Sylla (Dominique Ehrhard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: BloodyBaron »

Geko pisze:Zauważcie, że bez ilustracji ciężko by było to czytać. Z ilustracjami mamy w zasadzie omówienie gry mając ją rozłożoną przed sobą.
Zasadniczo taka jest idea wszystkich recenzji pisanych przez tego autora. Clue stanowią fotografie komponentów gry i jej settingu, zaś tekst jest komentarzem.

Na tej geekliście można znaleźć wszystkie, które zrobił - część zresztą, tak jak porównanie edycji TiE bywała już na tym forum cytowana.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: warlock »

Złota łopata za złotą łopatą ;).

Tym razem na tapet ze stajni YSTARI wziąłem euromachinacje w starożytnym Rzymie ;). Wariant dwuosobowy nie do końca dowozi (z uwagi na licytację i trochę za dużą liczbę rekrutowanych postaci), ale na 4 graczy czuję że będą tu się działy dość ciekawe rzeczy. Trochę budowy silniczka, trochę gry giełdowej i area majority. Ciekawa i oryginalna mieszanka, ale po jednej partii dwuosobowej ciężko mi jeszcze jednoznacznie się wypowiedzieć. Dodatek jeszcze nie ruszony, ale chyba go wtasuję ;).

Zna ktoś? Lubi? Grywa? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: Galatolol »

Miałem to kiedyś i raz zagrałem, poszło na sprzedaż po jednej partii :wink:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: garg »

Miałem, doceniam, ale sprzedałem, bo za ciasna na spokojne granie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: bogas »

Zagrałem kiedyś w 4 graczy i było super, więc grę kupiłem. Ale okazało się, że w grze na 2 (a gramy głównie w 2 z żoną), gra nie ma startu do mnóstwa innych gier granych w takim właśnie składzie, więc sobie stoi na półce razem z Caylusem, Yspahanem i Ys (to dopiero skamielina). Może kiedyś :lol:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: warlock »

bogas pisze: 05 sty 2024, 23:21 Zagrałem kiedyś w 4 graczy i było super, więc grę kupiłem. Ale okazało się, że w grze na 2 (a gramy głównie w 2 z żoną), gra nie ma startu do mnóstwa innych gier granych w takim właśnie składzie, więc sobie stoi na półce razem z Caylusem, Yspahanem i Ys (to dopiero skamielina). Może kiedyś :lol:
Obrazek
Ostatnio sobie pokupowałem, wszystkie z dodatkami (CMC z królewskimi łaskami i Mykerinosem jestem zachwycony, Yspahan na razie rozegrany dwuosobowo z nową talią, ale również na duży plus) :D. Tylko YS czeka jeszcze na pierwszą partię, ale po zasadach wydaje mi się mega intrygujący ;). A Syllę muszę sprawdzić w większym gronie, ten oficjalny wariant dwuosobowy (dodany zresztą po fakcie, pudełkowo gra jest na 3-4) to jednak nie to ;).

Kiedyś sprawdzę jeszcze Assyrię, Metropolys i Amyitis, ale to jak mocno ogram te które mam ;).
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: garg »

warlock pisze: 05 sty 2024, 23:29
bogas pisze: 05 sty 2024, 23:21 Zagrałem kiedyś w 4 graczy i było super, więc grę kupiłem. Ale okazało się, że w grze na 2 (a gramy głównie w 2 z żoną), gra nie ma startu do mnóstwa innych gier granych w takim właśnie składzie, więc sobie stoi na półce razem z Caylusem, Yspahanem i Ys (to dopiero skamielina). Może kiedyś :lol:
Obrazek
Ostatnio sobie pokupowałem, wszystkie z dodatkami (CMC z królewskimi łaskami i Mykerinosem jestem zachwycony, Yspahan na razie rozegrany dwuosobowo z nową talią, ale również na duży plus) :D. Tylko YS czeka jeszcze na pierwszą partię, ale po zasadach wydaje mi się mega intrygujący ;). A Syllę muszę sprawdzić w większym gronie, ten oficjalny wariant dwuosobowy (dodany zresztą po fakcie, pudełkowo gra jest na 3-4) to jednak nie to ;).

Kiedyś sprawdzę jeszcze Assyrię, Metropolys i Amyitis, ale to jak mocno ogram te które mam ;).
Yspahan - koniecznie wydrukuj sobie dodatkową planszę i wariant The Souks. Bardzo fajnie rozbudowuje grę, która bez dodatku (tego z Ystari Boxa) ma przewagę jednej strategii.

Assyria na dwie osoby cierpi niestety na silny wpływ losowości na wynik. Podczas gry w więcej graczy jest więcej kart na wystawce i prawie zawsze coś się znajdzie. Przy dwóch osobach bywają rundy, kiedy nie masz nic sensownego do wyboru.

Metropolys uwielbiam, więc nie będę obiektywny. Jest najprostsza, ale dzięki niskiemu progowi wejścia gra się świetnie. Tylko po kilku partiach trzeba odpocząć, bo może być odrobinę powtarzalna.

Amyitis koniecznie zagraj z dodatkiem. To chyba najbardziej złożona z gier Ystari. Też ją uwielbiam :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: warlock »

Yspahana grałem od razu z The Souks, nie widziałem powodu żeby nie włączać tego dodatku od pierwszej partii ;). Zmiany zasad z tego dodatku też wydają mi się sensowne. Natomiast nowej planszy nie widziałem - to jakaś fanowska?

Mam całego Ystari Boxa więc dodatki do Amyitis i Metropolys spokojnie czekają na swoją kolej!

Wielkie dzięki za podsumowanie ;).
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: siepu »

Bardzo mnie bawi połączenie archeologii z nazwą tego wątku.

To dobre gry są, Sylla też, tak od 4 graczy. Głosowanie jak zwykle w podobnych grach bez szału, ale reszta na noże.
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Sylla - nowa gra od Ystari

Post autor: wajwa »

Ale wykopaliska :lol:
Zagrałem sto lat temu ze dwa razy, to była niezła gierka z tego co pamiętam.
Ale to były inne czasy ...
Always look on the bright side of life
ODPOWIEDZ