A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Jeśli nie potrzebujesz zdjęć kart, to bardzo fajna jest też:
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/index.php
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Zapraszam na Ogólnopolskie Mistrzostwa AGoT LCG online. Tutaj więcej informacji. Mistrzostwa to dość dumne słowo, tak naprawdę jest to możliwość pogrania z ludźmi z całej Polski, z którymi normalnie ciężko byłoby się spotkać i nie wątpliwie doskonała możliwość, aby nauczyć się czegoś nowego. Przekrój graczy jak na razie jest dość duży, od początkujących do bardziej doświadczonych, także zapraszam wszystkich chętnych :)
Program, za pomocą którego się gra jest banalnie prosty w obsłudze i bardzo wygodny.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Dawno to było ale uporządkujmy:
Sztyvny pisze:2. Nastepujaca sytuacja - Stark zaatakowal Lannistera. Wsrod atakujacych byl Robb. Po zwycieskiej walce ma on mozliwosc wybrac i zabic 1 z postaci, kontrolowana przez przegranego gracza (jako response). Lannister w tym samym momencie uzywa "A Lannister pays his debths", ktora pozwala mu ukleknac 1 lannisterski charakter i zabic jedna z postaci uczestniczacych w bitwie, kontrolowanych przez zwyciezce.
Po pierwsze, ponieważ w tym przykładzie jest mowa o rozstrzygnięciu challenga (framework action), pierwszeństwo do zagrania responsa ma "pierwszy gracz" (nie ma znaczenia kto atakował).
Po drugie, jak zauważył JB, kolejność nie ma w tym przykładzie znaczenia. Jeżeli Robb zabije kogoś, to ta postać jest "moribund:dead pile" - oznacza to, że do czasu zamknięcia okna pozostaje na stole i oddziałuje nadal z grą bez zmian z jednym wyjątkiem: nie może opuścić gry po raz drugi (np. nie można jej drugi raz zabić). W związku z tym taka postać może zapłacić za "A Lannister Pays His Debts". Z tego samego powodu Robb może użyć swojej zdolności nawet jeśli wcześniej ktoś lub coś go zabije, odrzuci, cofnie na rękę itp.
Sztyvny pisze:b) - Lannister zagrywa swoj response, ale respons Robba dziala jako pierwszy. Moze on zabic stojaca postac i respons lannistera przepada (nie ma jak go aktywowac)
W AGOT każdy efekt (akcja czy response) musi się zakończyć zanim będzie można zrobić cokolwiek innego. Jeżeli ktoś zagrywa np. response, to musi on się wykonać (oczywiście jeżeli jest legalnie zagrany). Jedyna możliwość aby zapobiec temu efektowi, to jego przerwanie - do tego służy response, który ma w tekście słowo "cancel". Czyli jeśli response nie zostanie skasowany po inicjacji, to już nic go nie powstrzyma.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: vaski »

Nie wiecie może kiedy nastąpi dodruk Gry o Tron?
Biorąc pod wagę iż na HBO jutro zaczynają emitować serial, to mam nadzieję że dość szybko.
Dobrze gdyby rzucili GoT na Empiki, znakomicie przyczyniło by się to popularyzacji gier planszowych w naszym piknym kraju.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

vaski pisze:Nie wiecie może kiedy nastąpi dodruk Gry o Tron?
Który set masz na myśli? Podstawka jest dostępna z tego co mi wiadomo.

EDIT: Pewnie masz na myśli planszówkę. To jest temat o karciance. :) Z tego co widzę na stronie FFG, to dodruk będzie nie prędko.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: schizofretka »

[ot]Popularyzowanie gier planszowych poprzez aGoTa? Boże zmiłuj, toż to przeciwny skutek by miało![/ot]
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Krwawisz »

Małe pytanko. Wie ktoś może czy już jest dostępne (bądź kiedy będzie) poprawione wydanie Kings of the Sea? Coś mi się obiło po uszy, że już powinno być, w żadnym rodzimym sklepie nie widzę...
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

na stronie FFG jest już w sprzedaży, także pewnie niedługo trafi do Polski.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Kings Of The Sea już się okazało
http://www.rebel.pl/product.php/1,1361/ ... ition.html
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Vilk »

