Ekonomia - wanted dead or alive!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2794
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 633 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: bogas »

Pozwolę sobie wyręczyć Veridianę:
Smerf Maruda pisze: Żeby nie było off-topic. W tym zakresie cenowym można kupić:
* Puerto Rico (na Rebelu nie ma, ale można ściągnąć bezpośrednio z Lacerty),
"milijony" znaczników, żetoników i innych dupsów na widok których współgracze Veridiany uciekną.
Smerf Maruda pisze:* Genua - 40 złotych więcej, ale to kwintesencja handlu i ekonomii, choć dla mnie ta gra to jeden mega-chaos,
Genua to w 100% gra negocjacyjna. A miało być chyba odwrotnie.
Smerf Maruda pisze:* Wysokie Napięcie - popyt/podać, licytacja, wszystko to, co trzeba. Kosztuje z 20 złotych więcej,
Jak już Veridiana pisała, brzydkie jak cholera.
Smerf Maruda pisze:* Hab & Gut (z 30 złotych więcej),
za drogie (chociaż rzeczywiście blisko części wspólnej zbioru, oj blisko).
Smerf Maruda pisze:* Industria?

Niedostępne w rebelu ;)
Kto następny? :twisted:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Odi »

Ja :twisted:

Jet Set

I co Ty na to, Miszczu? 8)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: kwiatosz »

Jeszcze Zooloretto nie zostało zjechane, a już spróbuję z następnym tytułem :wink:
Santiago wydaje się spełniać sporą część kryteriów, tak więc pod rozwagę polecam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Odi »

No to już chyba Wysokie Napięcie jest ładniejsze niż Santiago....
Poza tym miało nie być zbyt duzo negocjacji 8)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: wojo »

Odi pisze:Ja :twisted:

Jet Set

I co Ty na to, Miszczu? 8)
WOW nie sądziłem że istnieje gra spełniająca podane kryteria!

Odi (lub ktoś inny) grałeś w Jet Set? Jaka opinia?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Odi »

Nie. Ale Veridiana kupi, zagra i nam powie, prawda? :wink:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Nataniel »

Smerf Maruda pisze:* Puerto Rico (na Rebelu nie ma, ale można ściągnąć bezpośrednio z Lacerty),
A skad jak sie wyczerpal naklad?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Van »

bogas pisze: Moja rada. Albo pójdziesz na kompromis i pewne ustępstwa, albo zmień współgraczy :twisted:
Pointa tego wątku i basta! Nie ma co na siłę przekonywać "współgraczy" żeby grali w gry ekonomiczne skoro im to zupełnie nie siedzi i kombinować jak osioł pod górkę, angażować w wybór gry komisję ekspertów, żeby tylko znaleźć coś co podpasuje znajomym. Wyjścia są dwa (wg mnie :wink: ). Możesz - tak jak ja kiedyś - próbować kupować różne tytuły pod nich, żeby w końcu nawet jak się jakimś cudem spodobają potem leżały na półce i się kurzyły i finalnie zmieniły właściciela. Możesz też - tak jak ja teraz - olać ów grupkę, nie kupować więcej gier pod ich kątem, grać z nimi tylko w sprawdzone tytuły, które im się podobają, Tobie pewnie przejadły, znaleźć innych współgraczy, bardziej ambitnych (nie chcąc nikogo tym określeniem obrażać. Na prawdę nie chcąc nikogo tym określeniem obrażać. Poważnie) takich jak na przykład masz w mdku, i kupować gry, w które docelowo chcesz tam grać. Myślę, że Adam nie będzie marudził siadając do wysokiego napięcia z grymasem na twarzy, że brzydkie, długie i że boli :wink:

Jeżeli wybierasz pierwszą opcję to ja bym z czystym sumieniem polecił fasolki :mrgreen: ma w sobie wszystko co trzeba. To również nie jest żart i mówię to całkiem poważnie. Bardzo fajna gra to jest.
Bootleggers gdyby nie czas rozgrywki też by się wpasowali w kryteria.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2794
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 633 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: bogas »

Odi pisze:Ja :twisted:

Jet Set

I co Ty na to, Miszczu? 8)
Nie łapie się do zbioru gier z większością dobrych opinii, bo opinii praktycznie żadnych nie ma :P

@Kwiatosz: Zooloretto ciężko nazwać grą ekonomiczną. Zarabianie pieniędzy nie jest tam głównym celem gry. Więc dzięki za propozycję, ale próbuj dalej ;)
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Marvin »

Nataniel pisze:
Smerf Maruda pisze:* Puerto Rico (na Rebelu nie ma, ale można ściągnąć bezpośrednio z Lacerty),
A skad jak sie wyczerpal naklad?
Maja (stan na 16:13) jeszcze jeden egzemplarz :D Co prawda uszkodzony, ale jest ;)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2794
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 633 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: bogas »

Van_Hoover pisze:Jeżeli wybierasz pierwszą opcję to ja bym z czystym sumieniem polecił fasolki :mrgreen: ma w sobie wszystko co trzeba. To również nie jest żart i mówię to całkiem poważnie. Bardzo fajna gra to jest.
Nawet gdyby była fajna (a tak nie jest :twisted: ) to NIE MA PLANSZY. Więc Sigma i Pi wywalają ją ze zbioru gier poszukiwanych :) Jeszcze jakieś propozycje?

