Nightfall

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Nightfall

Post autor: BloodyBaron »

AEG zapowiedziało na swojej stronie nową grę opartą o mechanikę deck buildingu, ma być mrocznie i wampirycznie i bardziej konfliktowo.
opis z bgg głosi:
bgg pisze:Nightfall is a new fast, furious and fun deck-building game from Alderac Entertainment Group. Featuring direct head-to-head combat, amazing art, a new AEG world, and unique mechanics by designer David Gregg, Nightfall will be the deck-building game to own.
Before the game begins, there is a draft to determine which cards are available for purchase, and by whom. During this draft players select two cards from the set for their personal archives, and they also select cards to put into the common area. The cards drafted into personal archives may only be purchased by the player who drafted them.

After the table has been set with the private and common cards, players begin play.

The meat of Nightfall is in the chaining mechanic, which was partially developed with the help of people right here on BoardGameGeek.

Each card has a main color and two linking colors. If you can match the main color of a card to one of the linking colors of a previous card, then you can chain those cards together. Once a chain is started, players all get an opportunity to link additional cards onto the chain during that turn.

Cards in the chain then resolve in reverse order: first in, last out. Instant effects fire off as cards come off the chain, doing damage to your opponents or bringing characters into play to defend you and attack your opponents.

The object of Nightfall is to put wounds into your opponents’ decks and end the game with the least amount of wounds in your deck. But beware: the more wounds a person has, the more enraged they become and the faster their deck works, which means more cards and bigger chains coming your way!

Nightfall's base set releases with starting decks of 12 cards for up to 5 players, and 24 distinct cards (7 copies of each) for drafting during play. The box contains card dividers, and is in the same format as the much heralded Wrath of the Elements box for Thunderstone.


Niezłe wrażenie robią pierwsze pokazane na bgg grafiki - pani wampirzyca prezentuje się całkiem, całkiem :)

co ciekawe, wydawnictwo zdecydowało się na ciekawą formę promocji: od stycznia przez kolejne 100 dni codziennie losowany będzie egzemplarz gry w wersji de luxe - wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie gry.
http://www.nightfallgame.com/nightfall-contest-entry/
pisząc o tym tutaj nie podnoszę sobie szans na zdobycie egzemplarza, ale niech tam :) w końcu są Święta :) Może komuś z Was uda się trafić grę w losowaniu i ciepło pomyśli o człowieku, który podrzucił im linka do konkursu :)

życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji Świąt i wielu okazji do radosnego planszówkowania w ich trakcie, a potem w Nowym Roku.
_________
Moje gry
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nightfall

Post autor: Matio.K »

Hm ... niby mięcho podano [szczegółowy zarys mechaniki], ale presji zagrania nie czuję. Trzeba czekac na pierwsze spostrzeżenia osób nie maczających palcow w developingu.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall

Post autor: zephyr »

Wygląda ciekawie

Dominiona bardzo lubię, ale już np Thunderstone jest IMO kiepski, ciekawe jak będzie działać ten tytuł
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Nightfall

Post autor: Senaszel »

Thunderstona bardzo lubię, ale już np Dominion jest IMO duzo gorszy, ciekawe jak bardzo dobry bedzie ten tytuł.
Teraz dobrze:D

@Dzieki Bloody.
Wingmakers
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Nightfall

Post autor: ananas »

Dzięki Bloody. Dzisiaj o 18.45 odebrałem elektroniczną wiadomość o takiej treści: "You're today's winner in "The First 100 Days!". Your preview copy of Nightfall will ship in early February." Dalej podpis. 8)
http://www.nightfallgame.com/the-first- ... s-winners/
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Nightfall

Post autor: Wladek »

Gratulacje! :D

PS oczekujemy przedpremierowej recenzji/ wrażeń z gry
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nightfall

Post autor: BloodyBaron »

fajnie, że się komuś trafiło ;)
Tymczasem na bgg pojawiają się kolejne informacje i karty.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nightfall

Post autor: watman »

Mateusz M. pisze:Dzięki Bloody. Dzisiaj o 18.45 odebrałem elektroniczną wiadomość o takiej treści: "You're today's winner in "The First 100 Days!". Your preview copy of Nightfall will ship in early February." Dalej podpis. 8)
http://www.nightfallgame.com/the-first- ... s-winners/
gratulacje ;]
mam nadzieje, ze to szczescie do imienia i mi sie tez przyfarci ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Nightfall

