(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

tak naprawdę,w poniedziałek nie będę mógł przyjść-tak jak pisałem,ale nie wykluczam spotkania w przyszłym tygodniu ;)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Geko pisze: Tak czy siak, potwierdza się generalnie, że w piątek lepiej być na coś umówionym, niż przychodzić na żywioł.
Ja akurat odwrotnie, jakoś nie przepadam za umawianiem - a to na kogoś trzeba czekać, a to ktoś nie przyjdzie w ostatniej chwili, a to z kolei mi coś wypadnie... A tak to biorę parę gier w które mam ochotę zagrać i zwykle jest kilka osób wolnych/nieumówionych, których da się namówić na rozgrywkę lub też gdzieś dołączyć. Choć oczywiście czasem może się zdarzyć, że nie ma wolnych ludzi i wtedy trzeba zaczekać na jakieś "przetasowanie".
Mówię o piątkach bo w poniedziałki jest trochę gorzej bo zwykle przychodzi tylko kilka osób na w miarę stałą godz. 17.00, i jeśli się przyjdzie nawet pół godziny później może być problem z zagraniem w cokolwiek.

edit:
ok, czasem mi się zdarza umawiać (z wiadomych przyczyn) na jakieś dłuższe gry typu Indonesia, choć i w taką Indonesię jak ostatnio przyniosłem dwie osoby zagrały z "łapanki", ostrzegłem ich jedynie, że gra zajmie cały wieczór. Wysłuchali zasad, zagrali i podobało im się :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

Paradoksalnie wydaje mi się, że w poniedziałek jest łatwiej przyjść na żywioł. Zbierze się 6-10 osób, trzeba się podzielić na dwie grupy i coś wybrać. Wtedy wszyscy są dużo bardziej elastyczni. A w piątek większość już się na coś umawia i często są to dłuższe rozgrywki. Poza tym niektórzy nie są chętni do przygarniania potencjalnego gracza, bo wychodzą z założenia, że przecież gdzieś indziej się zaraz dosiądzie. Oczywiście, kwestia lubienia gier też ma tu coś do rzeczy. Jak mam grać w grę, której mocno nie lubię, to wolę sobie tylko pogadać - po co mam innym psuć rozgrywkę i samemu się męczyć?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

bazik pisze:
Geko pisze: Tak czy siak, potwierdza się generalnie, że w piątek lepiej być na coś umówionym, niż przychodzić na żywioł.
i to jest dokladnie powod dla ktorego nie bardzo moge uzasadnic sam przed soba wycieczke na polibude od dluzszego czasu...
Ale po co Ci wycieczka na Polibudę, skoro umawiasz się na granie w domu? I czemu umawianie się w domu jest OK, a umawianie na Polibudzie jest be?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Myślę,że dzisiejszą rozgrywkę mogę pokrótce opisać w tym miejscu,gdyż odbyła się w poniedziałek w Warszawie.Uczestniczyły w niej dwie osoby.Pierwszą z nich był Jax. ;)
Graliśmy w Operę-muszę powiedzieć,że w tej grze nie spodobało mi się tylko(poza kilkoma napisami po niemiecku-zupełnie nieważnymi,na wewnętrznej stronie zasłonki dla gracza)zbyt długie(czasami)czekanie na swój ruch-przy lubiących długo myśleć zawodnikach,nie wyobrażam sobie partii w 4 osoby,choć Jacek twierdzi,że gracze myślą głownie w turach przeciwników.Po tym nieco przydługim zdaniu,muszę powiedzieć,że reszta w tej grze jest bardzo dobra.Wykonanie,stopień skomplikowania,minimalny element losowy,mózgożerność,interakcja między graczami i myślę,że sporo dróg do zwycięstwa.
Dziękuję za grę i więcej takich pozycji na rynku planszówkowym sobie i innym życzę.(patrząc na Essen w tym roku życzenia szybko się spełnią) :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