Tu też spytam:

Czy w Krakowie ktoś się tym bawi? Bo co jakiś czas mam przypływ chęci na powrót do gry, ale patrzeć, jak karty w klaserze pokrywa kurz, nie zamierzam.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Vilk pisze:Czy w Krakowie ktoś się tym bawi? Bo co jakiś czas mam przypływ chęci na powrót do gry, ale patrzeć, jak karty w klaserze pokrywa kurz, nie zamierzam.
No niestety, nie znam nikogo z Krakowa. Ale zawsze ktoś musi być pierwszy :D

Na polskim forum AGoT LCG właśnie wystartował konkurs. Zapraszam!
Nie trzeba się ruszać z domu, a można coś wygrać.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: waffel »

Zacząłem czytać książkę i tak mi się spodobała że zacząłem rozglądać się za core setem :) więc może dojdzie do puli jeszcze jeden warszawiak. Ale mam pytanie, a w sumie to dylemat na cały akapit:

Otóż próbowałem się wkręcić w WH:I, ale tam nie do wytrzymania było dla mnie to, że co miesiąc wychodził dodatek wywracający meta do góry nogami. Po prostu zanim zdążyłem złożyć deck z nowym battle packiem i go trochę ograć to już trzeba było kupować następny. Może trochę dramatyzuję, nie każdy BP był aż tak ważny ale nie można było sobie pozwolić na odpadnięcie o więcej niż powiedzmy dwa dodatki, a duże to raczej trzeba brać od razu. I nie chodzi mi tu o kasę, zamierzałem wydawać na tę grę 100 zł miesięcznie (kiedy jeszcze BP kosztował ok 30 zł i miał 10 singli i 10 trójek, potem było nawet taniej) i nie w tym problem ale po prostu nie starczało mi czasu i może też samozaparcia żeby tak gnać za meta. W WH:I czasem w ciągu jednego-dwóch dodatków pojawiał się zupełnie nowy archetyp decku. Może grałem ze zbyt hardkorowym towarzystwem jak na swoje możliwości intelektualne :) bo ja nie mam nic przeciwko kupieniu 2-3 core setów więc takim pełnym casualem to nie jestem, ale za ekipą schodzącą się kiedyś w środy do Wargamera kompletnie nie byłem w stanie nadążyć.

Więc jak tu jest? Wiem oczywiście że dodatki wychodzą co miesiąc, ale czy to oznacza że regularnie zmienia się ranking rodów? Albo że do rodu który dotychczas grał głównie aggro w ciągu dwóch dodatków wychodzą takie karty że control tego rodu zaczyna wszystko kosić? Albo może w Warszawie grają głównie casuale za którymi łatwiej mi będzie nadążyć? :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Przekleję odpowiedź na pytanie również tu, może komuś się przyda ;)

W AGoT zdecydowanie nie dzieje się to tak szybko. Mimo iż zdążyło wyjść już pełno CP, to nadal jest możliwe granie starymi taliami i to z powodzeniem. Co najwyżej bierze się kilka nowych kart z nowych CP, żeby jeszcze zwiększyć skuteczność decku, albo wręcz sprawić, że stary, który do końca nie działał dzięki kilku nowym kartom zacznie hulać.
W AGoT obecnie jest taka tendencja, że kolejny cykl CP (składający się z 6 dodatków) wprowadza nową tematykę talii, co wiąże się z tym, że co prawda są karty wzmacniające stare decki, ale wydawcy skupiają się na nowej tematyce. Także meta nie tyle wywraca się do góry nogami, a zostaje wprowadzone coś nowego. A dzięki temu nowy gracz może właściwie skupić się na talii z nowych dodatków i nie musi inwestować X gotówki we wszystkie poprzednie dodatki.
Co do siły samych domów, to kolejne CP nie zmieniają kolejności domów. Zdecydowanie większy wpływ maja "duże" dodatki dedykowane konkretnemu domowi, no ale to jest sprawa oczywista. Wiadomo, zawsze może wyjść kilka przewalonych kart, które są w stanie zwiększyć skuteczność danego domu, ale ciężko mówić o rewolucjach ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: michaelius »

Kilka pytań:

Czy będzie teraz zmieniania podstawka by były w niej po trzy kopie każdej karty ? Znaczy czy jak mi kiedyś odbije by grać na układane decki to będę musiał kupować więcej niż 1 boksa podstawowego ?

