[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Dzięki za odpowiedź. Młody raczej nudzić się nie będzie, bo to typ obserwatora jest. Ostatnio nieźle radził sobie w Dixit i Ticket To Ride: Europe. Wezmę dla niego jakieś LEGO czy gazetki na wszelki wypadek.
I jeszcze jedno pytanie: są tam jakieś znaki szczególne na zewnątrz wskazujące drogę do Schronu? Bo mapki już niestety na necie nie ma :(

Do zobaczenia!

Pozdrawiam,
Dagmara
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Jednak trafiłam :) Dziękuję za miłe przyjęcie i fantastyczną potyczkę "Battlestar Galactica".
Do zobaczenia w piątek, mam nadzieję.

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Weź nie strasz, jak to nie ma mapy jak jest?
Tobie, Dagmaro już się nie przyda bo wiesz już jak trafić ale dla ewentualnbych innych poszukiwaczy przygód przeklejam mapki wyciągnięte z mrocznych głębin tego topiku.

http://www.wikimapia.org/#lat=54.355559 ... 8&l=28&m=h

Obrazek

Coprawda trochę się zmieniła okolica, porobili drogi na lepsze, zamknęli forteczną, a tam, gdzie parkują samochody obok poterny teraz budują jakieś wierzowce ale generalnie da się po tej mapce trafić.

p.s. Czemu nie wspomniałaś, że spodobał Ci się GoT? :twisted:
How about a game of GoT?
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Dzięks za mapkę. Faktycznie mnie już się nie przyda. Za pierwszym razem dotarłam od strony Hewelianum :) Trochę czasu to zajęło.
A nie przyznawałam się do GoT, bo ja zielona w tym jestem jak szczypiorek na wiosnę... Koledzy z pracy dwa razy mnie zmietli z planszy... Ale mimo to nadal gra mi się bardzo podoba :)

Pozdrawiam,
Dagmara
Orzi
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2010, 12:20

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Orzi »

Witam, planszówkami się interesuję od niedawna, ale czuję, że może mnie to kręcić. Nie byłoby problemu, abym przyszedł w piątek i popatrzył/pouczył się/pograł? x]
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Orzi pisze:Witam, planszówkami się interesuję od niedawna, ale czuję, że może mnie to kręcić. Nie byłoby problemu, abym przyszedł w piątek i popatrzył/pouczył się/pograł? x]
Pewnie wpadaj! Nie ma, żadnego, najmniejszego problemu... no może poza jednym :roll:... musisz wiedzieć jak do nas trafić? Bo nie dla wszystkich to wydaje się oczywiste ;)

Poza tym nie gryziemy, od czci i od planszówek nie odsadzamy :) na pewno ekipa posadzi cie przed jedyna słuszną opcją czyli - battlestarem... ale jak się wykażesz dostateczną siłą woli i nonkonformizmem to może zagrasz też w coś innego... ;)

Jedna rada... zarezerwuj sobie trochę czasu, tak co najmniej do 23 no i wpadnij w miarę wcześnie (tj. 17:00-17:30) nie masz pojęcia jak szybko tam mija czas :D

Jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem pojęcia Einsteinowskiej relatywistyki to Poterna to idealne miejsce na naukę 8)
Orzi
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2010, 12:20

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Orzi »

Mapka jest na tyle dobrze zrobiona, że nie powinienem mieć z tym problemów, najwyżej ludzi popytam. Tylko jest ten problem, że jestem newbie kompletnym, i np. zasad Battlestara nie znam, musiałbym najpierw poobserwować, ew. ktoś mi wytłumaczyć z czym to się je. Z czasem nie będzie problemów, więc szykujcie się na co najmniej jedną nową twarz jutro x]
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Spoko 8) Może nie powtarza się tego za często i zbyt wyraźnie ale u nas wcale nie trzeba znać zasad gry zanim się usiądzie do niej :) po prostu zwyczajem jest, że jak ktoś nie zna zasad to się po prostu tłumaczy a i inni, którzy grali raz czy dwa kiedyś, przypomną sobie zasady i żadnej ujmy na honorze czy faux paux nie ma ;)

no... jest jeden wyjątek od tej reguły :roll: - Twilight Imperium III :D gra jest tak duża że po prostu trzeba przeczytać wcześniej zasady, a i mimo to są tłumaczone jeszcze raz na miejscu :D Ale to wyjątek ;)
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Dokładnie jest tak, jak pisze Charon ;) Przy pierwszej wizycie zostałam posadzona do Battlestara z komentarzem: "Podczas gry się nauczysz - wszystko wytłumaczymy" Co prawda, czułam się czasem jak na karuzeli, ale faktycznie dało radę. Chętnie bym zagrała po raz kolejny. Niestety nie wiem, czy jutro dam radę przyjść :(

Pozdrawiam,
Dagmara
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

UWAGA!

