(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Co do Medici uważam podobnie. Knizia ma lepsze gry w swoim dorobku tym niemniej jako filer gra się sprawdza. Rozgrywki trwały po ~40 min. Pomysł licytowania punktami zwycięstwa prosty i pomysłowy.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Po pierwsze miało mnie nie być, po drugie miałem być krótko. W rezultacie spędziłem upojne 3,5 godziny. Smallworld na czterech chyba chodzi najlepiej, a kombinacja duchowych orków, smoczych Amazonek i pagórkowatych ludzi okazała się najbardziej skuteczna (chociaż handlujący czarnoksiężnicy długo wzniecali niepokoje na granicach, zwłaszcza wśród szkieletów...)
Potem mała niepodzianka - Cyklady prosto z Essen okazały się bardzo miłą i wymagającą umiejętnego kojarzenia bogów z potworami rozrywką. Zastanawiam się tylko, czy zastępcze drewniane figurki dołożone w pospiechu przez producenta nie sprawiają się lepiej niż te planowane plastikowe dziabągi. Ale gra naprawdę niezła. Dziękuję wszystkim! Do zobaczenia w świecie takiej lub innej gry!
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: lb_lb »

U mnie na początek Small World, dezerterze gratuluje, swoją drogą świetnie się z Tobą gra.. pozytywnie zakręcony człowiek... Wracając do Small Worlda.. Bagienne Ghule się trochę zasiedziały przez co ich liczebność po śmierci była dość wątła.. Na szczęście obozujące, niczym amerykańscy skauci niziołki skutecznie rozprawiły się z dzielnymi amazonkami aby uratować mój honor i zarobić 66 pkt i zająć tym samym ostatnie miejsce ;)

Następnie, wyczerpująca rozgrywka w Cubę, ehh.. nie umiem w niej wygrywać, po raz kolejny byłem na szarym końcu.. :) Nie mniej jednak, gra bardzo fajna i sprawia dużo satysfakcji. Perepetko nie chcę mieć Ciebie więcej po prawej ;) hehe:D

Na koniec Mali Powstańcy, sama gra ładna, nie jest tak banalna jak się tego spodziewałem, ma swój klimat, aczkolwiek jako gra wyścigowa nie przypadła mi do gustu.. z jakiegoś powodu mnie drażniła.. Ale wielkie Salut dla Filipa:)

Dzięki za grę. Gratuluję zwycięzcom.

Do zobaczenia za 2 tyg. :)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

A ja po raz kolejny grałem w Caylusa, tym razem z Andreusem, Staszkiem i Bartem8111. W sumie wiadomo, że ta gra jest świetna, więc napiszę tylko, że z każdą rozgrywką podoba mi się coraz bardziej :D Sporo się blokowaliśmy dając łapówki burmistrzowi, zabudowując ważne budynki rezydencjami i sprytnie wstawiając się do zamku, więc partia była naprawdę zacięta.

Potem Medici, które zrobiło na mnie całkiem dobre wrażenie. Gra się szybko i ciekawie, poza tym lubię licytacje i wszelkie handlowo-kupieckie settingi.

Jak zawsze było super, już czekam na kolejny piątek :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Dobra, to też spełnię swój kronikarski obowiązek: nastawiałem się najpierw na jakąś ciekawą, choć niezbyt długą nowość... i głównie się naczekałem - a chciałem choć częściowo na żywioł :o
Potem dzięki Ja_n-owi (czy dobry spelling nicka? :oops: ) poznałem (dopiero teraz!) Habe und Gut... gra się sympatycznie, wg Jaxa pozycja zbyt losowa, dla mnie to głównie wyczuwanie tendencji plus pamiętanie, jakie karty tendencji giełdowych już przeszły... wygrałem, i to dość miażdżąco... ale satysfakcja umiarkowana, może dlatego, że do końca nie bardzo wiedziałem, co robiłem :wink:

A potem Perykles... tym razem mam poczucie, że przegrałem dużo mniej losowo, niż poprzednio :wink: Gratulacje za zwycięstwo dla Sir Lothara - cichutko ciułał punkty... Biedny Maruda znów był blisko (choć bądź co bądź kilkanaście punktów za zwycięzcą :shock: ), mam wrażenie, że tym razem za bardzo się skupił na zagrożeniu z mej strony, za późno rozpoczynając akcję anty-lotharską... Jans był trzeci, choć trzeba przyznać uczciwie, że jego gra mogłaby dostarczyć argumentów zwolennikom tezy, że Perykles jest wrednie losowy - jeszcze nie widziałem, żeby tyle bitew z wyraźną przewagą położyć rzutami... Choć na końcu szczęście zaczęło sę do niego uśmiechać. Ja uciułałem marne 43 punkty - chciałem grać elastycznie, ale w tej grze przy małych niuansach z takiego założenia potrafi wyjść chaos... Poza tym strasznie doskwierał mi brak kafli (w bitwach nie miałem farta, ale nie na tyle, bym przegraną składał na karb tego). Chwilami próbowałem zaskakiwać innych, ale sę dranie nie dawali. Miałem też pecha sytuacyjnego... np. w trzeciej rundzie wszyscy się bronili... a tylko ja atakowałem (faktycznie, byli jeszcze inni, pozorni atakanci :) )

