(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

Inca: bardzo fajna mechanika, bardzo wymagający przeciwnicy - mam wrażenie, że pomimo premierowej gry, rozgrywka była na wysokim poziomie.
Długo się czailiśmy, żeby nie liderować w punktach. W dobrym momencie Jax odskoczył - najlepiej wykorzystał najtańszy sposób zdobywania punktów ("na sępa", a raczej ze względu na rejon: "na kondora" :)), czyli podłączanie się do gotowych miast (lub czekanie aż ktoś to miasto zbuduje). A że wyraźnego lidera trudno tu dogonić, to choć z awojdim próbowaliśmy, a jaxowi mocno brakowało ludzi (ja z kartek dostałem w ostatniej turze chyba 28, nie licząc bazowych 16) to zabrakło czasu. A jeszcze chyba jax mogłeś podłączyć te 2 fortece na północy... Choć ja szczerze mówiąc budowałem na końcu na maxa, a że jax był już wszędzie podłączony to zyskiwałem do niego tylko za budowę

wydaje się, że na 4 graczy będzie jeszcze lepsza - więcej możliwości korzystania z miast zbudowanych przez sąsiadów i chyba więcej współpracy (jeśli wymienimy się miastami to 2 pozostali tracą 6p co turę)

niektóre kartki wydają się być przegięte, ale to zawsze zależy od kontekstu w którym zostają zagrane (skróty często kluczowe, kartka z kasowaniem dróg lub trzesięnie ziemi...)

ps. ostatecznie spóźniłem się na swój trening tak, że ekipa z braku ludzi zdążyła się rozejść :(
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: awojdi »

Dzięki chłopaki za wczorajsze Inca Empire.
Gra fajowa, koniecznie muszę spróbować na 4 osoby.

Wnioski odnośnie mojej porażki są proste: nie warto odseparowywać się od królestw-imperiów pozostałych graczy...
Skutecznie zablokowałem drogi do mojego południowego królestwa :) i próbowałem stworzyć imperium oparte wyłącznie na mnie (na 4 graczy raczej jest to trudne, za mało miejsca...). Mimo dobrego układu kart (raz przygrzałem chłopakom trzęsieniem ziemi i raz udaremniłem plany kłótnią bogów) i tego, że pod koniec zgarnąłem dwa najwyżej punktowane miasta, taki plan nie daje rady...
Trzeba podpinać się pod osiągnięcia innych graczy i tyle :)
Czekam na rewanż.
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

Dziękuję wszystkim za miły wieczór, w sczególności współgraczom w Alhambrę i Magnum Sal. Grało się bardzo przyjemnie ale jak dla mnie same gry bez rewelacji. Za to lokal na Solcu świetny, żeby jeszcze trochę lepsze oświetlenie było, to byłby prawie ideał.

I jeszcze jedno, żeby nie zapomnieć później:
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
czy ktoś posiada jakieś informacje czy monsoon jest czynny? Niezależnie od odpowiedzi, czy ktoś ma ochotę się pojawić oraz gdzie?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:Witam,
czy ktoś posiada jakieś informacje czy monsoon jest czynny?
nie wiem..
Sir-lothar pisze: Niezależnie od odpowiedzi, czy ktoś ma ochotę się pojawić oraz gdzie?
Pozdrawiam.
ja się pojawię (mogę od 16:00)
mi pasuje i MC i Da Chwila Club - dostosuję się do większości

Zwracam jednak uwagę że w DCC można posiedzieć dłużej niż do 22:00 - nie mówię tu o planowaniu większej liczby rozgrywek, ale raczej o tym, że często partie w MC przeciągają się ponad 22:00 i trzeba się albo strasznie spieszyć albo wyczerpywać mocno cierpliwość obsługi.. nie lubię tego... W DCC nie byłoby takiej presji i można by skończyć rozgrywkę w spokojnej atmosferze. Menu też lepsze w DCC.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

Ja bede ok 17 i zdecydowanie glosuje na CDC - godzina, tosty dojazd - same zalety. Moglby ktos wziasc Hansa Teutonica?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1345
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 558 times
Been thanked: 283 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Atamán »

Aha: ja chciałem w tym miejscu podziękować za spotkanie sprzed 2 tygodni, a zwłaszcza Jaxowi, który napisał na forum o przenosinach na Solec.

