Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Morgon
Posty: 623
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Morgon »

A wiadomo może kiedy dodruk aliena będzie?
JaszczurXP
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2017, 08:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: JaszczurXP »

Morgon pisze: 13 sie 2022, 18:48 A wiadomo może kiedy dodruk aliena będzie?
Podobno Upper Deck nie planuje dodruku. A na pewno nie w najbliższym czasie. Gdzieś na BGG ktoś cytował prywatną konwersację mailową z UD, w której padła taka deklaracja.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

JaszczurXP pisze: 13 sie 2022, 20:34
Morgon pisze: 13 sie 2022, 18:48 A wiadomo może kiedy dodruk aliena będzie?
Podobno Upper Deck nie planuje dodruku. A na pewno nie w najbliższym czasie. Gdzieś na BGG ktoś cytował prywatną konwersację mailową z UD, w której padła taka deklaracja.
Kiedyś też tak było z Predatorem. Na pytanie o dodruk pisali, na razie nie mają w planach ale po 2-3 latach w końcu się pojawił. Póki co UD miało problem z regularnym wypuszczaniem nowości i teraz nadrabiają na szybko co mogą. Dodruki pewnie przesunęli na dużo dalsze terminy o ile coś mieli w planie.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: samszef »

Dziennik pokładowy ORP L3M, 011:45.

Nagrywa Sierżant Pirx.

po rozegraniu 25 partii solo na jedną rękę, gra wydaje mi się "rozwiazana". Mniej więcej po 60% scenariusza zaczynam mielić swoim deckiem pomioty xenomorpha na miazgę.
Zapoznałem się z treścią dodatków ale nie sądzę aby "więcej tego samego" otworzyło mi grę na nowo ze względu na brak nowych mechanik.
Predator również nie podniesie znacząco replayability - wprowadzi jedynie boost dla variability gry, a zwiększenie liczby kombinacji nie oznacza dla mnie z automatu polepsznia wrażeń z rozgrywki.
Co zrobić aby gra nadal była wyzwaniem?
Ignoruję już słowo "Coordinate", nie dodaję kart z Drone Deck do Hive'a. Czy pozostaje już tylko zwiększyć liczbę dodawanych się co rundę Enemies lub grać na 2 ręce?


A może to czas aby przeskoczyć na grę karcianą o większej głębi?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6460
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 943 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Zagraj przeciwko krolowej :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

samszef pisze: 01 wrz 2022, 11:53 Dziennik pokładowy ORP L3M, 011:45.

Nagrywa Sierżant Pirx.

po rozegraniu 25 partii solo na jedną rękę, gra wydaje mi się "rozwiazana". Mniej więcej po 60% scenariusza zaczynam mielić swoim deckiem pomioty xenomorpha na miazgę.
Zapoznałem się z treścią dodatków ale nie sądzę aby "więcej tego samego" otworzyło mi grę na nowo ze względu na brak nowych mechanik.
Predator również nie podniesie znacząco replayability - wprowadzi jedynie boost dla variability gry, a zwiększenie liczby kombinacji nie oznacza dla mnie z automatu polepsznia wrażeń z rozgrywki.
Co zrobić aby gra nadal była wyzwaniem?
Ignoruję już słowo "Coordinate", nie dodaję kart z Drone Deck do Hive'a. Czy pozostaje już tylko zwiększyć liczbę dodawanych się co rundę Enemies lub grać na 2 ręce?


A może to czas aby przeskoczyć na grę karcianą o większej głębi?
Powiedziałbym, że jestem jeszcze na początku zabawy. Kup duży dodatek, zagraj w scenariusze Hard Mode, spróbuj dodawać Alien soldiers zamiast dronów. Od razu poczujesz różnicę. Do tego jeszcze dodaj nowe strikes z dodatku. Jest tam kilka bardzo wrednych kart. W dodatku sa też dwa zupełnie nowe scenariusze w wersjach normal oraz Hard. One też potrafią napsuć krwi.