Post autor: ananas »

Fajnie że cieszycie się ze mną. Dominiona i Thunderstona, nie mam tych gier w mojej małej kolekcji ale chciałbym je kiedyś poznać. Tak wyszło, że Nightfall w niej będzie. Życzę Wam szczęścia i zdrowia. :)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Moje wrażenia po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu videorecenzji są jak najbardziej pozytywne. Czekam teraz z niecierpliwością na samą grę, żeby ją przetestować. Niby można by wydrukować sobie karty, tyle już ich pokazano, ale jestem na to zbyt leniwy, nie mówiąc ile by to kosztowało :) A może ktoś już testował grę ? Jestem bardzo ciekaw jak sprawdza się ten system "łańcuchów", czy nie będzie powodował paraliżu decyzyjnego i czy nie będzie zbyt często taki "łańcuch" niszczony przez dodawanie kart przez przeciwników.

Jeszcze pytanie do Mateusza - jakiej wielkości są karty, bo przydało by się od razu zaopatrzyć w koszulki (tak jestem za bezpiecznym se.. znaczy graniem)
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Nightfall

Post autor: ananas »

Jacek_PL pisze:Moje wrażenia po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu videorecenzji są jak najbardziej pozytywne. Czekam teraz z niecierpliwością na samą grę, żeby ją przetestować. Niby można by wydrukować sobie karty, tyle już ich pokazano, ale jestem na to zbyt leniwy, nie mówiąc ile by to kosztowało :) A może ktoś już testował grę ? Jestem bardzo ciekaw jak sprawdza się ten system "łańcuchów", czy nie będzie powodował paraliżu decyzyjnego i czy nie będzie zbyt często taki "łańcuch" niszczony przez dodawanie kart przez przeciwników.

Jeszcze pytanie do Mateusza - jakiej wielkości są karty, bo przydało by się od razu zaopatrzyć w koszulki (tak jestem za bezpiecznym se.. znaczy graniem)
Na razie na grę nie mam czasu. Kup sobie koszulki, kiedy otworzyłem swój egzemplarz i wyjąłem karty to pierwsza myśl jaka mnie naszła to właśnie ta o koszulkach (63,5mm x 88mm) . 8)
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Nightfall

Post autor: dzikiepola »

Mnie rozwaliła jedna rzecz w tej grze - gotowe przegródki na karty promo :D
Dla kolekcjonerów to może oznaczać piekło, nie musi bo podobno AEG wydaje mało promo ale kto wie :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Przegródki na karty promo są raptem trzy, więc pewnie na chwilę obecną będą tylko trzy wzory kart promo. Mnie natomiast rozwalił tekst w instrukcji jak rozpakować i ułożyć karty w pudełku, zaraz sobie człowiek myśli, że chyba wybrał złą grę, taką dla mało rozgarniętych :D
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Nightfall

Post autor: Matio.K »

Jest już do kupienia - grał ktoś już na "szerszą skalę"? :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Ja dopiero dziś odebrałem przesyłkę, a grać mam zamiar wieczorem, ale mam już jednego zonka - najtańsze koszulki Ultra Pro Silver nie pasują do pudełka i teraz się zastanawiam czy koszulki z Mayday Games się ładnie zmieszczą bo:
1) na opakowaniu jest podany mniejszy wymiar 2 i 1/2" na 3 i 1/2" zamiast 2 i 5/8" na 3 i 5/8"
2) w pudełku z grą jest kupon promocyjny na zakup koszulek MG z 25% zniżką :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Wookie »

Do mnie też przyszła gra.

Pierwszy kwa to naderwana przegródka w środku, ale przeżyję.

To prawda, że najtańsze koszulki nie pasują, ale ja na szczęście mam z 400 koszulek Mayday Standardowych które pasują jak ulał :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Leviathan »

Napiszcie koniecznie jak gra Wam się podoba bo od dłuższego czasu mam ją na celowniku.
Chętnie poczytam Wasze opinie na temat miodności i regrywalności.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Wookie pisze:To prawda, że najtańsze koszulki nie pasują, ale ja na szczęście mam z 400 koszulek Mayday Standardowych które pasują jak ulał :)
I tej informacji potrzebowałem.

