Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: XLR8 »

Będzie wydane przez portal w tym roku, choć jak pisaliśmy razem z Fojtu "szału ni ma".
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Fojtu »

XLR8 pisze: 22 sty 2022, 12:26 Będzie wydane przez portal w tym roku, choć jak pisaliśmy razem z Fojtu "szału ni ma".
Ojtam od razu szału nie ma :wink:

Ja tam bym chętnie jeszcze popróbował, granie na 2 było mocno średnie, ale na 3-4 osoby jeszcze bym usiadł. Gdyby trochę lepiej było rozwiązane płacenie pieniędzy za akcje (najlpiej brak tego mechanizmu :lol: ) to dla mnie byłby naprawdę solidny tytuł. Ale to i tak w dużej mierze moje standardowe narzekanie i czepianie się, myślę, że dużo osób będzie się dobrze przy tym tytule bawić.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Arcziwald »

Co zawiera w sobie dodatek Fireland? Jest gdzieś dostępny gameplay z tym dodatkiem?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: anitroche »

Arcziwald pisze: 22 sty 2022, 18:41 Co zawiera w sobie dodatek Fireland? Jest gdzieś dostępny gameplay z tym dodatkiem?
Z tego co pamiętam z kampanii, to rozbudowuje sekcję pływania statkiem na dole planszy (jest chyba rozdroże do wyboru ścieżki i chyba ostatecznie można mieć 2 statki? Ale głowy nie daję bo śledziłam kampanię rok temu). Ogólnie jest nowa plansza do tego dodatku.

Dodatkowo dodaje mechanike zarządzania czasem. Czas jest waluta, która można płacić za efekty kart wydarzeń. Z tego co pamiętam są dwa typy wydarzeń w grze (mniejsze i większe) i się je zdobywa pływając statkami.

Nie pamiętam czy był gameplay, ale jak był to trzeba szukać na twitchu wydawcy Thundergryph Games, tam w czasie kampanii dość sporo rozgrywek z różnymi wariantami wrzucali.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: tomp »

Jak ktoś jest zainteresowany spisem zasad, to pod linkiem są dostępne wersje angielskie.

Info o firelandach w instrukcji do wersji collectors od strony 36.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: trixon »

Dziwi mnie bardzo mały ruch w tym wątku. U mnie gra już dotarła i jestem po pierwszej rozgrywce na dwie osoby w samą podstawkę. Mnie gra osobiście bardzo kupiła, jednak na wstępie powiem, że wszelkie gry włoskich autorów gier euro bardzo ze mną rezonują. Nic odkrywczego więcej nie napiszę niż przedmówcy w tym wątku. Nie zgodzę się z tezą, że jest to reskin Newtona, a bardziej mix różnych mechanik z gier Lucianiego. W grze zaczynamy z czterema workerami, gdzie podczas gry trzech z nich można ulepszać aby móc wykonywać mocniejsze akcje oraz móc odpalić jednorazowy mocniejszy bonus za skompletowanie odpowiedniej kombinacji pieczęci. Powiem szczerze, że całkiem zgrabnie to działa. W grze jest wiele źródeł pozyskiwania punktów, jednak kluczowym wydaje się być dostarczanie eksponatów do muzeum. Po pierwszej grze mam wrażenie, że jest to aspekt gry którego nie można zaniedbać, bo dostarcza bardzo dużo punktów. Z drugiej jednak strony to gra o podróżach Darwina i jego odkryciach, więc może.to świadomy zabieg projektancki. Poza nim jest tor żeglugi, stawianie namiotów, podróżowanie po wyspach oraz stosy znaczków, które co rundę mogą dać nam dodatkowe bonusy. Podoba mi się też fakt, że jest dużo pól akcji, punktowania oraz bonusów, które losuje się przy setupie. Możliwość draftu załogi też dodaje możliwość nakreślenia sobie planu działania na początku rozgrywki.

