Call of Cthulhu LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

Turniej :Liga Call of Cthulhu LCG
Dzień :9 lipiec 2011
Miejsce : Politechnika Warszawska Inżynieria Środowiska klub Agresor sala 516 piętro 5
Dojazd : Metro Politechnika Warszawska i wszystkie autobusy i tramwaje tam się zatrzymujące , ostatnio trwają remonty więc uwaga na zły dojazd.
Oraz mapka :

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&g ... =addr&om=0

Podaję regulamin klubu Agresor:

REGULAMIN

1. PALENIE, PICIE I INNE UŻYWKI
Zgodnie z zarządzeniem Władz Politechniki Warszawskiej zabrania się palenia na terenie budynku Inżynierii Środowiska za wyjątkiem wyznaczonej do tego celu palarni znajdującej się na parterze (pytać portiera). Niezgodne z przepisami, za to usankcjonowane zwyczajem jest palenie przed wejściem do budynku.
Picie alkoholu i wszystko co zakazane prawem - zakaz totalny.

2. ŚMIECI
Śmieci trzeba usuwać do dostarczonych przez organizatorów worków na śmieci, lub pojemników na śmieci znajdujących się na każdym piętrze.

3. HAŁAS
Bezwzględnie trzeba zachować ciszę na terenie budynku, chyba, że organizatorzy zajęć klubowych mają potwierdzoną informację, że w sali mogą się odbywać popisy wokalne i zajęcia generujące hałas. W sąsiednich salach mogą odbywać się zajęcia. Poza tym Politechnika Warszawska jest miejscem pracy, więc kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Nie kierowanie się nim jest pogwałceniem pktu 5-ego.

4. PORZĄDEK
Bezdyskusyjnie należy zachować czystość i porządek. Zabronione są wszelkie akty wandalizmu i niekulturalnego zachowania. Bezwzględnie obowiązkowe jest wypełnianie poleceń organizatorów zajęć klubowych. Wszelkie nieprawidłowości sygnalizować NATYCHMIAST organizatorom zajęć klubowych. Na koniec zajęć ustawiamy ławki, zamykamy wszystkie okna, gasimy światła, klucze zdajemy na portiernię.

5. DYSCYPLINA
Niepodporządkowanie się wyżej wymienionemu regulaminowi pociąga za sobą co najmniej możliwość wyrzucenia z terenu Politechniki Warszawskiej do wezwania policji włącznie w przypadku ciężkich wykroczeń.

Zapisy : prze internet u mnie lub od 10:30 do 11:00 na iejscu
Start : 11:00
Wpisowe : 0 pln
Format : LCG, dla nie wtajemniczonych karty z białymi ramkami
Nagroda : Uścisk dłoni organizatora :) może coś wymyślę dodatkowo.
Ban : Magah Bird , Endless Interogation
Restrykcje: według FAQ
Errata : najnowsza errata poszczególnych kart zwłaszcza Alaskan sledje Dog, asp. artist zgodna z ostatnim FAQ.
Ban turniejowy : Descendant of Eibon oraz Specimen Bags
Zasady turnieju : Po 50 kart minimum w tali ,max. po 3 sztuki jednej karty ( Standard ) , preferowane koszulki na karty, gramy bez ostatniego Call of Cthulhu LCG Asylum Pack: That Which Consumes , w zależności od liczby graczy, uzgodnimy przed turniejem sposób rozegrania turnieju.

Czekam na graczy do godziny 11:00 , jeżeli nikt nie przyjdzie to wracam do domu wk*rwiony. Informuję specjalnie wcześniej, żeby każdy mógł powiedzieć , babci ,żonie, dziecku , kochance itp. że w sobotę 9.07.2011 jest turniej i Cthulhu wzywa i musi na nim być :)

To jest druga inicjatywa z mojej strony by pobawić się ze znajomymi w tę karciankę, ostatnio dużo osób mnie wydymało i nie przyszło mimo że się zapowiadali , turniej się jednak odbył, gdyż przyszło dwóch graczy nie zapowiedzianych, więc następnym razem jak po prostu nie chcecie turniejów w Warszawie to napiszcie , ja nie będę marnował na to czasu i będę miał czyste sumienie, że w warszawie się nie gra w cthulhu LCG

Nie odzywałem się przez duży czas, gdyż grywałem za granicą i nie było mnie w kraju ( więc trochę kojarzę +/- gry ) i teraz mi się sesja skończyła więc po prostu czasu nie miałem.