Zawsze mnie dziwi to rozczarowanie poziomem trudności w Alienie. A już w szczególności, gdy ktoś narzeka na niską trudność gry z dodatkiem. Znaczy to dla mnie, że albo cheatuje albo źle zrozumiał którąś z zasad i gra po prostu źle.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

samszef pisze: 01 wrz 2022, 11:53 Zapoznałem się z treścią dodatków ale nie sądzę aby "więcej tego samego" otworzyło mi grę na nowo ze względu na brak nowych mechanik.
W pierwszym dodatku poza nowymi kartami scenariuszy masz karty Soldier, które zastępują Drony i w przeciwieństwie do Dronów nie bywają miłe i fajne. Dodatkowo wszystkie scenariusze (te z podstawki też) dostały opcję Hard Mode (nowe karty Objective i Location).
Breżniew pisze: 01 wrz 2022, 12:52 Zawsze mnie dziwi to rozczarowanie poziomem trudności w Alienie. A już w szczególności, gdy ktoś narzeka na niską trudność gry z dodatkiem. Znaczy to dla mnie, że albo cheatuje albo źle zrozumiał którąś z zasad i gra po prostu źle.
Niestety ta gra ma ten problem, że im mniej graczy tym łatwiej, a solo na jedną rękę (sama podstawka) faktycznie wspominam jako spacer. Na szczęście dodatek fajnie to poprawia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Lehu89 »

Potwierdzam, grając z dodatkiem plus wszystko na hard mode naprawdę jest trudno. U mnie to jedna wygrana na 6/7 partii w tym przypadku i to max., ale specem żadnym też nie jestem :wink:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6460
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 943 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

A bo kolega gra bez hardmode, no to faktycznie.... Podstawka jest lekka - hardmode fajnie to zmienia. Poza tym wtedy dopiero warto odpalić sobie deck monoRipley, który jest bardzo mocny, ale z hard mode nie zawsze daje radę. A jeśli i to będzie za mało, no to zostaje już tylko królowa (na którą nawet Ripley będzie chyba za cienka...).
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

samszef pisze: 01 wrz 2022, 11:53 Co zrobić aby gra nadal była wyzwaniem?
Gdyby to co napisano powyżej było dla Ciebie wciąż za mało, to zawsze pozostaje mieszanie talii z różnych scenariuszy. Jeśli takie rozwiązanie nie uwiera Cię klimatycznie, to szczerze polecam.
Na bgg jest taka inicjatywa jak Alien solo challenge. Fani gry żądni mocniejszych wrażeń i poważniejszych wyzwań układają naprawdę hardcore'owe mix-scenariusze z istniejących do tej pory talii i grają na punkty wg własnego systemu punktacji. Ale jeśli gra na punkty nie jest w Twoim guście, to po prostu graj i spróbuj przejść scenariusz. Ja zagrałem w kilka z nich i mnie przerosły. Do wielu z nich będziesz potrzebował Alien Expansion. Inicjatywa powstawania kolejnych mixów chyba upadła, bo od 2020 r. nie powstają już kolejne. Na obecną chwilę jest tych mix-scenariuszy 31, więc to całkiem spora ilość wyzwań dla kogoś, komu podstawka gry wydaje się "rozwiązana". Gwarantuję, że po tych scenariuszach zmienisz zdanie.
dannte
Posty: 728
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 423 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: dannte »

Breżniew pisze: 02 wrz 2022, 08:23 Fani gry żądni mocniejszych wrażeń i poważniejszych wyzwań układają naprawdę hardcore'owe mix-scenariusze z istniejących do tej pory talii
Nie wiem czy było w tym wątku wspominane, ale jeszcze jest Stories Untold, tutaj: https://boardgamegeek.com/filepage/1453 ... ld-stories
Bardzo ciekawe i tematyczne talie (wymagają dodatku).
Vanatox
Posty: 157
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Vanatox »

Pytanie od osoby, która przymierza się do kupna (wersji wiedźminowej)
LE ma już 8 lat! Czy gra wciąż daje radę w 2022. Na ile dobrze się zestarzała? Czy są lepsze gry tego typu? Chociażby Aeon's End.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