W skrócie na plus:
-dużo źródeł punktowania
-duża regrywalność, sporo komponentów które losuje się przy setupie
-ładniejsze grafiki niż w Newtonie czy Lorenzo (chodź mnie tam Klemens nie straszny)
-Sporo główkowania i możliwości punktowania
-Dość szybka rozgrywka jak na złożoność gry
Na minus:
-Konieczność korzystania z muzeum (obserwacja po jednej rozgrywce, więc może być błędna)
mk20336
Posty: 1580
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: mk20336 »

First Look at Darwin’s Journey

Długo oczekiwana Darwin's Journey nareszcie dotarła. Dzisiaj przyjrzymy się pięknym komponentom jak i opowiemy trochę o mechanice gry. Zapraszam!

LINK: First Look at Darwin’s Journey

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: crazygandalf »

trixon pisze: 10 kwie 2023, 09:24 Na minus:
-Konieczność korzystania z muzeum (obserwacja po jednej rozgrywce, więc może być błędna)
Szczerze to nie wydaje mi się to aż tak obligatoryjne. Wiadomo, że warto się przesuwać, zwłaszcza na początku póki progi są szybkie, ale dużo punktów można zrobić w innych miejscach. W pierwszej rozgrywce 4-osobowej wygrał gracz, który do muzeum dołożył się tylko 3 razy, głównie po kasę. Mimo to na torze książek dojechał do mnożnika 9. Reszta graczy oczywiście dalej. Całe muzeum wypełnione. Przesunięcia na torze zbierane głównie z namiotów, podróży i innych bonusów. Z samej planszetki 60 punktów (wszystkie pieczęcie, 8 celów zrealizowanych, wystawione wszystkie namioty). Dużo punktów zbieranych na koniec każdej rundy za odpowiednie punktowanie. Finalnie 240 pkt. Nie mam porównania czy to dużo. Muzeum wydaje się bardzo mocne punktowo, ale spokojnie można pobawić się w innych miejscach, szukając przesunięć na książkach gdzie indziej.
Adziarski
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2023, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Adziarski »

Spoiler:
Będzie gameplay na kanale?!;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, 07:09 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: anitroche »

EDIT: akcja odwołana, niestety przerosło mnie odbicie lustrane w kamerce podczas transmisji na youtube :/ nie mam pojęcia jak to zmienić, więc bardzo przepraszam za zawracanie głowy.

EDIT 2: Jednak ostatecznie się udało zagrać na żywo, choć nie obyło się bez dalszych problemów technicznych, ogólnie dużo jeszcze mam do dopracowania w tej kwestii, ale jakby ktoś był zainteresowany, to tutaj zapis streama wraz z czasówką w opisie: https://youtube.com/live/dvRD-OOKq_Q

W oczekiwaniu na gameplay Panów z Koszalina wszystkich chętnych dowiedzenia się coś więcej o grze, zapraszam na moją pierwszą na kanale rozgrywkę solo na żywo (mam nadzieję, że wszystko zadziała prawidłowo i rzeczywiście uda mi się zagrać na żywo :D), już jutro, czyli we wtorek 13 czerwca, o godzinie 17:00. Oczywiście będzie można też sobie obejrzeć z odtworzenia.

Rozkład jazdy tego wydarzenia wygląda następująco:
1. rozkładanie gry i pogadanka o przyszłości kanału,
2. rozgrywka solo z opisem zasad już w trakcie gry,
3. składanie gry, moja krótka opinia o grze, odpowiedzi na ewentualne pytania z czatu, czy to dotyczące gry, czy kanału,
4. pokazanie i opisanie mini dodatków, które też można kupić w sklepie Portal Games po polsku (nie posiadam wszystkich, ale opowiem też o tych, których nie kupiłam i dlaczego).