Chciałbym zauważyć, że mam zamiar organizować turnieje/ligę prze całe wakacje turnieje będą się odbywać co tydzień bądź, co dwa tygodnie.
System rankingowy ELO będzie podawany po każdym turnieju.

Wiem, że dużo osób komunikuję się za pomocą telefonów komórkowych, więc dla tych co nie zaglądają na forum Cthulhu , proszę by ktoś ich poinformował, by pojawiło się więcej osób.Prosiłbym też by ktoś umieścił informację na facabook, gdyż nie jestem zalogowany na ten portal.

Osoby które wyrażą chęć pojawienia się proszę o potwierdzenie na PM lub pod tym postem, żebym się mniej więcej zorientował czy mam na kogoś czekać czy też nie

Chciałbym zauważyć, że jeżeli ktoś będzie chciał się napić, to na dole są automaty z napojami, a niedaleko jest spożywczy do którego mogę wskazać drogę.
Po za tym da głodnych znajduje się Subway/chińczyk/ kebab też mogę drogę pokazać

W takim Wypadku zapraszam na turniej i mam nadzieję że tym razem pojawi się więcej osób niż ostatnio.

Cel Ligi przede wszystkim zabawa oraz rozpowszechnienie kultu Cthulhu w Warszawie i Polsce :)

Pozdrawiam i Zapraszam
A.J.Mustafa
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

Turniej :Liga Call of Cthulhu LCG
Dzień :sobota 16 lipiec 2011
Miejsce : Politechnika Warszawska Inżynieria Środowiska Nowowiejska 20 klub Agresor sala 516 piętro 5
Dojazd : Metro Politechnika Warszawska i wszystkie autobusy i tramwaje tam się zatrzymujące , ostatnio trwają remonty więc uwaga na zły dojazd. UWAGA w soboty zdarza się że wejście od ulicy Nowowiejskiej jest zamknięte, proszę wtedy wchodzić przez ulicę Noakowskiego i przejść przez kampus PW
Zapisy : prze internet u mnie lub od 10:30 do 11:00 na miejscu
Start : 11:00
Wpisowe : 0 pln
Format : LCG, dla nie wtajemniczonych karty z białymi ramkami
Nagroda : Uścisk dłoni organizatora :) może coś wymyślę dodatkowo.
Ban : Magah Bird , Endless Interogation
Restrykcje: według FAQ 1.5
Errata : najnowsza errata poszczególnych zgodnych ostatnim FAQ 1.5
Ban turniejowy : Descendant of Eibon oraz Specimen Bags
Zasady turnieju : Po 50 kart minimum w tali ,max. po 3 sztuki jednej karty ( Standard ) , preferowane koszulki na karty, w zależności od liczby graczy, uzgodnimy przed turniejem sposób rozegrania turnieju.
Regulamin : Patrz pierwszy post

Czekam na graczy do godziny 11:00/11:15 , jeżeli nikt nie przyjdzie to wracam do domu.

Jeżeli ktoś będzie chciałby przyjść i wie, że może się spóźnić proszę o wysłanie PM do mnie to podam telefon kontaktowy do siebie.

Pozdrawiam i Zapraszam
A.J.Mustafa
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Jak to jest z endless interrogation (i pewnie innymi kartami tego typu) gdzie mamy ikonkę steadfasta i inna ikonkę frakcji przy koszcie 0 ?
Można to zagrywać z czystego Hastura bez agencji ? Czy znacznik frakcyjny (mimo kosztu 0) na karcie jest takim steadfastem samym w sobie ?
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

dzikiepola pisze:Jak to jest z endless interrogation (i pewnie innymi kartami tego typu) gdzie mamy ikonkę steadfasta i inna ikonkę frakcji przy koszcie 0 ?
Można to zagrywać z czystego Hastura bez agencji ? Czy znacznik frakcyjny (mimo kosztu 0) na karcie jest takim steadfastem samym w sobie ?
To znaczy, że można to zagrać jeżeli masz przynajmniej jedną domenę hastura, reszta jest nie potrzebna, mowa o koszcie zero.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Czyli przynależność karty frakcyjnej jest nieważna, można endless interrogation dać do hastura z shub niggurath i bez ani jednej innej karty agencji. Dziwne trochę.

A jak to jest z response : pay 1 i weź do ręki z discardu -> można to zagrać kiedykolwiek czy tylko w fazie/turze gdy to w discardzie wylądowało ?
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

dzikiepola pisze:Czyli przynależność karty frakcyjnej jest nieważna, można endless interrogation dać do hastura z shub niggurath i bez ani jednej innej karty agencji. Dziwne trochę.

