Normandy '44 (Mark Simonitch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

___________________________Obrazek___________________________


Normandy '43

O grze: Za oficjalną stroną gry:
Normandy '44 is a 2, 3, or 4-player, regimental level game of the D-Day landings on June 6th and the battles that raged in Normandy for the next 21 days. During this crucial period the Germans had their only chance to push back the Allied invasion before the preponderance of Allied men and material made the outcome certain. During this period, the U.S. 1st Army fought across the Cotentin Peninsula and captured the major port of Cherbourg while British forces took on the bulk of of the German panzer divisions near Caen.

Each turn represents 1 day. Each hex represents 3.8 kilometers (or 2.3 miles). Most units are regiments or brigades though most of the armor units are represented as battalions.

The game uses a simplified Ardennes '44 system: Move, Fight and Reserve Movement. All non-tank battalion units are rated for Troop Quality, while all armor units have a Tank Rating. In each battle these ratings are used to provide shifts for either the attacker or defender. Other important shifts are provided by air power, naval support, artillery and/or Tiger tanks.

The game includes a 22 turn Campaign game, a 7-turn Tournament Scenario that focuses on the Allies linking up the beaches, and a scenario covering the battle in the peninsula and the capture of Cherbourg. In addition, there are rules for allowing 3 or even 4 players to play the game.

Liczba graczy: 1-3 (gracze na BGG potwierdzają)
Instrukcja: PDF, eng
Ciekawe linki
:
- Oficjalna strona gry (GMT),
- BGG,
- Recenzja od MarcoOmnigamer (Youtube, ENG),
- Porównanie z Dark Summer od Wise Guy History (Youtube, ENG)
- Przykładowa rozgrywka od Stół Sztabowy (Youtube, PL)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2022, 07:19 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

W ramach ciekawostek, jakby komuś znudziło się uciekanie przed aliantami ;)
W 31 numerze C3i (link) można znaleźć alternatywny scenariusz o wiele mówiącym tytule: Disaster at D-Day (BGG).

Na razie tylko zamówiłem, jak skończę ogrywać Salerno, i zapoznam się bliżej z Normandy, to pewnie spróbuję tej alternatywnej historii i zdam relację :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5184
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 878 times
Kontakt:

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: raj »

Mam lepsze normandie do ogrania, tylko musimy się umówić
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Probe9 »

Najlepsza Normandia to Breakout Normandia ! :)

P. S Pośpieszyłeś się z C3i, mam rabat 20% na kolejny zakup i jeszcze na przesyłce by się przyoszczędziło :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

raj pisze: 03 maja 2022, 22:44 Mam lepsze normandie do ogrania, tylko musimy się umówić
Ja wiem jak mi idzie rozgrywanie Salerno. Chyba musielibyśmy grać korespondencyjnie ;)

A co do tego które lądowanie w Normandii jest "lepsze" - dorzucę filmik z porównaniem do pierwszego posta.
Probe9 pisze: 03 maja 2022, 22:46 P. S Pośpieszyłeś się z C3i, mam rabat 20% na kolejny zakup i jeszcze na przesyłce by się przyoszczędziło :)
No, to sporo taniej by było - ja w forcie bez rabatu kupiłem... Plus jest taki, że jakbym trafił taką okazję, to pewnie brałbym na ślepo kilka numerów :P
W maju już cały budżet mam zagospodarowany, ale jakbyś zamówienie robił w czerwcu to może... ;)

#31 to będzie moje pierwsze C3i, także sporo zależy od tego, jak to wydawnictwo mi podejdzie, i czy znajdę drugi numer w którym będzie wystarczająco dużo interesujących mnie pozycji. W 31 trafiłem idealnie, bo i Men of Iron chcę poznać (więc główny produkt dołączany mi podpasował) i scenariusz do Normandii wygląda interesująco, do tego artykuł o Arquebuse :+1:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5184
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 878 times
Kontakt:

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: raj »

