Dragon's Ordeal

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkenSan
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:44

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: DarkenSan »

Co do DO to sam jestem ciekaw jak będzie się prezentować wersja finalna.
Nie porównuję jej z FFG, bo to Polska produkcja, ale powinna być w porządku.
Do Dungoneera też jej daleko, bo takowego nie cierpie, a w DO gra mi się przyjemnie.







Co do postu o moich 100 vipach. Ja tylko raz grałem w R4tG w 4 osoby (pierwszą grę). To nie było 100 pkt - było ich mniej, poza tym doczytaj dalej rozliczenie vip points + questy...
(sam z Drakiem liczyłem że teoretycznie da się wyciągnąć ponad 100 ileś punktów)
___________________________________________

Graal Ken Center. Twój partner w grach planszowych.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: ozy »

DarkenSan pisze:Nie porównuję jej z FFG, bo to Polska produkcja, ale powinna być w porządku.
Nie rozumiem, to z kim mamy się porównywać? KRLD?
Wolny rynek za często nie patrzy na pochodzenie, dużo częściej na jakość i cenę.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Witajcie! W sumie ciekawe iż niektórzy tak łatwo oceniają grę po kilku grafikach i już wiedzą o niej wszystko :D A my jesteśmy już po paru grach testowych i wiemy na ten temat troszkę więcej :wink: Łatwo w paru zdaniach przekreślić czyjś kawał pracy i pieniędzy włożonych i pasji i nie pozostawić ani trochę szansy:) Co do mechaniki to większość gier przygodowych opartych jest na rzucie kostka dobieraniu kart i młuceniu przeciwników. Oczywiście można zrobić innowacyjną mechanikę opartą na żonglowaniu piłeczkami albo robieniu fikołków , ale chyba tylko po to by nakarmić swe wielkie ego "wielkiego twórcy gier" :wink: a to chyba nie oto chodzi w grach przygodowych? Taki tytuł musi opierać się na znanej i łatwej mechanice( kostka, karty, plansza) by nawet osoba nie związana z nowa fala planszówkowych tworów mogła tluc smoki i przemierzać krainy. Taki odbiorca nie oczekuje cudów w zasadach tylko miodności i dobrej zabawy :) A to można osiagnąć i przy starych dobrych sposobach :D
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Muttah »

Bloodybaron:

żeby zrobić eurogrę musiałbym najpierw wymyśleć jakiś super-zbalansowany sposób zdobywania punktów zwycięstwa, a potem dopiero sztucznie wtłoczyć go w maksymalnie bezbarwny i naiwny temat :wink: Wyszłaby z tego wspaniała gra dla całej rodziny o zbieraniu pożeczek albo czesaniu pudli, a kiedy już dostałbym nagrodę Spiel des Jahres, to musiałbym popełnić publiczne seppuku z braku szacunku do samego siebie :lol:

A tak na poważnie to moja gra wymyka się wszelkiej klasyfikacji 8) Będzie tak grywalna że już testerom się będzie z ekstazy ścinać białko w mózgu, a dodatkowo połączy najlepsze cechy chińskiego wykonania z polską mechaniką (zaś jej produkcja prawdopodobnie pochłonie wiele Euro...) 8) Czyżbyśmy byli świadkami narodzin eurotrashu? Mój boże, chyba zaraz złożę donos na stronie games fanatic oraz w tvn24... :shock:
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Nie powiem ale marketing robisz dobry to już połowa sukcesu :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Don Simon »

Malczew pisze:Co do mechaniki to większość gier przygodowych opartych jest na rzucie kostka dobieraniu kart i młuceniu przeciwników.
(...)
Taki tytuł musi opierać się na znanej i łatwej mechanice( kostka, karty, plansza) by nawet osoba nie związana z nowa fala planszówkowych tworów mogła tluc smoki i przemierzać krainy.
No coz, jesli gra byla robiona z takimi zalozeniami jak powyzej to troche kiepsko.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Nie mogę powiedzieć z jakim założeniem gra była tworzona, mówię na podstawię doświadczenia z grami przygodowymi. Nie zawsze maja odkrywcze mechaniki, a są miodne, i dużo w niech intryg, kooperacji lub podstępnych zagrywek. Nie ma to nic wspólnego z tym czy rzuca się w grze k6, czy kostką z oznaczeniami barwnymi, lub rostrzyga konflikty za pomocą nowatorskiej mechaniki opartej na kartach, znacznikach,drewienkach,kuleczkach czy czymkolwiek innym:) (uczywiście spłycam troszkę temat:)
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Hippie »

Pomimo iż życzę projektowi jak najlepiej to jednak takie podejście do tematu chyba najlepiej się nie skończy.
Ludzie szukają w nowych grach czegoś nowego a nie rozwiązań w sumie już znanych i sprawdzonych. Przecież w końcu jak ktoś będzie miał do wybory DO czy MiMa/Talismana to pewnie wybierze tą drugą opcję gdyż jest to pozycja sprawdzona i kultowa. Z takim nastawieniem niestety DO raczej się nie przebije...
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Niestety MiM to chyba najnudniejsza z przygodówek mimo iż jestem fanem z sentymentu-mam pierwsze wydanie z 1983, to trzeba przyznać iż jest dość słaby, co do DO to mimo iż wykorzystuje pewne mechaniki ogólnie znane z gier to ma w sobie wiele intersujących pomysłów i rozwiązań które budują ciekawa interakcję między graczami i spora dawkę kombinowania.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: poooq »