Czy karty z podstawki powtarzają się z tymi w wielkich 165 kartowych deckach dedykowanych dla jednego rodu ?

Czy te małe dodatki będą zmieniane na system każda karta w 3 kopiach teraz ?

Czemu jest tak mizerna dostępność tej gry w polskich sklepach ? (rebel z tego co pamiętam to głównie z zachodu ściąga)


No i w sumie najważniejsze - nasza ekipa do grania zazwyczaj liczy 3 osoby jak jest z balansem podczas takiej rozgrywki ?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

michaelius pisze: Czy będzie teraz zmieniania podstawka by były w niej po trzy kopie każdej karty ? Znaczy czy jak mi kiedyś odbije by grać na układane decki to będę musiał kupować więcej niż 1 boksa podstawowego ?
Nic o tym nie wiadomo, na razie przygotowany jest dodruk Core Seta. Ale powiem szczerze, że z ekonomicznego punktu widzenia nie sądzę, aby na taki krok się zdecydowali - podstawka musiałaby być znacznie droższa i trudniej przyciągnąć zaczynających graczy, którzy chcą po prostu zobaczyć jak to działa i czy się spodoba.
michaelius pisze:Czy karty z podstawki powtarzają się z tymi w wielkich 165 kartowych deckach dedykowanych dla jednego rodu ?
Karty powtarzające się w dużych dodatkach można policzyć na palcach jednej ręki szalonego drwala - znaczy powtarzają się czasem 2-3 absolutnie podstawowe lokacje, ale generalnie zawsze jest to zestaw nowych kart.
michaelius pisze:Czy te małe dodatki będą zmieniane na system każda karta w 3 kopiach teraz ?
Nic o tym nie słychać na razie, ale tu miałoby to sens.
michaelius pisze:Czemu jest tak mizerna dostępność tej gry w polskich sklepach ? (rebel z tego co pamiętam to głównie z zachodu ściąga)
Mizerna? Nie zauważyłem, bo kupowałem dodatki na bieżąco, ale cały czas można wszystkie dostać, na niektóre trzeba dłużej czekać (problem obecnie jest głównie z Core Setem, ale już płynie dostawa z Chin). Mniejsza dostępność może wynikać przede wszystkim z mimo wszystko mniejszej popularności gry i stosunkowo małej liczby graczy w Polsce. Ale po emisji serialu zainteresowanie światem AGoT znacznie wzrosło, to może i sytuacja karciana się poprawi.

michaelius pisze:No i w sumie najważniejsze - nasza ekipa do grania zazwyczaj liczy 3 osoby jak jest z balansem podczas takiej rozgrywki ?
Przyznam szczerze, że sam w melee (czyli grę wieloosobową) nie grywam, dlatego ciężko mi mówić o balansie, ale zdaje się, że nie jest z tym źle. W razie czego zawsze możecie grać w joust zmieniając się.
A może uda się znaleźć / przekonać nowe osoby do grania? Skąd jesteś? W razie czego zapraszam na forum AGoT agot.4aces.eu - jest szansa znaleźć graczy ze swoich stron lub umówić się na granie online.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: michaelius »

No mizerna bo wchodze do kilku które znam i pustka albo sam core set w dodatku zazwyczaj niedostepny ;)