Mr_Fisq pisze: 04 maja 2022, 07:16
raj pisze: 03 maja 2022, 22:44 Mam lepsze normandie do ogrania, tylko musimy się umówić
Ja wiem jak mi idzie rozgrywanie Salerno. Chyba musielibyśmy grać korespondencyjnie ;)
Dlatego Dark Summer jest lepsze. :)
Ale przede wszystkim myślałem o Breakout Normandy :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

raj pisze: 04 maja 2022, 08:39
Spoiler:
Dlatego Dark Summer jest lepsze. :)
Ale przede wszystkim myślałem o Breakout Normandy :)
Wydaje mi się na razie, że gry Simonitcha z tej serii są do siebie bardziej podobnie niż Dark/Deadly (między sobą), co budzi moją nadzieję, że po (nomen omen) opanowaniu Salerno, z Normandy ''44 pójdzie już szybciej/sprawniej/lepiej.

Co do Breakout Normandy to wietrzę podstęp, gry nie ma na rynku, byłbym skazany na jakąś ustawkę ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 04 maja 2022, 07:16
#31 to będzie moje pierwsze C3i, także sporo zależy od tego, jak to wydawnictwo mi podejdzie, i czy znajdę drugi numer w którym będzie wystarczająco dużo interesujących mnie pozycji. W 31 trafiłem idealnie, bo i Men of Iron chcę poznać (więc główny produkt dołączany mi podpasował) i scenariusz do Normandii wygląda interesująco, do tego artykuł o Arquebuse :+1:
Ja będę z zamówieniem czekał aż przetransportują najnowszy nr (35) do Europy gdzieś, bo póki co kiedy normalnie wysyłka kosztuje ok. 19$ (i potem z każdym kolejnym egzemplarzem rośnie raptem o 1-2$) to wysyłka tego numeru teraz wynosi prawie 90$ :D Starsze numery są już w Europie bo oni to dystrybuują przez francuski sklep HEXASIM, ale widocznie ten ostatni numer jeszcze tam nie trafił. Jakby co to będe się odzywał.

A jeszcze co do tej Normandii to w tę Simonitczową nie grałem, ale czytałem, że z tej jego 2 wojennej serii to jedna z najsłabszych części. Najbardziej chwalona jest chyba Ukraina i ją bym chętnie upolował, ale oczywiście jest niedostępna :) A jeżeli mówimy o samej Normandii to dla mnie nr 1 to oczywiście D-Day at Omaha ale to trochę inny typ gier (chociaż jak grasz trochę solo to serio nic lepszego nie znajdziesz), a jak mówimy o takich bardziej tradycyjnych heksówkach to tak jak Raj napisał - z dostępnych gier to chyba Dark Summer lepsze, szczególnie jeżeli grasz solo bo system aktywacji przez chity fajnie się sprawdza przy takiej grze (Dark Summer mam jeszcze nieograne, ale z tej serii grałem w Dark Sands i chity bardzo lubię :)).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: stary gracz »

Do Dark Summer spolszczyłem instrukcję, co prawda nie całą ale mechanika gry jest po polsku. Ktoś chce to PW z namiarem gdzie słać.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Stół sztabowy wrzuca nagrania z rozgrywki:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... iv16nBD8aj
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
mk20336
Posty: 1556
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: mk20336 »

First Look at Normandy'44Dzięki ostatniej wyprzedaży GMT moja kolekcja gier Marka Simonitcha powiększyła się znacznie. Dzisiaj przedstawiam jeden z jego klasyków - Normandy'44. Zapraszam!

LINK: First Look at Normandy'44

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Na strategie.net.pl pojawiła się polska wersja instrukcji:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

Źródło: Post na forum strategie.net.pl
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4673
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Normandy '44 (Mark Simonitch)

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszył 4 druk. Przy okazji pojawią się też sztywne mapy z pudełkiem 3'' (ciekawe czy będą w Polskich sklepach?):

Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