The Princes of Machu Picchu

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

The Princes of Machu Picchu

Post autor: Furan »

Jakie są Wasze wrażenia właściwie rok po premierze? Jak ze skalowalnością, schematami i żywotnością, zwykłym czasem rozgrywki, czytelnością planszy (nie ładnością)?
I co równie ważne - czy plansza jest dwustronna - niemiecka po jednej, angielska po drugiej stronie - niezależnie od wersji językowej pudełka?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: The Princes of Machu Picchu

Post autor: Veridiana »

Mnie się umiarkowanie podobało. Plansza brzydka, ale wykonanie pozostałych elementów super.
Na pytania nie odpowiem, bo grałam raz. Może tylko, że czasowo wyszło to przyjemnie, optymalnie. Taka typowa gra zależności, gdzie zrobienie jednej rzeczy umożliwia zrobienie innej i tak dalej i właściwie nie wiadomo do końca na czym się skoncentrować, bo przychodzą co rusz różne karty celów.
W naszej grze także w ogóle nie sprawdził się wariant zakończenia z najazdem Hiszpanów, bo z remisu 35:35 zrobił się po przemnożeniu przez bonusy w figurek (różnica dwóch figurek) wynik 105:70. Frustrujące :?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: The Princes of Machu Picchu

Post autor: Furan »

Dzięki.
Czy posiadacz wersji PD-Games może potwierdzić, że plansza jest dwustronna?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

The Princess of Machu Picchu

Post autor: wujaw »

Gra jest dotępna w sklepach internetowych, a wyszukiwarka forumowa nie znalazła mi takiego topicu.
Czyżby nikt w to nie grał.Komponenty wyglądają ładnie, jedyna recenzja natomiast jest wstrzemięźliwa, ale pozytywna.
Czy ktoś może napisać coś bliższego o Princess of Machu Picchu?
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: The Princess of Machu Picchu

Post autor: wujaw »

No jak napisałem Princess zamiast Princes to sobie mogłem szukać... :roll:
Dzięki za podpowiedź.Widzę, że gra łagodnie mówiąc "nie chwyciła".
To też jest jakiś komentarz.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: The Princess of Machu Picchu

Post autor: mst »

Mnie się podoba - solidna eurogra z ciekawą mechaniką, ze sporą ilością decyzji i interakcji. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