To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: tekknoboy »

Cześć,

Szukam gry, która posłuży jako filler albo też taks rozgrzewka przed daniem główny.
Często przy organizacji wieczoru planszowego jakoś tak wychodzi, że na kogoś trzeba czekać, zanim do nas dotrze. Fajnie byłoby wykorzystać ten czas.
Na myśl przychodzą mi takie karcianki jak w tytule:
To ja go tnę!
Odjechane jednorozce
Eksplodujące kotki.
Szukam czegoś takiego, gdzie mamy próbę dowalenia przeciwnikowi, gdzie coś się dzieje, co nas wciągnie mocniej niż Wirus czy podobne leciutkie karcianki.
Ktoś, coś?
agt
Posty: 1189
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 638 times
Been thanked: 323 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: agt »

A może Colt Express?
Pomyślałam jeszcze, że może Kto za burtę?, ale tam czas gry będzie raczej za długi.

Edit: Chociaż już nie wiem. Czas 30-60 minut, a jednorożce i To ja go tnę podobnie.
No i jeszcze jest Survive, jeśli chodzi o to, żeby komuś dowalić :D Tylko, żeby towarzystwo się w nienawiści nie rozeszło zaraz po rozgrywce :wink:
Tylko też z tym czasem nie wiem.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: charlie »

Na ilu graczy i jaki zakładasz czas maksymalnie?

Odjechane Jednorożce moim zdaniem lepsze niż Eksplodujące Kotki. W To ja go tnę! jeszcze nie grałem, a wygląda na najlepsze. Z "śmieszno-głupkowatych" tego typu odradzam Niedźwiedzie vs. Bobasy.

Najbardziej poleciłbym Ci Smash Up - też z absurdalnym tematem, losowe, sama wredność, ale ma się więcej radochy z kombinowania i zagrywania kart - każdy gracz ma dwie talie, a każda z nich inaczej działa.
Naparzanki z trochę z innej beczki: Potwory w Tokio, Megawojownicy, Bang! Gra Kościana
Jeżeli chcesz mieć więcej kontroli i więcej gry niż losowej zabawy, ale też sporo negatywnej interakcji: Cytadela, Szmal, Spiskowcy, Dolina Kupców.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1672
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: nidhog »

Karcianki
Elekt - przepięknie wydana karcianka, w której walczymy o wpływy w 3 strefach. Generalnie czas gry, niby 60-90. Ale to mocno zależy od graczy - możecie skrócic w razie potrzeby, bo gra sie kończy po zdobyciu określonej liczbie tytułów. Możecie grac do mniej.
Nowy Wspaniały Świat. Mocno niedoceniona karcianka moim zdaniem. 4 rundy draftowania kart, gdzie karty albo budujemy ( pod produkcje surowców lub punkty), albo zuzywamy na surowce. Solidna dawka myślenia
Boss Monster - ta gra się albo podoba albo nie. 8bitowe grafiki i ukłaanie lochów w obronie własnego bossa :) Uzywkia podstawki chodzi po 30 pln, więc można wytestować

Nie Karcianki
Little Town - To nie karcianka. taki fajny worker placement, który jest krotki i prosty, ale wymaga troche myślenia.
Power Plants - bardzo przyjemna gra o dominacji skrzatów na kwiatkach :) Miejscami podobna do Roju. Duzo interakcji, bo to area control.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: Sloth »

Nie napisałeś na ile osób. Dosyć istotne.
Z tych trzech tytułów to "To ja go tnę" numer jeden. Śliczne obrazki, szybka rozgrywka, do wytlumaczenia w 2 minuty. Gram z 10 letnia córką jak i z dorosła osoba.

Jeżeli do rozgrywek 2-osobowych to Jaipur, Spór o bór. Szybkie i bardzo dużo fanu.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: tekknoboy »

Rzeczywiście, nie podać tak ważnej wiadomosci, jak ilość graczy to masakra!
Spieszę z wiadomością, że myślę o rozkładzie 3-6
Bo tak jak mowie: zakładam, że danie glowne ogarniamy w 4-6 osób raczej, a to ma być przyjemny fillerek, który umili czas oczekiwania aż wszyscy się zejdą.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 271
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 175 times
Been thanked: 116 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: Urkeith »

Fantastyczne Światy? Szybkie, łatwe do wytłumaczenia.
sgor
Posty: 74
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 44 times
Been thanked: 46 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: sgor »

tekknoboy pisze: 11 kwie 2023, 22:58 Rzeczywiście, nie podać tak ważnej wiadomosci, jak ilość gracz
Spieszę z wiadomością, że myślę o rozkładzie 3-6
Bo tak jak mowie: zakładam, że danie glowne ogarniamy w 4-6 osób raczej, a to ma być przyjemny fillerek, który umili czas oczekiwania aż wszyscy się zejdą.
U nas doskonale się sprawdzają Pędzące wielbłądy (do 8 osób) oraz karciana Scout (3-5 graczy, ale zdecydowanie polecam 4-5).
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: To ja go tnę! / eksplodujące kotki / odjechane jednorozce albo coś jeszcze innego

Post autor: tekknoboy »

A miał ktoś do czynienia z "stwory z obory"?
ODPOWIEDZ