A ja jestem zachwycony jak Opera dobrze działa w trybie 2-osobowym. Zresztą po 3 rozgrywkach ogólnie jestem zachwycony tą grą :) Za kazdym razem to bardzo odświeżające uczucie zagranie partyjki Opery.
Atmosfera ze staszkiem była przednia i polecam się na przyszłość, na najbliższe tygodnie mojego uziemienia :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: KubaP »

Bry, kupiliśmy z żoną Ghost Stories i chętnie byśmy gdzieś wpadli w piątek, żeby zagrać z kimś nieco bardziej doświadczonym. Jak wynika z rozmów na forum, gra budzi wiele wątpliwości i niejasności,instrukcja nie jest idealna. Czy w piątek w Wwie jest planowane jakieś spotkanko, gdzie możemy wpaść z grą?
Pozdr,
Kuba
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

Ktoś będzie dzisiaj?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

pewnie ta sama ekipa,która była tydzień temu...
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Ja będę na 17.00
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

No to już conajmniej o 1 osobę więcej niż tydzień temu ;)
W takim razie zajrzę o 17.20 zobaczyć jak sprawa wygląda
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

czy spotkanie było udane? :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Przemekk »

Dzisiaj udało mi się wpaść do Monsoona z niezapowiedzianą wizytą i w dodatku zupełnie bez gier :lol:

Na szczęście po drodze spotkałem Barta który miał przy sobie sporo ciekawych tytułów. Na miejscu czekał na nas jeszcze Jans i po krótkiej debacie postanowiliśmy zagrać w R4TG.

W ciągu 2 godzin rozegraliśmy 2 partie i muszę przyznać, że gra zrobiła na mnie dobre wrażenie. Było kilka dróg do zwycięstwa, parę interesujących wyborów i frajda z budowania swojego wielkiego kosmicznego imperium. Całość przypomina trochę Puerto Rico, ale jest to raczej inspiracja, a nie kopia.

Dzięki za grę :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

nie wiem Jacku nie byłem,dlatego siedzę cicho ;)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Przemekk pisze:Na szczęście po drodze spotkałem Barta który miał przy sobie sporo ciekawych tytułów. Na miejscu czekał na nas jeszcze Jans i po krótkiej debacie postanowiliśmy zagrać w R4TG.
Debata wyglądała tak, że ja namawiałem do zagrania w TtA jako jedynej konkretnej pozycji jaką mieliśmy, ale niestety nie było woli w narodzie. Tym sposobem daniem głównym zostało R4TG, czyli jak na poniedziałkowe standardy słabo :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

bart8111 pisze: Debata wyglądała tak, że ja namawiałem do zagrania w TtA jako jedynej konkretnej pozycji jaką mieliśmy, ale niestety nie było woli w narodzie.
Takie mamy teraz parszywe czasy :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

jakbym miał trochę czasu napewno bym zagrał...
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Wybiera się ktoś jutro?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

bardzo chętnie zagrałbym w Bizancjum-najchętniej z kimś,kto już grał.ewentualnie taka sama sprawa ze Strugle of Empires,nieco mniej chętnie Boże Igrzysko.Najmniej chętnie Age of Steam.Jak widzicie sam Wallace. ;)
No chyba,że ktoś chce przynieść coś z mojego "chętnie poznam"
Proszę o jakąś informację do jutra do 8 rano,żebym mógł ew. którąś z wymienionych gier wziąć ze soba do pracy.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

W Age of Steam chętnie. W SoE też, ale tu nie jestem pewien czy byśmy zdążyli między 17 a 22 ją skończyć.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Co do SoE pewnie zależy w ile osób.To zróbmy tak-weź AoS-a,a jak ewentualnie,ktoś jeszcze się zgłosi to ja wezmę coś innego.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

No do AoSa też się jeszcze ktoś musi zgłosić, ale jakby co mogę wziąć. Na dwóch proponuję TtA.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

liczę,że ktoś jednak przyjdzie
ODPOWIEDZ