Po transmisji postaram się dodać czasówkę, co by można sobie skakać po filmie kwoli uznania.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 392 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Gribbler »

Nie wiecie może, czy wersja sklepowa od Portalu tej gry też ma dwuwarstwowe planszetki graczy? Dużo małych znaczników się na nich przesuwa. Gdyby to miały być po prostu zwykłe kartki (jak np. w Terraformacji) to byłaby straszna lipa.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: karmazynowy »

Gribbler pisze: 21 cze 2023, 09:43 Nie wiecie może, czy wersja sklepowa od Portalu tej gry też ma dwuwarstwowe planszetki graczy? Dużo małych znaczników się na nich przesuwa. Gdyby to miały być po prostu zwykłe kartki (jak np. w Terraformacji) to byłaby straszna lipa.
Wątpliwe
Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 392 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Gribbler »

I jeszcze krzywe:) Tak coś czułem - zbyt tania jest ta gra.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: anitroche »

Gribbler pisze: 21 cze 2023, 09:43 Nie wiecie może, czy wersja sklepowa od Portalu tej gry też ma dwuwarstwowe planszetki graczy? Dużo małych znaczników się na nich przesuwa. Gdyby to miały być po prostu zwykłe kartki (jak np. w Terraformacji) to byłaby straszna lipa.
Nie ma, ale tak naprawdę to co się najbardziej przesuwa to znaczniki odkrytych gatunków a ta sekcja nawet w wersji deluxe nie ma wycięć (inne rzeczy na planszetce mają wycięcia a ta nie i nie kumam tego...). Dodatkowo na planszetce i tak trzymasz znaczki w 3 stosach i żadne wycięcie ci nie pomoże jak ruszysz planszą ;). Ja mam wersję retail i gra się ok, nie na takiej tragedii jak w Terraformacji Marsa. W czasie gry nic mi się nie przesunęło, jedynie podczas testów przed grą, jak sprawdzałam właśnie co się stanie jak to potrącę ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11035
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: japanczyk »

Mam takie dziwne pytanie - czy dodatek Port Falmouth byl na Kickstarterze?
khuba
Posty: 993
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: khuba »

japanczyk pisze: 21 cze 2023, 10:33 Mam takie dziwne pytanie - czy dodatek Port Falmouth byl na Kickstarterze?
Zdaje się że to dodatek dodany dopiero w PM, sam go przez to przegapiłem
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
sewerjan
Posty: 51
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 60 times
Been thanked: 8 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: sewerjan »

khuba pisze: 21 cze 2023, 10:53
japanczyk pisze: 21 cze 2023, 10:33 Mam takie dziwne pytanie - czy dodatek Port Falmouth byl na Kickstarterze?
Zdaje się że to dodatek dodany dopiero w PM, sam go przez to przegapiłem
Tak, był w PM. Razem z minidodatkiem Darwin Worker i drewnianymi soczewkami.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: anitroche »

japanczyk pisze: 21 cze 2023, 10:33 Mam takie dziwne pytanie - czy dodatek Port Falmouth byl na Kickstarterze?
Wszystkie te mini dodatki, co są teraz dostępne w sklepiku portalu, były do dokupienia w PM.

Karty zwierząt - sześć kart zwierząt rozdawanych (po jednej) na początku gry wszystkim lub tylko graczom początkującym, żeby wyrównać poziom gry. Daja one dodatkowy zasób na początku gry oraz jednorazową akcję dodatkową do wykonania w czasie gry. Każde zwierzę to inny zasób i akcja. Posiadam, polecam, dla mnie to dodatek wprowadzający asymetrię i fajnie można tę jedną dodatkową akcję wykorzystać żeby odpalić fajne combo w grze w kluczowym momencie.

11 kart Wielkiego Statku - dodatek wprowadzający asymetrię, bo draftujemy z tego co pamiętam na początku sobie po jednej karcie statku. Karta ta daje dodatkową zdolność działającą przez całą grę. Stwierdziłam, że mi wystarczą do szczęścia karty zwierząt i odpuściłam sobie już ten mini dodatek, więc nie powiem czy te umiejki statków fajnie się sprawdzają.

