Gry z małym pudełkiem na 4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Gry z małym pudełkiem na 4 graczy

Post autor: Rahu »

Hej.
Chciałbym kupić 5 gier, które maja małe pudełka, koniecznie niezależne językowo i żeby śmigały na 4 osoby. Maja być to gry bardziej imprezowe/luźne.

Zastanawiam się nad Hanabi, Prezencik!/No Thanks!, 6 bierze, Karaluszek Kłamczuszek (królewska), Skull. Nie zrobiłem dużego researchu, dlatego proszę o pomoc. Prosiłbym o wyrażenie własnej opinii na temat tych gier co wymieniłem, co siadło a co nie. I jakie inne gry polecacie. Byłbym ogromnie wdzięczny. Grono dorosłych - lat 25+.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 14:26 przez Rahu, łącznie zmieniany 1 raz.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: mementomoris »

Jeśli małe pudełko to naprawdę ważne kryterium, to polecam się przyjrzeć tytułom "Gra", "Hau", "Rum" i "Dąb". Opinii o samych grach nie wyrażę, bo i nie grałem, ale opakowania są objętościowo mniejsze od pudełka zapałek. ;)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: karmazynowy »

High Society, 6-bierze, Fantastyczne Światy, List Miłosny (nie doczytałem).
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, 10:12 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 860 times
Been thanked: 204 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: JollyRoger90 »

Jeśli niezależnie językowo to:
Rzuć na tace
fasolki
wirus
Kartografowie
UFO od naszej księgarni
Wyspa kwitnącej wiśni
Port Royal
Sen
Zamki burgundii Gra karciana
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

karmazynowy pisze: 23 cze 2022, 08:50 High Society, 6-bierze, Fantastyczne Światy, List Miłosny (nie doczytałem).
Pierwsze słyszę o High Society, ale wydaje się strzałem w dziesiatkę. 6-bierze pewnie też zgarnę, ale nie zachęca grafikami :P muszę obczaić gameplay to się może przekonam. Dzięki!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

JollyRoger90 pisze: 23 cze 2022, 09:49 Jeśli niezależnie językowo to:
Rzuć na tace
fasolki
wirus
Kartografowie
UFO od naszej księgarni
Wyspa kwitnącej wiśni
Port Royal
Sen
Zamki burgundii Gra karciana
Z tych gierek chyba tylko Fasolki trafiaja w moje gusta. Może jeszcze wirus. Zobaczę czy ktoś jeszcze coś zaproponuje. Dzięki!
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 298 times
Been thanked: 124 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: vder »

High society jest bardzo spoko, my jeszcze ostatnio ogrywamy Karibę, też od herr doktora, ale jest dość losowa momentami, tyle że w tej szacie graficznej i tematem jest też smiesznie często. Jeżeli pudełko ważne to przyjrzałbym się też grom od oink games - swego czasu mieli modern art upchnięte w pudełko jak fantastyczne światy (lub mniejsze), a inne ich gry też tych rozmiarów są.
aa Trucizna jeszcze, też od doktora :)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: karmazynowy »

Rahu pisze: 23 cze 2022, 13:15
karmazynowy pisze: 23 cze 2022, 08:50 High Society, 6-bierze, Fantastyczne Światy, List Miłosny (nie doczytałem).
Pierwsze słyszę o High Society, ale wydaje się strzałem w dziesiatkę. 6-bierze pewnie też zgarnę, ale nie zachęca grafikami :P muszę obczaić gameplay to się może przekonam. Dzięki!
6 bierze paskudne ale bardzo sprytne, polecam. Lubię takie gry, w których trzeba trochę grać na czuja i przewidywać, kalkulować ryzyko, co mogą zagrać przeciwnicy, a to właśnie gra tego typu.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1481
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 720 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: arturmarek »