A jak to jest z response : pay 1 i weź do ręki z discardu -> można to zagrać kiedykolwiek czy tylko w fazie/turze gdy to w discardzie wylądowało ?
Od razu po zagraniu karty , ale od razu mówię, że ta karta ma permanentnego bana nałożonego przez FFG , gdyż jest niezwykle mocna :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Dalsze pytania wynikłe z dokupienia kart i rozegrania paru rozgrywek.

1) Czy można wykorzystywać action (pay x to..) z karty, która jest exhausted ? W ogóle actiony z charakterów można zagrywać też w turze przeciwnika ?
2) Czym się różni triggered ability od triggered effect ?
3) Short fuse vs shotgun blast - skoro short fuse zadaje 7 ran za 3(?), a blast xkoszt to czemu oni grają 3xblast ? To jest taka potężna różnica czy w operation phase czy kiedykolwiek ?
4) Jeszcze coś miałem zapytać ale zapomniałem.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

dzikiepola pisze:Dalsze pytania wynikłe z dokupienia kart i rozegrania paru rozgrywek.

1) Czy można wykorzystywać action (pay x to..) z karty, która jest exhausted ? W ogóle actiony z charakterów można zagrywać też w turze przeciwnika ?
2) Czym się różni triggered ability od triggered effect ?
3) Short fuse vs shotgun blast - skoro short fuse zadaje 7 ran za 3(?), a blast xkoszt to czemu oni grają 3xblast ? To jest taka potężna różnica czy w operation phase czy kiedykolwiek ?
4) Jeszcze coś miałem zapytać ale zapomniałem.
1. tak, tak.
2. ability to umiejętność postaci, effect to co ta umiejętność robi
3. bo nie zawsze chcesz płacić za shotguna 3, i możesz go zagrać kiedy chcesz.
4. nie wiem jak odpowiedzieć na o pytanie.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Dziękuje za odpowiedzi.

Nie przypomniałem sobie o co miałem zapytać więc 4 nieaktualne.


A z triggered effect chodziło mi o to -

Writhing Wall
3
[Hastur Event]
Spell.

Disrupt: Cancel a triggered effect. Then, draw a card.

Czyli można tego używać do zniwelowania efektu włączonej zdolności ? Czy może przychodzi Ci do głowy jakiś przykład gdy triggered ability nie jest triggered effect - bądź odwrotnie ?
Brown_Jenkin
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:26
Lokalizacja: CK/Wawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Brown_Jenkin »

Triggered effect w tym przypadku to każda odpalona (triggered) umiejętność, poprzedzona wytłuszczonym Action Response Forced Response lub Disrupt i tylko taką można "cancel'ować"
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Ok dzięki.
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Kolejne dwa pytania :

1. Richard Upton Pickman

Action: Pay 2 to choose a character. Until the end of the phase, Richard Upton Pickman gains that character's keywords and triggered abilities. Then, treat that character as though its printed text box were blank until the end of the phase.


Ale czy może przejąć zdolności więcej niż 1 w danej fazie?(tak chciał zrobić mój przeciwnik - przejąć i z dagona i z ravager from the deep w fazie story bo miał 2 domeny po 2 resource).
Powiedziałem, że od razu sprzedaję tą grę jeżeli może tak zrobić :D
Czy jego pole tekstowe zdolności wymazuje się gdy przejął zdolność kogoś innego ?

2. Jeżeli character ma stracić ikonę (character loses icon, nie printed icon) to może ją stracić gdy otrzymuje ją z przedmiotu ? Np. ma ją z lampy alhazreda.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:31 przez dzikiepola, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

1. tak , pamiętaj też że to działa do końca fazy , w grze są pewne postacie, które jak wejdą na stół to muszą od razu zejść inaczej jest słabo, po za tym Pickman nie jest taki dobry
2.tak, jeżeli jest icons to możesz wszystko usunąć również te z lampy , jeżeli jest printed icons to ikony z lampy zostają :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Ok to z lampą źle graliśmy, ale tak jest lepiej bo byłaby a mocna

Ale co tak z pickmanem?

Wymazuje mu się pole tekstowe czy nie ?
Może przejąć zdolności dwóch w jednej fazie ?
Mi się wydaje strasznie potężny, a kto tak u was rozwala grę jak wchodzi?
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Mustafa »

Tak, może wymazać z dwóch zasadę i sobie przyznać czyli może mieć dwie zasady.