Port Falmouth - bardzo lubię. Zdążyłam raz zagrać z nim i dla mnie must have dodający dodatkową startegie w grze. Do planszy gracza dokladamy planszetke portu gdzie mamy dwa dodatkowe pola na ukladanie spełnionych kafelków celów w czasie gry. Te pola odblokowują nam albo mepla z koniem albo duży statek, które to kładziemy odpowiednio albo podmieniając jednego z naszych meeple na którejś wyspie albo nasz statek co pływa po morzach. Nastepnie tym specjalnym meplu na koniu lub statkiem (zależnie co odblokujemy) mozemy sie dodatkowo poruszyc przy wykonywaniu akcji korespondencji lub kupowania pieczęci (przy robieniu tych akcji mozemy doplacic kasę aby poruszyc meeplem/statkiem). Fajne combo mozna robić i moim zdaniem balansuje to dobrze tor muzeum, bo grając z portem możemy duzo punktów wykrecic na wyspach i statkiem przez co chodzenie do muzeum nie jest już aż tak kluczowe w grze.

Piraci - dodaje scenariusz z piratami do gry. Dodatek dodaje negatywną interakcje bo mamy statek piracki plywajacy po morzu, ktorym poruszają gracze idąc na nowe pole akcji. Chodząc po wyspach zdobywamu skarby piratów (pieniądze) i jak na koniec rundy nasz statek jest tam gdzie piraci to piraci zabierają nam kasę, więc staramy się sterować statkiem piratów tak, żeby na koniec rundy był tam gdzie przeciwnik, a nie gdzie my. Ja w tej grze nie potrzebuję do szczęścia negatywnej interakcji, więc tego dodatku nie posiadam. Dodatek dodaje też nowe karty załogi

Scenariusze - dodaja nowe kafelki akcji, celów i karty zalogi, które można wmieszać do podstawowych komponentów albo użyć opisanego rozłożenia dodanego w tym dodatku, żeby grę ukierunkować na plywanie statkiem lub wysylanie listów itp. Mam bo dawali za darmo do KS, ale sama chyba bym nie kupiła. Po prostu dodaje więcej tego samego, a te scenariusze to nie dla mnie, bo wolę sama sobie próbować różnych strategii, a nie mieć taki układ na planszy, który premiuje daną strategię wśród wszystkich graczy.

Darwin - mam bo też dostałam za darmo na KS. Dodatek daje jedną kartę załogi, jedno pole akcji nowe oraz pionek Darwina. Pole akcji daje uzyskanie pionka Darwina na tę rundę. Jest to pionek który jest traktowany jako taki co spełnia wszystkie wymogi wszystkich miejsc i dodatkowo daje srebrny i złoty bonus pola, na które go wyślemy. Moim zdaniem jak z nim gramy to jest no brainer, że każdy będzie próbował korzystać z tego pola, bo zamienia swój zwykły pionek na pionek OP, dla mnie zmienia to grę na minus, bo co rundę ścigamy się o użycie Darwina. Fajny dodatek tematycznie, jednak w grze dla mnie takie meh. Ale to moje subiektywne odczucie, może komuś się spodoba z nim grać ;).

To chyba tyle moich przemyśleń, co do tych minidodakow.

Autoreklama: jak ktoś chce usłyszeć wiecej i zobaczyć te komponenty, to kilka postów wyżej jest link do mojego filmu z rozgrywką i na końcu pokazuję te minidodatki (jest czasówka w opisie nagrania, więc mozna od razu skoczyć do tych dodatków).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11035
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: japanczyk »

zastanawiam sie czy warto polowac na wersje kolekcjionerska, ale chyba nie biorac pod uwage, ze ceny ludzie zadaja za to astronomiczne, a w Portalu rpawie wszystko dostepne
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: anitroche »

