Gra z klimatem?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Gra z klimatem?

Post autor: ananas »

Pewnie znajdzie się kilka osób, które wspomagają klimat samej gry dodatkowymi elementami. U kogoś poleci muzyka, ktoś inny znajdzie super miejsce do grania. Macie coś takiego? Pierwsze co przychodzi mi do głowy to Mali Powstańcy i LAO CHE "Powstanie Warszawskie" czy może to za mocne?
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Dzej »

Wszystko zależy od graczy, nawet mega suchar może mieć klimat przy odpowiednim wczuciu i na odwrót.

Dla mnie bardzo klimatyczny jest np Arkham Horror
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: ananas »

Dzej pisze:Wszystko zależy od graczy, nawet mega suchar może mieć klimat przy odpowiednim wczuciu i na odwrót.

Dla mnie bardzo klimatyczny jest np Arkham Horror

Napisałem temat a Ty go już podsumowałeś. :wink: Rozpoznaję w Tobie fana H.P. Lovercrafta. Zaraz zaraz, gdzieś tutaj mam "Dagona"... 8)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ostatnio nie miałem za dużo czasu na gry ale jak będziemy grali w Descenta to postaram się namówić żonę na jakiś piekielny makijaż, zawsze gra jako Overlord więc musi strasznie wyglądać :D. Szukam też jakiś rekwizytów np. odpowiedniej czapki dla Overlorda :), myślałem też nad czymś dla bohaterów ... kolczuga lub zbroja były by fajne :D.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra z klimatem?

Post autor: surmik »

Togi do Republic of Rome i kontusz i żupan do Bożego Igrzyska. Z chęcią zagrałbym w takich przebraniach w te gry :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Dzej »

majcher pisze:
Dzej pisze:Wszystko zależy od graczy, nawet mega suchar może mieć klimat przy odpowiednim wczuciu i na odwrót.

Dla mnie bardzo klimatyczny jest np Arkham Horror

Napisałem temat a Ty go już podsumowałeś. :wink: Rozpoznaję w Tobie fana H.P. Lovercrafta. Zaraz zaraz, gdzieś tutaj mam "Dagona"... 8)
Właśnie fanem nie jestem, tzn jak pograłem trochę więcej w AH to stwierdziłem, że warto się zapoznać z prozą pana L. Kupiłem zbiór najlepszych opowieści, przeczytałem jedno, za bardzo mnie przeraziło i już ponad 3 lata nie czytam tej książki :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: ananas »

Dzej pisze:
majcher pisze:
Dzej pisze:Wszystko zależy od graczy, nawet mega suchar może mieć klimat przy odpowiednim wczuciu i na odwrót.

Dla mnie bardzo klimatyczny jest np Arkham Horror

Napisałem temat a Ty go już podsumowałeś. :wink: Rozpoznaję w Tobie fana H.P. Lovercrafta. Zaraz zaraz, gdzieś tutaj mam "Dagona"... 8)
Właśnie fanem nie jestem, tzn jak pograłem trochę więcej w AH to stwierdziłem, że warto się zapoznać z prozą pana L. Kupiłem zbiór najlepszych opowieści, przeczytałem jedno, za bardzo mnie przeraziło i już ponad 3 lata nie czytam tej książki :D
Oglądnij film pt. "Dagon". Ma coś w sobie. :)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: ananas »

Fruczak Gołąbek pisze:Ostatnio nie miałem za dużo czasu na gry ale jak będziemy grali w Descenta to postaram się namówić żonę na jakiś piekielny makijaż, zawsze gra jako Overlord więc musi strasznie wyglądać :D. Szukam też jakiś rekwizytów np. odpowiedniej czapki dla Overlorda :), myślałem też nad czymś dla bohaterów ... kolczuga lub zbroja były by fajne :D.
Ważne jest również kumające towarzystwo. A tak na wesoło, dobry klimat to zagrać w Shipyarda z Lechem Wałęsą albo w Pędzące Żółwie w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu z Panią Hanną i Panem Antonim. :D
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Muttah »

Do Arkham Horror nieźle pasuje muzyka z Silent Hill (1 & 2). Natomiast co do ubiorów, to kilka razy zdarzyło mi się grać w M'44 lub Tide'a w ghillie suit'cie 8) No dobra, może nie w całym, ale jako że bawię się też w ASG i posiadam takowy komplet (samoróbka), to dodaje to bądź co bądź do klimatu (aczkolwiek zazwyczaj wystarcza mi do niego muzyczka z Medal of Honor :mrgreen: ).
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Gra z klimatem?

Post autor: rhcorvin »

Ja jak np grywam z kumplem dajmy na to w descenta to super nam pasowała muzyczka z warhamera 40k gry na pc chyba pierwszej części.
rh
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra z klimatem?

Post autor: zath »

U nas całkiem niezłe były wielogodzinne sesje w BSG przy muzyce z tej serii, a że w klubie nagłośnienie niezłe, to i klimat fajny się robił. Szczególnie jak leciał ten kawałek:

[ps, nie klikać, bo opis może grozić spoilerem]
http://www.youtube.com/watch?v=9c2ZJPKz5u8

…to każdy od razu: ej, kto z was słyszy muzykę?

:-)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Gra z klimatem?

