Grafiki do oceny :)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy podobają ci się grafiki ? Ile punktów byś im dał ?

1
2
4%
2
2
4%
3
9
16%
4
8
14%
5
6
11%
6
13
23%
7
9
16%
8
6
11%
9
1
2%
10
1
2%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Piotro »

Layout tak samo zły jak był, bo zostało w nim to co złe było w wersji poprzedniej ;)
Nie możecie w ogóle zrezygnować z tego smoka, ornamentów, gradientów i innych taki...?
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: salmunna »

Ja jeszcze chciałam zwrócić uwagę na cieniowanie tło pod tekstem (nazwa, liczby) - będzie nieczytelne w wersji jaka jest teraz.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Piotro »

Nie mogłem wytrzymać :P
Robione na szybko. Nic specjalnego, ale w moim mniemaniu dużo lepsze - i pokazuje że można zrobić spokojny, czytelny i nie drażniący layout karty.
http://img369.imageshack.us/i/costamkarta.jpg/
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 133 times
Been thanked: 57 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: poooq »

Ikony możecie uprościć przez tracowanie czyli zamianę bitmap w wektory: niepotrzebne szczegóły zostaną pominięte i w różnych proporcjach będą wyglądały podobnie. Co do ornamentów to lepiej wymyślcie jakieś symbole które będą się kojarzyły z Waszym światem i tylko delikatnie je zaakcentujcie: wtedy będziecie mieć więcej miejsca na to co ważne: grafiki i tekst. Umiar ponad wszystko.

edit: Piotro: czysto i czytelnie. Od takiego projektu można wyjść i kombinować dalej.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: salmunna »

Jak dla mnie to właśnie tak powinna wyglądać taka karta - obrazek jest, ale najważniejsze czyli statystyki widoczne z daleka.
Ja bym jeszcze ten mózg i mięsień sercowy zamieniła na coś innego :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: rand »

salmunna pisze:
Jak dla mnie to właśnie tak powinna wyglądać taka karta - obrazek jest, ale najważniejsze czyli statystyki widoczne z daleka.
Ja bym jeszcze ten mózg i mięsień sercowy zamieniła na coś innego :)
Dokładnie, ata karta wygląda najbardziej profesjonalnie. Nie kuje w oczy, delikatny design. Wg mnie również powinniście od tego zacząć.
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: dumspirospero »

Wersja Piotro jak dla mnie super
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Gabriel »

Piotro pisze:Hiperrealistyczny ork? ;>
Dobra, postaram się jakoś przelać tutaj moje odczucia, chociaż z czymś tak płynnym jak grafika będzie to dla mnie trudne (zapewne profesjonalista umiałby to od razu wyłożyć).

Te grafiki są stylistycznie pomiędzy prostą kreską rysunkową, gdzie stosuje się np. w miarę jednolite wypełnienie postaci. Tak jakbyście rysunki robili w programie do grafiki wektorowej. Mają one trochę dziecinną stylistykę i kształt. Ich przeciwieństwem byłyby np. grafiki do Descent, albo te z DnD (proponuję sprawdzić galerie na stronach wizardów).

Tutaj orka np. wyprowadzacie od dziecinnego stereotypu (szczęka, mięśnie), a można to np. zrobić poprzez degenerację wizerunku człowieka. A także dodanie wielu detali, cieni, blizn. Tutaj mi tego trochę brakuje. Ale może to nie jest niedociągnięciem z waszej strony, a taką macie grupę docelową tej gry zakładaną. Dla mnie to wygląda tak:

Starsi gracze - DnD, Descent, Claustrophobia, produkty GW;
Młodsi gracze - wasza gra, WoW (wszystko), Drakon, Dungeon Lords.

Może trochę jaśniej. IMHO jeżeli gra ma być bardziej dziecinna - to grafiki chyba są ok.
Jeżeli gra ma być dla wyjadaczy - to grafiki powinny być bardziej zaawansowane i dorosłe.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/7EH ... D/lewlight

Link do lżejszej wersji napiszcie co sądzicie. Grafika zyskała prostą ramkę. Zdobienie spod grafiki trafi na górę niekoniecznie będą to głowy smoków ale na pewno będzie jakiś
drobny ozdobny akcent. Tło zdecydowanie jaśniejsze + nowa czcionka podobna do tej jaką zaproponował Piotro.

Co sadzicie o zastąpieniu symbolu mocy tej kulki na piorun ?

Nie patrzeć na brak proporcji to taka szybka poprawa pod ocenę.

Czekam na komenty, pozdrawiam:)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Dabi »

Co sadzicie o zastąpieniu symbolu mocy tej kulki na piorun ?
Moim zdaniem pomysł jest dobry

Prościej to będzie oddać na kartach aby zachować porządny wygląd

I serce jednak warto pomyśleć o czymś bardziej symbolicznym
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: zephyr »

O piorunie sam myślałem, bo ta kula ognia jest nieczytelna.
Serce zdecydowanie uprościć, bo realistyczne wygląda jak mięsista czerwona plama (czyli w sumie wygląda dobrze, tylko się z Hp nie kojarzy)
Nad zmianą mózgu na coś innego też bym pomyślał, byłem pewien że mózg = inteligencja :P, może książka?

