Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Aba »

Dzięki wyjazdowi na Tricon grą miesiąca zostaje: FAUNA
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Odżi »

I - SmallWorld - z dodatkami. Naprawdę fajna gierca. Że też dopiero w tym miesiącu udało mi się w nią pierwszy raz zagrać. I po pierwszym się posypało kilka kolejnych :)
II - Cyclades
III - Villa Paletti - tylko 1 partia ale jakże niezrównoważona :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Banan2 »

Witam !
Moja gra miesiąca to: Mr Jack in NY - kupiłem po bardzo pozytywnych opiniach w ŚGP i tutaj i nie żałuję :)
Gra miesiąca moich dzieci: Battlelore - figurki, potyczki, szybka rozgrywka, itp, itd.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Geko »

staszek pisze:Cyclady]
Czytaj: cyclejdi :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Odżi »

Geko pisze:
staszek pisze:Cyclady]
Czytaj: cyclejdi :lol:
ephehehehehehee dobree :lol:
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: tchazzar »

Geko ty chyba rzeczywiscie analizujesz posty wszytskich uzytkownikow 8)

cyclady rzadzi :lol:
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Keleno »

W sierpniu marniutko, jakoś mało czasu na granie się znalazło :( Tylko 22 rozgrywki, z czego najwięcej (bo aż dwie) w Alea Iacta Est :) Bardzo fajna gra (zresztą nowo poznana), z tym że na większą liczbę graczy działa o wiele lepiej, graliśmy na 5 to było super, w 3 gorzej, chociaż też da radę.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Geko »

tchazzar pisze:Geko ty chyba rzeczywiscie analizujesz posty wszytskich uzytkownikow 8)
Ja? Skąd! To MichalStajszczak wszystko czyta, a potem pamięta przez trzy lata :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: staszek »

słuchajcie dopiero teraz zobaczyłem,o kim Geko pisał,że się tak z angielska czyta-to moje niestety nie zamierzone Cyclady :oops:
ale w sumie śmiesznie wyszło :lol:
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: watman »

u mnie tak:

najwiecej partii: Cytadela, pozneij AtoMUUUUUUwki, nastepnie Swiat bez Konca i Jungle Speed
gra miesiaca: zdecydowanie szalone krowy - zabawy przy tym od groma, a kombosy jakie mozna wyczyniac - wprost chore :D szkoda, ze lepiej chodzi na 4 niz 6 osob, bo w sumie to rzadziej gramy w takim skladzie ;]
rozczarowanie - powrot do Monopoly - nie zagralismy calej jednej partii i juz sie nam znudzilo...
JS niezly, ale to nie gra dla mnie - ja tam tych robaczkow nie umiem porozrozniac ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Muttah »

Gra miesiąca: Zdecydowanie Horus Heresy. Nie wiem ile w sumie partii rozegrałem z mą lubą, ale każdy pojedynek był niesłychanie zacięty i emocjonujący do samego końca.

Powrót miesiąca: Space Hulk & Claustrophobia. Po krótkiej przerwie wróciłem do nich i obie dały ognia. Nie za długie, wystarczy dwóch graczy, klimat się wylewa - czego chcieć więcej?

Porażka miesiąca: Tu w sumie nie chodzi o konkretną grę, ale porażkę jako gracza :roll: Otóż siadając po dłuuugiej przerwie do Starcrafta tak się wkopałem już w pierwszych ruchach (i to tylko z własnej głupoty :oops: ) że już do końca miałem przerąbane (choć plan miałem niezły). Co ciekawe, mimo fatalnego początku na sam koniec byłem o włos od wygranej na Conquest pointach 8) No ale nie pozwolili mi :mrgreen: Ehh, trzeba wreszcie dodatek kupić a przede wszystkim zacząć grać częściej!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: garg »

Ja znowu grałem mnóstwo (te wakacje to jednak dobra rzecz :mrgreen: ).

Gra miesiąca: W roku smoka. Wspaniała partia w rewelacyjnym towarzystwie, z doskonałym klimatem i zaciętą rywalizacją. Oby więcej takich planszówkowych przeżyć :D

Powrót miesiąca: Manila. To jest głupia losowa gra o zarządzaniu ryzykiem i rachunku prawdopodobieństwa. I mimo to ją lubię. :lol:

Filler miesiąca: Money! i Archaelogy. Obie są doskonałymi karciankami i obie szczerze polecam.

Rozczarowanie miesiąca: Zooloretto (jak ta układanka logiczna z zerowym klimatem mogła zostać Spiel des Jahres? :shock: ) oraz Agricola (po rozgrywce byłem kompletnie wyczerpany. Fizycznie - przekładaniem elementów gry podczas każdej tury... :? ).

Zaskoczenie miesiąca: Giants(pierwsza gra była jakaś taka nijaka, ale w drugiej... :mrgreen: ), Epaillyt (naprawdę świeża i ciekawa gra dedukcyjna - a nie spodziewałem się po niej wiele), Fresco (wszystko to już gdzieś było, ale mimo to ta gra ma w sobie jakąś siłę przyciągania), Saigo No Kane (nie cierpię mangi i anime, a ta gra wciągnęła mnie mimo swojej oprawy graficznej - i do tego jest naprawdę ciężkawa :) ).

