Genua. wady i zalety

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mahcin
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2011, 00:18

Genua. wady i zalety

Post autor: Mahcin »

Genua wydaje się bardzo ciekawą grą. Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: arturion »

Opinie o danej grze wyrażą się w odpowiednim wątku. Ty jak rozumiem zastanawiasz się nad kupnem? Wszystko zależy od tego ile osób miałoby w ową Genuę pogrywać, jeżeli głównie 2-3 to niestety, ale polecam zastanowić się nad innym tytułem. Chyba, że będziesz mógł zgromadzić np. 5 osób, wtedy polecam - przyjemna "lajtowa" gra, nad którą jednak trzeba trochę pomóżdzyć, a mechanizm handlu wymiennego i wykupywania akcji jest tutaj bardzo ciekawy.
Saluton amikoj!
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: Lucf »

Wadą jest to że może się ciągnąć do 3 godzin aż
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: schizofretka »

Kupic, jesli:
- gracie w 4-5 osob
- lubicie wysoka interakcje, ale nie negatywna
- nie lubicie za duzo analizowac i planowac.
Polecam ja jako nastepce osadnikow.

Olac jesli:
- najczesciej 3 graczy
- lubicie miec poczucie kontroli nad tym, co robicie
- lubicie wiedziec, jak idzie innym graczom.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: zephyr »

Dla mnie genua to taka bardziej zaawansowana wersja fasolek - jest trochę zasad ale to gra handlowo-negocjacyjna i najważniejsze jest przekonywanie innych do jak najkorzystniejszych transakcji

Nie każdemu podejdzie, nie jest to gra w której ma się jakąś super strategię, trzeba się umieć dogadywać z innymi
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: Arhtu »

Gram w 3 osoby i bardzo sobie chwalę, jedna z moich ulubionych gier. Raz tylko grałem w 4 (z innymi osobami) i wiało trochę nudą.
-
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Genua. wady i zalety

Post autor: kriszna »

Mi osobiście najbardziej przeszkadza w tej grze fakt, że wszystkie karty tego samego rodzaju są warte dokładnie tyle samo, co niweluje elementu zaskoczenia w zasadzie do zera (0). W wielu momentach od razu wiadomo, po co ktoś gdzieś idzie. Gdyby do kart wprowadzić trochę różnorodności, np. duże zamówienia mogłyby oferować różne specjalne karty albo brak kart w zamian za więcej kasy, gra zyskałaby na odrobinie nieprzewidywalności - pojawiłaby się odrobina ryzyka.

Dla porządku podam, że grałem trzykrotnie (może trochę za mało) - w trzy i cztery osoby.
poza tym gra jest ok. Za pierwszym razem okropnie mi się spodobała, za drugim mnie znudziła, za trzecim było znów ok (inni gracze).
ODPOWIEDZ