Shadows of Brimstone - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Shadows of Brimstone - pytania i wątpliwości

Post autor: Bardok »

Jako, że nie mogę znaleźć podobnego wątku...

Mamy kilka pytań i wątpliwości, które z chęcią byśmy rozwiali dzięki waszej pomocy:

1. Jeżeli wyciągamy Exploration i jest Ambush attack to rozstawiamy potworki dookoła bohaterów... ale tylko na tym kafelku mapy, czy jeżeli ktoś jest w innym pomieszczeniu to też dookoła niego?

2. Gdy w miasteczku wybieram się na przykład do Frontier Outpost, rzucam 2k6, rozwiązuje wydarzenie i mogę korzystać z miejsca - do woli? Mogę sprzedać Dark Stones, coś kupić, poćwiczyć z żołnierzami... czy tylko jedną akcję tam?

3. Co się stanie, gdy bohater, który niesie latarnie padnie w walce (KO) i przychodzi kolejna tura i trzeba rzucać na powstrzymywanie Ciemności?

4. Czy można podejść i podnieść Latarnie od niego?

5. Trafiamy na wydarzenie Zakurzone Skrzynie i należy drużynowo zdać test 5+. Jest informacja, że za każdą wyrzuconą 5+ ciągniemy kartę Loot i dostajemy 20Expa. Kto to dostaje? Każdy bohater w zależności od ilości zdanych kostek, czy cała drużyna? Hero A rzucił 5 i 6. Hero B rzucił 2 i 5. Ile dostaną?

6. Co oznacza, że dostajemy Permament Sanity? Znaczy, że tego nie można leczyć? Czyli obniża to Sanity po prostu?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Shadow of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: shodan84 »

Witam
Od jakiegos czasu chodzil za mna przygodowy Dungeon Crawler i zdecydowalem sie na SoB. Jestem po kilku misjach i chyba nadal ucze sie grac. Co chwila wylapuje jakies bledy. Przez pierwsze 2 misje nie doieralem kart “loot” po pokonaniu potworow :lol:

Pierwsze wrazenia:
Najbardziej podoba mi sie aspekt rpg, rozbudowa postaci, czas spedzany pomiedzy misjami. Klimat jest wspanialy, a nigdy nie bylem fanem westernow.
Co do samych misji to na razie chodze po kopalni i tutaj rowniez wststko na +. Klimat, eksploracja, ostatnio czulem taka ekscytacje jak wyszlo diablo 1 ;) Wrecz nie moge sie doczekac kolejnych misji.
Najslabiej wypada sama walka. Sa ciagle te same potwory, wsystko idzie powoli, wiele zasad musze doczytywac. Kulanie kostkami mi nie przeszkadza, lubie tego typu gry. Mam nadzieje ze po zapamietaniu zasad i zdobyciu kilku poziomow/broni i dokupieniu ciekawszych przeciwnikow zrobi sie plynniej/ciekawiej.

I tu pytanie bo czesto mam ten sam problem. Wiem ze przeciwnicy nie zmieniaja celow, ale czy moga sie przemieszczac zeby zrobic miejsce/przejcie dla innych potworow czy tez stoja caly czas i atakuja z tego samego pola. Tu jest fotka:

Obrazek

Na zdjeciu gunslinger wlasnie pokonal potwora (nadal jest zwrocony w strone pustego pola na ktorym ten potwor stal). Po prawej atakuje go pajak. Czy w nastepnej turze podczas aktuwacji pajak moze sie przemiescic na pole po lewej stronie gunslingera? Ja tak wlasnie zagralem i to otworzylo droge innym potworom zeby mnie calkowicie otoczyc. Czy tez moze ten pajak powinien stac na swoim miejscu i blokowac cala mase innych potworow? Czesto mam tego typu sytuacje ale jak na razie przemiesczam potwory jesli moga sie ruszyc ale utrzymac ten sam cel. Wiem ze jak potwor podbiega do bohatera to powinien stanac maxymalnie daleko/od tylu itd. Chodzi mi o sytuacje juz po kilku rundach walki jak robi sie luzniej :)

Jak na razie fascynacja gra siega zenitu :) i na koniec jeszcze raz pdziekowania dla uzytkownika Yuri za pomoc i porady przy zakupie gry.

Frontier Towns juz zamowione ;)
shodan84
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2017, 10:13
Been thanked: 4 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: shodan84 »

Jakis uczynny moderator przeniosl mojego posta do watku w ktorum poprzedni (i jedyny) post zostal napisany ponad 3 lata temu. :? Moje szanse na uzyskanie tu odpowiedzi wynosza 0.

