Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: gervaz »

Witam
to mój pierwszy post na tym forum - i piszę go w konkretnym celu: mianowicie opracowuję planszówkę i szukam osób, które chciałyby ją przetestować. A poza tym szukam miejsca, gdzie taki test mógłby się odbyć - najlepiej gdyby był to jakiś sklep w Warszawie, którego obsługa nie miałaby nic przeciwko grze w sobotę około południa. Jeżeli znacie takowy, to napiszcie mi proszę jaki to - niestety nie siedzę mocno w środowisku planszówkowym stolicy :(

Więcej o grze:
Korona i Kielich to planszowa gra strategiczno – przygodowa, przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy. Opowiada ona o wydarzeniach mających miejsce po śmierci legendarnego króla Artura. Gdy monarcha zginął, jego królestwo rozpadło się na małe, skłócone ze sobą hrabstwa. Na drogach zaczęli grasować zbójcy i dzikie bestie, zaś szlachetnie urodzeni porzucili rycerską drogę życia, troszcząc się jedynie o własne bogactwo i potęgę.
Gracze wcielają się w rolę ówczesnych możnowładców. Każdy z nich ma szansę doprowadzić do ponownego scalenia królestwa lub odnaleźć świętego Graala – a tym samym dać nadzieję i wzór dla innych w tych niespokojnych czasach. Gracze sami decydują, jaką wybiorą drogę zwycięstwa. Następnie zmierzają do niego, przeszukując bezdroża królestwa, dowodząc wojskami i zarządzając podległymi sobie hrabstwami, knując intrygi i zawierając ze swymi rywalami układy.

To wprowadzenie do gry zaczerpnięte z instrukcji. Gra jest już po kilku partiach testowych ( w towarzystwie moich znajomych), dzięki którym udało się zoptymalizować jej zasady. Obecnie ma ona formę grywalnej makiety - i teraz chciałbym pokazać ją ludziom z zewnątrz, żeby uzyskać więcej opinii.
Ogólnie jest to mix prostej gry strategicznej i prostej gry przygodowej, z maksymalnie dużą ilością możliwości działania i interakcji między graczami - z dość prostymi zasadami.
Gdyby ktoś chciał zagrać, to proszę o napisanie mi na PM maila - w celu wysłania instrukcji.
Jeżeli macie jakieś pytania - chętnie odpowiem.
a na koniec - dla zachęty zdjęcie planszy i projektu:

Obrazek

Obrazek
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: draco »

Przyjdź z grą na spotkania testowe w Monsoon Cafe. Więcej informacji znajdziesz w odpowiednim wątku w dziale spotkania.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: yosz »

A dla ułatwienia podam nawet link: viewtopic.php?f=4&t=8143&start=0 - spotykamy się naprzemiennie w środy i poniedziałki, ale czasem są zmiany więc warto śledzić wątek. Wpadaj bo gra wygląda ciekawie :) (akurat jutro mnie nie będzie, ale za tydzień w środę powinienem się zjawić)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: gervaz »

tak się składa, że w poniedziałki i środy absolutnie nie mogę - w te dni po południu moja żona ma pracę i jogę - a ja mam syna pod opieką. Stąd właśnie ten termin - sobota przed południem. Ewentualnie sobota po południu...

EDIT
jednak poniedziałki są możliwe. czy robicie spotkanie w przyszłym tygodniu?
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: chiapas »

Nie to żebym sie czepiał , ale tam gdzie na twojej mapie jest Bretonia tak naprawde jest Normandia.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0303212602


Bretonia jest na zachód.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0303212630

Poza tym wygląda interesująco.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: gervaz »

Mapa narysowana jest bardziej zgodna z rzeczywistością. Ale szczerze mówiąc, główny cel, jaki przyświecał mi przy jej rysowaniu, to wygoda w umieszczaniu żetonów. Wierność realiom geograficzno - historycznym ma w tym wypadku trzeciorzędne znaczenie... W zasadzie, to nazw hrabstw mogłoby równie dobrze nie być na mapie, i gra nic by nie straciła...

A tak w głównym temacie - czy ktoś jest zainteresowany testowaniem w soboty w południe lub w poniedziałki po południu/wieczorem (oprócz zgłaszających się wcześniej?)
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: yosz »

gervaz pisze:EDIT
jednak poniedziałki są możliwe. czy robicie spotkanie w przyszłym tygodniu?
Śledź najlepiej ten wątek: viewtopic.php?p=167056#p167056
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: chiapas »

gervaz pisze:Mapa narysowana jest bardziej zgodna z rzeczywistością. Ale szczerze mówiąc, główny cel, jaki przyświecał mi przy jej rysowaniu, to wygoda w umieszczaniu żetonów. Wierność realiom geograficzno - historycznym ma w tym wypadku trzeciorzędne znaczenie... W zasadzie, to nazw hrabstw mogłoby równie dobrze nie być na mapie, i gra nic by nie strac
Może i tak , ale chyba nie chciałbyś grać w gre w której ktoś np na miejscu Mazowsza zaznaczył Wielkopolske , albo na odwrót, bo co za różnica. Niby mała rzecz ,jak napisałeś trzeciorzędna z punktu widzenia mechaniki gry, ale jednak wkurzająca (przynajmniej dla mnie).

Tak czy inaczej powodzenia.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Korona i Kielich - poszukiwani testerzy gry w Warszawie

Post autor: Andy »

chiapas pisze:chyba nie chciałbyś grać w gre w której ktoś np na miejscu Mazowsza zaznaczył Wielkopolske
Masz na myśli God's Playground? ;)
http://boardgamegeek.com/image/570429?size=medium
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