międzyPionek 20-21 marca 2010

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
trzewik

międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: trzewik »

20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"


Jak wspominałem ostatnio, przygotowanie 4 Pionków rocznie jest bardzo dużym obciążeniem dla mnie i całej ekipy Pomarańczowych koszulek, dlatego w roku 2010 odbędą się dwa Pionki, czerwcowy oraz grudniowy. Nie mniej, wielu fanów planszówek bardzo prosiło, by nie zawieszać Pionka i nie robić tak dużej przerwy - stąd ostatecznie pomysł na międzyPIONKA.

Impreza przeznaczona jest dla największych fanatyków, dla tych, którzy chcą się spotkać z przyjaciółmi i wspólnie pograć, dla których konkursy, turnieje, atrakcje które zazwyczaj na Pionku robimy są istotne, ale nie na tyle, by ich brak zniechęcił ich do przybycia do Gliwic.

Dlatego na międzyPIONKU nie będzie turniejów, konkursów, wypożyczalni, nie będzie Pomarańczowych Koszulek, nie będzie loterii i innych rzeczy, które zawsze organizujemy. międzyPIONEK to po prostu - tak jak pierwsze Pionki przed laty - okazja do spotkania się i pogrania. Tylko tyle i aż tyle.

międzyPIONEK odbędzie się w MDK w Gliwiacach w Bojkowie (jakieś 15 minut autobusem z centrum Gliwic, samochodem bez różnicy, bo to jest przy zjeździe z autostrady, więc czy jedzie się autem do dawnego MDK czy do Bojkowa to zerowa różnica). Impreza w zamyśle przeznaczona jest tylko dla forumowiczów, nie będzie plakatów na mieście i ludzi z zewnątrz.

Będą gry z MDK wystawione tak jak na pierwszych Pionkach, czyli na stole dla wszystkich, bez wypożyczania. Dlatego impreza ma charakter dość zamknięty.

Prawdopodobnie będzie możliwość noclegu na miejscu, będę to negocjował z dyrekcją, więc można wziąć karimatę i teoretycznie grać całą noc bez ruszania się :)

Więcej szczegółów jak tylko będę miał potwierdzenie od dyrekcji MDK.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 11:03 przez trzewik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: macike »

trzewik pisze:20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"
W Brzegu?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

trzewik pisze:20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"

Termin bardzo dobry, ale czym się różni Pionek od międzyPIONKA?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Browarion »

trzewik pisze:20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"
No to termin z lekka rezerwuję JUŻ ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: bogas »

skanna pisze:
trzewik pisze:20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"

Termin bardzo dobry, ale czym się różni Pionek od międzyPIONKA?
Przepraszam za ten offtop, ale tak to jest jak Trzewik wrzuca info w nie ten wątek :P "międzyPionek" to sala (sale?) MDK (zdaje się w Bojkowie) na dwa dni, gdzie będzie można przyjechać i pograć. Zero pomarańczowych koszulek, zero konkursów i turniejów, zero wypożyczalni, zero loterii itp. Taki zlot totalnych wariatów planszówkowych, którym do szczęścia wystarczy spotkać innych wariatów i grać, grać i grać (no i jeszcze gadać, co jest równie ważne jak nie ważniejsze dla niektórych - skanna? ;) ). Tak to przynajmniej na razie wygląda.
A żeby napisać coś w temacie to właśnie będę przekonywał moją lepszą połowę żeby do Brzegu przyjechać na 2, a nie 1 dzień ;)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: draco »

skanna pisze:
trzewik pisze:20-21 marca wstępnie planuję "międzyPIONEK"

Termin bardzo dobry, ale czym się różni Pionek od międzyPIONKA?
Numeracją. To będzie Pionek 13 i 1/3 a 14 odbędzie się w czerwcu. :wink:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Sztefan »

bogas pisze:"międzyPionek" to sala (sale?) MDK (zdaje się w Bojkowie) na dwa dni, gdzie będzie można przyjechać i pograć.
Dobrze rozumiem z Googla, że te całe Bojkowo to dzielnica Gliwic, typu Łabędy?
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: lukaszkuch »

