sprowadzanie gier z US

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

sprowadzanie gier z US

Post autor: Sandking »

Czy ktoś wie czy płaci się jakieś cło/podatek za sprowadzane gry ze Stanów? Kiedyś kupiłem kilka podręczników do rolplejek i za książki nic nie zapłaciłem - jak jest z grami planszowymi?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: yosz »

Zależy od celników. Jak ja sprowadzałem sobie gry przeszło bez problemu. Ale wystarczy że zamówisz dużo, albo kilka sztuk tego samego to mogą Cię oclić (np było tak z zamówieniem Summoner Wars z USA albo koszulkami które sprowadzała oopsiak). dwie-trzy gry nie powinny być problemem o ile nie będą jakieś b. drogie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: melee »

W życiu miałem jakieś 20 paczek z USA (nie tylko z grami) i nigdy nie było problemów. W opisie paczki wpisuję zazwyczaj "pomoc dydaktyczna dla dzieci - nauka angielskiego" :)
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: Sandking »

No tak,ale jak zamawiasz ze sklepu, to raczej nie wpiszą "pomoc dydaktyczna" ;) Dzięki za odpowiedź.
złotypionek.pl
Posty: 112
Rejestracja: 26 kwie 2010, 12:01
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: złotypionek.pl »

Sandking pisze:Czy ktoś wie czy płaci się jakieś cło/podatek za sprowadzane gry ze Stanów? Kiedyś kupiłem kilka podręczników do rolplejek i za książki nic nie zapłaciłem - jak jest z grami planszowymi?
Gry z USA są objęte cłem = 0%, do zapłacenia może wchodzić VAT = 22%.
Z koszulkami inna sprawa - cło = 6,5% i dodatkowo podatek = 22%.
W przypadku osoby prywatnej i rozsądnych ilości ;) jest szansa, że nie zapłacisz niczego :)
Pozdrawiam
zlotypionek.pl gry planszowe
zarejestruj się i skorzystaj z powitalnego rabatu (-5% na całe zamówienie, wpisz ZŁOTYPIONEK)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: Filippos »

Przy zamawianiu ze sklepu raczej zapłacisz VAT. Ja kupiłem kilka egzemplarzy i VAT płaciłem.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: Hudson »

Procedura naliczania podatku na gry jest bardzo prosta. Celnik sprawdza zadeklarowana wartosc paczki, otwiera gre, bierze kostke, patrzy w tabelke i rzuca kostka.
Ja zamowilem 3 takie same gry, cena przekroczyla 100$ (PODOBNO ma to znaczenie w tabelce) i zaplacilem VAT. Musialem im jeszcze wyslac potwierdzenie zakupu przetłumaczone na jezyk polski - ciekawe po co, skoro paragon był w paczce?
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: sprowadzanie gier z US

Post autor: srokaplotkara »

Tak, podatek VAT jest naliczany przy obsłudze celnej. Ja dwa razy kupowałam "zza mórz, gór, oceanów" i w obu przypadkach: cło: 0%, podatek VAT: 22%. Szybki elektroniczny przelew podatku, faks do UC potwierdzenia wykonania przelewu i paczuszka ruszała dalej w drogę do mnie. Tak to wyglądało u mnie.
ODPOWIEDZ