Rozumiem, że ma działać konkretnie na 4-osoby.
Polecam:
Załoga (którakolwiek wersja): świetna karcianka na bazie klasycznych gier o braniu lew, ale kooperacyjna.
Fasolki: ciekawa gra z dużą interakcją.
Na sprzedaż: prościutka gra licytacyjna.
Escape Room/Crime Zoom: to dwie serie jednorazowych talii kart, w Escape Roomach rozwiązujemy zagadki logiczne, w Crime Zoom zagadki kryminalne. W 4 osoby może być trochę tłoczno, ale jak to mają być luźne/imprezowe warunki to powinno się sprawdzić.
Welcome to..., Kartografowie/Herosi: trochę większe pudełka i gry bardziej "wymagające", co prawda zasady są proste, ale trzeba sporo kombinować, żeby osiągnąć dobry wynik.
Tajniacy: pudełko też trochę większe nic pierwsze propozycje, ale to moje go-to do 4-osobowego "luźnego" grania.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Beskid »

Król Ozo? W praktyce to luźne imprezowe zawiniątko. W rebelu teraz poniżej dyszki

Point Salad
Sushi Go Party
Esy Floresy
Przepowiednia
Crypt
recki masz na Turlnij.pl
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

vder pisze: 23 cze 2022, 13:35 High society jest bardzo spoko, my jeszcze ostatnio ogrywamy Karibę, też od herr doktora, ale jest dość losowa momentami, tyle że w tej szacie graficznej i tematem jest też smiesznie często. Jeżeli pudełko ważne to przyjrzałbym się też grom od oink games - swego czasu mieli modern art upchnięte w pudełko jak fantastyczne światy (lub mniejsze), a inne ich gry też tych rozmiarów są.
aa Trucizna jeszcze, też od doktora :)
Która z tych gier od doktora poleciłbyś najbardziej? W co najczęściej gracie/co lubicie? :)
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

arturmarek pisze: 23 cze 2022, 16:38 Rozumiem, że ma działać konkretnie na 4-osoby.
Polecam:
Załoga (którakolwiek wersja): świetna karcianka na bazie klasycznych gier o braniu lew, ale kooperacyjna.
Fasolki: ciekawa gra z dużą interakcją.
Na sprzedaż: prościutka gra licytacyjna.
Escape Room/Crime Zoom: to dwie serie jednorazowych talii kart, w Escape Roomach rozwiązujemy zagadki logiczne, w Crime Zoom zagadki kryminalne. W 4 osoby może być trochę tłoczno, ale jak to mają być luźne/imprezowe warunki to powinno się sprawdzić.
Welcome to..., Kartografowie/Herosi: trochę większe pudełka i gry bardziej "wymagające", co prawda zasady są proste, ale trzeba sporo kombinować, żeby osiągnąć dobry wynik.
Tajniacy: pudełko też trochę większe nic pierwsze propozycje, ale to moje go-to do 4-osobowego "luźnego" grania.
W Załogę i Na sprzedaż grałem na BGA. Obydwie gry super. Załogę wezmę na pewno. Tajniacy mamy i siadło bardzo. Fasolki trafiaja na radar. Dzięki bardzo!

To teraz się zastanawiam między High Society a Na sprzedaż, bo obydwie gry licytacyjne. Grał ktoś w obydwie i może je porównać? Ocenić?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 02:02 przez Rahu, łącznie zmieniany 1 raz.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

Beskid pisze: 23 cze 2022, 21:49 Król Ozo? W praktyce to luźne imprezowe zawiniątko. W rebelu teraz poniżej dyszki

Point Salad
Sushi Go Party
Esy Floresy
Przepowiednia
Crypt
recki masz na Turlnij.pl
Z tych gier chyba żadna mnie nie zainteresuje niestety, ale dziękuję! Sushi Go Party chyba trochę jest zależne językowo. Ale na pewno bym brał gdyby nie to. Reszta gier jakoś nie przemawiam do mnie.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Beskid »

Spróbuj chociaż Point Salad :idea:
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

