Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bazik »

morris pisze:Do Placu Handlowego pasuje Czarny Rynek - tu masz bardzo dużo różnych kart :)
zadanie domowe - jesli grasz czysto losowe zestawy kart, i masz wszstkie dodatki, raz na ile gier zagrasz z placem handlowym _i_ czarnym rynkiem?
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

Autor bardzo moim zdaniem trafnie podsumował malkontentów płączących że tylko 1 karta wykorzystuje Prizes, powiedział coś w stylu: 'gdyby nie karta Tournament, Cornucopia miałaby 5 białych pustych kart, a tym sposobem do gry weszło 5 kart Prizes'.
Na to, że maty na Pirate Ship, Island itd wykorzystywane są tylko z jedną kartą, też narzekacie?

Dodatek mi się podoba, trochę bardziej się nastawiałem na te karty premiujące różnorodność talii, a trochę mało tego widać. Przy okazji cieszę się, że mam angielską wersję - czytam te polskie tłumaczenia i aż zęby bolą.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: pawel1454 »

Dodatek pojawił się w kilku sklepach w kategoriach zapowiedź lub przedsprzedaż.
Premiera - koniec czerwca 2011 r.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

W których sklepach?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

W niektórych internetowych.

Na bard.pl najpierw napisali, że premiera na początku czerwca, potem zmienili na połowę czerwca, a teraz jest, że na koniec czerwca.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

Nie ma to jak solidna odpowiedź, dzięki!
Poczekam aż się pojawi w innych niektórych sklepach internetowych w takim razie.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

No ale, ale.. Aaaa, już wiem. Od polskich nazw zęby bolą. Rzeczywiście, gdy się szuka "dominion cornucopia" to może i zadowalających wyników nie zwraca.
Podpowiem zatem: "dominion róg obfitości". A te niektóre internetowe sklepy, to chociażby planszomania.pl, replikator.pl, bez-pradu.pl, bard.pl, ruszglowa.net
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

O widzisz, planszomanię sprawdzałem wczoraj i nie znalazłem tam nowego dominiona. Hint z rozluźnieniem kryteriów wyszukiwania bardzo cenny, dzięki!
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

W sklepie przez duże R jest już - i to w wersji angielskiej, tak więc shut up and take my money!
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

A ja się dzisiaj dowiedziałem (z pewnego sklepu, w którym już jakiś czas temu dokonałem przedpłaty), że polska wersja może się opóźnić i wyjdzie prawdopodobnie dopiero w lipcu...
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Comodo
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2007, 15:17
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Comodo »

B pisze:czytam te polskie tłumaczenia i aż zęby bolą.
Mógłbyś podac przykłady? Bo miałem ochotę kupić wersję polską, a nie chciałbym kichy na stole - więc może jednak angielska.
Do teraz nie mogę przegryźć tłumaczenia Shanty Town na Ruderę w Intrydze.

(Thumbs up za avatar ;) )
comodo.digart.pl - moja mini galeria :)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

Wersji PL cornucopii nie widziałem na oczy, ale miałem styczność z pierwszymi dwoma setami i ich tłumaczeniami PL, wystarczyło mi. Trzymam się wersji angielskiej, dokupowanie kart PL teraz byłoby bez sensu, nawet gdyby jakość tłumaczeń poszybowaław niebo.
Jak poszedłeś w PL to bezpiecznie będzie przyjąć że na tłumaczeniach się nie przejedziesz :) Natomiast przejedziesz się na braku seaside, prosperity i alchemy.
Abaddon
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:55

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Abaddon »

Alchemy wydaje mi sie, ze akurat żałować można średnio, bo dodatek nie był to zbyt udany. Ale takie "Prosperity" to dla mnie absolutny must have dla fanów Dominiona. Chocby dla samcyh kart platinum i colony warto go kupic, bo znacząco wpływaja one na rozgrywke.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: B »