Czyli rozumiem że powrót do korzeni - pierwsze pionki były w MDKu (i to już chyba nie jest Bojków a Trynek). A żeby nie było offtopowo to napiszę że gdyby nie dyżur w pracy to bardzo chętnie przejechałbym się do Brzegu.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

bogas pisze:Przepraszam za ten offtop, ale tak to jest jak Trzewik wrzuca info w nie ten wątek :P "międzyPionek" to sala (sale?) MDK (zdaje się w Bojkowie) na dwa dni, gdzie będzie można przyjechać i pograć. Zero pomarańczowych koszulek, zero konkursów i turniejów, zero wypożyczalni, zero loterii itp.
Ha, dokładnie coś takiego przyszło mi przez myśl. Mnie się podoba i to bardzo :)
bogas pisze:(no i jeszcze gadać, co jest równie ważne jak nie ważniejsze dla niektórych - skanna? ;) ).
Ważniejsze, zdecydowanie :) :P
bogas pisze:A żeby napisać coś w temacie to właśnie będę przekonywał moją lepszą połowę żeby do Brzegu przyjechać na 2, a nie 1 dzień ;)
Koniecznie ją przekonaj. Festiwal w Brzegu jest jedyny w swoim rodzaju, poza tym, należy Ci się czasem po prostu planszówkowy relaks, a nie tylko pomarańczowa robota, nie? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: bogas »

Sztefan pisze:
bogas pisze:"międzyPionek" to sala (sale?) MDK (zdaje się w Bojkowie) na dwa dni, gdzie będzie można przyjechać i pograć.
Dobrze rozumiem z Googla, że te całe Bojkowo to dzielnica Gliwic, typu Łabędy?
Zgadza się. Trzewik wspominał, że cały budynek można by opanować, dla hardcorowców jest nawet możliwość spania w śpiworach na miejscu czy coś :P
skanna pisze:
bogas pisze:A żeby napisać coś w temacie to właśnie będę przekonywał moją lepszą połowę żeby do Brzegu przyjechać na 2, a nie 1 dzień ;)
Koniecznie ją przekonaj. Festiwal w Brzegu jest jedyny w swoim rodzaju, poza tym, należy Ci się czasem po prostu planszówkowy relaks, a nie tylko pomarańczowa robota, nie? :)
Jeśli niebo nie runie nam na głowy to się zjawimy całą rodziną na dwa dni :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Don Simon »

Przenioslem posty.
Niestety czesc z nich dotyczy momentami Brzegu, ale nic na to nie poradze.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: bogas »

Don Simon pisze:Przenioslem posty.
Niestety czesc z nich dotyczy momentami Brzegu, ale nic na to nie poradze.
Jasne. Tak najłatwiej powiedzieć. :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Don Simon »

Nie umiem dzielic postow :oops: 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Nataniel »

Nie zaslaniaj sie niekompetencja :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze:Nie zaslaniaj sie niekompetencja :D
Ale kasowac umiem 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Veridiana »

No wreszcie jakaś rozsądna wiadomość odnośnie Pionka :mrgreen:

Mam tylko pytanie - skoro nie będzie wypożyczalni to czy gramy tylko w to, co przywieziemy czy Gliwicki klub odda jednak w jakiś sposób swoje zasoby do dyspozycji?
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: II Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: draco »

bogas pisze:
Sztefan pisze:
bogas pisze:"międzyPionek" to sala (sale?) MDK (zdaje się w Bojkowie) na dwa dni, gdzie będzie można przyjechać i pograć.
Dobrze rozumiem z Googla, że te całe Bojkowo to dzielnica Gliwic, typu Łabędy?
Zgadza się. Trzewik wspominał, że cały budynek można by opanować, dla hardcorowców jest nawet możliwość spania w śpiworach na miejscu czy coś :P
skanna pisze: Jeśli dobrze pamiętam, to Bojków. Już się czuję hardcorowcem. Ach te doświadczenia ze spania pod stołem u Ala mi się przypomniały. :roll:
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Dominusmaris »

Niestety dojazd do Bojkowa dla niezmotoryzowanych może być kłopotliwy.
Jeżdżą tam autobusy, ale podczas weekendu w odstępach 1,5 godziny każdy.
Nie wiem ile jest takich autobusów ale pewnie nie więcej niż 3, więc trzeba się
liczyć z godziną na przystanku (pewnie jeżdżą falowo 3 w 30 min, potem 60 min
przerwy). Nikogo nie zniechęcam, ale lepiej zrezygnować wcześniej, niż się zrazić
później. Tak myślę.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: skanna »

Oj, tam, dojazd do Łabęd dla niezmotoryzowanych też w sumie problematyczny, a jednak jakoś wszyscy bez problemu dojeżdżają, nie? Jak dla kogoś coś takiego jest przeszkodą, to znaczy, że mu nie zależy i tyle. Ten, któremu zależy, coś sobie wykombinuje.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Dominusmaris »

Odstępy w weekendowym autobusie do Łabęd (1 linia- 32) wynoszą 30 min.

