Risk Legacy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Risk Legacy

Post autor: waffel »

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... isk-legacy

W skrócie - decyzje będą zmieniać grę (planszę itd) permanentnie. Pomysł doskonały. Na razie czytam co więcej o tym wiadomo :) Duży wydawca prawdopodobnie zagwarantuje niską cenę, więc zdecydowane gra do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Risk Legacy

Post autor: Wehr »

Mam nadzieję, że to nie jest zwykły marketing pełen ściemy, bo brzmi bardzo fajnie. A i Risk zawsze lubiłem, w sumie to moja pierwsza gra planszowa, poza szachami. :-)
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Risk Legacy

Post autor: Wladek »

Na BGG przewija się cena 20$. Cóż, brzmi nieprawdopodobnie, ale nawet jeżeli będzie finalnie (u nas w EU) kosztowała 40USD to z pewnością kupię, żeby poeksperymentować. Całe szczęście, że mam stałą grupę graczy, która od czasu do czasu ma ochotę na Risk'a (ku mojej zgrozie :roll: ).

edit:
trzeba się jednak przygotować na 50$-60$... http://www.gametrademagazine.com/downlo ... lSheet.pdf
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Risk Legacy

Post autor: waffel »

Wehr pisze:Mam nadzieję, że to nie jest zwykły marketing pełen ściemy, bo brzmi bardzo fajnie. A i Risk zawsze lubiłem, w sumie to moja pierwsza gra planszowa, poza szachami. :-)
Nie wydaje mi się, że to ma być jakaś ściema. Naklejki na planszę, poznawanie jakichś kart czy innych elementów dopiero jak się do nich "dojdzie", karty jednorazowe - to wszystko jest już raczej potwierdzone. A czy z tego będzie dobra gra to oczywiście nie wiadomo, ale pomysł jest tak nowatorski że ja pewnie kupię dla samego głosowania portfelem na innowacje. Bo wiadomo, że jak sprzeda się dobrze to inni wydawcy też wydadzą swoje ewoluujące gry.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Risk Legacy

Post autor: Wehr »

Ja się raczej boję, że właśnie nie będzie to działało. :-D
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Risk Legacy

Post autor: waffel »

Jeśli na tym etapie się boisz że coś nie będzie działało to faktycznie nie bardzo jest Cię czym przekonać :) ale wydaje mi się to mało racjonalne z całym szacunkiem - równie dobrze możesz zakładać, że dowolna gra zapowiedziana na Essen nie będzie działać.

Oczywiście Ryzyko pozostanie Ryzykiem i na pewno będzie turlanina że hoho, ale spójrz na dorobek autora - tak się składa, że nie grałem w Heroscape, Queen's Gambit ani Betrayal at the House on Hill, ale są to wysoko poważane klasyki ameritrashu. Na BGG napisał, że starali się "połamać" grę jakimiś dziwnymi permanentymi decyzjami, ale podobno dalej działała :) największa obawa jaką widzę to to, że nie mogę się doczytać czy wskazane jest granie w stałej ekipie. W sumie na tym etapie autor na pewno odpowie że nie, skądże :)

Dopiero doczytałem że MSRP to $60. Trochę słabo biorąc pod uwagę że grę siłą rzeczy ciężko będzie odsprzedać. Ale za to jakim odkryciem będzie zagranie w egzemplarz kolegi :)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Risk Legacy

Post autor: Wladek »

Przeczytałem instrukcję (dostępna na BGG w języku niemieckim) i jest bez szału. Decyzje graczy ograniczają się do nazywania kontynentów, decydowania gdzie umieścić miasta i jak je nazwać, do wyboru początkowych (i późniejszych) umiejętności frakcji, wzbogacania regionów na kolejne gry oraz permanentnego zniszczenia karty jakiegoś rejonu. Nie wiem, jak z zapakowanym kartami, ale są małe szanse, żeby jakoś znaczące odstępstwa. Podstawowa mechanika to dalej 3 k6 ataku i 2 k6 obrony.

Za 60$ już chyba wolę kupić nową Diunę FFG niż użerać się 15 gier (gra jest przewidziana na 15-20 rozgrywek, gdzie 'fabuła' kończy się po 15 grze) Risk'a na sterydach. Cóż, preorderu na 100% nie będę robił, ale zostawiam otwarte okienko w razie pochlebnych recenzji.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Risk Legacy

Post autor: waffel »

Niczego więcej się nie spodziewałem - budowa miast, wzbogacanie regionów i technologie. Nie wiem co robią karty regionów, więc nie wiem co daje ich zniszczenie :) Nie oczekuję jakiegoś Fluxxa czy Cosmic Encountera gdzie przy każdej partii grasz w zasadzie w inną grę, tylko ewoluującej planszy i stron konfliktu. Nie udało Ci się mnie zniechęcić ;)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Risk Legacy

Post autor: Wladek »

Zniszczenie karty regionu bezpowrotnie usuwa wszystkie jego zasoby.

Nie miałem ochoty zniechęcić Ciebie, tylko siebie. Takie wypunktowanie, dlaczego nie kupować Risk'a za 60$ :wink:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Risk Legacy

Post autor: SeeM »

Tak jak ja na to patrzę, to ten Risk L. tak się ma do Riska, jak Labirynt do Twilight. :) Tam też było niby to samo. Będę miał oko na gierkę.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1356
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: Risk Legacy

Post autor: Zet »

Ehem, czy Ty właśnie odniosłeś TS do Riska ? :evil:
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Risk Legacy

Post autor: waffel »

Może chodziło mu że jak Labyrinth do Twilight Imperium :)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Risk Legacy

Post autor: SeeM »

Zet pisze:Ehem, czy Ty właśnie odniosłeś TS do Riska ? :evil:
Ech... Labirynth / TS = Risk L. / Risk. Pasuje? Nie ma żadnego odniesienia LS do Riska, które pomijałoby Labirynt, więc nijak nie przyrównasz.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Risk Legacy

Post autor: sowacz »

SeeM pisze:
Zet pisze:Ehem, czy Ty właśnie odniosłeś TS do Riska ? :evil:
Ech... Labirynth / TS = Risk L. / Risk. Pasuje? Nie ma żadnego odniesienia LS do Riska, które pomijałoby Labirynt, więc nijak nie przyrównasz.
TS = (Risk * Labirynth) / Risk L
Ale jednak żeby powstał TS w równaniu jest zawarty Risk.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Risk Legacy

Post autor: waffel »

http://www.hasbro.com/common/documents/ ... F54E7F.pdf

Instrukcja angielska. Pozostaję zachęcony. Widać, że nie jest to i nie miał być Starcraft: Legacy ani nawet Nexus Ops: Legacy tylko własnie Risk: Legacy i wiąże się z tym pewien bagaż, ale jestem dobrej myśli. W sumie to najbardziej niepokoi mnie to, że pierwsze kilka partii będzie wyglądać w zasadzie jak normalne Ryzyko, więc trzeba będzie zatkać nos i je jakoś przecierpieć. Mam za to nadzieję że dzięki gwiazdkom (de facto punktom zwycięstwa) nie będzie się ciągnąć bez końca jak wersja podstawowa i w miarę szybko będzie można zagrać nawet 2-3 gry z rzędu i niemal od razu cieszyć się naklejkami, bazgraniem po planszy itd :)
ODPOWIEDZ