Pelna nekromancja :mrgreen:

W kazdym razie udalo mi sie wykopac odpowiedz na bgg tu jest link:
https://boardgamegeek.com/thread/127238 ... rification

Wbrew logice wychodzi na to ze przeciwnicy nie ruszaja sie wiecej i beda blokowac wszystkich z tylu.

Peace
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Curiosity »

shodan84 pisze: 05 kwie 2020, 09:50 Jakis uczynny moderator przeniosl mojego posta do watku w ktorum poprzedni (i jedyny) post zostal napisany ponad 3 lata temu. :? Moje szanse na uzyskanie tu odpowiedzi wynosza 0.

Pelna nekromancja :mrgreen:
Kolego, nie ma znaczenia ile lat ma wątek. Trzymaj się dedykowanych tematów, bo temu one służą. Teraz sobie pomyśl jaki byłby bajzel na forum, gdyby każdy pisał gdzie mu się podoba, bo uważa, że w danym miejscu ma większe szanse na uzyskanie odpowiedzi...

A, i przy okazji - nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, jeśli powiem, że forumowicze przeglądają forum korzystając z opcji "Pokaż nieprzeczytane posty". Czyli wyświetli się każdy temat, w którym cokolwiek było ostatnio dopisane.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Raynold1987
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 18:36
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Raynold1987 »

Czy ten wątek żyje? :)
Zaczynamy kampanię Basic i mamy kilka pytań:
1. Bohater zaczyna aktywację, jest otoczony przez figurki wroga - czy może wykonać rzut na ucieczkę oraz na ruch by spróbować zyskać 1 grid? Oczywiście się nie ruszy, ale zaatakuje.
2. Bohater padł psychicznie, wybucha przy nim dynamit rzucony przez innego bohatera - czy dynamit zadaje obrażenia bohaterowi nieprzytomnemu?
3. Czy w walce finałowej nadal rozpatrujemy Depth track i karty darkness oraz growing dead?
4. Podczas walki stoję obok nieprzytomnego bohatera, który ma w torbie dynamit. Czy mogę mu zabrać ten dynamit i wykorzystać go w ataku?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: andrzejstrzelba »

Raynold1987 pisze: 13 kwie 2024, 14:35 Czy ten wątek żyje? :)
Zaczynamy kampanię Basic i mamy kilka pytań:
1. Bohater zaczyna aktywację, jest otoczony przez figurki wroga - czy może wykonać rzut na ucieczkę oraz na ruch by spróbować zyskać 1 grid? Oczywiście się nie ruszy, ale zaatakuje.
2. Bohater padł psychicznie, wybucha przy nim dynamit rzucony przez innego bohatera - czy dynamit zadaje obrażenia bohaterowi nieprzytomnemu?
3. Czy w walce finałowej nadal rozpatrujemy Depth track i karty darkness oraz growing dead?
4. Podczas walki stoję obok nieprzytomnego bohatera, który ma w torbie dynamit. Czy mogę mu zabrać ten dynamit i wykorzystać go w ataku?
Pozdrawiam!
1. Tak
2. Nie
3. Tak, jak się pojawi Growing Dread to od razu rozpatrujesz.
4. Wydaje mi się że nie ma tego w instrukcji, więc graj jak chcesz. Klimatycznie wydaje się, że powinno być to dozwolone. My gramy tak że jak bohater padnie to trup i po misji bierzesz nowego i zaczynasz od 1 levelu :).
Raynold1987
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2019, 18:36
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times

Re: Shadows of Brimstone - pytania i wątpliwości

Post autor: Raynold1987 »

Dzięki za odpowiedź.
Ad.1 jest to gdzieś w instrukcji? Ja znalazłem tylko: Heroes move normally during a Fight, with one exception. If a Hero ever has an Enemy in an adjacent space to them, the Hero must first try to Escape before starting or continuing to move.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone - pytania i wątpliwości

Post autor: andrzejstrzelba »

Czyli robisz Escape Test i jak masz sukces to rzucasz na ruch. Jak rzucisz 1 to dostajesz Grit i jak jesteś zablokowany to nie poruszasz się.
Crinfrid
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shadows of Brimstone - pytania i wątpliwości

Post autor: Crinfrid »

W instrukcji: "At the start of a Hero's Activation, the first thing they should do is to roll a single D6 for Movement."
Za ruch na początku aktywacji zawsze możesz rzucać nawet jak się nie możesz lub nie chcesz ruszyć, po to właśnie by uzyskać grit. Niektóre umiejętności też działają względem ilości niewykorzystanych pkt ruchu. Więc zawsze możesz rzucić za ruch dopóki nie jesteś KO'd. Po rzucie za Movement wtedy rozpatrujesz czy musisz zdać escape test, żeby się poruszyć.
ODPOWIEDZ