Beskid pisze: 23 cze 2022, 22:08 Spróbuj chociaż Point Salad :idea:
Spróbuję :wink:
Na BGA chyba jest w Alfie na razie, czy już Beta albo oficjalnie?
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

Proszę o więcej polecajek :)
Już do mnie idzie Załoga.
Wykreśliłem High society i Na sprzedaż. HS gameplay obejrzałem i jednak chyba zbyt nudne. Na sprzedaż sporo grałem na BGA (kiedyś i teraz) i wydaje się ciekawe na poczatku, ale czym więcej tym bardziej monotonne.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 18:48 przez Rahu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 215
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 142 times
Been thanked: 50 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: AndreV »

Polecam Zwierzęcy Front
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 510 times
Been thanked: 251 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: j_g »

korsar
capital lux 2: pocket
team play
santo domingo
sabotażysta
deep sea adventure

poza tym to co już było chyba pisane:
na sprzedaż
fasolki
trucizna
skull
prezencik
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 08:52 przez j_g, łącznie zmieniany 1 raz.
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 510 times
Been thanked: 251 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: j_g »

AndreV pisze: 25 cze 2022, 07:57 Polecam Zwierzęcy Front
Gra super, ale szukane jest na 4-ech graczy.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 817
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Grzdyll »

Jeśli lubisz przechytrzanie innych i ma być bardziej luźno to obadaj jeszcze Amazonki, Wilkołaki i Broom Service Card Game (szczególnie po przepakowaniu do mniejszego pudełka), jeśli trochę bardziej na poważnie to zobacz Avalon. No i warto chyba wspomnieć o Red 7, to dla mnie synonim sprytnej i niegłupiej gry.

Aha, Fasolki delikatnie odradzę (choć mam z nimi wiele miłych wspomnień), chyba że do grania z dziećmi.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

j_g pisze: 25 cze 2022, 08:51 korsar
capital lux 2: pocket
team play
santo domingo
sabotażysta
deep sea adventure

poza tym to co już było chyba pisane:
na sprzedaż
fasolki
trucizna
skull
prezencik
Z Twoich rekomendacji Skull wpada na listę zakupów. Dzięki :)
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

j_g pisze: 25 cze 2022, 08:52
AndreV pisze: 25 cze 2022, 07:57 Polecam Zwierzęcy Front
Gra super, ale szukane jest na 4-ech graczy.
Zmieniłem treść tematu, żeby każdy widział od razu :)
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry z małym pudełkiem

Post autor: Rahu »

Grzdyll pisze: 25 cze 2022, 09:54 Jeśli lubisz przechytrzanie innych i ma być bardziej luźno to obadaj jeszcze Amazonki, Wilkołaki i Broom Service Card Game (szczególnie po przepakowaniu do mniejszego pudełka), jeśli trochę bardziej na poważnie to zobacz Avalon. No i warto chyba wspomnieć o Red 7, to dla mnie synonim sprytnej i niegłupiej gry.

Aha, Fasolki delikatnie odradzę (choć mam z nimi wiele miłych wspomnień), chyba że do grania z dziećmi.
Właśnie takie przechytrzanie lubimy jak najbardziej.
Amazonki, Wilkołaki, Broom Service śmigaja dobrze na 4 osoby? (wiem ze prawdopodobnie na więcej jest lepiej, ale czy nie traci zbyt wiele na 4?). Avalon niestety odpada, bo od 5+ osób.

Jakbyś miał zrobić ranking z tych pierwszych trzech gier co wymieniłeś to jak byś je ustawił? Raczej wszystkich ich nie kupię, ale na 1 lub 2 może się skuszę :)

Możesz powiedzieć coś więcej o Fasolkach? Dlaczego odradzasz? Podejrzewam, że się nudzi szybko?
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Gry z małym pudełkiem na 4 graczy

Post autor: an0mander »

Również polecę Red7.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1385
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gry z małym pudełkiem na 4 graczy

Post autor: Emil_1 »

Mantis, Pędzące żółwie?
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