Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: TomuSS »

maly pisze: Jednak obiektywnie rzecz biorąc jak ktoś będzie chciał się bawić na poważnie to raczej zakup drugiego core seta go nie ominie.
Ale to wiedzieliśmy już przedtem... Jeżeli chcesz grać na poważnie to musisz włożyć trochę kasy w swój deck... Ale tak jest zawsze...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Na forach FFG ktoś coś wspominał że premiera 31 października. Ktoś inny, że przełom września i października. Szlag mnie trafi, po raz pierwszy od czasu StarCrafta jestem bardzo poważnie wyhajpowany na niewydaną jeszcze grę a tu jeszcze może i dwa miesiące czekania :/ Wiem, powinienem się cieszyć że w ogóle jestem na coś tak nakręcony i że zapowiada się fajna gra. Ale takiemu to nie dogodzisz :)

Na forach FFG jest jeszcze raport z turnieju na GenConie z ciekawych rzeczy. Zdobywca drugiego miejsca opowiada o wszystkich swoich grach.
melee pisze:10 kart elfów? Czyli mamy tak naprawdę 4 nacje w pudle.
Z tego co pamiętam to od początku były zapowiedziane cztery rasy. Byłem nawet mile zaskoczony że dali jakiekolwiek karty elfów. Mają dać splasha i przedsmak - HE się leczą, DE są wredne. Całkiem mi się podoba.

Korci mnie żeby jakąś samoróbkę ukręcić - wstrętna będzie nieprzytomnie jak wszystkie moje rękodzieła ale może pograć się da.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

Na BGG jest lista kart z Core Seta.
http://boardgamegeek.com/filepage/46095
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Wiem, było o tym mówione na poprzedniej stronie wątku a i sam wpis gry mam w subskrypcjach na BGG więc wiem o wszelkich plikach doń natychmiast :) z tego też spoilera zamierzam samoróbczyć :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

Ehh, tak się podjarałem relacją z gry w turnieju że nie zauważyłem tego linka do spoilera :lol:
Z tymi prosiakami to na pewno wyjdzie taniej... tyle że prosaki jakoś mi połowę zabawy zabierają, przecież te kart są takie śliczne 8) Ale z drugiej strony gdzieś w szafie leży trochę kasy w postaci kart do mtg... Nawet nie ma gdzie tego sprzedać :/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
HuoYuanJia
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2009, 18:07

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: HuoYuanJia »

Witam wszystkich!

Ja też jestem zainteresowany ta grą. Na pewno kupię jeden CS, żeby pograć z kumplem just for fun. Reszta zależy od sceny turniejowej w Warszawie i okolicach. Jeżeli będzie dużo ludzi do gry i będą regularne spotkania, to może pokuszę się o kupno jeszcze 1-2 CS, żeby pobawić się w deck building:)I oczywiście dodatki po kilka kopii:)Tak więc kto z Wawy lub okolic jest zainteresowany grą i turniejami?
maly
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2009, 09:54

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: maly »

Zapraszam na nieoficjalne forum http://www.whinvasion.pl

Mam nadzieje,że w gra szybciutko pojawi się w sklepach :D i zacznie żyć
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

maly pisze:Zapraszam na nieoficjalne forum http://www.whinvasion.pl

Mam nadzieje,że w gra szybciutko pojawi się w sklepach :D i zacznie żyć

Super.Przyda się taka inicjatywa bo z doświadczenia wiem że brakuje takiego spoiwa
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Martin_Valdez »

ehhh Pancho....ogromnego mi smaka narobiłeś. Już od dawna moją uwagę ta gra przyciągała ale teraz staję się nią opętany :)
Ogólnie zamierzam grać sobie rekreacyjnie, bo wkurza mnie to kupowanie kilku egzemplarzy podstawek czy dodatków. Sama idea LCG jest fajna ale przez to kupowanie kilku egzemplarzy tego samego wiele traci i staje się jakąś tam formą oszustwa jak dla mnie.
Rozgrywka i kupowanie tej gry dla czystej przyjemności z rozgrywki chyba mnie już nie ominie. Niestety żałuję, że trzeba tyle czekać. W jakiś sposób jest to dla mnie niezrozumiałe skoro normalnie była już gra sprzedawana na konwencie przez FF. Jest to sadyzm w czystej formie i niezrozumiałe jak dla mnie przeciąganie struny.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, 00:11 przez Martin_Valdez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Popieram. :evil: Ile można czekac :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: westwood »