P.S. Przepraszam jeśli kogoś wkurzam, ale mam niezły ubaw patrząc jak wszyscy kombinują żeby znaleźć rozwiązanie, którego nie ma :wink:
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: wojo »

Bogas ... wkurzasz? Ależ skąd ... sam myślałem o podobnych wypowiedziach przy większości propozycji jakie tu padły. :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: veljarek »

Van_Hoover pisze:
bogas pisze: Moja rada. Albo pójdziesz na kompromis i pewne ustępstwa, albo zmień współgraczy :twisted:
Pointa tego wątku i basta! Nie ma co na siłę przekonywać "współgraczy" żeby grali w gry ekonomiczne skoro im to zupełnie nie siedzi i kombinować jak osioł pod górkę, angażować w wybór gry komisję ekspertów, żeby tylko znaleźć coś co podpasuje znajomym. Wyjścia są dwa (wg mnie :wink: ). Możesz - tak jak ja kiedyś - próbować kupować różne tytuły pod nich, żeby w końcu nawet jak się jakimś cudem spodobają potem leżały na półce i się kurzyły i finalnie zmieniły właściciela. Możesz też - tak jak ja teraz - olać ów grupkę, nie kupować więcej gier pod ich kątem, grać z nimi tylko w sprawdzone tytuły, które im się podobają, Tobie pewnie przejadły, znaleźć innych współgraczy, bardziej ambitnych (nie chcąc nikogo tym określeniem obrażać. Na prawdę nie chcąc nikogo tym określeniem obrażać. Poważnie) takich jak na przykład masz w mdku, i kupować gry, w które docelowo chcesz tam grać. Myślę, że Adam nie będzie marudził siadając do wysokiego napięcia z grymasem na twarzy, że brzydkie, długie i że boli :wink:
Właśnie mi uświadomiłeś że jestem na 1 etapie.
Dzięki van_hoover
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Van »

bogas pisze:
Van_Hoover pisze:Jeżeli wybierasz pierwszą opcję to ja bym z czystym sumieniem polecił fasolki :mrgreen: ma w sobie wszystko co trzeba. To również nie jest żart i mówię to całkiem poważnie. Bardzo fajna gra to jest.
Nawet gdyby była fajna (a tak nie jest :twisted: ) to NIE MA PLANSZY. Więc Sigma i Pi wywalają ją ze zbioru gier poszukiwanych :) Jeszcze jakieś propozycje?

P.S. Przepraszam jeśli kogoś wkurzam, ale mam niezły ubaw patrząc jak wszyscy kombinują żeby znaleźć rozwiązanie, którego nie ma :wink:
No fakt, planszy nie ma. Ale w pierwszym poście nie było to zaznaczone :twisted: co do fajności nie będę się spierał. Jednym się podoba innym nie. Może akurat marudnemu towarzystwu siądzie. Monika nie traci dużo bo gra do drogich nie należy.
Z samym wkurzaniem to Twoja rola wręcz przydatna jest bo z gier x, y, z, w, q zostawiasz w gruncie rzeczy nic ale przynajmniej kryteria zostają zachowane 8)
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: veljarek »

bogas pisze:
Van_Hoover pisze:Jeżeli wybierasz pierwszą opcję to ja bym z czystym sumieniem polecił fasolki :mrgreen: ma w sobie wszystko co trzeba. To również nie jest żart i mówię to całkiem poważnie. Bardzo fajna gra to jest.
Nawet gdyby była fajna (a tak nie jest :twisted: ) to NIE MA PLANSZY. Więc Sigma i Pi wywalają ją ze zbioru gier poszukiwanych :) Jeszcze jakieś propozycje?

P.S. Przepraszam jeśli kogoś wkurzam, ale mam niezły ubaw patrząc jak wszyscy kombinują żeby znaleźć rozwiązanie, którego nie ma :wink:
Nie zgodzę się, bo jest wersja fasolek z planszą, nie grałem ale jest.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/4395
http://replikator.pl/Gry-planszowe-i-to ... p2820.html
Plansza jest też niczego sobie i nawet widziałem ją w jakimś sklepie w warszawie.