Cóż, cieszę się, że przegrałem z dobrymi graczami. Skutek jest taki, że o ile ostatnio miałem na Peryklesa chęć umiarkowaną, to teraz znów jej nabrałem :) A ponieważ Maruda czeka jeszcze na swe zwycięstwo, to pewnie nie odmówi przy sprzyjającej okazji :D

Dziękuję uczestnikom i pozdrawiam
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Perpetka »

lb_lb pisze:Perpetko nie chcę mieć Ciebie więcej po prawej ;) hehe:D
W zasadzie nie widzę przeszkód, żeby jako homerule'a wprowadzić w Cubie "kolejność Caylusową" :)
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: krokodiler »

Może przycięlibyśmy w jakiegoś Caylucha w ten piątek? Tradycyjnie będę przed 18tą i jakby ktoś z Was mógł przynieść i rozpocząć wtenczas grę to byłbym wdzięczny...
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Czy w ogóle, ktoś w ten piątek zamierza przyjść, rozumiem że Święta , potem świńska grypa i jeszcze 11.11, ale może ktoś by wpadł, żeby w coś zagrać ? !
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Ja owszem.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

ja też wpadnę... tak jakby przypadkiem z Marudą ustawiony...
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
czy znalazło by się miejsce przy factory manager?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ja też zamierzam być :)

Przyniosę coś drobnego (pewnie Quoridor albo jakoś podobnie) i może coś ambitniejszego. Dostałem ostatnio używanego Tyrosa Martina Wallace'a. Chętnie zagram, jeśli ktoś będzie zainteresowany. Chociaż rozumiem, że po Essen jest spora konkurencja nowości :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Hej, trochę zabiegany dzień będę miała jutro ale postaram się wpaść ok.16tej jak zwykle, mam nadzieję że się wyrobię :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Będę, ale tylko od 16 do 18, jest jakiś chętny człowiek co by się dogadać na cokolwiek już na tą 16? Bo tradycyjnie czas do 17 jest marnowany, a w tym przypadku szkoda, bo ta godzina to dla mnie połowa spotkania.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: gigi »

witam ,przyniose jutro moj nowy nabytek ,czyli le havre :twisted:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ja będę o 16 (jak zwykle). Chętnie pogram w coś nie za długiego - tak do dwóch godzin.

Może przyniosę jeszcze coś poza Tyrosem. Ładny rym. Trochę częstochowski, ale zawsze to coś :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Ja wpadnę jak zawsze 16:30-17:00, wstępnie się umawialiśmy ze Staszkiem na El Grande, mam nadzieję, że aktualne :)

Na wszelki wypadek biorę ze sobą Wysokie Napięcie, ale chętnie zagram też w coś innego.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Ja się zjawię koło 16:30, też mam nadzieję, że El Grande aktualny :)
Sam przyniosę Cubę i WotR dla Staszka
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Będę koło 16.30 i też mam nadzieję, że El Grande aktualne :)
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

Nie wiem czy będziesz Trutu, ale jesli tak to może bys przyniósł tą War of the Ring?

Ja będę koło 16:30.

Na Strongholda też bym się pisał, choć sądząc po zainteresowaniu, pewnie trudno o miejsce...
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Co do El Grande-oczywiście przyniosę-wolałbym zagrać wyjątkowo w trzy gry bo będe miał czas pewnie do 21 a może nawet trochę dłużej-mam oczywiście prośbę do Przemka i zeszłopiątkowej ekipy Caylusowej o rozpoczęcie o 16.Jeśli Przemek weźmie Colosseum to bardzo chętnie zagram,W El Grande i Cubę również-może się uda.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Staszku, widzę, że dalej szybko przycinasz - przynajmniej w planach :) Teraz zakładasz trzy spore gry w jakieś 4,5 h?

Dezerter, Maryda - czyżbyście planowali Igrzysko? Może miejscóweczka? 8)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

nikomachos pisze:Nie wiem czy będziesz Trutu, ale jesli tak to może bys przyniósł tą War of the Ring?

Ja będę koło 16:30.
Dobrze.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

staszek pisze:Co do El Grande-oczywiście przyniosę-wolałbym zagrać wyjątkowo w trzy gry bo będe miał czas pewnie do 21 a może nawet trochę dłużej-mam oczywiście prośbę do Przemka i zeszłopiątkowej ekipy Caylusowej o rozpoczęcie o 16.Jeśli Przemek weźmie Colosseum to bardzo chętnie zagram,W El Grande i Cubę również-może się uda.
Prawdę mówiąc są marna szanse, że wyrwę się z pracy tak wczesnie, żeby na 16 przyjść :(
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

sorki, Miceliusie, o ile zdrowie pozwoli, spotykamy się z Marudą i Leo oraz z Marią Teresą. A to zabawa w tempie 3/5 jest. To znaczy dla trzech na pięć godzin. Szlag, pewnie nie zdążymy...
ODPOWIEDZ