A do grania z wymiataczami trzeba mieć core set x3 ?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

michaelius pisze:No mizerna bo wchodze do kilku które znam i pustka albo sam core set w dodatku zazwyczaj niedostepny ;)
Na szybko spojrzałem na stronę Rebela i mają całkiem sporo CP. Zawsze warto pytać też lokalnie, bo sklepy miewają zapomniane CP na stanie.
michaelius pisze:A do grania z wymiataczami trzeba mieć core set x3 ?
Tak i nie :D wiele kart z Core Seta jest wykorzystywanych cały czas w taliach x3, niektóre rody nie mogą się bez nich obyć i wtedy potrzebujesz. Ale dwa rody (Martell i Greyjoy) nie pojawiały się w podstawce, także jeśli nimi grasz, nie potrzebujesz Core'a x3 - albo nawet w ogóle ;) albo jeśli skupisz się na którymś z nowych cykli czyli talia na Brotherhood lub Maesterach też jest szansa, że świetnie będzie sobie radzić tylko nowymi kartami, a nie koniecznie CS x3.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
ghash
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ghash »

Jeżeli chodzi o grę wieloosobową, to moim zdaniem wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa i objawia się klimat aGoT'a. Dwór, który dochodzi w grze wieloosobowej zapewnia moim zdaniem odpowiedni balans. Chociaż moja kontrolna talia Martelli w mulitiplayerze działa nieco słabiej to i tak przy odrobinie szczęścia i dużej dozie kombinowania jestem w stanie wygrać.
Jak na razie do swoich Martelli dokupiłam 3 dodatki i w sumie już jestem usatysfakcjonowana i raczej wątpię, żebym kupowała więcej. Oczywiście nie miałam okazji przetestować tej talii w jakimś turnieju, ale została wielokrotnie przetestowana na taliach Greyjojów, Lannisterów i Targaryenów. Kupowanie więc dodatków nie jest jakoś koniecznie, aczkolwiek sprawiają radość w tworzeniu jeszcze bardziej wkurzającej talii ^^
Niestety w tej chwili dorwać dodatki do aGoT' a w normalnym sklepie jest dość ciężko, ale może faktycznie po serialu się coś zmieni.

A tak poza tym to witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na tym forum ^^
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: michaelius »

Dzieki za opinie.

Ehh wlasnie sie kapnałem, ze przegapilem wczoraj date waznosci kuponu do maelstromu bo moglbym zamowic core-seta za 25 funtow :(

Swoja droga to czy z Martelami i Greyjoyami da rade grać w 6 osób ?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Czysto teoretycznie gra przeznaczona jest dla 2-4 osób, ale podobno ludzie grają na 6 osób, także możliwe jest ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: waffel »

Michałku pisze:
michaelius pisze:Czy te małe dodatki będą zmieniane na system każda karta w 3 kopiach teraz ?
Nic o tym nie słychać na razie, ale tu miałoby to sens.
Wydaje mi się że w czasach kiedy śledziłem WH:I i akurat przechodzili na format 20x3 to ogłosili że dodruki starszych produktów zostaną po staremu. Chyba po to żeby nie denerwować weteranów którzy kupowali 3x niektórych dodatków. Core Sety na pewno zostawiają takie jakie są, bo one mają też służyć jako samodzielne gry co mogłoby byź trudne przy samych singlach (chociaż w CoC LCG podobno tak jest).
Awatar użytkownika
ghash
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ghash »

michaelius pisze:Swoja droga to czy z Martelami i Greyjoyami da rade grać w 6 osób ?
Razem z dodatkiem do Martelli jest dołączoną instrukcję formatu Civil war, w którego można grać w 6 osób. Chociaż myślę, że na normalnych zasadach też się da zagrać w 6, w końcu jest 6 tytułów do wyboru. Tylko rozgrywka wtedy mogłaby być nieco przydługa.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: schizofretka »

Czy spotykacie się w wawie gdzieś regularnie? Ja chętnie bym grę poznał zarówno joust jak i melee, ale kart jeszcze nie mam i pewnie z zakupem chciałbym się moment wstrzymać. Choć temat odpowiada mi bardziej, ostatecznie zdecydowałem się na whi, ze względu w dużej mierze na karty*3 w większości dodatków.

