Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Diserve »

Maleficii pisze: 10 kwie 2024, 14:32 Macie może jakieś rozeznanie jeżeli chodzi o dodatki z KS ? W detalu będzie tylko podstawka plus rodziny i wyrzutki. Podstawka w detalu jest też okrojona. Na BGG pojawiają się głosy, że te dodatki z KS są całkiem fajne i gra trochę traci w przypadku ich braku. Przegapiłem kampanię na KS i zastanawiam się nad wersją detaliczną.
Też miałem takie obawy - ale już przewinęło się gdzieś, że Portal czasami wydaje KSE dodatki. Pozostaje czekać i mam nadzieje, że tym razem też tak będzie :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Gab »

Na pewno coś dorzucą - z tego co pamiętam, Grzegorz mówił gdzieś (Planszowe Newsy???), że przygotowali coś ekstra. Takiego szaleństwa jak przy Marvel Zombies raczej nie będzie ale na pewno możemy się spodziewać, że dostaniemy coś więcej, niż widnieje w zapowiedziach.
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: sasquach »

Gab pisze: 10 kwie 2024, 14:59 Takiego szaleństwa jak przy Marvel Zombies raczej nie będzie ale na pewno możemy się spodziewać, że dostaniemy coś więcej, niż widnieje w zapowiedziach.
Ale to też powiedział Grzegorz czy to już twój komentarz? Bo jakieś KSE zawsze wpadają przy grach CMON. Ja go na Portalconie zrozumiałem, że jest szansa na coś więcej. Dlatego obstawiam przynajmniej jeden z dodatków KSE.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Gab »

sasquach pisze: 10 kwie 2024, 16:10
Gab pisze: 10 kwie 2024, 14:59 Takiego szaleństwa jak przy Marvel Zombies raczej nie będzie ale na pewno możemy się spodziewać, że dostaniemy coś więcej, niż widnieje w zapowiedziach.
Ale to też powiedział Grzegorz czy to już twój komentarz? Bo jakieś KSE zawsze wpadają przy grach CMON. Ja go na Portalconie zrozumiałem, że jest szansa na coś więcej. Dlatego obstawiam przynajmniej jeden z dodatków KSE.
To raczej moje przewidywanie. W Marvel Zombies dali/dadzą praktycznie wszystkie dodatki kse poza dużym pudłem z sg oraz pojedynczymi figurkami. Tak jak napisałem w Cyberpunku na pewno dadzą coś kse z kampanii, powiem więcej trzymam kciuki za dwa "cosie" ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 338 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: walkingdead »

Spoiler:
Tak, posiadam Legend.
W BR dawno już nie grałam (a grałam niewiele), więc raczej nie odważę się porównywać.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Hardkor »

Maleficii pisze: 10 kwie 2024, 14:32 Macie może jakieś rozeznanie jeżeli chodzi o dodatki z KS ? W detalu będzie tylko podstawka plus rodziny i wyrzutki. Podstawka w detalu jest też okrojona. Na BGG pojawiają się głosy, że te dodatki z KS są całkiem fajne i gra trochę traci w przypadku ich braku. Przegapiłem kampanię na KS i zastanawiam się nad wersją detaliczną.
Coś wydadzą, ale nie wiadomo co - obstawiam Gang Wars lub Side gig. Podstawka to dwa moduły + masa Edgerunnerów + 2 historie. Trochę tego jest imo.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: profes79 »

Mam za sobą pierwszą rozgrywkę w gronie pięcioosobowym. Pod czym na pewno mogę się podpisać to nieczytelność podstawek, przynajmniej w odniesieniu do techów/solo (kwadraty Netrunnerów trudno jednak z czymkolwiek pomylić; mam wrażenie, że byłoby łatwiej, gdyby któraś z tych dwóch byłą trójkątna, co też mocno rzucałoby się w oczy). Graliśmy w pięć osób, przez co mam wrażenie, że na mapie był straszny tłok a na dokładkę jeszcze mieliśmy w grze gang startujący z Badlands, który zdecydowanie utrudniał życie gangom z Pacifica i Santo Domingo (Westbrook też ale tam akurat nikt nie startował). Grę finalnie wygrał gracz startujący w Watson, któremu pomogło po pierwsze oddalenie od głównego obszaru walk który wynikał z agresji z Badlands i konieczności bronienia się przed nią a po drugie szybkie wypadnięcie polityki miejskiej blokującej rekrutację w City Center i wymagającej opłaty 1 monety, żeby tam wejść jednostką - efekt był taki, że dzielnica praktycznie została w ten sposób wyłączona z gry a to de facto odcięło Watson od większości problemów.

