A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Ally wystawiasz po normalnym koszcie, dopłacić 2 złota musisz jeśli wystawiasz kartę przynależącą do innego domu niż Twój. Czyli grasz np. Baratheonem, a chcesz zagrać smoka Targaryenów.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Tommy »

Michałku pisze:Ally wystawiasz po normalnym koszcie, dopłacić 2 złota musisz jeśli wystawiasz kartę przynależącą do innego domu niż Twój. Czyli grasz np. Baratheonem, a chcesz zagrać smoka Targaryenów.
Dokładnie. Jaki byłby sens robienia decku na ally gdyby nie było jakiejś znaczącej korzyści która zrekompensowałaby 20 powera które trzeba zdobyć zamiast 15? (nie wiem jak jest w LCG ale tak było w CCG).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: zaba »

Proszę o pomoc :) co robią zdolności Stealth (skradanie) i Deadly (zabójczość)??
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: wojo »

For each of your attacking characters with the
“Stealth” keyword, you may choose, before defenders
are declared, a character without Stealth
on the defending side. That character may not
defend during this challenge.
Czyli za każdą atakującą postać ze zdolnością “Stealth” możesz wybrać, zanim broniący zostaną zadeklarowani, postać atakowanego nie mającą Stealth - ta postać nie może bronić podczas tego ataku (chanllenge).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
P.Kot.L.
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: P.Kot.L. »

Hmm... Takie małe pytanko - czy w to całe LCG w ogóle ktoś gra na takiej samej zasadzie jak w WoW TCG czy MtG (czyli spotkania, sklepy dla takich, turnieje itd.), czy też jest to taka karcianka mocno planszówkowa (czyli kupuje się i gra ze znajomymi tylko)?
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: zaba »

Zapraszam wszystkich chętnych na turniej A Game Of Thrones LCG który odbędzie się 23.05.09 (sobota) w Bielsku-Biała ul.Mickiewicza 17 w/w Sądu sklep "Lizard" start 9-10
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: zaba »

Chciałbym się upewnić czy karty z dodatku Five Kings Edition ccg są na pewno kompatybilne z wersją lcg ?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

wszsystkie karty z ccg są kompatybilne z lcg, a Five Kings już na pewno, są nawet wydane już w nowej szacie graficznej
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Rzymianin24
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2009, 19:46

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rzymianin24 »

Mam pytanie co do mechaniki gry. Czy jezeli gram wyzwanie militarne przeciwnik musi je podjąć jezeli ma postacie na stole? Czy tez moze je nie podejmować tracąc tylko jeden zeton wladzy?
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Senaszel »

Witaj
Nie trzeba podejmowac wyzwan zadnego typu nawet jezeli ma sie postaci na stole.
Oprocz dodatkowej koronki za odpuszczenie sobie tego wyzwania przeciwnik straci takze tyle postaci ile wynosi twoj Claim w tej turze ( koleczko na karcie plotu ).
Pozdro.
Wingmakers
Awatar użytkownika
Rzymianin24
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2009, 19:46

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rzymianin24 »

Witajcie:)
Reasumując, obrońca który nie przyjął wyzwania militarnego a ma postacie na stole TO MUSI stracić postać oprócz zetonu władzy ???
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Senaszel »

Oprocz koronki z banku dla gracza ktory wjechal nie powstrzymany nalezy normalnie rozpatrzyc wyzwanie.
Za przegranie wyzwanie militarne traci sie postacie.
Wingmakers
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Tommy »

Rzymianin24 pisze:Witajcie:)
Reasumując, obrońca który nie przyjął wyzwania militarnego a ma postacie na stole TO MUSI stracić postać oprócz zetonu władzy ???
Przede wszystkim obrońca nie traci powera (żetonu władzy) tylko atakujący otrzymuje go z ogólnej puli za atak nie broniony (unopposed). Tak czy siak obrońca oczywiście traci tyle postaci ile claima (PLOT + ewentualne zmiany dzięki kartom) ma atakujący.

