Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
pionkelukasz
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2020, 08:30
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Post autor: pionkelukasz »

Pytanie odnośnie działania Kapelusznika:
Według instrukcji "Raz na fazę herbatki Kapelusznik może uzupełnić wszystkie niezajęte pola odpowiadające liczbie graczy 1 dookoła stołu nowymi kartami z talii herbatki. 2 Następnie może wziąć dowolną kartę bez poruszania się."
1. Czy na każdą fazę herbatki, czyli w sumie 3 razy na grę mogę odpalić zdolność, czy tylko raz na całą grę?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

Skąd pomysł że 1 na grę. Raz na fazę herbatki czyli 3 razy na grę.
panfamiliada
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2021, 19:39
Has thanked: 4 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Post autor: panfamiliada »

Cześć,

Mam 2 pytania odnośnie zasad po pierwszej rozgrywce (Zestaw "A").

1 -> Działanie żetonów istot, jak dobrze rozumiem w momencie wyczerpania żetonu mogę go zwrócić do puli i wziąć inny żeton sprzymierzeńca z innego poziomu, jeżeli istota miała poziom I to mogę np. wziąć różę poziomu II, zgadza się?
2 -> Zakładając, że dobrze zrozumiałem działanie tego żetonu to czy mogę go przemienić również na wieżę (Wieża nie może stać się celem innych żetonów)
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Post autor: vder »

imho zamieniasz tylko istote z siłą 1 na istotę z siła 5 (lub na odwrót), tak widziałem na tłumaczeniu zasad z jakiegoś gameplaya.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Post autor: sowacz »

Mam pytanie do ostatniego (czwartego) toru kuźni. Instrukcja mówi, że jak się zasłoni gwiazdkę z wartością punktową, to od razu otrzymuje się te punkty, jednak tutaj chyba ta zasada nie obowiązuje i punkty te zdobywa się dopiero na koniec gry za każdy wybudowany własny zamek? No i też ta ikona zamku... instrukcja mówi, że ta ikona oznacza "wybuduj zamek w dowolnym regionie, w którym jeszcze nie masz zamku", ale tutaj chyba też to tak nie działa :D i to jest po prostu symbol pokazujący za co dostaje się te punkty na koniec gry? Jest to o tyle mylące, że instrukcja w żadnym miejscu nie opisuje dokładnie tych ikon z tego toru (jest tylko informacja, że na koniec gry dostaje się 3-6 punktów za każdy zamek). My się pomyliliśmy w pierwszej naszej rozgrywce i kładąc żeton po przekuwaniu na tym torze budowaliśmy od razu zamek na planszy.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

sowacz pisze: 15 kwie 2024, 12:15 Mam pytanie do ostatniego (czwartego) toru kuźni. Instrukcja mówi, że jak się zasłoni gwiazdkę z wartością punktową, to od razu otrzymuje się te punkty, jednak tutaj chyba ta zasada nie obowiązuje i punkty te zdobywa się dopiero na koniec gry za każdy wybudowany własny zamek? No i też ta ikona zamku... instrukcja mówi, że ta ikona oznacza "wybuduj zamek w dowolnym regionie, w którym jeszcze nie masz zamku", ale tutaj chyba też to tak nie działa :D i to jest po prostu symbol pokazujący za co dostaje się te punkty na koniec gry? Jest to o tyle mylące, że instrukcja w żadnym miejscu nie opisuje dokładnie tych ikon z tego toru (jest tylko informacja, że na koniec gry dostaje się 3-6 punktów za każdy zamek). My się pomyliliśmy w pierwszej naszej rozgrywce i kładąc żeton po przekuwaniu na tym torze budowaliśmy od razu zamek na planszy.
Na trzecim torze jest gwiazdka, z której dostaje się punkty od razu po przekuciu żetonu. Na czwartym torze zwiększasz końcową punktację za zamki z 3 na maksymalnie 6, nie stawiasz zamku za zakrycie pola tam.
ODPOWIEDZ