Koszulki w cenie nie-premium

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Duckgame
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2022, 11:41
Has thanked: 2 times

Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Duckgame »

Kupowałem ostatnio koszulki rebel, i rebel premium(tak zwane premium, bo dragon shieldy to raczej nie są). Ponieważ moja kolekcja się powiększa, a koszulkuje wszystko jak leci, zastanawiam się czy nie przesiąść się na inną markę. Ważna jest dla mnie przejrzystość, wytrzymałość, łatwość tasowania, brak przegięcia jeżeli chodzi o cenę - mogę wydać trochę więcej niż rebel, ale pół złotówki za koszulkę to raczej nie moja półka. Interesują mnie producenci którzy robią "standardowy" rozmiar (bo zbieram trochę CCG), jak i niestandardowe.

Jeżeli chodzi o rebel premium, mam wrażenie że mają trochę za ostre krawędzie. Nie grałem jeszcze na tyle długo, żeby ocenić ich wytrzymałość. Rebel hydra, kwadratowe, kilka mi pękło od razu, może przypadek.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: eveni »

Polecam koszulki Sloyca.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: JollyRoger90 »

również polecam sloyca
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Otorek »

Moim zdaniem Paladin. Jakościowo odczuwalnie lepsze od Rebelowych. Sloyca w porywach prezentuje jakość Rebelów, choć w moim odczuciu im ustępują.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: karmazynowy »

Nie polecam Sloyca, ostatnie wypusty są mleczne, poza tym nie trzymają standardu. Koszulki z tej samej paczki - jedne karty wchodzą luźno, inne na ścisk, potem jak trzymasz talie to czujesz, że niektóre koszulki są szersze, dramat.

Portalowe koszulki są jakościowo lepsze niż Sloyca, a cena jest nieznacznie wyższa.
Ogólnie to wszystkie grubsze koszulki będą miały ostre krawędzie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Duckgame
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2022, 11:41
Has thanked: 2 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Duckgame »

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie.

Z tego co widzę cenowo mniej więcej 3 kategorie są, C: 10 zł za 100 sztuk, B: 20 zł za 100 sztuk, C: 35-40 zł za 100 sztuk

Zastanawiam się czy warto przejść na B, Paladin albo Gamegenic widzę są w tej cenie.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: karmazynowy »

O, Gamegenic też są spoko. Przyjemne w dotyku.
Masz ten pakiet value ccg 200 szt. za ~35 zł.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: hejcz »

Ja powiedzmy jestem w tej kategorii B - jakiś czas temu przesiadłem się na https://www.gamegenic.com/product/matte-prime-sleeves/
i dla mnie to był duży skok jakościowy względem sloyci / rebela. Świetnie się tasują, ale mam wrażenie że w koszulce kolory na karcie sa jednak trochę mniej żywe niż bez, więc jeśli ta idealna przejrzystość jest dla Ciebie bardzo ważna, to nie wiem czy z czystym sumieniem mogę polecić.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Mr_Fisq »

Duckgame pisze: 03 lip 2023, 10:45 Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie.

Z tego co widzę cenowo mniej więcej 3 kategorie są, C: 10 zł za 100 sztuk, B: 20 zł za 100 sztuk, C: 35-40 zł za 100 sztuk

Zastanawiam się czy warto przejść na B, Paladin albo Gamegenic widzę są w tej cenie.
Proponowałbym poeksperymentować: różne gry - różne koszulki (wrzucić opakowanie po koszulkach do gry, albo zapisać sobie).

Ja np. w Sloyki już nic nie włożę (obserwowałem na nich wszystko, od nietrzymania rozmiarów po szybkie zużywanie się).

Z Rebelami bywa różnie (zdarzały mi się różnice w rozmiarach kart typu 90 koszulek było ok, a pozostałe 10 trzymało rozmiar ale np. były o milimetr krótsze).

Jeśli chodzi o Paladiny to muszę jeszcze zweryfikować ich przejrzystość, czy jest dużo lepsza od Rebeli, ale jak ostatnio testowałem Percivale to nie odczuwałem efektu wow (chyba, że patrząc na paragon).

ja bym na Twoim miejscu przetestował jeszcze Sleeve Kingi, jeśli nie musisz mieć tych 90 mikronów.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: nidhog »

Duckgame pisze: 03 lip 2023, 10:45 Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie.

Z tego co widzę cenowo mniej więcej 3 kategorie są, C: 10 zł za 100 sztuk, B: 20 zł za 100 sztuk, C: 35-40 zł za 100 sztuk

Zastanawiam się czy warto przejść na B, Paladin albo Gamegenic widzę są w tej cenie.
Na pewno warto się trzymać jednych, by potem się nie zastanawiać - w jakich koszulkach mam grę, bo kupiłem dodatek ;)
Ja uważam, że warto przejśc na Paladin. Używam tylko tych :) I jestem bardzo zadowolony.
Szczególnie, że mozna je dorwać tu na forum taniej.
Co kampania na KS zbiórkę robi lisek2000 i ceny są lepsze niż w sklepach - ostatnia kampania to było 1,6 USD za paczkę ( do pewnego rozmiaru).
Z resztą zagadaj go, bo on zawsze ma jakiś nadstan :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Duckgame
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2022, 11:41
Has thanked: 2 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Duckgame »

hejcz pisze: 03 lip 2023, 10:52 Ja powiedzmy jestem w tej kategorii B - jakiś czas temu przesiadłem się na https://www.gamegenic.com/product/matte-prime-sleeves/
i dla mnie to był duży skok jakościowy względem sloyci / rebela. Świetnie się tasują, ale mam wrażenie że w koszulce kolory na karcie sa jednak trochę mniej żywe niż bez, więc jeśli ta idealna przejrzystość jest dla Ciebie bardzo ważna, to nie wiem czy z czystym sumieniem mogę polecić.
Tutaj to być może kwestia tego, że wybrałeś matowy wariant ("matte"), a nie producenta.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Seykan »

Jak dla mnie to jeszcze jest kwestia tego jak grubość koszulek pogrubia stos kart.