Co do rozgrywki, to dopiero dziś wieczorem będę grał więc pierwsze wrażenie opiszę jutro.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Wookie »

Leviathan pisze:Napiszcie koniecznie jak gra Wam się podoba bo od dłuższego czasu mam ją na celowniku.
Chętnie poczytam Wasze opinie na temat miodności i regrywalności.
Mogę jutro/pojutrze krótko opisać wrażenia, ale pełna recenzja to będzie na wideo :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Wookie »

Jestem po pierwszej partii dwuosobowej i to jest gra przeznaczona zdecydowanie dla większej ilości graczy, bo oprócz zadawania sobie nawzajem ran możemy podczas ruchu przeciwnika zagrywać karty i im więcej jest graczy tym rozważniej te karty musimy wybierać.

Dlatego muszę sprawdzić na 3, 4 i 5 graczy, ale temat i nowe mechanizmy w gatunku gier deck-building'owych na razie bardzo mi się podobają.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Niestety z powodu natłoku innych nowości udało mi się zagrać tylko jedną partię w cztery osoby. Jak na razie gra daje radę, mimo pewnych niedociągnięć z naszej strony, tzn. moi współgracze zupełnie nie znali kart, więc wybór archiwów mógł być równie dobrze losowy, na początku gra się nam trochę muliła bo nie korzystaliśmy ze zrzucania kart z ręki w celu uzyskania influensu i kupowaliśmy mało kart. Generalnie to co się podoba to duża i bardzo negatywna interakcja, kręcenie niesamowitych kombosów w chainach i ich rozwalanie :D Gra musi się jednak dotrzeć i wtedy będzie można powiedzieć na ile naprawdę ta gra jest warta, a na chwilę obecną dobre 8/10.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Wookie »

Jacek_PL pisze:Niestety z powodu natłoku innych nowości udało mi się zagrać tylko jedną partię w cztery osoby. Jak na razie gra daje radę, mimo pewnych niedociągnięć z naszej strony, tzn. moi współgracze zupełnie nie znali kart, więc wybór archiwów mógł być równie dobrze losowy, na początku gra się nam trochę muliła bo nie korzystaliśmy ze zrzucania kart z ręki w celu uzyskania influensu i kupowaliśmy mało kart. Generalnie to co się podoba to duża i bardzo negatywna interakcja, kręcenie niesamowitych kombosów w chainach i ich rozwalanie :D Gra musi się jednak dotrzeć i wtedy będzie można powiedzieć na ile naprawdę ta gra jest warta, a na chwilę obecną dobre 8/10.
ja dałem Archiwa dla graczy według instrukcji, a 8 na środku losowo żeby szybko zacząć. Draft będę grać z ludźmi, którzy chociaż raz grali.

U mnie partia przebiegła sprawnie, nawet trochę za szybko bo na początku gry sporo Ran sobie wlepiliśmy. A potem było więcej blokowania, trashowanie ran z ręki, albo z discardu i wygrałem 7:9
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Teraz się zastanawiam jak będzie można zdobyć te trzy promosy.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nightfall

Post autor: Wookie »

Zagrałem dwa razy w 3 osoby i jest po prostu świetnie. Tego właśnie się spodziewałem - sporo decydowania i stresującego zarządzania tak ograniczonymi kartami. Tutaj trzeba mądrze gospodarować ręką, mądrze kupować karty do Chainów naszych i przeciwników, no i uważać, żeby komuś nie podpaść, bo przecież to jest walka na śmierć i życie.

Dodam dla tych, co grę mają, że na pewno pierwsza partia musi być z losowymi kartami na stole i z archiwami podanymi jako przykładowe w instrukcji - dopiero gracz, który zna grę może normalnie wziąć udział w drafcie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall

Post autor: Jacek_PL »

Ja dziś kolejne trzy partyjki, tym razem w pięć osób i gra nadal trzyma poziom. Jedyny problem jaki widzę to granie z graczami mniej ogranymi. Na początku mało się zwraca uwagę na takie niuanse jak kombowanie się kolorów w łańcuchach, czy jakimi kolorami zakańcza łańcuchy sąsiad z prawej strony, ale po kilku partiach już robi się to istotne i bardziej ograni są w stanie bardziej nad tym zapanować. Nie wiem jak będzie z regrywalnością, ale w moim przypadku to raczej do dodatku się nie znudzę :D
ODPOWIEDZ