StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Palmer »

Trzeba zalozyc nowy temat - wyprzedaz FFg,
bo nikt nie wpadnie ze w temacie o Starcrafcie rozdajemy gry;)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: darkhulk »

Witam

1. Dla tych, co z powodu nadmiernej exploatacji żetonów straty w kolorach są poważne, jedyną moim zdaniem słuszną opcją jest napisanie ładnej prośby do ffg o nowy komplet.
2. Ogólnie to warto zagruntować/ zabezpieczyć elementy gry przed dalszym zużyciem. Proponuje lakier w spray'u bezbarwny matowy [leroy do 20 zł 400 ml] . Bo sam spróbowałem z akrylowym błyszczącym[z puszki], to na początku ładnie wyglądały takie 'błyszczące' rozkazy :) jednak jest to lakier wodno- rozpuszczalny, więc od rączek się ściera. Traktujemy całą gre [planety,tokeny,karty] 2 razy lakierem i wsio haraszo :P
Lub mix- lakier akrylowy i w sprayu
Faszinating
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: MichalStajszczak »

darkhulk pisze:więc od rączek się ściera
Może taniej wyjdzie kupić rękawiczki dla graczy?
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: darkhulk »

Kiedyś wpadło mi na BGG zdjęcie dodatku StarCraft: Typhon Promotion. I ponoć zawieszono jego sprzedaż/ponowną dystrybucje. I czy ten 'dodatek' to z jakiejś okazji wydany, specjal edyszyn, pre-order, tylko w usa/europa?
Faszinating
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Dabi »

darkhulk pisze:Kiedyś wpadło mi na BGG zdjęcie dodatku StarCraft: Typhon Promotion. I ponoć zawieszono jego sprzedaż/ponowną dystrybucje. I czy ten 'dodatek' to z jakiejś okazji wydany, specjal edyszyn, pre-order, tylko w usa/europa?

Chyba podczas jakiś targów gier komputerowych na stoisku Blizzarda można było go dostać
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: Jacek_PL »

MichalStajszczak pisze:
darkhulk pisze:więc od rączek się ściera
Może taniej wyjdzie kupić rękawiczki dla graczy?
No nie wiem czy takie jedwabne będą tańsze :D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: janekbossko »

można było kupić w specjalnym packu, podstawka i dodatek plus wlasnie ta planeta i kilka rysunkowy z gry za 299 zł - ja kupilem:)
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: darkhulk »

A może małe odświeżenie Starcrafta?
http://www.boardgamegeek.com/thread/404 ... riumvirate
Obrazek
Mapa z gry PC zmodyfikowana na cele planszowego grania :)
Szkoda że UMS nie można stworzyć :P
Faszinating
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Vinter »

This is madness!!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

wczoraj/dziś rozegrana kolejna partia w gołą podstawkę - w 3 osoby -i mimo, że dało się odczuć, że gracz nieuwikłany terytorialnie ma przewagę, to jednak drogą dyplomacji udało się wygrać stronie potencjalnie stojącej na straconej pozycji, bo zaangażowanej w pierwszy konflikt, a i to dodatkowo przegrany. Mimo to Królowa Ostrzy podniosła łeb, i w drugiej części gry dopadła i zmasakrowała liderującego Aldarisa na jego macierzystej planecie, przy wsparciu Tassadara, który przekonany o słuszonści tego kroku, tępił bez litości Aldarisa na drugim końcu galaktyki. Starcie na dwa fronty Aldarisowi nie pomogło, i mimo znacznej przewagi uzyskanej dzięki kontroli nad 3 planetami (przy 1 Zergów i 2 Tassadara), ostatecznie wygrała królowa Zergów (pod moim światłym przywództwem) mądrze rozgrywając dyplomację z Tassadarem, szybko odbudowując siły po pierwszej nieudanej inwazji na drugą z planet Tassadara i atakując zmasowanymi siłami Mutalisków, Hydralisków i Guardiana macierzysty świat Aldarisa.

Starcraft jest grą bardzo, bardzo dobrą. To mówię ja, eurodziewczynka :) W tej chwili u mnie mocne 9.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Benedetto XVII »

Spokojnie, kwestią czasu jest 10 :wink:
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Vinter »

Podstawce też bym dał 9, myślę więc, że kwestią dokupienia dodatku ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

BloodyBaron - jakbyscie kiedys planowali partie, to daj znac. Dysponuje dodatkiem, jakby co ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

costi pisze:BloodyBaron - jakbyscie kiedys planowali partie, to daj znac. Dysponuje dodatkiem, jakby co ;)
ano, to akurat jest fakt,że na gry typu Starcraft trzeba się po prostu osobno umawiać, żadnych tam precli i ciasteczek, tylko po 3 piwa, flaga na kask, i po złoto. ;)
A ten dodatek... ech, chyba nie minie mnie zakup, choć wkurza mnie trochę, że tak naprawdę to nie dodatek, tylko raczej fix pack, który polega na podmianie połowy elementów, czyli głównie kart, włącznie z planszami frakcji.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Wladek »

Nie znowu taki fix pack. Większość wymienianych elementów dotyczy nowych mechanik i jednostek (dodanie nowych jednostek na karty początkowe- dzięki temu deck rozszerza się o 2 karty zamiast kilkunastu). Erraty w dosłownym znaczeniu są nieliczne.
Nie taki diabeł straszny.


