Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

qotsa pisze: Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że jak pojawię się w przyszłym tygodniu w Paradoxie to mnie nie zlinczujecie za hipokryzje i fanatyzm. ;)
Jak przyniesiesz TS i dasz zagrac, to na pewno nie :wink:
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

MichalStajszczak pisze:Samoróbka na allegro:
http://www.allegro.pl/item94163370_mata ... ister.html
No nie, toż to świętokractwo! Dziwię się, że niektórzy piszący tutaj jeszcze nie utworzyli krucjaty w celu zniszczenia bluźnierców tworzących nie-etyczną i nie-moralną, obrażającą uczucia religijne i polityczne samoróbke. Profanacja!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Rok 2045, właśnie skończyła się 3 wojna światowa, wszystko wokół jest nuklearną pustynią. Na drzewie siedzą dwie małpy, jedna daje drugiej jabłko a ta jej odpowiada: Nie zaczynajmy wszystkiego od początku!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

wiem ze temat szczesliwie wreszcie przycichl, a ryzykuje ze znow sie rozflamujemy, ale jako ze dosc dosadnie wyrazalem tu swoje zdanie czuje sie w obowiazku napisac ze po paru dlugich dyskusjach, w tym z prawnikiem, stracilem calkiem przekonanie ze prawa autorskie do regul gry z prawnego punktu widzenia zabraniaja komus zrobienia sobie na wlasny uzytek samorobki.

moge sobie przepisac z orginalu ksiazke i sobie wydrukowac, moge sobie 'samorobczo' odspiewac piosenke do ktorej ktos ma prawa autorskie, i moge sobie zrobic planszowke. dosc jednoznacznie przekraczam prawo udostepniajac taki produkt szerszej publicznosci - rozdajac taka ksiazke jako nagrode w konkursie, spiewajac te piosenke na koncercie, wystawiajac wersje on-line gry.

mozna uwazac ze 'wypada' zaplacic autorowi za prace wlozona w wymyslenie gry, mozna uwazac ze nie wypada, jednak aktualnie uwazam ze slowo 'kradziez' bylo w tym kontekscie z mojej strony naduzyciem.

i nie, nie podejme dalszej dyskusji, wogole nic bym juz nie pisal gdybym to nie ja najmocniej wyrazal swoje zdanie wczesniej.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

No więc kiedy ta zbędna dysputa się skończyła czas zaprezentować kolejne dzieła włąsnej twórczości. Oto Puerto Rico. Niektóre elementy zrobiłem przerabiając te dane na BGG, reszta jest mojej roboty.

Pudełko do gry:
Obrazek

Plansze, pionki i żetony uprawy
Obrazek

Postacie, statki, faktoria i niektóre budynki
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 paź 2006, 05:13 przez Dani, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Ten pan na pierwszym zdjęciu bardzo mi się z Mona Lisą kojarzy :D
Pozdrawiam
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Bardzo fajnie to wygląda, ale chciałem zwrócić uwagę na pewien fakt: tło w fotografi :] Może zamiast jakiegoś takiego mało estetycznego kocyka, stołu okruchami po kanapkach- robić zdjęcia na jakiejś podkładce ładnej, z jakimś eleganckim tłem?
W tym przypadku ten uroczy kocyk zlewa sie jeszcze z rekwizytami gry. A może to rekwizyty zlewają się z kocykiem...
Jeszcze raz nie mam nic przeciwko zdjeciom własnoręcznie zrobionych gier.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Fakt, troszkę się zlewa, ale to z przyzwyczajenia, bo zawsze gram na tym kocu ;). Ale pomyśle nad tym, dzięki za pomysł.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 282
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 302 times
Been thanked: 73 times

Post autor: psborsuk »

Bardzo ciekawy temat, z równie ciekawą dysputą (choć, jak sądzę, zawierał dwa odrębne tematy).
Na temat prawnej strony wykonywania samoróbek nie będę się wypowiadał (choć wsadzając kij w mrowisko powiem - podobają mi się, jestem za, i nie mam zamiaru się przed nikim tłumaczyć dlaczego).
Co do wykonania gier przez Daniego, to muszę powiedzieć, że dużo lepiej prezentują się "na żywo" (w niedzielę graliśmy przez cały dzień :D ).

Wojpanek -> ten kocyk jest kultowym elementem każdej rozgrywki, czy to karcianej, czy planszowej, niejako "nowa świecka tradycja" :wink: Więc z szacunkiem proszę :D :D :D
A co do samych zdjęć, to faktycznie przydałoby się im inne, bardziej kontrastowe tło.
Świt Rebelii... ]:->
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

To tak na deser więcej zdjęć mego kultowego już w niektórych kręgach kocyka.
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... 3DDani%3D-

A tutaj moje Um Krone Und Kragen. Gre zrobiłem już dawno temu, po obejrzeniu Bord Games With Scott. Nie mogąc się doczekać kiedy gra pojawi się u nas, zrobiłem swoją wersję, oto ona:

Karty, czyli esencja gry
Obrazek

Podczas dwuosobowej rozgrywki
Obrazek
Kubsio
Posty: 93
Rejestracja: 27 cze 2005, 10:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kubsio »

http://www.hzr.ltd.pl/

Ktoś wyszedł na przeciw zapotrzebowaniu samoróbkowiczów.
żeby jeszcze takie kwadratowe drewniane klocuszki mieli :-)

pzdr Kubsio
Miejsce na Twoja reklame
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wszystko robia plastikowe :(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Drewniane elementy do gier robi Lorenz
http://www.lorenz-holzspielwaren.de/
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: owiec »

a jak u nich zamowic? bo ja ni w zab niemieckiego nie znam.
xerad
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2006, 15:40

Post autor: xerad »

bazik pisze: moge sobie przepisac z orginalu ksiazke i sobie wydrukowac, moge sobie 'samorobczo' odspiewac piosenke do ktorej ktos ma prawa autorskie, i moge sobie zrobic planszowke. dosc jednoznacznie przekraczam prawo udostepniajac taki produkt szerszej publicznosci - rozdajac taka ksiazke jako nagrode w konkursie, spiewajac te piosenke na koncercie, wystawiajac wersje on-line gry.
No dobra, a jak ja chce sobie napisac cytadele online w php i wykorzystam obrazki z oryginalnych kart to tez lamie prawo ? Bo co - bo obrazki sciagnalem ? Eeeee, niech mnie lapia w takim razie - good luck ;)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

w praktyce z tego co zrozumialem nie maja jak lapac, ale tak, lamiesz prawo. ja z cala pewnoscia na takim site-cie sie nie zarejestruję.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

xerad pisze:No dobra, a jak ja chce sobie napisac cytadele online w php i wykorzystam obrazki z oryginalnych kart to tez lamie prawo ? Bo co - bo obrazki sciagnalem ? Eeeee, niech mnie lapia w takim razie - good luck ;)
Oczywiscie, ze lamiesz prawo. Narysowales te grafiki i wymysliles mechanike Cytadeli? Odpowiedzi - nie i nie. Takze, TAK - lamiesz prawo.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

avantar, masz rację ale tylko połowicznie :) tzn. co do obrazków, owszem zgodze się z Toba, ale mechanika gry? a czy wszystkie polskie 'eurobiznesy' są nielegalne? 'łamisłówka' czy inne tego typu wymysły? instrukcja cytadel jest opublikowana on-line. więc jest to w jakiś sposób znak, ze można je wykorzystać. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi sie, ze wszelkiego typu samorobki sa legalne dopóty, dopuki nie wklejamy w nich oryginalnych obrazkow, ani nie kopiujemy slowo w slowo tekstu kart. a wystarczy zmienic nazwy postaci w cytadelach i juz stanie się to 'euro-cytadela' i bedzie legalna :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Maciej napisał:
'łamisłówka' czy inne tego typu wymysły
Akurat Łamisłówka nie są dobrym przykładem, bo jest to gra, która w istotny sposób różni się od Scrabbla. Ale faktycznie są takie gry jak Scriba firmy Alexander, czy Szarada firmy Jawa, które są ewidentnie wzorowane na Scrabblu, a różnią się tylko układem pól premiowych na planszy
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

mam pytanko
mam swoja gre memoir 44
chce zrobic do niej karty z polskimi napisami
o ile wiem moge zrobic tylko na wlasny uzytek czy tez moge je zamiesci w internecie
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

gigi pisze:mam pytanko
mam swoja gre memoir 44
chce zrobic do niej karty z polskimi napisami
o ile wiem moge zrobic tylko na wlasny uzytek czy tez moge je zamiesci w internecie
Za bardzo nie ma na tych kartach napisow wiec ogolny sens robienia takich kart z polskimi napisami jest prawie zaden szczególnie jak sie ma wlasny oryginalny egzemplarz gry. Ten co bedzie chcial zrobic samorobke zawsze na tym moze skorzystac.
A chcesz tylko napisy na polskie zmienic czy dodasz jeszcze wlasne grafiki lub zdjecia?
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

tylko napisy
po prostu nie wszyscy znaja angielski
i po prostu chce miec karty po polsku
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

dasilwa pisze:
gigi pisze:mam pytanko
mam swoja gre memoir 44
chce zrobic do niej karty z polskimi napisami
o ile wiem moge zrobic tylko na wlasny uzytek czy tez moge je zamiesci w internecie
Za bardzo nie ma na tych kartach napisow wiec ogolny sens robienia takich kart z polskimi napisami jest prawie zaden szczególnie jak sie ma wlasny oryginalny egzemplarz gry. Ten co bedzie chcial zrobic samorobke zawsze na tym moze skorzystac.
A chcesz tylko napisy na polskie zmienic czy dodasz jeszcze wlasne grafiki lub zdjecia?
Jak nie ma napisow? Karty specjalne maja tekst i to nawet dosc duzo.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

To jest raptem kilka kart, zreszta które juz sa przetlumaczone i dostepne w sieci.
Lord Agrael
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2006, 19:04

Post autor: Lord Agrael »

Całkiem fajne te samoróbki.
Mam pytanie: gdzie można kupić odpowiednią tekturę do planszy (np. jak w Runeboundzie)??
ODPOWIEDZ