Martin_Valdez pisze:Ogólnie zamierzam grać sobie rekreacyjnie, bo wkurza mnie to kupowanie kilku egzemplarzy podstawek czy dodatków. Sama idea LCG jest fajna ale przez to kupowanie kilku egzemplarzy tego samego wiele traci i staje się jakąś tam formą oszustwa jak dla mnie.
Sam gram w CoC LCG i ujął bym to tak:
1. Kupowanie po kilka egzemplarzy tego czy owego to wymysł ludzi, którzy startują w turniejach. Może im jest to potrzebne, ale do normalnego grania w żadnym wypadku.
2. Natomiast nie da się ukryć, że LCG (zresztą sama nazwa na to wskazuje) jest obliczone na skłonienie gracza do kupowania kolejnych dodatków. Przy czym, w przeciwieństwie do CCG, podstawka + dodatki służą do budowania talii dla 2 graczy, a nie 1 (przypominam, że cały czas mowa o zwykłym graniu, a nie wyczynowym).
W pewnym sensie LCG może być wkurzające - kupowanie dodatków to jednak konieczność (podstawka służy tylko do zapoznania się z grą). Z 2 strony zawsze wiemy dokładnie co kupujemy, bo zestaw kart jest z góry określony. Dodatkowo trzeba przyznać FFG (przynajmniej na razie), że dodatki ukazują się zgodnie z przemyślanym planem i każdy kolejny poszerza bazową grę o nowe możliwości, a nie służy jedynie wyciąganiu kasy. Żeby nie było zbyt różowo, redakcja i korekta w tym wypadku leżą i kwiczą, przez co co i rusz pojawiają się wpadki z kartami.
Zaznaczam, że moje uwagi są wynikiem doświadczeń z 1 tylko LCG (A Game of Thrones LCG znam tylko z lektury opinii w Internecie, a Warhammer: Invasion LCG na oczy nie widziałem).
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Pancho »

Mi właśnie idea LCG bardzo odpowiada. W żadnych turniejach nie mam zamiaru startować, tak więc podstawka na trochę rozgrywek wystarczy. Jak gra się sprawdzi i nie znudzi, to pewnie wejdę w kupowanie dodatków. Oczywiście, że w tym momencie wpadłem w sprytnie założone biznesowe sidła FFG, ale co z tego, jeżeli granie będzie mi sprawiać przyjemność. Uważam to za bardziej uczciwe podejście niż kupowanie w ciemno jakiś boosterów i modlenie o dobre, niepowtarzalne karty.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: melee »

Grałem trzy razy na Polconie, wrażenia moje (w komentarzach) i Pancho na GamesFanatic:
http://www.gamesfanatic.pl/2009/08/30/w ... mera-trwa/
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Wallenstein »

Jakie rozmiary ma pudełko?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Nie jest zbyt kompaktowe. Jeśli grałeś w inne lcg to napewno identyczne. Teoretycznie zmieści się w plecaku ale lepiej zaopatrzyć się w pudełka na talie .
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: melee »

tak, identyczne pudło jak np. Call of Cthulhu. 10 razy za duże. W Cthulhu są przynajmniej figurki.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Hudson »

melee pisze:tak, identyczne pudło jak np. Call of Cthulhu. 10 razy za duże. W Cthulhu są przynajmniej figurki.
A dodatki gdzie będziesz trzymał?:D
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: melee »

tylko, że w pudle od Warhammera zmieściłoby się na oko ze 100 kompletów kart :/
nie wiem, czy po prostu nie zrobię sobie mini-pudełka
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Chyba trzeba będzie.karty stolicy są większe i nie mam pomysłu jak ja przenosić bo w deck boxie się nie zmieszczą :evil:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: awek »

Może takie coś da radę? Jest do deck box do nowego fun formatu w magica Planechase, gdzie są dodawane karty planów, które są właśnie nieco większe od normalnego formatu. Może do innej gry ale całkiem ładne ;) . Chociaż nie wiem, bo nie widziałem jakiego formatu są te karty do Warhammera.
Obrazek
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Łukasz Pach »

Ja mam taki Obrazek
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Właśnie strasznie się napaliłem na tę grę i już nie mogę się doczekać kiedy będzie dostępna więc wybaczcie że zadam to pytanie. Może zna ktoś przypadkiem dokładną datę ukazania się tej gry :oops: ? Na stronie FFG jest napisane że October 2009 tylko nie wiem czy 1 czy 31 :P.
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: awek »

Z tego co widzę na zdjęciach, to jednak te karty nie zmieszczą się do pudełka, które prezentowałem. Swoją drogą to czy tak duży format tych kartoników jest czym uzasadniony?
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: melee »

Sporo znaczników tam leży czasami, nawet ponad 20.
ODPOWIEDZ