Poza tym niezmiennie na topie utrzymuje się Stone Age, a tytuł Mózgożera Miesiąca otrzymuje Tribune.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: zath »

U mnie znów planszówkowa posucha, jeszcze tylko wytrwać ten miesiąc i wszystko powinno wrócić do normalności ;>

Gra miesiąca: Once Upon a Time. Mam wrażenie, że prędko to się nie zmieni. Uwielbiam i szkoda tylko, że nie istnieje polskie wydanie.
Nowość miesiąca (a może powrót?): Talisman z dodatkiem Żniwiarz. Od wieeeeków w to nie grałem (z 17 lat temu?) i nie było nawet źle jak na grę o losowości absolutnej.
Rozczarowanie: Arkham Horror - sprawa wygląda dokładnie tak jak z Pandemikiem. Pierwsze partie były ciekawe, ale każda kolejna to straszna powtarzalność.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: herman »

zdecydowanie odkrycie i gra miesiąca to Manoeuvre
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Krwawisz »

U mnie w sierpniu nieco mniej rozgrywek niż poprzednio (jakieś 40), ale mogło być gorzej więc nie narzekam :)

Gra miesiąca:

1. Carcassonne. Największa ilość partii. Jak zwykle świetna gra kiedy potrzeba czegoś szybkiego, prostego i dającego dużą satysfakcję.

2. Duch Teb. Wiem, że wielu osobom ta gra zupełnie nie przypadła do gustu, ale u mnie sprawdza się doskonale jako typowa gra rodzinna do pogrania wieczorkiem, przy piwku. Duży wpływ czynnika losowego na ostateczny wynik w tym przypadku jakoś w ogóle mi nie przeszkadza. A do tego świetny mechanizm upływającego czasu i bardzo przyjemne dla oka wykonanie.

3. A Castle for All Seasons . Tylko kilka partii, ale niezwykle satysfakcjonujących :) Gra kolejny już miesiąc utrzymuje się w czołówce. Ciekawe jak długo jeszcze...

Nowość miesiąca:

Rattus - dużo się nasłuchałem dobrych i złych opinii o tej grze. Postanowiłem sam spróbować, zagrałem parę razy i jestem kupiony. Gra idealna dla dwóch osób. Przy większej ilości robi się chaos straszliwy. W grze podoba mi się przede wszystkim fajnie rozwiązany motyw postaci. Im więcej masz po swojej stronie - tym więcej dają korzyści ale tym większą masz szansę na to, że stracisz kostki przy rozpatrywaniu zarazy. Generalnie gierka bardzo, bardzo przyjemna :) Szykuje się do kupna...

Rozczarowanie miesiąca:

Osadnicy z Catanu - może wstyd się przyznać ale zagrałem ostatnio po raz pierwszy w życiu (wcześniej jakoś zupełnie mi było nie po drodze z tą pozycją) i słabiutko było. Może miałem za duże oczekiwania, ale gra niczym mnie nie zachwyciła. Co więcej, po jakimś czasie zrobiło się po prostu strasznie nudno... generalnie duże rozczarowanie.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: piotrek.t »

gra miesiąca, w kolejnym miesiącu to Go

rozgrywki: 34 razy Go, 5 razy Dominion
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: Pako »

Warhammer: Inwazja - ta gra mną zawładnęła. Ponad 20 rozgrywek, w sierpniu grałem tylko w to.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: ghostdog »

1. Fauna
2. Age of Empires
3. Race 4 the Galaxy
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
shaman
Posty: 48
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:34

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: shaman »

U mnie sierpien to 27 partii.
Gra miesiaca - Warhammer Invasion, za napiecie, interakcje i przyjemnosc z gry.
Nowosc - Hanabi & Ikebana - fajna, oryginalna i lekka gra. Polecam.
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: omam »

Gra miesiąca: zdecydowanie Age of Mythology - losowość mi nie przeszkadza a walki, polegające na wykorzystaniu mechanizmu papier-kamień-nożyce + rzuty kostką, mi odpowiadają i potrafią być bardzo emocjonujące
Powrót miesiąca: Starcraft Wielki powrót wielkiej gry ! Wspaniała rozgrywka - Konsekwentna strategia doprowadziła do wyparcia kąśliwych zapędów Protosów i utrzymania moich zdobyczy.
Zaskoczenie miesiąca: Dixit nie miałem okazji zagrać wcześniej jak również opis gry nie przekonywał mnie do jej kupna ale po zagraniu muszę przyznać, że to bardzo dobry tytuł
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ

Post autor: nikozja_dg »

Gra miesiąca - Dixit oraz Polowanie na robale - za mile spędzony przy nich czas
Nowość miesiąca - Elfenland oraz Cluedo
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
ODPOWIEDZ