Zła opinia o alchemy jest moim zdaniem mocno przesadzona i rozdmuchana. Być może wynika to z tego, że część ludzi grając w Dominiona z dodatkami, koniecznie dba o jakieś 'proporcje' kart - że jak gramy z alchemy to koniecznie musi do każej gry być x kart z alchemy. I potem wychodzi na stół taki set kart wspomagających łączenie akcji w kombosy i się ludzie dziwią że tury trwają po 5 minut bo ktoś zagrywa 20 kart w łańcuchu, przewijając talię kilkukrotnie.
Ja alchemy wrzuciłem do pudła razem ze wszystkimi innymi i do każdej gry losuję 10 kart na równych prawach, bez żadnego kombinowania. Czasem się trafi 1 karta z alchemy, czasem 2. Czasem z otwierającej ręki kupię potion, czasem nikt nie kupi. Nie ma co demonizować.
Jest jedna karta, z którą autor pojechał po bandzie - chodzi o ten skarb, który wymaga przy każdym zagrywaniu liczenia talii i discarda. Strasznie to niewygodne a śledzenie dokładnego rozmiaru talii przez całą grę to jest zdecydowanie ponad moje siły. To jest jedyna wpadka tego dodatku moim zdaniem.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bartek_mi »

morris pisze:A ja się dzisiaj dowiedziałem (z pewnego sklepu, w którym już jakiś czas temu dokonałem przedpłaty), że polska wersja może się opóźnić i wyjdzie prawdopodobnie dopiero w lipcu...
A ja pemitalem cos o lipcu to sobie zamowilem.
Dzis mnie cos tknelo a tu takie info:
http://wydawnictwo.bard.pl/dominion-rog ... -premiera/

Na nieszczescie zamowilem toto z innymi grami...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Styku »

Czy w ramach opóźnienia można oczekiwać tego cudeńka z dodatkiem? http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... promo-card

Obrazek
12' inches and single
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: piotrek.t »

Styku pisze:Czy w ramach opóźnienia można oczekiwać tego cudeńka z dodatkiem? http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... promo-card

Obrazek
będzie:
Obrazek

nie wiedziałem, że istnieje słowo "kasztel"
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bartek_mi »

"masz TĘ kartę"

Znowu polskiemu wydawnictwu bylo szkoda 1000 zl na korekte...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: piotrek.t »

Chyba nie powinno również być przecinka w pierwszej linijce.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Andy »

Potwierdzam: "tę" (dwukrotnie) i bez przecinka! Ponadto "ilustracje" z jednym "l" :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: yosz »

To nie czytajcie instrukcji do Olymposa - ktoś bardzo uparty wszędzie pisał "tą kartę" :D A przecież to taka prosta zasada do zapamiętania - końcówki muszą się zgadzać :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: zephyr »

Ja jestem za popularyzacją "tą".
Jak się wreszcie językoznawcy poddadzą odmiana będzie z godna z przymiotnikową, będzie mniej błędów i nikomu włos z głowy nie spadnie.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bart8111 »

Ja tam się nie znam, ale wydawało mi się, że ktoś tu pisał na forum, że obecnie obie formy są dopuszczalne przez językoznawców, więc być może nie ma o co kruszyć kopii.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bartek_mi »

bart8111 pisze:Ja tam się nie znam, ale wydawało mi się, że ktoś tu pisał na forum, że obecnie obie formy są dopuszczalne przez językoznawców, więc być może nie ma o co kruszyć kopii.
Dopuszczalne jest wszystko ale tekst drukowany to jednak cos innego niz mowa potoczna...

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=2227

W sumie to chodzi o sam fakt poskapienia nieduzej kasy na porzadne wydawnictwo. Nie jestem purysta ani fachowcem ale draznia mnie niedorobki (typu "ilosc graczy/kart/oczek" itp).

A od przecinkow mam ludzi :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Geko »

Zgadzam się z Bartkiem. Co innego mowa, co innego oficjalny tekst drukowany. "Masz tą kartę" i "położyć tą kartę" wygląda fatalnie :?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