(swoją drogą trochę źle graliśmy w Alhabmrę - jak jest remis przy punktowaniu, to remisujący gracze zajmują jednocześnie obie pozycje i dostają średnią arytmetyczną punktów zaokrągloną w dół - czyli jak 2 graczy ma najwięcej, to dzielą się punktami za pierwsze i drugie a kolejna osoba jest traktowana jako trzecia)

W tym tyg. możliwe, że będę (ale ok 18). Też nie wiem jak wygląda sytuacja w MC, więc z tego powodu lepiej obstawić CDC (co prawda tam nie byłem, ale skoro tak zachwalacie...)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Hm... dostosuję się do większości, ale mając wybór (trudny) wolę jednak Monsoona (cieplej! też widniej)
Zasadniczo myślałem być od 17.30, ale jeśli znajdą się chętni, spróbuję na 16.
Gorąco proszę depozytariusza mego Carson C. o przyniesienie go :) I zarazem dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot. Więcej magicznych wyrazów nie pamiętam :wink:
Jestem zdecydowanym zwolennikiem zagrania w Inca E. (najlepiej czteroosobowego). Przyjmuję zapisy :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

Padło dobre pytanie. Gdzie gramy w ten poniedziałek ? Osobiście bardziej podało mi się w Chwili ale mam bliżej do Monsoona. Z mojego punktu widzenia jest remis.

Pytanie także w co, ja z Inki raczej wymiękam. Znudziła mnie trochę poprzednia partia. Chyba, że Micelius albo Jax albo ktoś jeszcze doczytał się w instrukcji reguł, które czynią budowanie "na dziko" i podłączanie się do wszystkiego co popadnie, mniej opłacalnym.

Co do Alhambry - też wydawało mi się dziwne w czasie gry, że może się bardziej opłacać być drugim a nie pierwszym miejscu jeśli na pierwszym jest remis. A jednak się NIE opłaca.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Sir-lothar pisze:Witam,
czy ktoś posiada jakieś informacje czy monsoon jest czynny?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19#p247919
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Wasylus pisze:Padło dobre pytanie. Gdzie gramy w ten poniedziałek ?
Bardzo dobre pytanie. Łatwiej byłoby odpowiedzieć gdyby każdy piszący zadeklarował się gdzie woli :)
Poza głosami na forum mam jeden głos pozaforumowy mówiący, że planuje przyjść jutro do DaChwila.
Czy ktoś jeszcze poza Miceliusem może przyjść na 16:00?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Ja chętniej Monsoon, bo widniej, cieplej i lepszy dojazd, ale jeśli się nie uda to trudno, dostosuję się. Mogę być o 16tej.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
po przemyśleniach wolałbym monsoona, mam lepszy dojazd, zdecydowanie widniej i cieplej oraz stoły lepsze (i cały czas liczę na powrót ciasta miętowo czekoladowego).
Czas na małe podsumowanie:
Chwila Da Klub.: 5 (jax, ragozd, Atamán, Wasylus, 1 pozaforumowy)
Monsoon Cafe: 5 (jax, Micelius, Wasylus, Keleno, Sir-lothar)

No więc większość zadecydowała XD , trochę głupio się spotkać w dwóch miejscach, wiec coś wybrać trzeba to proponuje monsoon o 16 w składzie Keleno, Jax, Micelius Sir-lothar i można wystartować z czymś 4-osobowym. Wymienieni zgadzają się na taką formę?

Chociaż to nic oficjalnego to cytując sipio z tematu prototypów:
sipio pisze:[...], a Monsoon na pewno do końca stycznia będzie działał.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:to proponuje monsoon o 16 w składzie Keleno, Jax, Micelius Sir-lothar i można wystartować z czymś 4-osobowym. Wymienieni zgadzają się na taką formę?
mi pasuje, chyba że jeszcze kilku zwolenników DaChwili objawi się dziś/jutro

raczej 4-osobowa Inca mi nie pasuje o 16:00, bo mając w pamięci poprzednią 4-osobową partię (4-5 h+tłumaczenie przepisów), boję, że nie zdążę w nic więcej -- generalnie IE będę chętnie testował dalej, bo mam sprzeczne odczucia, ale nie w limitowanym czasie Monsoona

zamierzam przynieść Egizię i XX wiek, ale zobaczymy co się jeszcze pojawi i skusi, choć marzeniem byłoby przyjść i nie roztrząsać 0,5h w co gramy :)
[generalnie do momentu spotkania nie będę miał czasu czytać/odświeżać żadnych przepisów, więc proszę nie wystosowywać ew. próśb o gry, które będą wymagały takiej procedury ;) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: ragozd »

to mi wychodzi ze o 17 to raczej nie bedzie z kim grac a jak ekipa z 16 skonczy to M zamkna :( Tak wiec M raczej sobie odpuszcze
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

ragozd pisze:to mi wychodzi ze o 17 to raczej nie bedzie z kim grac
ja raczej sądzę, że o 17:00 przyjdzie gros ludzi (jak zwykle)
o 16:00 to tylko niebieskie ptaki się zlatują ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: adikom5777 »

Ja będę między 16-16.15 i wezmę Navegadora oraz Pret-a-Porter. Chociaż bardzo miałbym chęć spróbować 20 wiek (znam zasady, ale nie było okazji zagrać).
Monsoon jest OK, chociaż w CDC też mi się podobało.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

ja pewnie będę koło 17
wezmę pewnie Hansa teutonica i 7 wonders, liczę że grono na 17 będzie liczne, albo grupa na 16 zagra w coś godzinnego

CDC podobała mi się atmosfera i tosty, ale oświetlenie do regularnych wizyt nie zachęca
i dojazd mam gorszy z wydziału
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Wasylus »

Skoro Zephyr jest za Monsoonem to zmienia wynik na 6 do 5.