Vanatox pisze: 29 wrz 2022, 16:28 Pytanie od osoby, która przymierza się do kupna (wersji wiedźminowej)
LE ma już 8 lat! Czy gra wciąż daje radę w 2022. Na ile dobrze się zestarzała? Czy są lepsze gry tego typu? Chociażby Aeon's End.
Legendary niezależnie od tytułu dalej bawi tak samo jak kiedyś. Do Aeon's End ciężko to porównać, bo tu się co turę losuje rękę, a w Aeon's End się układa karty na discardzie i ręka jest przewidywalna. Jeżeli chcesz zobaczyć jak gra działa w "realu" to jest dostępna wersja fantasy (core) Legendary DXP i Legendary Bond (chyba tylko pierwszy boss). Trochę inaczej gry działają, bo to nie jest seria Encounters ale ogólny gameplay jest taki sam (zagrywanie, kupowanie, atak, combo).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

Mnie osobiście AE znudził po 20+ rozgrywkach. Sprzedałem. Miał fajne rozwiązania, ale nie urzekł mnie na tyle żeby go sobie zostawiać.
Alien ma się w mojej kolekcji świetnie, a obok niego Firefly (był jeszcze Predator, ale sprzedałem).
Encounters są klimatyczne, jako fan zarówno Alien jak i Firefly bawię się przy nich świetnie. Podejrzewam, że w Matrixa też będę się zagrywać bez opamiętania. Co więcej, APEX Theropod ma dość podobną mechanikę i równie chętnie do niego siadam (choć tu raczej solo).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Harun »

To i ja się podłącze z pytaniem. Mam legendary James Bond, który z takim impetem wbił się do mojej topki, że kupiłem oba dodatki i zamierzam kolejne, jeśli będą.

Czy według Was Legendary Wiedźmin jest na tyle inny że warto mieć obok Jamesa? I dlaczego?
venomik
Posty: 548
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 240 times
Been thanked: 264 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: venomik »

Vanatox pisze: 29 wrz 2022, 16:28 Pytanie od osoby, która przymierza się do kupna (wersji wiedźminowej)
LE ma już 8 lat! Czy gra wciąż daje radę w 2022. Na ile dobrze się zestarzała? Czy są lepsze gry tego typu? Chociażby Aeon's End.
A jak bardzo lubisz deckbuildingi?
Moim zdaniem gra nie zestarzala się, co moim zdaniem jest w dużej mierze pokłosiem tego, że to reimplementacja Legendary Marvel - poprawia sporo błędów poprzedniczki i dodaje rozwiązania, których tam brakowało. Poza tym jeśli chcesz dobrą kooperacyjną grę deckbuildingową to tak naprawdę tutaj nie ma wielkiego pola do popisu. Mechanika Aliena w lubianym przez Ciebie świecie powinna wpasować znakomicie.
Piszę to wszystko z perspektywy osoby, która lubi deckbuildingi. Mniejsze, większe, bez planszy, z planszą, z masą innych mechanik. Na przykład Tyrnats of Underdark, gdzie jest połączenie deckbuildingu z aera control. Wspominam o tym, poniewaz wyżej dałeś przykład Aeons End. I tutaj ciężko jest to przyrównać do Legendary Encounter - ponieważ twist w Aeons End (dla mnie) zabiera absolutnie poczucie, ktore dają gry deckbuildingowe. Dosłownie jakbyś przy robieniu tortu mąkę zastąpił ogórkami kiszonymi. Niby jeden składnik z 10 jest inny, ale to co wyjdzie w ogóle nie będzie smakowało jak tort.
Oczywiście w przypadku Aeons End ta zmiana wcale nie musi być czymś negatywnym, wręcz przeciwnie - gra jest bardzo lubiana. Natomiast jeśli lubisz deckbuildingi i lubisz w nich tę niepewność czy i jak mocne komba uda Ci się odpalić przez najbliższe tury to wersja wiedźminowa powinna być idealna.
Harun pisze: 29 wrz 2022, 17:08 Czy według Was Legendary Wiedźmin jest na tyle inny że warto mieć obok Jamesa? I dlaczego?
Zależy ile masz gier. One są do siebie podobne, jednak mechanika skanowania kart, zwiększona kooperacja (coordinate pozwala zagrać kartę w turze innego gracza) plus konieczność radzenia sobie z facehuggerami, które mogą zabić graczy - jest trochę zmian, które pozwalają mieć obie gry w kolekcji. Ale wchodząc na stół pewnie będą ze sobą mocno rywalizować.
(ale weź pod uwagę, że w Bonda grałem raz, w Aliena kilka razy, najwięcej zdecydowanie w Marvela)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2425
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