Opinię o grze mam dobrą aczkolwiek zastanawiam się, jak będzie chodzić na mniejsza ilość osób (co przetestuję zapewne już w tym tygodniu. Partia którą graliśmy nawet przy pięciu graczach wyglądałaby inaczej, gdyby nie Raidersi z Badlans a mogłaby wyglądać jeszcze gorzej, gdyby nie fakt, że był to pierwszy gracz co w pewnym stopniu niwelowało niszczycielskie działanie jego mechaniki (blokowanie zbierania surowców z dzielnicy).
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 35 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: ArtIO »

Maleficii pisze: 10 kwie 2024, 14:32
Macie może jakieś rozeznanie jeżeli chodzi o dodatki z KS ? W detalu będzie tylko podstawka plus rodziny i wyrzutki. Podstawka w detalu jest też okrojona. Na BGG pojawiają się głosy, że te dodatki z KS są całkiem fajne i gra trochę traci w przypadku ich braku. Przegapiłem kampanię na KS i zastanawiam się nad wersją detaliczną.
Będzie w ramach przedsprzedaży kilka zestawów gra + dodatek + dodatek KSE i tu w zależności od zestawu Side Gig albo Motor Pool albo Gang Wars.
To jest chyba pierwszy raz kiedy Portal Games zrobił 3 zestawy na przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Moonday »

ArtIO pisze: 25 kwie 2024, 11:52 To jest chyba pierwszy raz kiedy Portal Games zrobił 3 zestawy na przedsprzedaż.
Czyli nie ma co liczyć na jeden zestaw all-in?
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: sasquach »

Serio nie będzie opcji wzięcia wszystkich 3 dodatków?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: japanczyk »

ArtIO pisze: 25 kwie 2024, 11:52 Będzie w ramach przedsprzedaży kilka zestawów gra + dodatek + dodatek KSE i tu w zależności od zestawu Side Gig albo Motor Pool albo Gang Wars.
To jest chyba pierwszy raz kiedy Portal Games zrobił 3 zestawy na przedsprzedaż.
Skad to info?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Hardkor »

ArtIO pisze: 25 kwie 2024, 11:52
Maleficii pisze: 10 kwie 2024, 14:32
Macie może jakieś rozeznanie jeżeli chodzi o dodatki z KS ? W detalu będzie tylko podstawka plus rodziny i wyrzutki. Podstawka w detalu jest też okrojona. Na BGG pojawiają się głosy, że te dodatki z KS są całkiem fajne i gra trochę traci w przypadku ich braku. Przegapiłem kampanię na KS i zastanawiam się nad wersją detaliczną.
Będzie w ramach przedsprzedaży kilka zestawów gra + dodatek + dodatek KSE i tu w zależności od zestawu Side Gig albo Motor Pool albo Gang Wars.
To jest chyba pierwszy raz kiedy Portal Games zrobił 3 zestawy na przedsprzedaż.
Skąd niby to wziąłeś? Gra ma tylko jeden dodatek, który ma być udostepniony do retail (o którym Portal nic nie mówił, że go wydadzą), więc jakie tu niby zrobią zestawy? Może się Portalowi uda zgarnąć jeden z tych dodatków KSE, ale wciąż więcej niż 1 to będzie bardzo słabe do backerów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: sasquach »

Hardkor pisze: 25 kwie 2024, 12:42 Skąd niby to wziąłeś? Gra ma tylko jeden dodatek, który ma być udostepniony do retail (o którym Portal nic nie mówił, że go wydadzą), więc jakie tu niby zrobią zestawy? Może się Portalowi uda zgarnąć jeden z tych dodatków KSE, ale wciąż więcej niż 1 to będzie bardzo słabe do backerów.
Od początku ogłaszali, że Cyberpunk będzie wydany z retailowym dodatkiem. Co do KSE to widać, że wchodzą w ich dorzucanie coraz bardziej. Do Marvel Zombies wydali trzy KSE - Sentinel Strike, Artist's Special i tokeny. Dlatego wydanie kilku KSE do cyberpunka nie powinno być zaskoczeniem. A dla backerów nie tak słabo bo nadal masz SG, Panam i drony + budynki.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Hardkor »

sasquach pisze: 25 kwie 2024, 14:32
Hardkor pisze: 25 kwie 2024, 12:42 Skąd niby to wziąłeś? Gra ma tylko jeden dodatek, który ma być udostepniony do retail (o którym Portal nic nie mówił, że go wydadzą), więc jakie tu niby zrobią zestawy? Może się Portalowi uda zgarnąć jeden z tych dodatków KSE, ale wciąż więcej niż 1 to będzie bardzo słabe do backerów.
Od początku ogłaszali, że Cyberpunk będzie wydany z retailowym dodatkiem. Co do KSE to widać, że wchodzą w ich dorzucanie coraz bardziej. Do Marvel Zombies wydali trzy KSE - Sentinel Strike, Artist's Special i tokeny. Dlatego wydanie kilku KSE do cyberpunka nie powinno być zaskoczeniem. A dla backerów nie tak słabo bo nadal masz SG, Panam i drony + budynki.
Ok to o dodatku to nie wiedziałem. Nie, dla backerów nie jest słabo. KSE to KSE :) Marvel Zombies miał z 2x tyle pudeł do Cyber, więc mieli z czego wybierac.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: sasquach »