japanczyk pisze: 21 cze 2023, 14:24 zastanawiam sie czy warto polowac na wersje kolekcjionerska, ale chyba nie biorac pod uwage, ze ceny ludzie zadaja za to astronomiczne, a w Portalu rpawie wszystko dostepne
W Portalu dostaniesz chyba wszystkie komponenty co były w wersji deluxe poza: deluxe to bylo jedno wyższe pudło od razu z insertem (portal sprzedaje dwa pudla osobno podstawka i dodatek i w żadnym nie masz insertu, a moim zdaniem jest tu mega przydatny, ja liczę na reDrewno w tej kwestii), w deluxe też są dwuwarstwowe planszetki graczy, ale jak pisałam wyżej mi w nich by brakowało warstwowosci sekcji odkrywanych zwierząt, a ta jest "płaska", więc idealne nie są, w wersji deluxe plansza jest też dwustronna (z jednej gra podstawowa, z drugiej dodatek), a tak w sklepowej wersji masz osobno planszę podstawki i dodatku, jak dokupisz. Nie wiem po ile chodza na rynku wtornym deluxe, ale jak nie jakoś niebotycznie drozej niż komplet w portalu (a by mi na wszystkim zależało, gdzie mi nie zależy więc nie kupowałam deluxe), to bym brala deluxe, bo jednak insert w tej grze robi robotę i jedno pudlo, to dla wielu też zaleta.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: sowacz »

anitroche pisze: 21 cze 2023, 14:52
japanczyk pisze: 21 cze 2023, 14:24 zastanawiam sie czy warto polowac na wersje kolekcjionerska, ale chyba nie biorac pod uwage, ze ceny ludzie zadaja za to astronomiczne, a w Portalu rpawie wszystko dostepne
W Portalu dostaniesz chyba wszystkie komponenty co były w wersji deluxe poza: deluxe to bylo jedno wyższe pudło od razu z insertem (portal sprzedaje dwa pudla osobno podstawka i dodatek i w żadnym nie masz insertu, a moim zdaniem jest tu mega przydatny, ja liczę na reDrewno w tej kwestii), w deluxe też są dwuwarstwowe planszetki graczy, ale jak pisałam wyżej mi w nich by brakowało warstwowosci sekcji odkrywanych zwierząt, a ta jest "płaska", więc idealne nie są, w wersji deluxe plansza jest też dwustronna (z jednej gra podstawowa, z drugiej dodatek), a tak w sklepowej wersji masz osobno planszę podstawki i dodatku, jak dokupisz. Nie wiem po ile chodza na rynku wtornym deluxe, ale jak nie jakoś niebotycznie drozej niż komplet w portalu (a by mi na wszystkim zależało, gdzie mi nie zależy więc nie kupowałam deluxe), to bym brala deluxe, bo jednak insert w tej grze robi robotę i jedno pudlo, to dla wielu też zaleta.
Pudło kolekcjonerskie jest jakieś dwa razy wyższe niż standardowe pudło sklepowe od podstawki. Mi najbardziej zależy na miejscu, więc wziąłem zestaw od Portala. Teksturowe plansze przełożyłem do pudła po dodatku - mam maty, więc i tak na tekturowych grać nie będę. Bez tych plansz wszystkie inne elementy się mieszczą dość spokojnie w podstawce, łącznie ze wszystkimi mini dodatkami i elementami z dużego dodatku. Teraz tylko jakiś insert do tego wymyślić i wykonać i będzie idealnie. Szkoda jedynie braku dwustronnych planszetek graczy i jednej instrukcji do wszystkiego z kolekcjonerki.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: Largo »

crazygandalf pisze: 06 lip 2023, 10:58 Zwiedzamy Wysypy Galapagos z niejakim Karolem.
Wyprawa Darwina
Kurde, a już myślałem, że zrobiliście gameplay w trzy osoby i zacząłem dumać co to za Karol :D
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Darwin's Journey (Simone Luciani, Nestore Mangone)

Post autor: crazygandalf »

Largo pisze: 06 lip 2023, 12:53
crazygandalf pisze: 06 lip 2023, 10:58 Zwiedzamy Wysypy Galapagos z niejakim Karolem.
Wyprawa Darwina
Kurde, a już myślałem, że zrobiliście gameplay w trzy osoby i zacząłem dumać co to za Karol :D
Hehe, no rzeczywiście można było tak pomyśleć. Chodziło oczywiście o tytułowego Charlse'a. :S
ODPOWIEDZ