A jakby co to ja też jestem zawsze chętny na SC. Tylko może po sesji :wink:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

Wladek pisze:Nie znowu taki fix pack. Większość wymienianych elementów dotyczy nowych mechanik i jednostek (dodanie nowych jednostek na karty początkowe- dzięki temu deck rozszerza się o 2 karty zamiast kilkunastu). Erraty w dosłownym znaczeniu są nieliczne.
No tak, tylko według niektórych szereg rzeczy, tych nowych mechanik :), powinien był trafić od razu do podstawki :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Vinter »

Powinny trafić przede wszystkim leadership cards, ale to jeden z największych atutów dodatku, z punktu widzenia sprzedaży zwyczajnie by się nie opłacało :p
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Dabi »

Poza tym wydaje mi się, że akurat ze wszystkimi opcjami dodatku gra miałaby dużo większą barierę wejścia.

Dodatek w kwestii zwiększenia ilości opcji oraz wzajemnych zależności zdecydowanie podnosi trudność gry. Ale to bardzo fajne dla tych co już znają podstawkę.
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: darkhulk »

Ostatnio znalazłem również bardzo pomocne 'streszczenia' zasad, mocy jednostek z podstawki i dodatku.

Obrazek

http://www.boardgamegeek.com/filepage/2 ... -reference


Obrazek

http://www.boardgamegeek.com/filepage/4 ... t-informat?

Polecam przejrzeć zasoby BGG -'files' oraz 'Forums » Variants'
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 20:11 przez darkhulk, łącznie zmieniany 1 raz.
Faszinating
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

Swietne, dzieki.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: Senaszel »

Gambit pisze:
psycho_l pisze:2. Co ze scenariuszami, będą jakieś???
W przeciwieństwie do Warcrafta nie są potrzebne. Jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, każdy gracz wykłada dwie losowo wyciągnięte planety. "Galatyka" jest układana jak w TI. Nie ma tu chyba możliwości zbudowania czegoś niezbalansowanego jak w Warcrafcie, więc przygotowane scenariusze nie są koniecznością.
Chyba jednak jest. Odkurzyłem grę po ponad roku i zagraliśmy jako przerywnik pomiędzy logicznymi 1na1. Obaj graliśmy Zergami.
O ile Overmind nie ma problemu z wykonaniem swojego specjalnego celu to Queen of Blades w ogólę nie byla w stanie. Wylosowaly się tylko 2 planety dające VPki.

To jest jeden z zarzutów które stawiam tej grze. Ona nie ma końca. Przyjemnie się gra, ale jeśli gra jest wyrównana i nie przegra się kilku bitew pod rząd to nie da się jej skończyć (przez wyniszczenie) jeśli nie ma duzej ilości planet dającej VPki.
W druga stronę jeśli karty nie podejdą to nic się nie ugra. Rekordowa partia trwała 15min ( Zergi ponad Terranami w 2 rundzie ). Dłużej się rozkładało niż grało. Po czymś takim gra została schowana na dłuugi czas.

Tylko kto gra na specjalne zwycięstwa? Następnym razem chcemy zagrać że zniszczonych plastików nie można odbudować. Propozycja mojego przeciwnika. W ten sposób gra będzie musiała się skończyć.
Wingmakers
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Dabi »

Tylko kto gra na specjalne zwycięstwa? Następnym razem chcemy zagrać że zniszczonych plastików nie można odbudować. Propozycja mojego przeciwnika. W ten sposób gra będzie musiała się skończyć.
Imo na nic ta zasada bardzo spłycająca i wypaczająca grę.

Dziwne, gra dla mnie zawsze kończyła się dość szybko - chociaż nie grałem na dwóch.

Jeśli macie wrażenie, że może być za mało obszarów z punktami to grajcie na wariancie większa galaktyka i niech każdy z Was rozkłada po 3 planety.
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: darkhulk »

Wystarczy, że Zerg ma sąsiada protosa, i go zakryje/zablokuje swoimi rozkazami. Efekt- podczas jednej parti, właśnie gracz od protosa skończył żywot w 2 turze. Czasami gra traci 'sens' jak musisz się kisić na jednej małej planecie, zwłaszcza taka co ma 2 pola [kryształ i VP] a obok same kłopoty :).
Albo przepis na niedo zdobycia planete[2 pola]? - baza z wieża, a obok same assisty[queen], które nie uciekają po walce (jeśli przeciwnik nie ma czym ich zniszczyć)
Faszinating
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

Jak masz same Assisty, to one chyba uciekaja z defaultu? W kazdym razie byl jakis wyjatek na same assisty w zasadach.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