Hardkor pisze: 25 kwie 2024, 14:42 Ok to o dodatku to nie wiedziałem. Nie, dla backerów nie jest słabo. KSE to KSE :) Marvel Zombies miał z 2x tyle pudeł do Cyber, więc mieli z czego wybierac.
A przepraszam, przecież Galactusa też portal sprzedaje. To tylko SG i kafelków planszy nie wydali z osobnych pudeł KSE. Te pozostałe dodatki to są retail z dołożonymi kilkoma figurkami KSE. Czyli sytuacja jak z CP jeśli plotki się potwierdzą.
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 35 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: ArtIO »

japanczyk pisze: 25 kwie 2024, 12:03 Skad to info?
Hardkor pisze: 25 kwie 2024, 12:42
Skąd niby to wziąłeś?
Stronka Portalu
Moonday pisze: 25 kwie 2024, 12:02
Czyli nie ma co liczyć na jeden zestaw all-in?
Nie, patrząc też na to że każdy z tych dodatków wycenili na 200+ zł wiec za same dodatki trzeba by było zapłacić 700+ zł
sasquach pisze: 25 kwie 2024, 12:02 Serio nie będzie opcji wzięcia wszystkich 3 dodatków?
Jest, trzeba kupić 3 zestawy po 700+ zł :)

Dla tego to właśnie zastanawiam się czy nie kupić podstawkę z KS, cenowo wyjdzie podobnie ale zawartości wyjdzie więcej niż w w takim zestawie
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: sasquach »

Jeśli u ciebie jeszcze działa to możesz screeny wrzucić? Bo u mnie jest "Ten produkt jest niedostępny".
ArtIO pisze: 25 kwie 2024, 17:07 Dla tego to właśnie zastanawiam się czy nie kupić podstawkę z KS, cenowo wyjdzie podobnie ale zawartości wyjdzie więcej niż w w takim zestawie
Niestety nie będzie. SG to głównie edgerunnerzy i jeden gang. A w osobnych dodatkach 3 gangi, w drugim pojazdy, w trzecim fixerów.
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 35 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: ArtIO »

sasquach pisze: 25 kwie 2024, 18:06
Jeśli u ciebie jeszcze działa to możesz screeny wrzucić? Bo u mnie jest "Ten produkt jest niedostępny".
ArtIO pisze: 25 kwie 2024, 17:07 Dla tego to właśnie zastanawiam się czy nie kupić podstawkę z KS, cenowo wyjdzie podobnie ale zawartości wyjdzie więcej niż w w takim zestawie
Niestety nie będzie. SG to głównie edgerunnerzy i jeden gang. A w osobnych dodatkach 3 gangi, w drugim pojazdy, w trzecim fixerów.
Widzę że już też niedostępne, ale cenowo jeżeli dobrze pamietam to zestawy od 700 do 750 zł najtańszy z Side Gig, a najdroższy z Gang Wars. Pewnie jutro wrzucą w przedsprzedaży :D

A tam nie był ten scenariuszowy dodatek i dodatkowe tryby?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2024, 20:38 przez ArtIO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Laaq
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2020, 12:58
Has thanked: 7 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Laaq »

Czyli rozumiem trzeba będzie kupić 3 zestawy żeby mieć wszystkie dlc :shock:
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Rafmix »

Z tego wynika, że scd będzie w okolicach 500 zł? W sklepach koło 350-380? Trochę drogo moim zdaniem
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: japanczyk »

Angielski ejst w sklepach za 480, wiec scd wyzsze na pewno nie bedzie, stawialbym ze bedzie w okolicy 450, wiec w sklepach 300
ArtIO
Posty: 543
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 35 times

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: ArtIO »

Jaki z tych dodatków warto rozważyć? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Hardkor »

Nie powiem, zaskoczyli. Z ciekawosci jak to znalazles?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2024, 03:30 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077: Gangs of Night City (Andrea Chiarvesio, Eric M. Lang, Alexio Schneeberger, Francesco)

Post autor: Hardkor »

Dobrze dla graczy, że ogarnęli te dodatki (niedobrze dla tych co brali z KS), ale ciekawi mnie czy to ich decyzja, by tak to sprzedawać zamiast zwykły all-in
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