No chociażby:
Ravager, przedwieczni , victoria , Y'golonac ( prawdopodobnie najlepsza postać z gry ) , chess prodigy, descendant of eibon , Randolf carter , Richard finchington ,Flying Polyps, Doppelgänger, Sister Sofia,Lord Jeffrey Farrington,Silver Twilight Enforcer to tylko część wszystko zależy od tego jak złożysz sobie talię i jak ma ona działać , pytanie czy co kolejkę płacić 2 i wymazywać komuś postać do końca fazy co jest dość kosztowne, czy lepiej zagrać Called by Azathoth, albo ją po prostu zabić tę postać :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
dzikiepola
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:22

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: dzikiepola »

Ok dzięki. Wiedziałem, że Y'golonac jest mocny, ale, że jest w ścisłej czołówce nie przypuszczałem.

Miałem grę sprzedać jeśli może wymazywać z więcej niż 1, ale się powstrzymam jeszcze;)
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: tchazzar »

mam takie pytanko. od ktorej edycji w coc wszystko jest razy trzy? innymi slowy ile musze miec korsetow i innych dodatkow, zeby miec wszystko po 3 sztuki?

EDIT: Jak w ogole oceniacie rozgrywke dwukorsetową?
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

tchazzar pisze:mam takie pytanko. od ktorej edycji w coc wszystko jest razy trzy? innymi slowy ile musze miec korsetow i innych dodatkow, zeby miec wszystko po 3 sztuki?

EDIT: Jak w ogole oceniacie rozgrywke dwukorsetową?
ODPOWIEDŹ:
od cyklu: The Yuggoth Contract;
- przy czym cykle: The Summons of the Deep i Forgotten Lore zostały reedytowane. W tej chwili zatem jedynie cykl The Dreamlands trzeba zebrać optymalnie x3 + Core sety + jeden "Seckrety Arkham".
Na pewno gra zyskuje, ale co to za pytanie, jest tyle dodatków, że można uzupełnić decki nowymi kartami, aczkolwiek na pewno będzie ci żal, że nie masz power drain x3 czy inne takie. Nie wszystkie jednak frakcje tracątyle samo na braku kart z CS.

NEWSY:
Nature is both beautiful and dangerous as anyone can attest who has visited The Breathing Jungle, or at least those few who made it back. The others are probably lost forever. Hunting for relics may be lucrative, but it’s not without dangers. Some relics may be guarded by unspeakable entities or even worse: they may be cursed.
Obrazek
Obrazek

TURNIEJE:
" The Shifting Sands" - czyli turniej z cyklu " macki na zimno w Brajcie"
08.10.2011r. sobota godz. 10.30
Wrocław: Standard (2 player, Swiss, Pre-Constructed Decks, card Restrictions Apply)
- Basior 9 pkt (3-0a, 3-2b, bye) Hastur, Hastur
- Cahir 6 pkt (0-3a, 3-1a, 3-0a) Yog-Sothoth discard/gug
- Cermo 6 pkt (3-1b, bye, 2-3b) Shub-Niggurath Mi-go/ghoul
- Alucard 6 pkt (bye, 1-3a, 3-2b) Syndicat criminal/exhaust
- Labrad 0 pkt (1-3b, 2-3b, 0-3a) Yog Sothoth/Neutrale


Czwarte spotkanie wrocławskiej filii Stowarzyszenia Żółtego Znaku z gościnnymi występami Labrada. Po turnieju Cahir przygarnął "feint" x2 z puli nagród, Basior - " setting sun" x3, Cermo- "Nyarlathothepa", Alucard - "eldritch nexusa". Na następnym turnieju " Curse of the Jade Emperor" w listopadzie (prawdopodobnie, szersze dane wkrótce) Cermo zagra Shub-Niggurath, Alucard- Syndykatem, Basior - Yog-Sothothem, a Cahir- Hasturem. (Ganja-San - Miscatoniciem, a Podwik - Agencją). Gracze będą mogli użyć również zdobytych do tej pory wygranych kart neutralnych. Przypominam, że mamy już tylko 2 miejsca w Filii Zółtego Znaku dla chętnych, a poza tym zapraszamy innych graczy wrocławskich na turnieje ze swoimi deckami LCG:!: Możemy również użyczyć decków na miejscu)
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

TURNIEJE:
" Order of the Silver Twilight" - czyli turniej z cyklu " macki na zimno w Brajcie"
WROCŁAW 19.11.2011r. sobota od godz. 10.00
Wrocław: Standard (2 player, Swiss, Pre-Constructed Decks, card Restrictions Apply)