Niemniej, gdyby się udało złożyć sensowny komplet talii by pogrywać w to kaziualowo (np. poprzez kupno wszystkich dużych dodatków tylko) , to prędzej namówię znajomych na to niż na inwazję.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: waffel »

Jestem w podobnej sytuacji: jestem z Warszawy, grałem w WH:I, do AGoT kart jeszcze nie mam ale chcę zacząć i też nie chcę kupować dodatków singlowych :) przynajmniej nie za wiele. Tu się umawiamy na jutro w Wargamerze o 17, wygląda na to że najmarniej trzech nas będzie, z Tobą czterech.

http://agot.4aces.eu/viewtopic.php?f=19&t=174

Co do kupowania dodatków to przejrzyj takie coś: http://www.boardgamegeek.com/thread/559 ... observatio

z tego wynika że dwa dodatki starsze ("pojedyncze") warto mieć, ale poza tym można jechać na nowszych potrójnych. Że warto mieć 2 Core Sety albo i trzy to akurat oczywiste dla mnie po WH:I było, ale na szczęście Core Set w przeliczeniu zł/kartę zawsze opłaca się najbardziej.

Ja ze swojej strony deklaruję że jeśli się wciągnę (a muszę przyznać że trochę mnie odstraszają grafiki) to będę miał pewnie 2-3 Core Sety i na pewno dobrych kilka Chapter Packów. Nie zmienia to faktu że jestem każualem, robię fun decki, wolę szalone komba które wchodzą raz na kilka gier niż seryjne wygrywanie jakimś tępym ale skutecznym aggro :)
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

michaelius pisze:Czy będzie teraz zmieniania podstawka by były w niej po trzy kopie każdej karty ? Znaczy czy jak mi kiedyś odbije by grać na układane decki to będę musiał kupować więcej niż 1 boksa podstawowego ?
Nie będzie zmieniana, bo nie ma takiej potrzeby. Stosunek cena/ilość kart jest bardo dobry. Poza tym jak wspomniano, 3xCS musisz mieć tylko jak chcesz złożyć Lannisterów i Targaryenów i to też nie zawsze, zależy od pomysłu.
michaelius pisze:Czy te małe dodatki będą zmieniane na system każda karta w 3 kopiach teraz ?
Wkrótce się dowiemy, bo szykowane są pierwsze dodruki niektórych packów. Jest to dość prawdopodobne (bo w Call of Cthulhu tak zrobili), ale jeśli nawet to nastąpi, to nie prędko wymienią wszystkie (stare packi muszą zostać wykupione).
michaelius pisze:Czemu jest tak mizerna dostępność tej gry w polskich sklepach ?
Bo wszyscy się teraz rzucili na fali serialu, a wydawca nie spodziewał się aż takiego popytu. Normalnie grę można dostać bez żadnego problemu.
ghash pisze:Jeżeli chodzi o grę wieloosobową, to moim zdaniem wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa
Wielu (jeśli nie większość) ludzi preferuje 1 na 1. I że niby ja nie mam przy tym prawdziwej zabawy? No wiesz co! :)
Generalnie co kto lubi. AGOT ma tę zaletę, że jest wiele wariantów rozgrywki.
ghash pisze:aczkolwiek sprawiają radość w tworzeniu jeszcze bardziej wkurzającej talii
No taki jest sens gier karcianych :)
schizofretka pisze:ze względu w dużej mierze na karty*3 w większości dodatków.
Generalnie nie ma potrzeby kupowania chapter packów więcej jak 1x.
waffel pisze:Co do kupowania dodatków to przejrzyj takie coś
Zalecam spytać się konkretnie na forum zanim cokolwiek kupicie.
waffel pisze:trochę mnie odstraszają grafiki
Moim zdaniem AGOT to najpiękniejsza karcianka jaką widziałem (a widziałem dużo), mam na myśli nie tylko ilustracje. Choć zdarzają się bohomazy, to większość grafik jest obłędna.
ODPOWIEDZ