gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: yemu »

Hej,

moja mama wczoraj zaskoczyła mnie słowami "Ja chcę jakąś grę. Wy ciągle w te gry gracie, to takie modne, to i może ja bym sobie zagrała". :) No i mam zagwozdkę :)

doradźcie proszę jakąś grę, która była by dość prosta z łatwymi do wytłumaczenia zasadami (mama nie ma zadnego doświadczenia z planszówkami) i dobra jako gra wprowadzająca. do grania przede wszystkim we dwie osoby (dorosłe). wszelkie propozycje będą miło widziane.

Mój pomysł to oczywiście carcassonne, ale obawiam się, że może być ciężko (brak planszy, pionków itp), ale nie chcę przesądzać.

y
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Koshiash »

Mama mamie nie równa: wybierając między Carcassonne, Caylusem, a Zaginionymi Miastami ("...a to takie gry o niczym..."), moja sięgnęła po 2 de Mayo^^
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Arkadiusz »

yemu pisze: Mój pomysł to oczywiście carcassonne, ale obawiam się, że może być ciężko (brak planszy, pionków itp), ale nie chcę przesądzać.
Przecież masz tą grę, zagraj z nią i zobacz czy jej podpasuje. Mojej mamie się spodobała a w 2 osoby moim zdaniem gra się w Carcassonne najlepiej.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Veridiana »

Moja teściowa zamęczyła wszystkich dwuosobowymi partiami grywanymi w seriach po 10 pod rząd...
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: yemu »

STARSCREAM pisze:Przecież masz tą grę, zagraj z nią i zobacz czy jej podpasuje. Mojej mamie się spodobała a w 2 osoby moim zdaniem gra się w Carcassonne najlepiej.
jasne, ze sprawdzę, ale dopiero w weekend, a teraz już się podpytuję o Wasze ew. doświadczenia.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: idha »

Moja mama - choć planszówek nie lubi i nadal uważa je za rozrywkę skierowaną tylko do dzieci - chętnie grywała ze mną w Wikingów i Thebes (gra ma polskie wydanie, zresztą jest niezależna językowo). Carcassonne, jako trochę podobna do Wikingów, może się więc spodobać. Sama Carcassonne nie posiadam, więc logicznym jest, że nie testowałam na mamie :)
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: FormatC »

Mojej mamie podobały się (kolejność nieprzypadkowa, odstęp też ;) ):
- Rummikub
- Zaginione Miasta
- 6. bierze
- Carcassonne
- Kościani Osadnicy


- Cytadela

Prawdopodobnie decydujące znaczenie ma to, że b. lubi grać w karty (brydż) i przez to wszystko, co ma jakąś "klimatyczną" otoczkę (Puerto Rico, Wysokie Napięcie) jest przez nią odbierane jako "skomplikowane i abstrakcyjne". :) Zwracam uwagę na ciekawe rozumienie abstrakcji. ;)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Arkadiusz »

Zagrałem w "żetonowego" Keltisa (Der Weg der Steine), czyli coś jak Zaginione miasta ale z możliwością gry w 2-4 osoby. Jak dla mnie zabawa na kilka minut ale starszym osobom może się spodobać, ma swój urok. 100zł w życiu bym za to nie dał ale akurat ta wersja kosztuje 35zł. Sam się może skuszę.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Targowo.Istore »

Cytadeli w tym wyapdku na pewno nie polecam,ale może coś ze strategii jak np Stone Age lub Age of Empires III? Zasady sa proste i można je wytłumaczyć absolutnie każdemu,cza rozgrywki także niezbyt długi,więc myślę że się spodoba. Pytanie tylko czy lubicie takie klimaty...
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: szmajchel »

No tak, AoE3 jest idealne dla totalnie początkujących, do tego starszych wiekowo, graczy...
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: serdi »

Myslę że na początek dobre byłyby: Finca albo Wsiąść do Pociągu Europa,
obie łatwe, proste, szybkie, ładne dla oka i też naprawdę bardzo wciągające...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: folko »

Veridiana pisze:Moja teściowa zamęczyła wszystkich dwuosobowymi partiami grywanymi w seriach po 10 pod rząd...
:shock:
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: watman »

serdi pisze:Wsiąść do Pociągu Europa,
przetestowane na babci w wieku 85 lat - spodobalo sie bardzo - babcia uwielbia remika, wiec tutaj zbieranie i wystawianie 'sekwensow' z pociagow zalapala blyskawicznie :)
carcassone tez podszedl, ale t2r jednak bardziej :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: gra dla 2-3 os z prostymi zasadami

Post autor: Matio.K »

Cesarski Kurier jest grą prostą i przyjemną, co może tylko zachęcić mamę do dalszego zgłębiania tematu. Ewentualnie bardzo przyjemne Grand Cru, bądź 7 cudów świata.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
ODPOWIEDZ