Nowa ramka lepsza ale te smoki są bez sensu. Po co na siłę dodawać zdobienia które pogarszają czytelność i de fakto pogarszają wrażenia estetyczne. Jakieś zdobienie ala znak wodny czy coś - tak żeby się nie rzucały w oczy - to statsy i nazwa potwora powinny krzyczeć patrz na mnie, a nie jakieś smoki ozdobniki (zwłaszcza te czerwone oczy...).
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: scarneck »

zephyr pisze:Serce zdecydowanie uprościć, bo realistyczne wygląda jak (...)
Tyle, że ono jest "realistyczne" tylko w realiach fantasy :)

Popieram pomysł uproszczenia Mocy i HPków
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

zephyr pisze:Nowa ramka lepsza ale te smoki są bez sensu. Po co na siłę dodawać zdobienia które pogarszają czytelność i de fakto pogarszają wrażenia estetyczne. Jakieś zdobienie ala znak wodny czy coś - tak żeby się nie rzucały w oczy - to statsy i nazwa potwora powinny krzyczeć patrz na mnie, a nie jakieś smoki ozdobniki (zwłaszcza te czerwone oczy...).
Jak pisałem niekoniecznie będą to te smoki, jakiś ładny motyw ala znaczek wodny faktycznie może wyglądać nieźle.

Jakoś mi tylko tu nie leży zupełny brak jakiegoś bocznego obramowania coś by chyba było trzeba nad tym pomyśleć :) Może coś w ten deseń ?

>>>> http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/pow ... 0bCjFiFSYH <<<<

smoki wycięte i zapożyczone z fragmentu tatuażu żeby zobaczyć na szybko jak to wygląda. Jeśli takie zdobienie sie wam spodoba machniemy coś w ten deseń"

Jakieś pomysły na symbol na hp ? Jak już pisałem walentynkowe serduszko odpada...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2010, 14:31 przez Mitra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 133 times
Been thanked: 57 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: poooq »

Jak dla mnie, to wszystkie ramki i proste które są niezmienne na kartach mogłyby być w ten sposób uproszczone...
A jak nie serduszko to kropelka krwi: tracisz je- wykrwawiasz się coraz mocniej (też standard, ale może bardziej podejdzie).
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Dabi »

Jakieś pomysły na symbol na hp ? Jak już pisałem walentynkowe serduszko odpada...
Poprę przedmówcę

Jak serduszko odpada to kropla/krople krwi będzie zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem.

Jednoznacznie się kojarzy i powinno być estetyczne.

A doświadczenia to może zapisana jakimś pismem fantazyjnym (klinowym) tabliczka

Mózg to bliżej bowiem skojarzenia z inteligencją

No i fajnie, że zdecydowałeś się pokazać Wasze dokonania na wcześniejszym etapie prac. Na tym myślę można tylko zyskać
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 133 times
Been thanked: 57 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: poooq »

Albo supełek (bo coś zapamiętałeś) ...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

Stare ale podciągnięte. Myślę że po rozjaśnieniu, odchudzeniu ramki, usunięciu górnych cieni i ozdób oraz zmianie czcionki ma to ręce i nogi"

Do tego dodanie czarnej ramy która w gotowej karcie naturalnie też będzie miała półkoliste narożniki.

Co myślicie ?

Co ciekawe wczoraj po rajdzie ( AOC) zapytałem w gildii chłopaków o zdanie to 90% stawiało na nowa wersję ze smokiem argumentując że ma lepszy klimat)

Cholera sam już nie wiem co myśleć każdy mówi co innego i bądź mądry pisz wiersze:)


http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/8lr ... /starenowe
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: rand »

Mitra pisze:Stare ale podciągnięte. Myślę że po rozjaśnieniu, odchudzeniu ramki, usunięciu górnych cieni i ozdób oraz zmianie czcionki ma to ręce i nogi"

Do tego dodanie czarnej ramy która w gotowej karcie naturalnie też będzie miała półkoliste narożniki.

Co myślicie ?

Co ciekawe wczoraj po rajdzie ( AOC) zapytałem w gildii chłopaków o zdanie to 90% stawiało na nowa wersję ze smokiem argumentując że ma lepszy klimat)