Pomijając zupełnie jasne przepisy w tym zakresie to dodatkowo:
To by było nielogiczne gdyby nie podejmując walki dało się uniknąć konsekwencji. Jak ktoś najechał Twoje ziemie, Ty się poddałeś, nie broniłeś i to ma spowodować, że atakujący odpuścił?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
marla singer
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2009, 20:19

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: marla singer »

Hej!
Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem w sprawie gier i nie przeczytałam całego wątku, do momentu na którym skończyłam nie znalazłam interesującej mnie informacji, więc piszę tutaj.
Proszę Was o pomoc. Chcę kupić te grę na prezent ślubny moim przyjaciołom. Wiem, że fascynują się książką i strasznie chcieliby mieć też grę.
Wiem też, że ma być to na pewno LCG.
Nie mam jednak pojęcia gdzie coś takiego można kupić, koniecznie w wersji angielskiej.
Wdzięczna będę za jakiekolwiek wskazówki.
Poszukam też naturalnie sama, ale jakoś na razie nie znalazłam żadnego Skąpca.pl dla gier karcianych.
Dzięki za pomoc!

Aha, i rozumiem, że na początek trzeba zakupić ten Core Set?...Chyba..?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Odi »

i-szop jest planszówkowym skąpcem :)

http://i-szop.pl/index.php?szukaj=1&tex ... LCG&sort=1
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: wojo »

Hej,

Dodając do powyższego powiem że istotnie trzeba najpierw kupić Core Set.

Wyszukanie: http://i-szop.pl/index.php?szukaj=1&tex ... one&sort=1 zwraca więcej wyników ale też więcej śmieci :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Królik »

Niedawno kupiliśmy w 4 core set do LCG i gra na tyle nam podeszła, że zastanawiamy się nad kupnem dodatków. Na razie każdy gra swoim rodem i po ich zakupie dobrze by było żeby decki nadal były zbalansowane. Pytanie brzmi które będą ciekawsze, pozwalające na więcej kombinowania i bardziej zbalansowane, te z serii "Clash of arms" czy "A time of ravens"? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: kaimada »

Ja mam pytanie takie niebezpośrednio związane z LCG co ogólnie z GoTem. Dlaczego w karciance jest ród Targaryen a w planszówce obok pozostałych 5 jest ród Tyrellów?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

W planszówce ciężko by było umieścić Targaryenów, ponieważ nie posiadali swoich ziemi i przynajmniej w książkach, które dotąd się ukazały, ostatni z rodu Targaryenów nie znajdują się w Westeros.
Tyrellowie natomiast są jednym z wielkich rodów i mają znaczny wkład w walce o tron. W karciance z resztą też występują, u Baratheonów.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Tommy »

Michałku pisze:W planszówce ciężko by było umieścić Targaryenów, ponieważ nie posiadali swoich ziemi i przynajmniej w książkach, które dotąd się ukazały, ostatni z rodu Targaryenów nie znajdują się w Westeros.
Tyrellowie natomiast są jednym z wielkich rodów i mają znaczny wkład w walce o tron. W karciance z resztą też występują, u Baratheonów.
Dokładnie. Myślę, że są tez powody kiedy co było robione względem książki, ale głównym powodem to dokłądnie kwestia projektu.

Targaryenowie nie mieli by nic na początku (albo może jakieś zamorskie stepy - ale gdzie je wstawić. A Tyrell to zdecydowanie potężny ród który kaurat świetnie się nadał do projektu planszy i kolejnej strony konfliktu.

Wybór ciekawy ale w sumie uzasadniony.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Królik pisze:Pytanie brzmi które będą ciekawsze, pozwalające na więcej kombinowania i bardziej zbalansowane, te z serii "Clash of arms" czy "A time of ravens"?
W każdym packu jest coś fajnego. Jeśli Ci to pomoże to zajrzyj tutaj AGOT LCG card search, będziecie mogli sami ocenić po zawartości konkretnego packa. (ostatnia kolumna to ilość w packu)

Dodam jeszcze, że "A Time of Ravens" jest bardzo na sezony nastawione (lato/zima, trzeba deck na to złożyć specjalnie).
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Znakomite wieści! Na jesieni wychodzi "Princes of the sun" dla Martellów.
Sęk w tym, że po oburzeniu ze strony graczy na zawartość i cenę "Kings of the sea", FFG postanowiło wydać pack "książąt" za cenę niższą niż trzy chapter packi ($25) i zawierający 60 nowych, zdublowanych kart (dla jasności 120 sztuk)!

Artykuł i 3 nowe karty, można przeczytać tutaj
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Wallenstein »

Czyli żeby mieć po trzy karty trzeba kupić dwa zestawy i połowę jednego odsprzedać - bomba :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Rzymianin24
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2009, 19:46

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rzymianin24 »

Witam
Tak się zastanawiam, czy można byłoby urozmaicić rozgrywkę A Game Of Thrones LCG wprowadzając jakieś elementy kampani, tak jak to miało miejsce w War Cry. Co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