telefon komórkowy jako element gry planszowej

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: draco »

Naszło mnie dzisiaj, że co jak co, ale komórki jeszcze w gre planszowej nie wykorzystano. Wymyśliłem więc taką prostą grę podobną do Dixit czy nawet bardziej do Finito:

Elementy:
komórka dla każdego, w tym przynajmniej jedna z aparatem fotograficznym, kartki i pisadło dla każdego, kartka do liczenia punktów.

Reguły:
Jeden gracz, nazwijmy go fotografem, robi zdjęcie swoją komórką i pokazuje ją pozostałym. Każdy na kartce pisze tytuł fotografii. Fotograf zbiera tytuły, porządkuje je w listę alfabetyczną i podaje pozostałym. Gracze typują, który tytuł wymyślił fotograf. Typowany właściwy tytuł można napisać na kartce lub wyświetlaczu swojej komórki. Punktacja jak w Dixit (skoro tam się sprawdza, to po co ją zmieniać).

Zalety:
Można grać wszędzie przy minimalnych wymaganiach sprzętowych. Można grać tyle rund ile się chce. Można grać w dowolną liczbę osób większą od dwóch. Można też grać wykorzystując po prostu cyfrowy aparat fotograficzny.

Wady:
Gra może się skończyć przez rozładowanie wszystkich komórek z aparatami fotograficznymi. :wink:

Jak wam się podoba ten pomysł :?: Macie jakieś inne pomysły na gry wykorzystujące komórki :?:
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: pomimo »

Komórkę też już wykorzystano, Hasbro w edycji "Cluedo Geheimagent", gdzie gracze otrzymują wskazówki na komórkę w formie sms.
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: Dominusmaris »

Andrew Golota miał kiedyś pomysł na wykorzystanie komórki...
Niestety ktoś mu go wybił z głowy...komórką.
O, to też jest jakiś pomysł.

Ciekawe, że jeszcze nie powstały społeczności internetowe, sponsorowane przez sieci GSM, które zagrywałyby się w wersję massive multiplayer gry, którą zaproponował Draco.

Z połączenia naszej-klasy i fotki.pl powstaje...tadam!
Nasza-fotka.pl
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: oopsiak »

hmm, zapisywanie tytułów trzeba by jakoś zmienić, bo jeśli nawet gracze wcześniej się nie znali, to po dwóch turach będą już kojarzyć poszczególne style pisma.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: puniek »

oopsiak pisze:hmm, zapisywanie tytułów trzeba by jakoś zmienić, bo jeśli nawet gracze wcześniej się nie znali, to po dwóch turach będą już kojarzyć poszczególne style pisma.
Dlatego każdy będzie miał palmtopa, na którym będzie zapisywał odpowiedzi. I już masz grę nie tylko z komórką ale i komputerem, dla młodych biznesmenów :wink:
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: draco »

@pomimo - ile kosztuje każda rozgrywka w tą wersję Cluedo? Pewnie kilka złotych od osoby, a jeśli tak, to dziękuję, nie dam się doić.

@oopsiak - tak jak w Dixit kartki z odpowiedziami można kłaść na stole zakryte, a komórki tyłem. Nic nie trzeba zmieniać.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: oopsiak »

ok, zakryte, ale po odkryciu i przeczytaniu trzeba przyznać się która propozycja od kogo wyszła. Wtedy wystarczy (i łatwo jest) zapamiętać jak przeciwnicy piszą. potem znów piszą, tasujesz, odkrywasz, czytacie... i można po piśmie stwierdzić, że Euzebiusz (który teraz robił fotkę) to w taki sposób pisał "a", więc obrazek ma tytuł "a lady with a little dog".

Pozdrawiam
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: draco »

oopsiak pisze: potem znów piszą, tasujesz, odkrywasz, czytacie...
Nie, nie. Tasujesz i czytasz bez odkrywania. Możesz powtórzyć propozycje tytułów kilka razy jak ktoś nie ma dobrej pamięci. Każdy pisze na swojej komórce wybrany tytuł i kładzie komórkę zakrytą na stole. Dalej jak w Dixit.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: oopsiak »

aa, to ok - zgadzam się : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: telefon komórkowy jako element gry planszowej

Post autor: Senaszel »

myslalem ze chodzi o takie wykorzystanie jak:
`...a my w munchkinie zapisywalismy levele na komorce bo kostek nie mielismy`
My tak robilismy: )

Moze maly konkurs taki jak kiedys byly?
Jak wygram to tematem nastepnego konkursu bedzie
najoryginalniejszy pomysl na gre z kajdankami i pila
najlepiej zeby mozna bylo grac po ciemku; )
Wingmakers
ODPOWIEDZ