Lord of the Rings - R. Knizi

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: DDP »

Jak dla mnie (nie jestem fanem Tolkiena ale film sie podobal;) gra jest abstrakcyjna na maxa. Zbieranie serduszek, pierscini i sloneczek nie ma zwiazku z tematyka. Ponad to gra wymaga optymalizacji ruchow jesli chce sie wygrac aczkolwiek i to nie gwarantuje sukcesu gdyz jak to bywa w grach co-op losowosc odgrywa tu kluczowa role i to od niej zalezy w 90% czy wygramy czy nie. Jesli bedziemy mieli pecha to najlepsze ruchy i tak nic nie dadza a jesli szczescie w losowaniu kart/plytek bedzie umiarkowane to dobrymi ruchami mozemy pokonac Saurona. Duzo tez zalezy od wspolgraczy czy wczuja sie w opary klimatu (plynace z planszy i troche z kart) czy beda traktowali gre jako zbiorowa lamiglowke.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: krokodiler »

No tak, zgodzę się z Folko, że klimatowi na pewno nie sprzyjało niemieckie wydanie. Teutońskie napisy na planszach pasowałyby bardziej do planszówki o Nibelungach (jest taka?) albo Schnappim (das kleine Krokodil) :lol: . Ale w angielskiej wersji (taką mam) nie ma tego problemu. Karty może nie są nadzwyczaj udane, ale odnoszą się do postaci/wydarzeń/przedmiotów z książki i to jest ich zaleta. Za to moim zdaniem czuje się Wielkie Oko bez powiek przeczesujące Śródziemie - może to zasługa posępnej, górującej nad hobbitami i nieubłaganie się do nich zbliżającej figurki Saurona?
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: krokodiler »

Grzech pisze:A odnośnie pokonania wszystich wrogów to chyba jest dodatkowa karta "Czarna Brama" która rozwiązuje ten problem przywołując na finalną walkę kilku pokonanych już wcześniej wrogów. Więc ta "luka" w systemie już została zamknięta.
A gra sama w sobie ma być trudna i tyle :D
Tak, ściągnąłem ją z Sieci, ale jeszcze z nią nie grałem. Zagrałem natomiast ostatnio po raz pierwszy z dwoma dodatkami F&F i Sauron. Masakra! Sauron strasznie nas sponiewierał, Frodo podziękował już w Morii, cały czas było 6-7 Wrogów, więc nijak nie dało się ominąć żadnej planszy, no ale kiedy na początku Helm's Deep Pippin od razu odpadł, a Sam (jedyny, który pozostał) wylosował w swojej pierwszej (i ostatniej) kolejce JEDENAŚCIE złych kafelków wydarzeń pod rząd było po grze. I dodam, że nie graliśmy z opcjonalnymi 23 Dark Events, które umożliwiają (w skrócie) akceptowanie co drugiego kafelka - musieliśmy (właściwie tylko Sam) te wszystkie 11 wydarzeń wziąć na klatę! Czyli w worku było w sumie 27 kafelków, w tym 15 złych - Sam wyciągnął 11 z nich.
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
pt123
Posty: 66
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:23
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: pt123 »

Witam!

Rozegraliśmy wreszcię pierwszą partię LOTRa z dodatkiem Sauron. Oczywiście porażka, ale wytrzymaliśmy aż do Jaskini Szeloby. Gra stała się niezwykle trudna, ale bardziej przewidywalna - nie było kostki, ale był Sauron, którego taktykę można było obserwować. Niewątpliwie grający Sauronem ma największy fun. Tak z ciekawości, czy komuś kiedykolwiek udało się wygrac z Sauronem.

Pozdrawiam

PT
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: oopsiak »

Witam, dziś liczyłam karty w moim egzemplarzu (wydanie parker - hasbro), którego chcę się pozbyć i zorientowałam się, że brakuje kilku kart. Proszę o weryfikację i ewentualnie jeśli ktoś mógłby podesłać mi skany, to byłoby naprawdę cudnie i będę baardzo wdzięczna...

Mam tak:
Moria - 2 karty
Shelob's Lair - 2 karty
Mordor - 3 karty
Helm's Deep - 4 karty
Lothlorien - 9 kart
Rivendell - 12 kart

ponadto brakuje mi karty Gandalfa - Guidance.

