Twilight Imperium pytanie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Wladek »

Teoretycznie shattered ascension zawiera w miarę dobry wariant na dwie osoby. Tyle że na dwie osoby jest mnóstwo świetnych gier specjalnie do tego zaprojektowanych. TI nie jest do tego przeznaczone.
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Ryach »

@ Władek masz rację TI nie jest najlepszy na 2 osoby ale w swojej kolekcji mam już parę gier(Tide of Iron, Smallworld, Descent z dodatkami, Warhammer invasion) a także Horror w Arkham który wystawiłem na handel, jestem również wielkim fanem master of Orion II, No i ostanio postanowiłem wzbogacić moja małą kolekcję gier o jakiś nowy tytuł. Nie będąc przekonany do euro gier zacząłem przeglądać przygodówki i strategie, niestety doszedłem do wniosku że z przygodówkami będzie tak samo jak z HwA wszystko jest super ale jakoś nie chce się wyciągać tej gry, wiec po dłuższym namyśle odpadły wszelkie tytuły za wyjątkiem wowa w wersji planszowej, niestety ffg nie ma już licencji na tą grę, i niezbyt lubię gry na podstawie gier komputerowych gdyby osadzono tą przygodówkę w świecie terinothu pewnie wziąłbym ją bez zastanowienia, potem nadeszła kolej na gry strategiczne i podobne ;) TI długo walczył z runewars ale tu także stwierdziłem że w runewars zagram z małżonka parę razy i gra przyklei się do półki. Możliwe że kupię RW po zakupie TI. Ale jakby nie spojrzeć TI najbardziej zainteresował mnie wyglądem, Rozbudowanymi zasadami, i mnogością opcji, ale pozostał właśnie ten jeden Mały duży problem, szukamy gier głównie dla dwóch osób ciężko nam znaleźć większą ilość partnerów, do gry. A pomimo przenikania netu znalazłem tylko informacje że są zasady dla dwojga ale nigdzie nikt nie napisał nic więcej, jak się sprawdzają itd. :)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Wladek »

Sprawdzałem te zasady na dwie osoby- owszem, da się grać, ale trzeba ostrożnie skalować strony konfliktu. Rasa handlowa/technologiczna praktycznie zawsze przegra z bojową. Victory points przestają być istotne, gra prędzej zakończy się anihilacją jednego z graczy niż dobiciem do 9 punktów. Ale przyznam, 'fun' jest, TI to jednak gra jedyna w swoim rodzaju.

Właśnie na dwie osoby poleciłbym Runewars (mi nie podeszły, ale nie mam okazji grać w gry dwuosobowe), Starcraft też jest chwalony na dwie osoby (nie próbowałem, nie wiem). Z mózgożernych strategii na dwie osoby jest jeszcze TTA (Czeska 'cywilizacja') to akurat na dwie osoby bardzo polecam :)


edit: jest jeszcze 'Horus Heresy'- stricte na dwie osoby, uniwersum Warhammera 40k. Sam bym z chęcią spróbował, ale jest niestety na dwie osoby i na dodatek strasznie drogie (jak na moje obecne możliwości finansowe :lol: ).
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Jervon »

A ja poleciłbym coś znacznie prostszego i zdecydowanie tańszego - mimo, iż uwielbiam Ti ale chodzi tutaj o wariant na dwie osoby - Neuroshima Hex. Gra dostarcza wiele zabawy i główkowania.
A przygodówki są the best! :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Ryach »

Pozwolę sobie jeszcze trochę offtopować ;)
Neuroshima nie jest dla mnie wcale tańsza mieszkam w Irlandii i jedyną grę która spotkałem na miejscu to Twierdza i dodatek do niej. Cena przesyłki gry z polski jest dość wysoka, a w wypadku gdy mi się nie spodoba to będzie się kurzyć na półce. Wszelkie inne anglojęzyczne gry mogę odsprzedać na miejscu do sklepu z grami :)

Też jestem fanem przygodówek wychowanym na nieśmiertelnej Magi i Miecz, ale próby dłuższej zabawy czy to w talizmana, dungeoneera czy powrotu do MiMa kończyły się zaraz po rozłożeniu gry, jedyna przygodówka która do tej pory mi się podoba i w którą często gram to Descent wraz z dodatkami. Nie znalazłem też innej przygodówki gdyż większość dobrych zbyt podoba jest do descenta, i wygląda jak dodatek do niego. Jedynym wyjątkiem był Horror w Arkham przez jakiś czas nawet nam się podobał ale po oswojeniu się z nowością i ograniu niestety gra przykleiła się do półki czekając na nabywcę, na pewno jest świetna ale jakoś wolimy wyciągnąć jakikolwiek inny tytuł niż w nią zgrać.
Co do HH widziałem ją z bliska i czegoś w niej brakuje. Wydaje mi się trochę przekombinowana i zarazem nie dopracowana parę tygodni na warsztacie i dociągniecie szczegółów dobrze by jej zrobiło, głównie martwi mnie jej replaybility czy jak to się tam pisze. Po za tym nie dostała zbyt pochlebnych recenzji, nie przekonują mnie też gry które zrobiono na podstawie innych w tym wypadku WH40k. :)
Myślę, że chyba jednak zdecyduję się na TI. Władek napisał, że wraz z dodatkiem dostane gotowe zasady dla dwóch, może nie najlepsze ale zawsze można nad nimi popracować, a mając tą grę w kolekcji zawsze jest szansa że zachęcę do niej więcej osób.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Wladek »

Ryach pisze:Pozwolę sobie jeszcze trochę offtopować ;)
Myślę, że chyba jednak zdecyduję się na TI. Władek napisał, że wraz z dodatkiem dostane gotowe zasady dla dwóch, może nie najlepsze ale zawsze można nad nimi popracować, a mając tą grę w kolekcji zawsze jest szansa że zachęcę do niej więcej osób.
Nie do końca tak... Zasady na dwóch są dostępne dla Shattered Ascension a nie Shattered Empire. To pierwsze to community variant a drugie oficjalne rozszerzenie. Od razu dam link do odpowiedniego wątku. :)
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Twilight Imperium pytanie

Post autor: Ryach »

Dziękuję bardzo, dodatkowe zasady wydrukowane, wraz ze wszystkimi tłumaczeniami do TI znalezionymi w sieci. Powoli się przez nie przebijam. Oczekując na przybycie pudełka z grą.

Gra wreszcie dotarła wraz z dodatkiem. Eelementy leżą już ładnie posegregowane w woreczkach, trwają przygotowania do pierwszej rozgrywki.
Muszę przyznać że wszystkich gier ffg jakie wpadły mi w ręce Twilight Imperium i Descent pod względem jakości wykonania, dbałości o szczegóły, są najlepiej wykonanymi grami. W ich innych grach zauważam już znaczny spadek jakości.
Jedynie czego bardzo mi brakuje szczególnie w TI jest brak wypraski w pudle. Dziwi mnie to trochę, jeżeli już nie chcą dodawać ich do gry ze względu na koszty to powinna być możliwość dokupienia w ich sklepie. tym bardziej że gry dużo tańsze szczególnie ze stajni days of wonder, mają je już nie jako w standardzie, duży minus moim zdaniem dla ffg.
ODPOWIEDZ