik będzie komentował to co się dzieje. Robi to co tydzień na streamie.
Najlepszy sposób na takie oburzenie to głosowanie portfelem. Żadna inna forma protestu dla firmy nastawionej na zysk raczej nie będzie bolała, no ale ark nova, no ale zombiecide...
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MaciekK5454 »

Tak samo zresztą zamiast grillować Portal za chęć zrobienia streama dotyczącego Lacerty, warto byłoby poczekać, co Trzewik ma w tej sprawie do powiedzenia i dopiero wtedy oceniać czy ładnie czy nieładnie się zachowuje. Nie bardzo widzę w jaki sposób, zrobienie filmu na temat związany z Lacertą ma zwiększyć sprzedaż gier wydawanych przez Portal.

Osobiście jestem ciekaw, czy podejście Portalu będzie - "fajnie, jeden konkurent nam odpadł, mamy trochę więcej miejsca na rynku" czy raczej,"niedobrze, Asmodee podbiera wydawnictwom ich czołowe tytuły, czy i aby nas to nie czeka w przyszłości". Ciekawe czy będzie się to dało wyczytać między wierszami tego, co będzie powiedziane na streamie :)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2022, 13:13 przez MaciekK5454, łącznie zmieniany 2 razy.
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 492 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: Miszon »

Smutna sprawa, to było jedno z bardziej lubianych przeze mnie wydawnictw na rynku, bardzo zasłużone na rynku, bo wydawali od lat naprawdę świetne tytuły, poza tym świetnie się prezentowali na wszelkich konwentach i spędach planszówkowych. Wielka strata i naprawdę szkoda :-( .

Ciekaw jestem, czy gwoździem do trumny nie było po prostu przejęcie licencji na Azula przez Rebela - podejrzewam, że po utracie Pandemika (też na rzecz Rebela) kilka lat temu, ta seria była ich finansowym koniem.

Z drugiej strony, tak na chłodno, wygląda na to, że po utracie Pandemika nie przemodelowali na tyle swoich planów, by mieć jakąś poduszkę na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Kilka razy tutaj mówiono, że Galakta następna w kolejce. Oczywiście, nie siedzę w kieszeni Galakty, ale wydaje mi się, że oni jednak zareagowali na utratę FFG: przemodelowali swoje portfolio (gry familijne i eurasy, czyli coś, co niedawno kompletnie się z nimi nie kojarzyło), a także weszli w bezpieczniejsze w wydaniu tytuły, czyli takie wydawane na KS, albo bezpośrednio przez siebie, albo takie których są polskim retailowym dystrybutorem. Także zadziałało to na nich zdecydowanie ozdrowieńczo i teraz wydają się ciekawszym wydawnictwem niż 2-3 lata temu.
Miejmy nadzieję, że im pozwoliło to uchronić się przed upadkiem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5242
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: BOLLO »

Osobiście jestem ciekaw, czy podejście Portalu będzie - "fajnie, jeden konkurent nam odpadł, mamy trochę więcej miejsca na rynku"
,
Zdecydowanie nie.
czy raczej,"niedobrze Asmodee podbiera wydawnictwom ich czołowe tytuły, czy i aby nas to nie czeka w przyszłości". Ciekawe czy będzie się to dało wyczytać między wierszami tego, co będzie powiedziane na streamie
zdecydowanie tak. Ale pamietaj że Portal to BARDZO dużo gier wydawanych własnych sumptem których twórcami jest Ignacy i Joanna. dodatkowo Trzewika jest wszędzie FB/Isnta/Blogi/YT.....jest znany i lubiany więc takiemu Portalowi nie grozi wchłonięcie przez Asmodeusza.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: MichalStajszczak »

ave.crux pisze: 08 cze 2022, 12:46 Nie widzę nic złego w tym, że trzewik będzie komentował to co się dzieje.
Komentowanie ma sens właśnie teraz, gdy temat wzbudza największe zainteresowanie. Oczywiście można zrobić audycję "25 lat od likwidacji firmy Encore" (bo to było akurat w czerwcu 1997) ale ile osób to zainteresuje?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: japanczyk »

ave.crux pisze: 08 cze 2022, 12:46 Nie widzę nic złego w tym, że trzewik będzie komentował to co się dzieje.
Ale nikt nie widzi nic zlego w komentowaniu - niesmak budzi to jak ten komentarz zapowiedziano
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: JimmyPL »

japanczyk pisze: 08 cze 2022, 13:28
ave.crux pisze: 08 cze 2022, 12:46 Nie widzę nic złego w tym, że trzewik będzie komentował to co się dzieje.
Ale nikt nie widzi nic zlego w komentowaniu - niesmak budzi to jak ten komentarz zapowiedziano
Oj nie do końca, na facebooku i grupie gry planszowe, jest duży hejt podbijany przez ludzi z kanału Granatowa, których największym zarzutem jest to, iż to wydawnictwo będzie komentować upadek wydawnictwa. A wydawnictwo jest konkurencją i rzekomo nie powinno mieć takiego prawa... Ja już nie zrozumiem obecnego świata :roll:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Zmiana profilu działalności wydawnictwa Lacerta

Post autor: japanczyk »

JimmyPL pisze: 08 cze 2022, 13:48 Oj nie do końca, na facebooku i grupie gry planszowe, jest duży hejt podbijany przez ludzi z kanału Granatowa, których największym zarzutem jest to, iż to wydawnictwo będzie komentować upadek wydawnictwa. A wydawnictwo jest konkurencją i rzekomo nie powinno mieć takiego prawa... Ja już nie zrozumiem obecnego świata :roll:
To ciekawe, że komentuje to vlogger zwiazany z Wydawnictwem Czacha Games :P
ODPOWIEDZ