[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Hej,

Jako, że planuję przenieść sporą część swojej planszowej kolekcji do Schronu, rzucam tu listę tego, co zamierzam dorzucić do Ściany Płaczu:

- Horus Heresy
- Thunderstone
- Warhammer Invasion + Assault on Ulthuan
- Munchkin Quest
- Runebound Sec. Ed.
- Prime Suspect: Tajemnice Vileburga


Dodatkowo mam na oku kilka tytułów do zakupienia:

- Illuminati Deluxe
- Mystery Express
- Defenders of the Realm


Jeśli jest coś, co chcielibyście, aby się w Schronie pojawiło, a nie ma tego na powyższej liście, dajcie znać. Może uda mi się załatwić.
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Larry »

War of the Ring :) . Tyle że ja opuszczam Trójmiasto i niestety rzaaadko będę Schron odwiedział :wink: .
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Soulless pisze:Ja bym chetnie zagral w EVE: Conquest i w Age of Conan
Wydawało mi się, że Age of Conan jest w Poternie...ale jak nie ma to nie ma sprawy...pytanie tylko co z tych dwóch wziąć...EVE, czy Conana.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Gambit pisze:
Soulless pisze:Ja bym chetnie zagral w EVE: Conquest i w Age of Conan
Wydawało mi się, że Age of Conan jest w Poternie...ale jak nie ma to nie ma sprawy...pytanie tylko co z tych dwóch wziąć...EVE, czy Conana.
Z bijatyk na mapie to mamy i fantasy i mamy sf... ja bym byl za eve ;P
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Larry2903 pisze:War of the Ring :) . Tyle że ja opuszczam Trójmiasto i niestety rzaaadko będę Schron odwiedział :wink: .
Powiedz tylko kiedy ;) u mnie leży na półce i patrzy się na mnie :twisted: czeka aż się skuszę wsadzę go w torbę i zawieszę ją na szyję i z tym brzemieniem odbyć wędrówkę na górę przeznaczenia, przekradnę się tuż pod palisadą orków, ominę bagna i wespnę się po ścieżce wyznaczonej kamieniami by na koniec zapukać i wstąpić w szczeliny zagłady :twisted: ... ekhem... znaczy aby przynieść Wara na poterne :roll:
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

Ja baaaardzo bym chciała zagrać w Mystery Express więc jeśli się skusisz na zakup to koniecznie przynieś :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Kwestia jest taka, że albo kupię jedną "dużą" grę - w tym wypadku chyba byłoby to EVE: Conquest, albo dwie mniejsze - tu Illuminati Deluxe i Mystery Express. I po takim zakupie miałbym na długo z głowy. Dlatego też pytam co się bardziej przyda do Poterny, bo i tak jeśli będę grał w zakupione gry, to tylko w Poternie...bez sensu więc kupować tytuł, w który z nikim nie będę mógł zagrać.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Gambit pisze:Kwestia jest taka, że albo kupię jedną "dużą" grę - w tym wypadku chyba byłoby to EVE: Conquest, albo dwie mniejsze - tu Illuminati Deluxe i Mystery Express. I po takim zakupie miałbym na długo z głowy. Dlatego też pytam co się bardziej przyda do Poterny (...)
Powiem ci tak jeśli idzie o mnie. Lubię Science- Fiction (więc wskazanie na EVE) ale ciężko będzie zagonić graczy do tego tytułu skoro już oczami wyobraźni widzę komentarz Gorrego: " Tak chętnie, ALE PO CO?! Przecież można zagrać w Twilighta! Albo Battlestarra! :D... Albo w... TWILIGHTA !! :D" Domyślam się że Soullu by chętnie też zagrał a czy to na tyle dobry tytuł by nie fanatycy w to grali to nie wiem?

Orient expres też mi się wydawał ciekawy po pobieżnym przejrzeniu ;)
Awatar użytkownika
Mazoku
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mazoku »

Ja także wolę dwie mniejsze, ale ciekawe gry od kolejnej wielkiej strategii.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

No dobra...w takim razie do Poterny przybędą Mystery Express i Illuminati Deluxe. A także mała sterta gier, które się u mnie kurzą.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Tak w ramach mini relacji. W ostatni piątek, mamy nadzieję że nie wyjątkowo, dopisała nam spora frekwencja kobiet na Poternie! 8) W pewnym momencie Panie były w stosunku 4:5 co daje jakieś zzz... 45% :D

Co było grane? To znaczy oprócz Battlestara? :D Cóż udało nam się zagrać w Cytadelę z kompletem graczy a wcześniej również w Dixita ale musze przyznać, że rozgrywka w pełnym składzie czyli bez "Randoma" ("wirtualnego gracza" któremu zalicza się punkty jeśli gracze wskażą na losową kartę oraz jak wszyscy gracze się posuwają), nie jest nawet w połowie tak emocjonująca :roll: zwłaszcza gdy Random jest w czołówce stawki :D Cóż w tak zwanym między czasie rozegrana została partia Strongholda z jakim wynikiem nie wiem :) W każdym razie z naszej dolnej sali w której zebrało się całkiem liczne grono graczy nagle magicznym sposobem zostało zaledwie troje które nie chciało dać zaciągnąć się na pokład battlestara... Cóż odkurzyliśmy wieć Sankt Petersburg który ostatnio trafił na półkę na dłużej w wyniku szukania alternaty w stylu "Co znowu Peter? Zagrajmy lepiej w battlestara... albo w GoTa! Tak w GoTa! albo w TWILIGHTA!" taaaa :roll: wiem przesadzam :wink:

Tak na marginesie. Nie od dziś wiadomo, że na ścianie płaczu znajdują się również Trupy w które nikt nie chce grać bo są albo "stare" (fakt niektóre zostały przeżute przez ząb czasu... i to kilka razy... i tak w istocie wyglądają) albo "zepsute" (bo ktoś tak zawyrokował po jednej rozgrywce lub w wyniku błędnego przeczytania/niedoczytania instrukcji "hej patrzcie tu się dwie strony skleiły!") albo "nudne" ("rzuć kostką, każdy gracz dostaje po jednym surowcu za każde pole przyległe do jego wioski" akysz! zgiń przepadnij!) albo wręcz "NNWP" (Nigdy Nie Wyjmowane z Pudełka) lub komasują wszystkie te powyższe cechy :D Tak czy inaczej nasze słodkie i nie kochane Trupy znalazły ostatnio swoją półkę która jest wysoko i jakoś nikt za nimi specjalnie mocno nie płacze. W każdym razie nie na tyle by pofatygować się by wziąć krzesło i znieść je niżej :). Zdarza się jednak że po tym swoistym "cmentarzysku" grasują Nekromanci próbujący z różnym skutkiem wskrzeszać te czy inne Trupy. Skutkiem takich zabiegów wreszcie udało się, po wielu nieowocnych próbach, rozpykać skutecznie grę Britannia. Bidula z kategorii NNWP odstraszała taką straaaaaaasznie dłuuuuuugą instrukcją... bo aż 17 stron... dużym drukiem... z przykładami... :? no ale przecież po co się trudzić skoro jest Battlestar no nie :roll: no mniejsza Britannia po intensywnej reanimacji okazała się słodkim hasającym nieumarłym z pazurkami. Ktoś (chyba Marcin) wskazywał na dalekie kuzynostwo tego tytułu ze Small woroldem... tylko że bardziej na poważnie i historycznie poprawnie :)
Tak więc jakby ktoś reflektował to ja chętnie zaznajomię i zagram :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Mystery Express i Illuminati Deluxe kupione. Jak się pojawię w Schronie, to owe gry pojawią się wraz ze mną.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Dziś stwierdziliśmy wychodząc o 8 rano z Poterny, że musimy być (przynajmniej oczami większości normalnych ludzi) po prostu NIE normalni :D Co robiliśmy? Graliśmy 15 godzin (słownie: piętnaście) w gry planszowe i wracamy pół przytomni do domu już nie nocną a poranną komunikacją miejską! Ludzie słysząc coś takiego popukaliby się w głowę i machnęli zrezygnowani ręką, w najlepszym przypadku... z drugiej strony gdybyśmy powiedzieli że byliśmy tyle czasu na piwie, i zarwaliśmy noc z tego powodu, to spotkalibyśmy się jedynie z potakiwaniem głową i zrozumieniem. :D No cóż oficjalnie jesteśmy NIE normalni zatem :D przynajmniej niektórzy z nas :D

Tak na marginesie o 5 czy 6 rano rozgryzaliśmy zasady do gry Tunderstone i mnie na przykład to połączenie dominiona z munchkinem (ale na poważnie) bardzo przypadło do gustu :D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: sirafin »

Charon pisze:Graliśmy 15 godzin (słownie: piętnaście) w gry planszowe (...)
Ludzie słysząc coś takiego popukaliby się w głowę i machnęli zrezygnowani ręką, w najlepszym przypadku...
Ja tam bym powiedział, że wam zazdroszczę :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

sirafin pisze:
Charon pisze:Graliśmy 15 godzin (słownie: piętnaście) w gry planszowe (...)
Ludzie słysząc coś takiego popukaliby się w głowę i machnęli zrezygnowani ręką, w najlepszym przypadku...
Ja tam bym powiedział, że wam zazdroszczę :lol:
Nie ma co zazdrościć! Po prostu wpadnij i zostań z nami do rana a że nam się to zdarza dość często to zapraszamy :D Poza tym widzę, że jesteś z Sopotu... wiesz co? Ja też 8)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: sirafin »

Miałem przyjemność odwiedzić was dwukrotnie w tym roku, za drugim razem wyszliśmy koło 3 w nocy, więc do 8 nam trochę brakowało. Niestety ciężko mi wyrobić sobie nawyk zaglądania do Poterny, bo środy odpadają ze względu na bardzo wczesną pobudkę do pracy następnego dnia, a piątki... to początek weekendu i zawsze albo jacyś znajomi zaproszą do siebie, albo do pubu na piwko, albo z lubą do kina, niemal zawsze są już jakieś inne plany. Tak więc "planszówkujemy" zwykle w domach, albo w Trolu przy SKM w Oliwie. Ale z zaproszenia na pewno skorzystam i jeszcze was odwiedzę, bo bardzo dobrze się u was bawiłem przy obu wizytach :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