Malczew pisze:Niestety MiM to chyba najnudniejsza z przygodówek
A ja twierdzę, że "Monstrum" był nudniejszy.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Leviathan »

Malczew pisze:Niestety MiM to chyba najnudniejsza z przygodówek mimo iż jestem fanem z sentymentu-mam pierwsze wydanie z 1983, to trzeba przyznać iż jest dość słaby
Kwestia gustu, ale powiem tak - spróbuj zagrać z autorskimi dodatkami do MiMa, a odkryjesz tą grę na nowo. Nie mowy o nudzie - wręcz przeciwnie - cały czas dzieje się coś nowego.
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

I w tym co napisałeś dochodzimy do sedna mojego spojrzenia na tego typu gry. Mówisz iż powstały dodatki fanowskie, które nie zmieniły diametralnie mechaniki (kostki, karty) ale mimo to gra stała się fajniejsza. To miałem właśnie na myśli pisząc o DO iż mimo pewnych standardów ma w sobie coś nowego w radości z rozgrywki w porównaniu do innych tytułów tego typu. :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: poooq »

Dyskusja na temat "miodności" jest niemożliwa, dopóki gra nie będzie ogólnie dostępna. A imaginowanie wad i wyliczanie zalet jest bezsensowne bez możliwości porównania opinii innych ze swoimi odczuciami. Kiedy premiera?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Geko »

Ludziska, nie ma co tak maltretować kota :roll: Gry jak DO nie trafiają w moje gusta, ale wydaje mi się, że mają swoje grono fanów. A kto wie, może nawet DO będzie uważane, za lepszą od MiM? Ktoś tam się pewnie będzie przy niej dobrze bawił (dla młodzieży: "będzie miał fun").
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Premiera pod koniec listopada:) Zgadzam się nie ma co męczyć kota:)
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: bajeczny »

Poprawiliśmy galerię, teraz wszystko powinno działać prawidłowo pod IE.

pozdrawiam
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Magma »

Malczew pisze:W sumie ciekawe iż niektórzy tak łatwo oceniają grę po kilku grafikach i już wiedzą o niej wszystko :D A my jesteśmy już po paru grach testowych i wiemy na ten temat troszkę więcej :wink:
Wybacz, ale jestem użytkownikiem forum od niedawna, możesz mi powiedzieć co to w ogóle są te planszówki ?
Geko pisze:Ludziska, nie ma co tak maltretować kota :roll:
Przepraszam ... :cry:

Ja jednak musiałem, bo bym nie zasnął :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Malczew »

Myślę iż liczba postów nie jest wymiernikiem obycia z grami :mrgreen: ja z planszówkami wiele lat już obcuje - chyba zacząłem od Labiryntu Śmierci :mrgreen: - a wcale nie rozpisuje się po forach:) Ale nie ma się co licytować :mrgreen: chodzi o to iż nie samą grafiką żyje planszówka:) co nie mniej jest ona ważna w grach przygodowych. :)

PS: Do zobaczenia na GRATISLAVI :)
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: bajeczny »

Chcę potwierdzić iż odbędzie się pokaz gry na Gratislavii. Zapraszamy!
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: poooq »

I jak było? Ktoś widział na własne oczy jak działa?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Matio.K »

poooq pisze:I jak było? Ktoś widział na własne oczy jak działa?
Widocznie wszystkim ścięło białko w mózgu.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Muttah »

to akurat jest opcja zarezerwowana dla moich gier :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Wookie »

Byłem na Gratislavii i widziałem wielkie karty pokazowe z gry i klimatyczną świecę, ale nie widziałem, żeby ktoś w DO faktycznie grał.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: Magma »

Wookie pisze:Byłem na Gratislavii i widziałem wielkie karty pokazowe z gry i klimatyczną świecę, ale nie widziałem, żeby ktoś w DO faktycznie grał.
Potwierdzam. Tak czy inaczej nie doszły do mnie, ani pozytywne, ani negatywne głosy.
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 71
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:51
Kontakt:

Re: Dragon's Ordeal

Post autor: bajeczny »

Można było pograć dopiero drugiego dnia imprezy po prezentacji gry i kilka osób sobie pograło. Wcześniej było to niemożliwe przez niedobór stołów na imprezie :)

Sama impreza bardzo udana i tylko pogratulować organizatorom.

pozdrawiam
http://www.rakugames.pl
Facebook - zostań fanem Dragon's Ordeal! http://www.facebook.com/dragonsordeal
Forum Dragon's Ordeal na Gamekeeper
Dragon's Ordeal na BGG - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... ons-ordeal
ODPOWIEDZ