NEWSY:
1) najnowszy dodatek w sklepach; 4 część cyklu reliktów czyli wizyta na Antarktydzie:
Obrazek

2) ale najlepsze wieści ostatnio to zapowiedź nowego cyklu:
Obrazek
Obrazek
Written and Bound introduces 60 new cards (3 copies each of 20 cards) that reinforce the power of knowledge and the importance of knowledge seekers in the Call of Cthulhu mythos. New Tome cards, a Library, Criminals, Scientists, Investigators, and Relic Hunters all provide the different factions powerful new ways to use knowledge to manipulate the world to their own ends… or to liberate it from the Ancient One’s ever-tightening grasp.
NIECH GWIAZDY:
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: 77rpm »

Warto kupować podstawkę ?
Możecie mnie jakoś zachęcić do gry :) ? Zainwestowałem sporo w WhInwazję, tutaj myślę o kupnie podstawki i samodruku potrzebnych mi kart do użytku domowego :)
Warto inwestować te 110 zł ? :)
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: kriszna »

Moim zdaniem zdecydowanie warto. Mi się CoC podoba bardziej od Inwazji (może dlatego, że najpierw grałem właśnie w klimaty arkhamowe). Niestety, moja dziewczyna nie podziela mego zdania. Call of Cthulhu, podobnie jak Inwazja, jest bardzo mocno klimatyczna, a zasady w ogólnym zarysie podobne.

Poza tym sama podstawka wystarczy na bardzo długo, zanim będziesz potrzebował dodatków. Dla dwóch osób ta gra sprawdza się rewelacyjnie. Choć i dla trzech nie jest wcale gorzej.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: 77rpm »

Jak już to tylko dla dwóch osób. Nie wiem czy kupić to czy Grę O Tron albo BloodBowla karcianego który teraz wychodzi. Nie mogę się zdecydować, prędzej czy później sprawdzimy każdą - ale teraz jest prędzej a nie później i coś trzeba wybrać ...
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: kriszna »

W Bloodbowl grałem ostatnio (tylko raz) - gra jest dość zabawna, ale nie aż tak bardzo. Poza tym w partii pojawił się taki problem, że kto źle zacznie to źle kończy. Wygrywający dostaje bonusy, które od razu bardzo go faworyzują. Ale to była tylko jedna partia, choć ludzie, z którymi grałem zauważyli ten problem również wcześniej).

Gra o Tron LCG ma olbrzymi potencjał i jest być może najlepsza z tych wszystkich, ale wg mnie tylko na cztery osoby. Przy dwóch odpada znaczna część rozgrywki i jest dużo mniej zabawy. Jednak tu też muszę zaznaczyć, że grałem bardzo mało. Niech ktoś inny się w temacie wypowie.

W mojej opinii zatem Call of Cthulhu wygrywa ten konkurs.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: 77rpm »

Podstawka kupiona, jeszcze nie było czasu zdjąć folii... Ciekawe czy zostanę fanem tak jak w WhInwazji - moja wypłata bardzo się boi hehe
Dam znać jak mi się podoba po pierwszej rozgrywce jak opanuję zasady - jak będą problemy to liczę na pomoc w ich rozwiązaniu :)
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

77rpm pisze:Podstawka kupiona, jeszcze nie było czasu zdjąć folii... Ciekawe czy zostanę fanem tak jak w WhInwazji - moja wypłata bardzo się boi hehe
Dam znać jak mi się podoba po pierwszej rozgrywce jak opanuję zasady - jak będą problemy to liczę na pomoc w ich rozwiązaniu :)
Nie wiem czy nie rozczarujesz się samym Core Setem, gdyż ma dość poważną wadę - wszystkich kart jest po jednej sztuce. także, dopiero kupno 3 CS pozwoli ci cieszyć się pełnią możliwości, np. grą mono deckami. Oczywiście, możesz też dokupić kolejne dodatki asylumowe lub duże wydania - " sekrety arkham" ( kart po dwie sztuki)czy " order of the Siler twilight"( tu już po trzy sztuki, tak jak we wszystkich najnowszych asylumach)
Jeśli nie chcesz się za bardzo angażować w nowe karty, to co najmniej dwa CS, nie musisz kupować ich w sklepie, na forum czy allegro można je dostać zapewne taniej. Niejeden kupił core- set i po paru partiach się rozczarował.A szkoda, bo gra ma klimat i możliwości, no ale bez inwestycji się nie obędzie.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
ODPOWIEDZ