Harun pisze: 29 wrz 2022, 17:08 Czy według Was Legendary Wiedźmin jest na tyle inny że warto mieć obok Jamesa? I dlaczego?
Pisałem już w wątku wiedźmińskim. Nie znam Bonda, ale grałem w Legendary Marvel i wszystkie Legendary Encounters. Mimo podobnych mechanik to już są na tyle inne gry, że warto. Encounters są bardziej oparte o scenariusze i są w pełni kooperacyjne. Ale pamietaj, że mówi to osoba która ma dwa różne LE i planuje zakup kolejnego jak się już ukaże.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Ardel12 »

A ja w swojej kolekcji mam Legendary Marvel i Aliena. Miałem Predatora i X-files. Grałem w Fireflya. Dla mnie gry z tej serii są świetne, ale nie widzę w ogóle potrzeby posiadania więcej niż 1 Encounters w kolekcji. Są jednak do siebie podobne(core ten sam). Każda dodaje od siebie coś unikalnego mechanicznie(statek i załoga w Firefly, karty intryg w X-Files, zdrajca w Alienie i agendy...) dla mnie to jednak było niewystarczające by utrzymywać je w kolekcji. Choć Aliena, Predatora i X-Files mam wszystko obejrzane i każde bardzo lubię, to finalnie Alien przez liczbę dodatków i moim zdaniem najlepszy klimat ostał się w kolekcji.

Plus taki, że jak nie przepłaci się za LE, to potem sprzedaje się w porównywalnej kwocie, więc nie ma problemu ze spróbowaniem.
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Lehu89 »

Mam w kolekcji Bonda oraz Aliena i uważam, że w żaden sposób się nie gryzą na półce. Bond jest ok, ale Alien to dla mnie majstersztyk właśnie ze względu na tą niewiadomą i zasłonięte karty i o wiele chętniej do niego właśnie usiądę plus jakiś taki bardziej emocjonujący jest dla mnie. Jeśli aż tak spodobał Ci się Bond, to uważam, że możesz śmiało szukać Aliena, dodam tylko, że obowiązkowo z pierwszym dużym dodatkiem, bo dzięki niemu (poza oczywiście dodatkowymi "scenariuszami") dostaniesz możliwość modyfikowania trudności gry... i wtedy się zaczyna granie :D

Co do Aeons End, to mi totalnie nie siadło... i wg mnie nie ma nawet najmniejszego podjazdu do Aliena (chociaż to jednak inne gry). Już trochę lepszy był właśnie wspomniany Apex Theropod, ale dla mnie osobiście również słaby i przekombinowany, a system walki z bossem... ehhh pozostawmy to w ciszy, to i losowość sprawiły, że wyleciał z kolekcji z hukiem, a Alien trzyma się mocno :D

EDIT Teraz doczytałem, że pytasz o Wiedźmina, a nie Aliena :lol: Jeśli mechanicznie wszystko jest tak samo, to powinieneś się bawić świetnie (chociaż powiedzmy sobie szczerze, klimat Aliena, to jednak klimat Aliena :D)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Ardel12 »

Jiloo pisze: 29 wrz 2022, 17:50
Harun pisze: 29 wrz 2022, 17:08 Czy według Was Legendary Wiedźmin jest na tyle inny że warto mieć obok Jamesa? I dlaczego?
Encounters są bardziej oparte o scenariusze i są w pełni kooperacyjne.
W zależności od trybu są lub nie. W Alienie masz grę z możliwym zdrajcą, do tego można po śmierci przez chestbustera grać jako obcy a jeszcze dodatek wprowadza grę jako Królowa. W Predatorze z kolei masz osobny tryb pvp, gdzie walczymy z grą i innymi graczami grając jako Predatorzy(zarąbisty tryb) i jest on w sumie drugą połową gry(choć ja go wolę nad zwykłą kooperację i granie Arnoldem).