Ze swojej strony polecam Modern Art, pozycja sprawdza sie rewelacyjnie wsrod osob niegrajacych.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 17:12 przez veljarek, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Don Simon »

veljarek pisze: Właśnie mi uświadomiłeś że jestem na 1 etapie.
Dzięki van_hoover
Akurat w Warszawie to bez problemu znajdziesz innych wspolgraczy...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Smerf Maruda »

bogas pisze:P.S. Przepraszam jeśli kogoś wkurzam, ale mam niezły ubaw patrząc jak wszyscy kombinują żeby znaleźć rozwiązanie, którego nie ma :wink:
Jaasssne. Lepiej siedzieć i "paczeć" w forum, jak chopaki przerzucają się kolejnymi ruchami w TtA. To jest forum dyskusyjne, a ten wątek to jedna z niewielu dyskusji, jakie się tu na codzień toczą.
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Arhtu »

Trzeba się przemóc (czy też przemocą przemóc współgraczy) i kupić Wysokie Napięcie - to najlepsza z łatwo dostępnych gier ekonomicznych. Plansza jest okropna, dość nieczytelna, ale smutne karty elektrowni są już ok i w fajnym klimacie.

Puerto Rico też nie jest najładniejsze, ale tematyka pewnie łatwiej strawna (nie każdy lubi prąd :lol: ). Natomiast gra jest specyficzna, mnie osobiście wkurza w niej bezsensowne ograniczanie innych graczy (mała ilość budynków, produkcja według znaczników w pudełku) i brak strategii długofalowych (szybki koniec), ale z doświadczenia wiem, że nawet zupełnie nowym osobom może się spodobać i zrozumieją zasady.
-
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Veridiana »

Generalnie uwielbiam takie dyskusje i wielkie dzięki za WSZELKIE komentarze, łącznie z tymi odbierającymi nadzieję :D

Dlaczego się tak upieram przy kryteriach?
- dysponuję ograniczonym funduszem na gry i jeśli kupię droższą niż 100zł to mi już nie starczy na AoE3
- nie zamierzam wpychać nikomu gry ekonomicznej na siłę, po prostu LUBIĘ gry ekonomiczne i chciałabym aby akurat TEMU gronu się jakaś spodobała. czemu TEMU? bo z TYM gronem gram CODZIENNIE, a w klubie raz na tydzień i to jeszcze zawsze jest tyle propozycji, że częstotliwość grania w swoją grę spada do raz/kwartał :wink:

Fasolek nie lubię.
Zooloretto nudy na pudy.
Modern Art - pod rozwagę (acz nie sprawdzałam ceny).
Jet Set - pierwsza myśl: wygląda jak Wsiąść do Pociągu: Europa, które mi bokiem wychodzi od częstego grania :) i pieniążków nie widzę, coś tam na kartach tylko narysowane. czy w zasadach też cosik podobne do TtR?

Miałam nadzieję, że przy tylu wytrawnych graczach coś się jednak znajdzie w tym wspólnym zbiorze. Nie moja wina, że nie znacie wszystkich gier :lol:

Jeśli nie podobają się kryteria to może odmaluję krótko postaci spektaklu:
- ja niżej podpisana
- moja mama
- moja ciocia
- moja 15letnia kuzynka

O ile moja kuzynka jest w miare elastyczna i nieprzewidywalna (uwielbia Cash'n Guns i China) o tyle dla tandemu mama-ciocia ideałem gier są: Carcassonne, Blokus i Keltis. Niemniej dla towarzystwa zagrają we wszystko, ale wolałabym aby jednak im sie podobało... Mam Boomtowna, w którego gram ze wszystkimi pozostałymi gronami i mam ochotę na coś nowego. A że m-c mają gusta jakie mają a kuzynka nadal - o zgrozo - darzy sentymentem Eurobiznes to mam twardy orzech do zgryzienia.
Liczyłam więc na pomoc 8)
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: serafin1 »

Veridiana pisze: Modern Art - pod rozwagę (acz nie sprawdzałam ceny).
...i niech tak zostanie.
Veridiana pisze:- dysponuję ograniczonym funduszem na gry i jeśli kupię droższą niż 100zł to mi już nie starczy na AoE3
a nie lepiej poczekać i kupić ...:::: AoE3 ::::.... i zagrać ku uciesze z familią, niż w próżnię / na siłę wydawać te 100 dukatów ? chyba, że mus
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Wehr »

Co Wy w ogóle wypisujecie, że Puerto Rico skomplikowane? Banał nad banały, wszyscy łapią zasady w mig, są klarowne i sympatyczne, rywalizacja jest zażarta, do tego mnóstwo frajdy z gry. Jak różne rodzaje produktów są wielkim utrudnieniem, to Monopoly z różnymi kolorami ulic jest łolaboga. :-P Zasady można wytłumaczyć w pięć minut, wszyscy załapią całość po jednej rundzie. Poza tym IMO jest ciekawsze niż Power Grid, więcej się dzieje i więcej można zrobić. Nie jest to gamer's game, nie jest to gateway game - stoi gdzieś tak w połowie drogi, może być wprowadzeniem w poważniejsze granie i zadowala wyjadaczy.