Chętnie przyjadę do Monsoona na 16:00. Znajdzie się coś na 5 osób (z tego co rozumiem na 16 jest już czwórka, Keleno, Sir Lothar, Jax, Micelius ?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Wasylus pisze:Chętnie przyjadę do Monsoona na 16:00. Znajdzie się coś na 5 osób (z tego co rozumiem na 16 jest już czwórka, Keleno, Sir Lothar, Jax, Micelius ?
Licząc z adikom-em5777 to nawet 6, ale Micelius nie jest pewne czy przyjdzie o 16:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1345
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 558 times
Been thanked: 283 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Atamán »

Małe sprostowanie: ja jakbym miał głosować, to bym się wstrzymał, bo:
a) w CDC nie byłem
b) do CDC mam lepszy dojazd, ale potem z MC mam bliżej do domu :wink:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: adikom5777 »

Ja już na 100% potwierdzam, ze będę o 16 z Navegadorem oraz Pret-a-Porter chętny rownież do zagrania w Egizie oraz XX wiek
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Bedę w Monsoonie wobec tego... ale dopiero ok. 17.30 niestety zdołam. Jestem lekko zachwiany co do tytułów - barrrdzo liczyłem na Inca E., a tu może nie być woli, a w dodatku nie wiadomo, czy się wstrzelę na rozpoczęcie jakiejś partii :? Kto wie, czy więc nie przyjdzie mi przyjść tylko po Carson C. (ciekawe, kto je ma :) )
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1345
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 558 times
Been thanked: 283 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Atamán »

Micelius: dzięki za prowadzenie za rączkę w Brassa, ale niestety i tak nie wygrałem. Następnym razem musisz postarać się bardziej! :P A mówiąc serio, to przepraszam za zamieszanie z kartami, sam nie wiem jak do tego doszło :roll:
Muszę przyznać, że Brass, to bardzo przyjemna gra. Gratulacje dla ragozda.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

No nie, juz dawno nie byłem tak zirytowany jak po dzisiejszym pobycie.
Na 3/4 Monsoonowych spotkań dochodzi do sytuacji:
brak czasu i w związku z tym:
- nie kończymy ostatniej rozgrywki (gra przerwana - jak dziś)
- gramy w totalnym pośpiechu żeby zdążyć i ruszamy się 'zrobię prawie cokolwiek byle tylko zdążyć' (uwaga: nie dotyczy to graczych wolnomyślących - oni i tak absolutnie bez względu na to jakie jest opóźnienie muszą zrobić swój wystudiowany ruch - nie zastanawiając się że odbywa się to kosztem graczy naprawdę się spieszących)
- przedłużamy spotkanie o 5/10/15 minut
Nie cierpię takich sytuacji i prorokowałem że i tym razem może tak być. I było. Żeby było zabawniej jak ktoś przyszedł później (jak sztefan dziś - na 18:30 chyba) to czeka 30-40 minut aż się coś skończy i siada w dobrej wierze do jakiejś gry a potem spotyka go jedna z opisanych wyżej sytuacji.

Żeby nie było - harmonogram na dziś _naprawdę_ nie był napięty, dwie dobre, solidne, średniej ciężkości, nie nadmiernie długie gry (Amun-Re i XX wiek) - zaczęliśmy o 16:30. Do 22:00 full czasu. FULL?? Oczywiście, że nie, bo oczywiście nie zdążyliśmy. Chyba to nie jest wielkie wymaganie - dwie gry średniego kalibru w 5,5h? Ale skoro nie można zdążyć, to ja się po prostu będę pojawiał na 1 rozgrywkę i od razu znikał, inaczej nie ma sensu...

Ale przed wszystkim będę optował za zmianą na Chwila Da Club - tam nie ma limitu do 22:00 (jest czynne do północy) i można spokojnie skończyć rozgrywkę. Najczęściej wiele nie brakuje - najczęściej to głupie 20-30 min. Te głupie 20-30 minut można by rozegrać w spokoju.

Można powiedzieć że to żadne big deal itd. ale weźmy pod uwagę że dla niekórych taka wizyta w MC to jedna z nielicznych (albo i jedyna w tygodniu) okazja do grania. Czeka się, myśli, planuje a spotkanie toczy się jak toczy. Niesatysfakcjonująco. Szanujmy czas, który przeznaczamy (nieraz z trudem wydzieramy z naszego napiętego planu tygodnia) na nasze ukochane hobby.....
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