Paleo (Peter Rustemeyer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 874
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 205 times
Been thanked: 305 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: konradstpn »

Golin pisze: 21 gru 2022, 21:12
tomp pisze: 21 gru 2022, 19:22
Seraphic_Seal pisze: 21 gru 2022, 08:19
Spoiler:
Ale to słabo się Paleo sprzedało, że są sceptyczni do dodatku? Wielka szkoda, jak nigdy nie rozumiałem fenomenu Robinsona to Paleo było dla mnie taką o wiele lepszą wersją tej gry, wszystko co Crusoe próbował robić (i zazwyczaj, według mnie, wychodziło niezbyt dobrze) Paleo robi o wiele lepiej. Miałem okazję zagrać z parunastoma osobami i chyba wszystkim się podobało, a cena też całkiem dobra. Dodatek wszedłby bardzo mocno
Dodałbym, że jakby kolejność wydania Paleo i Robinsona była odwrotna to pewnie Paleo byłby w dzisiejszych czasach niedoścignionym wzorem i miałby masę swoich klonów. Na Robinsona parę osób by spojrzało, ale zakładam, że średnio byłbym oceniony gorzej niż Paleo. W mojej opinii Robinson w dzisiejszych czasach, jedynie broni się sentymentem graczy.
tso?
Dla mnie obie gry grają w zupełnie innych ligach. Jedna z nich stoi przede wszystkim nowością i w przyszłym roku praktycznie nie będzie się już wspominać o tej ubogiej wersji Robinsona. Przecież to się w Paleo nie mieści
Gram, więc jestem.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: Forcemaster »

O ludzie nie zaczynajcie tego tematu. Obie gry sa w porządku. Niektórzy po prostu, tak jak i ja, wolą Paleo. Fajnie się gra z rodziną. Kurna, a nie da sie tego dodatku ugryźć jakos jakimś crowdfundingiem? Nie cierpie mieszac wersji. No i ang tez niełatwo dostać było.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: litk »

Forcemaster pisze: 23 gru 2022, 10:41 O ludzie nie zaczynajcie tego tematu. Obie gry sa w porządku. Niektórzy po prostu, tak jak i ja, wolą Paleo. Fajnie się gra z rodziną. Kurna, a nie da sie tego dodatku ugryźć jakos jakimś crowdfundingiem? Nie cierpie mieszac wersji. No i ang tez niełatwo dostać było.
No dokładnie, tak jak to robi portal, ale widać wydawnictwo się nie kwapi.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: warlock »

tomp pisze: 21 gru 2022, 19:22
Seraphic_Seal pisze: 21 gru 2022, 08:19
Spoiler:
Ale to słabo się Paleo sprzedało, że są sceptyczni do dodatku? Wielka szkoda, jak nigdy nie rozumiałem fenomenu Robinsona to Paleo było dla mnie taką o wiele lepszą wersją tej gry, wszystko co Crusoe próbował robić (i zazwyczaj, według mnie, wychodziło niezbyt dobrze) Paleo robi o wiele lepiej. Miałem okazję zagrać z parunastoma osobami i chyba wszystkim się podobało, a cena też całkiem dobra. Dodatek wszedłby bardzo mocno
Dodałbym, że jakby kolejność wydania Paleo i Robinsona była odwrotna to pewnie Paleo byłby w dzisiejszych czasach niedoścignionym wzorem i miałby masę swoich klonów. Na Robinsona parę osób by spojrzało, ale zakładam, że średnio byłbym oceniony gorzej niż Paleo. W mojej opinii Robinson w dzisiejszych czasach, jedynie broni się sentymentem graczy.
W Paleo nie mam najmniejszej ochoty powtarzać tej samej kombinacji modułów, natomiast nie mam problemu tłuc i po raz 8 robinsonowych Rozbitków.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2109
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 436 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: tomp »

Najistotniejsze jest to, że każdy ma indywidualne preferencję i może kierować się nimi :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: mineralen »

Biorąc pod uwagę recenzję Dice Tower dodatku do Paleo, jednak dobrze, że Kaczki go nie wydały :)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: litk »

W planszostrefie pojawiło się New begining.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2109
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 436 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: tomp »

litk pisze: 12 lip 2023, 13:30 W planszostrefie pojawiło się New begining.
Jak lucky duck będą zwlekać, to ludzie zaczną kupować angielską wersję i potencjalny nakład w ogóle nie przyniesie przychodu.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Paleo (Peter Rustemeyer)

Post autor: litk »

tomp pisze: 12 lip 2023, 13:48
litk pisze: 12 lip 2023, 13:30 W planszostrefie pojawiło się New begining.
Jak lucky duck będą zwlekać, to ludzie zaczną kupować angielską wersję i potencjalny nakład w ogóle nie przyniesie przychodu.
Ci którym zależało już dawno się zaopatrzyli, bo na wersję od kaczek nie ma co liczyć. Tymczasem trwają pracę nad kolejnym rozszerzeniem.
ODPOWIEDZ