Czolem!
FFG robie wyprzedaz swiateczna. Jest niestety znacznie slabsza niz ta rok temu i baardzo slabsza niz ta 2 lata temu, ale i tak mozna wybrac conieco (np Broodwars za $10 :D :D :D ).
Bol taki ze trzeba wiadro zlota za US Post wyslozyc.

Czy ktos chcialby sie podlaczyc i wyslemy 1 zamowienie?
Koszty jakos podzielimy miedzy siebie!

Pozdro;
Ver
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 23:06 przez veross, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Soulless pisze:a daj linka
a masz:

http://fantasyflightgames.com/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Napis Holiday Sale jest na pol ekranu ;).
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: sowacz »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=475 tutaj się trochę ta dyskusja rozwinęła też. ;)
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

propozycja jest taka

rozpropagujcie pomysl w klubie i niech kazdy pomysli co by chcial wziac; potem mozemy zrobic wspolna liste i zamowic (nawet na klub)
Uwaga! Sale tylko do 06.12 !

Ja sie pisze na Starcraft: Broodwars
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

oooo Ja bym tez chciala zakupic cos z przeceny :) a dokladniej to Incogniito ale jako ze nie ma mnie na miejscu na razie to plissss informujcie na forum co i jak i ile ostatecznie bedzie wszystko kosztowac z transportem (bo jesli by wyszlo drozej niz cena oferowana przez rebela to troche bez sensu ;)) Jakby co ja moge kase dostarczyc w okresie switecznym osobiscie lub komus z was przelac na konto
pozdr
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Kupiłem i przyniosę:

K2 - http://www.rebel.pl/product.php/1,302/19374/K2.html

i

Betrayal at House on the Hill - http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... -Hill.html


Jak ktos ma troche czasu moze sie zaznajomic z instrukcja zeby skrocic czas startu gier :)
Mnie niestety dopadla praca inei bede mial czasu w odmu na to.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Soulless pisze:Kupiłem i przyniosę:
Betrayal at House on the Hill - http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... -Hill.html
A już miałem to kupować...dobrze, że zobaczyłem Twojego posta
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Gdyby ktoś chciał kupować Sid Meier Civilization, to też niech już nie kupuje ;P
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ale jak ktoś chce zagrać w Civilization to jednak niech przeczyta instrukcję ;P
Tłumaczenie instrukcji będzie tylko w beznadziejnym przypadku długiego dostępnego czasu :D
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Stanowczo! Czytać instrukcję! Tłumaczenie od podstaw jest jeszcze gorsze niż w TI3 – a sama gra jest smakowita choć słyszałem już głosy że jest niezbalansowana - pożyjemy, zobaczymy… jakby co to mogę zagrać ale mogę też ustąpić miejsca świeżym graczom jeśli będą mieli tak ze 3 godzinki na grę.
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Dagmara »

Ja raczej dziś 3 godzinek nie będę miała ;) Civilization więc odpada. Chętnie zagrałabym w moje ostatnie odkrycie Ghost Stories - widziałam chyba na półce w Schronie. Battlestar Galactika dziś wystartuje?

Pozdrawiam,
Dagmara
asdf
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2010, 14:28

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: asdf »

Zdaję sobie sprawę, że pytanie o terminy spotkań pada tu co chwila z ust (klawiatur?) nowych potencjalnych uczestników waszych spotkań, ale (mimo wszystko): czy dzisiaj też się spotykacie? :oops: Chętnie do was dołączę, ale wolałbym nie ryzykować bezcelowej wyprawy przy tak niesprzyjającej aurze.
Pozdrawiam,
Witek
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Jako ze zachorowalem, po klucze jedzie do mnie iny klucznik.
Wiec Schron bedzie otwarty, mam nadzieje o czasie lub z malym poslizgiem :)
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Soulless, znowu chory? Coś Ci ta zima nie służy ;P

asdf, planowo w środy spotykamy się o 17. Drugi termin to piątki o 17. Środowe spotkania zazwyczaj są nieco bardziej kameralne niż piątkowe, wiadomo - środek tygodnia. Ale dla nowej osoby to może i lepiej, mniej osób to będziesz się czuł mniej onieśmielony.
How about a game of GoT?
ODPOWIEDZ