@sirafin: bywasz w Trollu? To następnym razem jak będziesz w poternie się zidentyfikuj bo ja często dość bywam tam. Czasem się nam zdarza nawet po poternie tam zajść w kilka osób.
A co do planów piątkowych to możesz zawsze wyjść około 22 po pierwszej serii gier i jeszcze byś zdążył zaliczyć jakąś imprezkę.
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: sirafin »

Tak, nadal czasem wpadam do Trolla na piwko. Dawniej pojawialiśmy się tam częściej i nawet grywaliśmy na piętrze, bo praktycznie cała paczka znajomych mieszkała w Sopocie albo w okolicach Przymorza. Teraz całe towarzystwo się poprzeprowadzało totalnie gdzieś na peryferia Gdańska i kwestia dojazdu to w tej chwili jest jakiś kosmos. Widujemy się więc rzadziej i zwykle na prywatkach, by była możliwość ewentualnego przenocowania.

Problem z piątkami jest taki, że jeśli już mam sprzyjające warunki wybrać się do Poterny, to najwcześniej mogę się pojawić koło 20. Jeśli więc miałbym spadać po dwóch godzinach, to tak nie bardzo jest motywacja by zasuwać z Sopotu, zagrać w coś raz (i to broń boże w coś dużego) w trakcie spoglądając co chwila na zegarek. Jak już się wybieram to chciałbym sobie posiedzieć na spokojnie, zagrać może coś nowego, załapać się na Batllestara, pogadać, pośmiać, wiedząc, że czas mnie nie goni. W najbliższy piątek też nie poplanszówkuję, bo wybieramy się na Noc Grozy i Horrorów ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Faz
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2010, 23:10

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Faz »

Siemanko , można do was wpaść ? Kiedy odbywają sie wasze spotkania i gdzie dokładnie ?


Chciałem przynieść Runebounda, ale widze ze juz macie :P
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Faz pisze:Siemanko , można do was wpaść ? Kiedy odbywają sie wasze spotkania i gdzie dokładnie ?


Chciałem przynieść Runebounda, ale widze ze juz macie :P
Wpaść można zawsze :) można też zawsze zostać na dłużej :) zdarza się że nie zawsze można usiąść :roll: no i co prawda nie zawsze można zagrać ale wynika to raczej z efektu ściany płaczu a nie złych intencji ;) :lol:

Jak zawsze jesteśmy w środy i piątki od 17 do północy lub do rana 8) A gdzie? za urzędem pracy w Gdańsku trza skręcić w prawo (idąc od stacji PKS), potem jak się dojdzie do końca urzędu to trzeba skręcić znowu w prawo na taką brukowana drogę pod górę, potem na "rozstaju" znowu w prawo, po schodkach paru do góry i pierwsze drzwi po... lewo, tak dla odmiany. NIE MOŻNA NIE ZNALEŹĆ 8)

Zapraszamy, nie gryziemy ;)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Jakby kto miał dziś szybciej wolne i nie wiedział gdzie się podziać w domu czy coś to poterna będzie otwarta dziś wyjątkowo od 15:30 +/- 15 minut ;) Jakby co zapraszam 8)

A Soulu, jak przyniesiesz "Master of ekonomy" to ja chętnie dam się namówić na rozgrywkę :)
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... =35&epmi=s

dla wszystkich fanów BG (o ile jeszcze nie slyszeli)
pozdro z poza granic dla calej ekipy poterny
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Witam,
od niedawna wciągnął mnie temat gier planszowych. A wszystko to przez "Grę o tron" i weekend "Gramy!" ;)
Chciałabym w środę przyjść do "Schronu". Mam na stanie 9-latka, który niestety jeszcze sam w domu nie zostanie. Czy mogę przyjść razem z nim w okolicach 18:30?

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Dagmara pisze:Witam,
od niedawna wciągnął mnie temat gier planszowych. A wszystko to przez "Grę o tron" i weekend "Gramy!" ;)
Chciałabym w środę przyjść do "Schronu". Mam na stanie 9-latka, który niestety jeszcze sam w domu nie zostanie. Czy mogę przyjść razem z nim w okolicach 18:30?

Pozdrawiam,
Dagmara
Problemu nie widze :)
Poza faktem, ze raczej 9latek w za duzo tytulow nie pogra i moze sie po prostu nudzic.
Chyba ze sie uda namowic kogos na jakis tytul z polki superlekkiej i zagra z nim np w Jenge czy Blefuj! :)
Warunki tez mamy takie polspartanskie, no ale najwazniejsze rzeczy czyli toaleta jakas i biezaca woda i ogrzewanie sa :)
ODPOWIEDZ