Post autor: assurbanipal »

majcher pisze:Pewnie znajdzie się kilka osób, które wspomagają klimat samej gry dodatkowymi elementami
Jednym z pierwszych tematów jakie poruszyłem na tym forum był właśnie temat o klimacie - konkretnie w Fury of Dracula (KLIK). I muszę napisać (z lekkim opóźnieniem, ale zawsze), że się udało. Nawet bardzo. Wprawdzie nie była to burzowa i wietrzna noc, ale bardzo późny, jesienny wieczór. Za jedyne oświetlenie służyły nam trzy lampy naftowe i kilka świeczek. W czasie gry popijaliśmy sobie ze starych kieliszków czerwone wino (tzn. łowcy pili wino, hrabia oczywiście raczył się krwią śmiertelników :wink:), a w tle jakiś odnaleziony w czeluściach internetu skrzypek cicho wygrywał bardzo smętne, ale pasująca klimatem melodie. Z przebiegu samej gry co prawda niewiele już pamiętam poza tym, że wygrał Dracula (bo jednak trochę czasu już minęło), ale za to klimat jaki się wówczas wytworzył pewnie jeszcze długo będę pamiętał. No i dzięki temu, że wówczas zobligowałem się do pomalowania figurek mam teraz FoD'a w wersji de luxe :mrgreen:. A i lampy naftowe się zachowały (nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać). Na pewno jeszcze kiedyś - jak narzeczona i zdrowie pozwolą będę chciał raz spróbować. Zresztą polecam każdemu choć raz spróbować, takiej rozgrywki.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra z klimatem?

Post autor: zephyr »

raz znalazłem OST z SC na PC do partii starcrafta

ale generalnie nie specjalnie, wolę mechanikę która się broni bez klimatu
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: waffel »

Ze mnie jest klimatolog ale muzyka przy planszówkach mnie tylko i wyłącznie rozprasza.
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Arhtu »

Ja przy wszystkich spotkaniach towarzyskich (a za takie uważam granie) włączam muzykę, ale jakoś nigdy nie udało mi się jakoś wyjątkowo dopasować jej do tematu gry.

Co do klimatu, to najlepszą pod tym względem znaną mi grą jest Eufrat i Tygrys - ludzie, którzy uważają ją za suchą i nieciekawą są... dziwni. ;)
-
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 104 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Gra z klimatem?

Post autor: Ink »

Oglądnij film pt. "Dagon". Ma coś w sobie.
O tak, ma w sobie dużo flaków.
U nas całkiem niezłe były wielogodzinne sesje w BSG przy muzyce z tej serii, a że w klubie nagłośnienie niezłe, to i klimat fajny się robił. Szczególnie jak leciał ten kawałek:

…to każdy od razu: ej, kto z was słyszy muzykę?
Mieliśmy ostatnio dokładnie to samo. Śmiechu było niemało z jednego człowieka, który serialu nie oglądał i patrzył na nas jak na idiotów...
zephyr pisze:ale generalnie nie specjalnie, wolę mechanikę która się broni bez klimatu
Ale skąd znowuż hipoteza, że klimat służy do obrony gier ze słabą mechaniką. Najlepiej chyba, jeśli jest jedno i drugie, n'est-ce pas?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Gra z klimatem?

Post autor: FormatC »

Gralismy kiedys w Arkham Horror przy dzwiekach Midnight Syndicate (Gates of Delirium, Realm of Shadows) - niesamowite wrazenie. ;)

Jesli jednak potrzebujecie wywolac jeszcze ciezszy klimat, to swietnie nada sie Lustmord (mozna kilka przykladowych utworkow sciagnac z Wrzuty, polecam bodajze Heresy) lub Vond (tego juz na wrzucie nie ma, sluchalam raz na Last fm jakiegos kawalka z plyty Selvmord i wrazenie bylo powalajace... nic dziwnego, ze zostal otagowany jako "suicidal" ;) )

Ogolnie jednak muzyke stosuje raczej w przypadku erpegow, przy planszowkach jakos nie czuje potrzeby, moze dlatego, ze przygodowki rzadko goszcza na naszym stole...
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z klimatem?

Post autor: blazej »

majcher pisze: A tak na wesoło, dobry klimat to zagrać w Shipyarda z Lechem Wałęsą albo w Pędzące Żółwie w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu z Panią Hanną i Panem Antonim. :D
Ostro, szczególnie z tymi żółwiami. Ja bym dodał, żeby zapalić przed taką grą i klimat na pewno będzie :wink:
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Gra z klimatem?

Post autor: ananas »

blazej pisze:
majcher pisze: A tak na wesoło, dobry klimat to zagrać w Shipyarda z Lechem Wałęsą albo w Pędzące Żółwie w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu z Panią Hanną i Panem Antonim. :D
Ostro, szczególnie z tymi żółwiami. Ja bym dodał, żeby zapalić przed taką grą i klimat na pewno będzie :wink:
Chciałem kiedyś zacząć dyskusję o tym o czym tutaj napisałeś. :) Ale jakoś mi tak głupio. 8)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z klimatem?

Post autor: blazej »

majcher pisze:Chciałem kiedyś zacząć dyskusję o tym o czym tutaj napisałeś. :) Ale jakoś mi tak głupio. 8)
Żeby nie było. Nikogo nie namawiam do palenia czegokolwiek i sam nic nie palę. Napisałem to w formie żartu :D
ODPOWIEDZ