Np. Mindbug czy Red7 mam w Sloyca premium - one mają 110 mikronów i zdają się niezniszczalne, do małych gierek z dużą ilością tasowania git.
Cały Arkham Horror LCG czy np. Race for the Galaxy pakuję do Rebel Premium, 90 mikronów, stos jest trochę grubawy, ale da się żyć.
Dominiona mam w Sloyca Standard 70 mikronów i w grubszych bym kart nie zmieścił w wyprasce. Dominion to sporo tasowania, jedna ryzgrywka eksploatuje koszulki na poziomie kilku gier w inne pozycje. Zagraliśmy do tej pory 15 razy i zero problemów.
Na pewno Sloyca wystarczą w grach, gdzie karty tylko leżą - po co pakować np. takiego Robinsona w coś droższego jak karty zdarzeń potasuje się raz na początku gry i tyle?

No ale to nie ma zasady, ostatnio w Liście Miłosnym zaczęły pękać mi Rebele Premium.

Wydaje mi się, że Paladiny czy Portalowe są spoko jeśli chodzi cena/jakość. Ja koszulki droższe niż te 15zł uważam już za drogie i pakowałbym w nie tylko perełki.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Sloth »

Ja zacząłem od Sloyca premium i są zbyt grube i za ostre dla mnie.
Poza tym kilka mi po prostu pękło, ale to moze kwestia grubosci, nie używałem innej firmy 110. Potem przesiadłem się na Rebele 90. Dla porównania kupilem sobie Sloyca 70 i tak już zostało. Nie ślizgają się, wystarczająco wytrzymałe, spoko w dotyku trzymają parametry. Kupiłem ostatnio 500 sztuk do kilku gier granych dosyć regularnie i jestem zadowolony. Cenowo podobnie do Rebela może 5-10% taniej.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: menelobej »

Arcane Tinmenn polecam, szczególnie matowe. A z cieńszych to Sleeve Kings - dostępne w przeróżnych rozmiarach.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Sloth »

menelobej pisze: 04 lip 2023, 00:02 Arcane Tinmenn polecam, szczególnie matowe. A z cieńszych to Sleeve Kings - dostępne w przeróżnych rozmiarach.
Kilka osób poleca Sleeve Kings. Oprócz planszomanii ktoś w ogóle sprzedaję tą markę? Chciałem dać szansę i brak potrzebnych rozmiarów.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Otorek »

Fort Gier ma, ale tylko ccg i 67x103
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: scraber »

nidhog pisze: 03 lip 2023, 10:58 Na pewno warto się trzymać jednych, by potem się nie zastanawiać - w jakich koszulkach mam grę, bo kupiłem dodatek ;)
Dlatego zacząłem notować w kolekcji na BGG informację jakich koszulek użyłem dla danego tytułu :D
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: trixon »

scraber pisze: 10 lip 2023, 17:47
nidhog pisze: 03 lip 2023, 10:58 Na pewno warto się trzymać jednych, by potem się nie zastanawiać - w jakich koszulkach mam grę, bo kupiłem dodatek ;)
Dlatego zacząłem notować w kolekcji na BGG informację jakich koszulek użyłem dla danego tytułu :D
Ja z kolei wrzucam do pudła jedno puste opakowanie z koszulek. Też się sprawdza.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Marbel »

Podepnę się tutaj, bo nie umiem znaleźć lepszego tematu.

Zamówiłem z promocji LDG 2x500 koszulek... Z tym, że dopiero teraz się zorientowałem, że one są rozmiaru 58x89 mm... Czyli nie te najpopularniejsze 63,5x88.
Czy mogę gdzieś wyszukać gier po rozmiarze kart? Chciałbym to wykorzystać, ale do Ark Nova, Arnaka czy Brzdęka nie będą pasować... Na sleeveyourgame.com znajduje tylko 8 gier w tym rozmiarze i rozpoznaję tylko Robinsona.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Koszulki w cenie nie-premium

Post autor: Dako »

Marbel pisze: 23 wrz 2023, 07:28 Podepnę się tutaj, bo nie umiem znaleźć lepszego tematu.

Zamówiłem z promocji LDG 2x500 koszulek... Z tym, że dopiero teraz się zorientowałem, że one są rozmiaru 58x89 mm... Czyli nie te najpopularniejsze 63,5x88.
Czy mogę gdzieś wyszukać gier po rozmiarze kart? Chciałbym to wykorzystać, ale do Ark Nova, Arnaka czy Brzdęka nie będą pasować... Na sleeveyourgame.com znajduje tylko 8 gier w tym rozmiarze i rozpoznaję tylko Robinsona.
Przy podaniu wymiaru karty 57x89mm jest większy wybór gier ;)
https://www.sleeveyourgames.com/browse? ... ly%20Added
ODPOWIEDZ