Ja tylko radzę załatwić sobie jakiś transport z Gliwic do Bojkowa, żeby nie
marznąć potem na przystanku. Można pewnie liczyć na miejscowych zmotoryzowanych,
można też poszukać jakiegoś busika dla paru osób itp. Dobrze by było też wiedzieć
wcześniej co nas czeka na miejscu. Jaka powierzchnia sali, miejsca parkingowe itd.

Wbrew pozorom uczestników powinno się traktować jak klientów a nie na zasadzie
,,jak się nie podoba to nie przyjeżdżajcie". Zwłaszcza jeśli nie dajemy im pełnej informacji.
,,Chłyty małtetingowe" w rodzaju DZIELNICA Gliwic, mogą się zemścić.
Nie mamy wielkomiejskiej komunikacji.

Edit: To właściwie nie był ,,chłyt" organizatorów, tylko wypowiedź forumowicza, więc
niefortunnie się wyraziłem. W każdym razie nie myślcie tak dosłownie o Bojkowie, jako
dzielnicy Gliwic, chociaż nią jest.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

Osoby które przyjadą spoza Gliwic będą "zapewne" spały u kogoś z uczestniczących w między-Pionku, lub właśnie w Łabędach (przy nocnym graniu). Na pewno damy rade tak się zorganizować, by wszyscy dotarli na miejsce


A przy okazji - czy ktoś z Gliwiczan, między-organizatorów ;), planuje wykonać jakiś telefon do Hotelu Łabędy?
Ot choćby żeby można było korzystać z salki do nocnych rozgrywek, ew. jakoś się umówić z kolacją / śniadaniem, że nie wspomnę o jakiejś zniżce pobytowej.

Pozdrawiam
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Korzeń »

Bojków jest dość daleko od centrum, więc Dominusmaris ma absolutną rację - bez samochodu będzie ciężko. Gier z MDK raczej nie będziemy tam taszczyć, generalnie ma panować zasada: każdy uczestnik przywozi swoje ulubione gry i sam jest za te gry odpowiedzialny. Nie ma planu imprezy, tylko godzina rozpoczęcia i zakończenia, wolny plac do grania, a w powietrzu pokój, miłość i szczęście. Planszowy Woodstock się szykuje.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Ryu »

To bedzie pewnie moja pierwsza planszowkowa impreza :)
Oczywiscie powiadomilem kilku znajomych i bedziemy w wiekszym gronie :mrgreen:
trzewik

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: trzewik »

Zedytowałem swój pierwszy post wyjaśniając czym międzyPIONEK różni się od PIONKA.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 20-21 marca 2010

Post autor: Browarion »

Pozwolę sobie przypomnieć swój własny post:
Browarion pisze:A przy okazji - czy ktoś z Gliwiczan, między-organizatorów ;), planuje wykonać jakiś telefon do Hotelu Łabędy?
Ot choćby żeby można było korzystać z salki do nocnych rozgrywek, ew. jakoś się umówić z kolacją / śniadaniem, że nie wspomnę o jakiejś zniżce pobytowej.
Bo niezależnie od specyfiki spotkania (zamkniętego), w Łabędach już kojarzą ekipę jakichś dziwnych dorosłych co gry W TORBACH noszą ;) - i łatwiej pewne sprawy załatwić / umówić, nawet przez telefon
trzewik pisze:Prawdopodobnie będzie możliwość noclegu na miejscu, będę to negocjował z dyrekcją, więc można wziąć karimatę i teoretycznie grać całą noc bez ruszania się :)
Więcej szczegółów jak tylko będę miał potwierdzenie od dyrekcji MDK.
O, a to ciekawa inicjatywa.
Szczególnie jakby nie wypaliły Łabędy... bo jednak człowiek już przywykł do pewnego komfortu, a i w Łabędach dajemy radę "nocnym grom" (a poruszać się trzeba, coby sprawdzić, czy się żyje) :mrgreen: :lol:


8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
ODPOWIEDZ