Pozdrawiam,
Olka
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: oopsiak »

Nieśmiały up. Może jednak ktoś mógłby napisać mi, z której kategorii brakuje mi kart i ew. przesłać skany..?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

Witam posiadaczy LotR BG ;) Mam do was prośbę...
Niech ktoś będzie uprzejmy i powie mi z jakich kart zbudowana jest talia hobbitów?
Powinno ich być 60, moja liczy 35... Grę dostałem i chciałbym wiedzieć jakie proksy muszę sobie dorobić. Czy kart jest po równo z każdego rodzaju w obu kolorach?? (5 rodzai po 12 każdy (6 szarych, 6 białych)
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: zewsi »

7 białych i 5 szarych kart podróży
7 białych i 5 szarych kart walki
7 białych i 5 szarych kart przyjaźni
7 białych i 5 szarych kart ukrycia
oraz
12 jokerów (białych :) )
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

Po kilku grach w niewielkim gronie trochę znudziło nam się granie Frodo i Samem...
Próbował ktoś z was grać losowo wybieranymi postaciami? Czy niszczy to w jakiś sposób (zbyt: łatwa/trudna) grę?
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: bazyn »

Też zaczeliśmy losować. W żaden sposób nie psuje to gry, najgorzej wylosować niebieskiego (Merry?) który potrzebuje tylko dwóch life tokenów po każdym scenariuszu, co w dwie osoby, gdzie jest ich nadmiar rzadko jest fajne.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

bazyn pisze:Też zaczeliśmy losować. W żaden sposób nie psuje to gry
Dobrze wiedzieć, że ktoś już próbował :) Następnym razem też spróbujemy tak zagrać.
bazyn pisze: (...) najgorzej wylosować niebieskiego (Merry?) który potrzebuje tylko dwóch life tokenów po każdym scenariuszu, co w dwie osoby, gdzie jest ich nadmiar rzadko jest fajne.
No na dwójkę to rzeczywiście średnio trafiona postać ;) Ale to zawsze coś, czego nie trzeba zbierać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

Czy w instrukcji gry jest gdzieś zapis o limicie kart na ręce? Odkopałem grę, a nie potrafię tego nigdzie znaleźć...
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Marvin »

Pastorkris pisze:Czy w instrukcji gry jest gdzieś zapis o limicie kart na ręce? Odkopałem grę, a nie potrafię tego nigdzie znaleźć...
Nie ma limitu. Możesz mieć tyle, ile zdołasz utrzymac w ręku ;-)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

Ok, dzięki :) Czyli wczoraj wygrałem zasłużenie :D Już w Morii tak się ułożyły żetony, że weszły 3 wydarzenia zaraz na starcie... Postanowiłem nie zrzucać się z kart, przygotować się na następne, wyleczyć, zebrać karty i poczekać aż wyjdzie reszta wydarzeń i w ten sposób skończę scenariusz ;) Potem było już gładko. Sam to wytrzymały gość ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: gregvip »

Wziąłem łopatę i trochę odkopię temat.
W związku z zakupem całości starego wydania mam takie pytanie.
Czy może ktoś z forumowiczów posiada przetłumaczone na język polski zasady do wszystkich dodatków Freinds & Foes, Battlefields oraz Sauron? I czy zechciał by się podzielić.
Jeśli nikt się nie znajdzie to będę dopytywał o konkretne szczegółyjka np z F&F
When you play on Master Board, the Ring-berer acts as the active player and may defeat Foes.
Note.: there are no turn ends during play on the Master board, therefore the game is not lost if there are eight or more Foes display during this time. This condition becomes relevant again when the Ring-berer concludes the first turn on the subseqent Scenario board
Ktoś dobry mi to przetłumaczy bo mam wątpliwości.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lord of the Rings - R. Knizi

Post autor: Pastorkris »

Odkopuję ;)
Ma ktoś na zbyciu dodatki od tego tytułu? I szop nie wiedział nawet czego szukać :D więc obstawiam, że u nas w kraju nie ma szans by je zdobyć.
ODPOWIEDZ