Kupuj Puerto Rico i nie wydziwiaj. :wink: Bo to must-have jest. Ewentualnie pomyśl nad inną grą do stu złotych, w którą zagrasz z rodziną, bo zdaje się, ze te dwa czynniki są kluczowe.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: westwood »

Na początek odniosę się do propozycji, które już padły:
WN - sądzę, że zyskuje na estetyce, jak już te kolorowe domki są ułożone na planszy (wtedy gra jest taka... kolorowa taka) Poza tym jest i ekonomiczna i przystępna (testowałem na mało doświadczonych graczach).
PR - także przystępna (testowałem nawet na typie, który nigdy w żadną planszówkę nie grał).
Caylus MC - pomijając, że gra faktycznie jest dyskusyjnie piękna, powinna przypasować. Warto dodać, że zawiera uproszczone zasady (sam ich nie testowałem), co zwiększa jej przystępność. A planszę ma, tyle, ze budowaną w trakcie rozgrywki.
Teraz moja propozycja: Targ rybny.
1. Jest w Rebelu
2. <100 PLN
3. Ładne
4. Nie ma wspólnej planszy, ale każdy ma własną
5. Proste i krótkie
6. Wesołe, ale nie głupawe, więc do gry z ciocią się powinna nadać
7. Chodzi o kasę
8. Są towary (nie rośliny co prawda tylko ryby, ale są)
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: Wehr »

A na czym polega ten dzwoneczek do gry dołączony? :shock: Ci z Queen Games to rzeczywiście miewają dziwne pomysły.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: fruszu »

Ja mam trzy propozycje.

Jedna już padła i jest to Modern Art. Gdyby tylko cena była bardziej przystępna to sam bym ją kupił dla takiego rodzinnego grona.

Druga to Filary Ziemi. Grałem w nią z mamą, grałem z siostrami, grałem z ZUPEŁNIE nieplanszówkowymi znajomymi i za każdym razem działała bardzo fajnie.
Myślę, że spełnia założenia Twojej definicji ekonomii, nie jest trudna (choć Modern Art ma mniej zasad, to na pewno), jest po polsku, świetnie wydana (znakomita wypraska), starannie zilustrowana (choć nie wiem, czy lubisz ilustracje Michaela Menzla; ale skoro Cuba Ci się podobała, to chyba nie reagujesz na nie tak alergicznie jak na Dixitowe arty:)

Ja osobiście uważam, że jeśli zechcesz wydać te 20-30 zł więcej, to może być dobry wybór.
Grę kupiłem z myślą o gustach mojej rodziny, ale i w moje utrafiła i po ośmiu partiach lubię ją jeszcze bardziej niż po pierwszej.

Pytanie brzmi, czy nie za długa (około 1,5h).

Pomyślałem jeszcze o Maharajy. Mam, choć jeszcze nie zagrałem, ale może jutro namówię mamę, to będzie miarodajny test (z kuzynką i ciocią będzie problem, ale w razie czego przebiorę znajomych). Kupiłem w Rebelu za 90 zł bodaj. Teraz mają droższą. Ale za to znalazłem atrakcyjną ofertę w planszomanii:
http://planszomania.pl/ekonomiczne/56/Maharaja.html

Wersja niemiecka, ale gra jest niezależna językowo.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Ekonomia - wanted dead or alive!

Post autor: BloodyBaron »

Veridiana pisze: Jeśli nie podobają się kryteria to może odmaluję krótko postaci spektaklu:
- ja niżej podpisana
- moja mama
- moja ciocia
- moja 15letnia kuzynka
O ile moja kuzynka jest w miare elastyczna i nieprzewidywalna (uwielbia Cash'n Guns i China) o tyle dla tandemu mama-ciocia ideałem gier są: Carcassonne, Blokus i Keltis. Niemniej dla towarzystwa zagrają we wszystko, ale wolałabym aby jednak im sie podobało... Mam Boomtowna, w którego gram ze wszystkimi pozostałymi gronami i mam ochotę na coś nowego. A że m-c mają gusta jakie mają a kuzynka nadal - o zgrozo - darzy sentymentem Eurobiznes to mam twardy orzech do zgryzienia.
No to przy takich współgraczach każda gra i każda propozycja może się równie dobrze okazać mega hitem, jak mega porażką.
Chyba najlepiej będzie, jak pożyczysz 4-5 gierek zaproponowanych tutaj, które najbardziej Tobie się spodobały i pokażesz je po kolei. Nawet jeśli współgraczkom nie siądą, to przynajmniej Ty spędzisz miło czas ;)

I może coś zadziała.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