Cholera sam już nie wiem co myśleć każdy mówi co innego i bądź mądry pisz wiersze:)


http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/8lr ... /starenowe
I tak najważniejsza jest mechanika, jak bedzie dobra to design bedzie miał mniejsze znaczenie, wg mnie nie jest źle juz teraz. Zamieniłbym jednak ikonki po prawej stronie:
serce- na krople krwi
kule ognia, która wygląda nijak na piorun, labo jakąś różdżkę,
mózg, który kojarzy sie z inteligencją lub na coś innego, jak dla mnie wystarczyłby ładny skrót EXP, każdy wie o co chodzi i nikt się nie pomyli ;-)
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

rand pisze:
I tak najważniejsza jest mechanika, jak bedzie dobra to design bedzie miał mniejsze znaczenie, wg mnie nie jest źle juz teraz. Zamieniłbym jednak ikonki po prawej stronie:
serce- na krople krwi
kule ognia, która wygląda nijak na piorun, labo jakąś różdżkę,
mózg, który kojarzy sie z inteligencją lub na coś innego, jak dla mnie wystarczyłby ładny skrót EXP, każdy wie o co chodzi i nikt się nie pomyli ;-)
Ikonki zostaną na pewno zmienione. Moc na piorun, życie za waszą namową na krople krwi:)

Co do expa może otwarta księga czy coś takiego ? Bo skrót exp mimo jego ogromnej naturalnosci nie leży mi w rodzimej produkcji :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: zephyr »

Nowy smok wygląda lepiej, nawet tka nie razi jak zasłania tylko grafikę i jest z dala od statystyk. Mam tylko wątpliwosć czy przy innej grafice niż misiek nie wybije się za bardzo na pierwszy plan. Zwłaszcza żółty - jasny kolor rzuca się w oczy.

A wypowieddzi na forum traktowałbym jednak z dystansem - przy sensownych badaniach robi się próby na dużej ilości ludzi w warunkach laboratoryjnych - wtedy można mieć porównanie. Tu wchodzę, akurat mam zły humor więc napiszę że mi się nie podoba, ktoś lubi smoki więc napisze, że mu się podoba. :P Na pewno warto skonsultować ale sprzeczne opinie to coś dość normalnego.

I popieram mechanikę, grafika ma być czytelna i względnie klimatyczna, ale to mechanika decyduje o tym na ile gra się spodoba graczom.

[edit]
po przejrzeniu nadal najbardziej podoba mi się wersja by Piotro określana jako na szybko...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
poszukiwacz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:41

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: poszukiwacz »

I co dalej z tym projektem?
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

Witam po długiej nieobecności. Pytasz co z projektem:) Małymi kroczkami idzie do przodu. Prace nie idą" tak szybko jak bym chciał ale idą a to najważniejsze.

Proces tworzenia dużego i dopracowanego tytułu to naprawdę kawał roboty. Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak bardzo jest to pracochłonne i ile trzeba zmieniać,

poprawiać a czasami wręcz coś porzucić i zacząć od początku. No ale ekipa się nie poddaje i tytuł na pewno się ukaże, nie chcę podawać daty bo to naprawdę zagadka:)


Sugerując się opiniami użytkowników forum pokombinowałem trochę z grafikami. Padł zarzut że są za sterylne i że bohaterowie wyglądają jak na castingu"

Szykujemy więc 2 partie bohaterów by zapytać was o zdanie co wam bardziej leży.

Mi szczerze mówiąc bardziej podoba się druga wersja. Grafiki są wykonane w innym stylu graficznym ale mają dużo więcej klimatu i są totalnie zróżnicowane.

Bohaterowie są przedstawieni w różnych rzutach a nie jak dotąd wszystko od stóp do głów" Wiele grafik kart losu jest tworzonych od nowa.

Pokaże wam kilka kart bohaterów oraz grafik do kart losu w innym stylu nad którym pracujemy byście mogli się wypowiedzieć co waszym zdaniem bardziej pasuje

klimatycznie.

Chcemy pójść w mroczne klimaty stąd też bardziej ponure kolory i mniej cukierkowej słodkości.

Karty losu: http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/0cw ... karty_losu

Bohaterowie: http://fantasygames.wrzuta.pl/obraz/aJJ ... ohaterowie

Czekam niecierpliwie na opinie:)
Jeżeli prace się spodobają pokaże niebawem coś nowego.

Hmmm może coś większego, np jakąś ilustrację tworzoną do książeczki:)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: sirafin »

Niebo a ziemia w porównaniu z tym co było wcześniej. Ilustracje świetne, postacie nabrały charakteru, te ciemne, "brudne" kolory przemawiają dużo mocniej, a umieszczenie bohaterów w świecie zamiast pustego tła działa nadaje im wiarygodności, sprawia że prezentują się naturalnie. Tylko błagam nie zepsujcie tego efektu niepasującymi ramkami :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Mitra
Posty: 79
Rejestracja: 20 mar 2010, 19:17
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Mitra »

Dzięki Sirafin. Co do ramek na pewno zostaną tu zaprezentowane a wszelkie uwagi będą wzięte pod uwagę.

Nie będzie tak że coś pójdzie z biegu i na sztywno zostanie. Projektów w różnych stylach zaprezentujemy ze 3 - 4 sztuki wybierzemy najlepszy i ewentualnie

wprowadzimy niezbędne poprawki.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Grafiki do oceny :)

Post autor: Witold Janik »

O, frak, urywa kiszkę! :D
Aj lajk it macz.
Chcę poczytać instrukcję albo coś ;)

3mam kciuki!
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
ODPOWIEDZ