W Legendary Marvel dla mnie granie na PZ jest bezsensu. Tak samo te parę kart, które mogą coś zrobić współgraczom. Zlewamy to i jest świetna gra kooperacyjna, która przy niektórych scenariuszach przeczołga nas masakrycznie.
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Langus »

Harun pisze: 29 wrz 2022, 17:08 Czy według Was Legendary Wiedźmin jest na tyle inny że warto mieć obok Jamesa? I dlaczego?
Wersję Wiedźmina mam od MB Print. Jeżeli mechanicznie podoba Ci się ten system, to zdecydowanie warto. Gra jest fantastycznie "wydana". Karty są naprawdę rewelacyjne. Plansza główna i planszetki graczy są też ładnie zilustrowane i mimo tego, że te od MB Print są tylko winylowe a nie neoprenowe takie jak zrobi Fulgrim, to wyglądają soczyście. Lets_Grajmy zrobił kawał niesamowitej roboty. Ale... I o tym poniżej.
Vanatox pisze: 29 wrz 2022, 16:28 Pytanie od osoby, która przymierza się do kupna (wersji wiedźminowej)
LE ma już 8 lat! Czy gra wciąż daje radę w 2022. Na ile dobrze się zestarzała? Czy są lepsze gry tego typu? Chociażby Aeon's End.
No właśnie. Mnie i mojej grupie to nie siadło. Nie dlatego, że Wiedzmin czy nie-Wiedźmin. Tylko mechanika czystego budowania talii po grach Diuna Imperium czy Tyrants of the Underdark w których oprócz budowania talii mamy jeszcze mechaniki typu umieszczanie czy tłuczenie ziutków na planszy jest po prostu biedna. Mało też niestety czuć samego klimatu mimo tego co napisałem powyżej, że gra klimatycznie wygląda. Mechanicznie liczymy punkciki rekrutacji, siły czy życia i to w dość prostej arytmetyce, która dodatkowo pozbawia rozgrywkę emocji, bo praktycznie od razu po odkryciu karty potwora czy wydarzenia widać czy coś ugramy czy dostaniemy wpiernicz. A wpiernicz dostajemy non stop. I to w bezduszny, okrutny sposób. Ja wiem, że trakty wiedźmińskiego świata, czy głębia kosmosu z obcymi to nie przelewki, ale poziom i trochę absurdalność trudności jest mocno wysoki. Dodatkowo rozgrywce towarzyszy poczucie niewielkich możliwości i wpływu oddziaływań na doprowadzenie do wygranej. Ot gra gra w nas a nie my w grę. Kolejny minus to segregacja tych kart. Jest mnóstwo różnych stosików i poukładanie tego w odpowiednie przegródki między przekładkami za pierwszym razem zajmuje naprawdę dużo czasu. No i jak po rozgrywce wrzucimy wszystko do pudełka byle jak to kolejny setup też będzie trwał mnóstwo (;
Z plusów to płynność i długość rozgrywki. W jeden wieczór można spokojnie zagrać 3-4 partie. I choć jest to gra kooperacyjna nie odczuliśmy żeby była podatna na syndrom gracza alfa. Każdy ma swoją talię i mimo tego że można dzielić się informacjami na temat kart, każdy pilnuje i ogarnia swoją talię.
Poniżej porcja zdjęć:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
p.s. Mimo tego co powyżej napisałem, jeden egzemplarz z dwóch, które zamówiliśmy do naszej ekipy zostawiamy kolekcjonersko, bo nie wiem czy już o tym pisałem (; gra jest śliczna. A drugi jest wystawiony w ogłoszeniach na forum (;
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 94 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: SeekerKuba »

Na poprzedniej stronie były kart w polskim języku... Wiadomo może skąd można je pobrać?
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Vins3nt »

SeekerKuba pisze: 12 gru 2022, 09:40 Na poprzedniej stronie były kart w polskim języku... Wiadomo może skąd można je pobrać?
Dołączam się do pytania;)
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: myszons »

Vins3nt pisze: 14 gru 2022, 15:03
SeekerKuba pisze: 12 gru 2022, 09:40 Na poprzedniej stronie były kart w polskim języku... Wiadomo może skąd można je pobrać?
Dołączam się do pytania;)
Najlepiej zapytajcie autora postu. Jeżeli macie wersję EN , to tutaj macie przetłumaczone zasady i wszystkie karty.

M
Attyla
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:12
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Attyla »

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie grupowego zamówienia na grę Legendary encounter alien czy jest taka możliwość i czy jest gdzie kupić bo z tego co widzę nie można jej nigdzie znaleść
ODPOWIEDZ