Arkham Horror z dodatkami

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Arkham Horror z dodatkami

Post autor: Sandking »

Czy ktoś się orientuje czy jest w ogóle możliwe zagranie Arkham Horror ze wszystkimi dodatkami? Czy to jest bardziej na zasadzie, że raz gramy z tym dodatkiem, a raz z innym (mówię oczywiście o tych, które dostawiają planszę). I drugie pytanie - czy ktoś wie czy Galakta wyda więcej dodatków do AH po polsku?
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: GoldenDragon »

Można grać ze wszystkimi naraz :) Wyda jak wystarczająco dobrze sprzeda się podstawka i już wydane dodatki czyli jeśli to nie prędko..
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: Sandking »

Hm... No to chyba będę musiał w końcu podjąć ten krok i zrezygnować ze standardowego stołu kuchennego tylko wybrać się do Castoramy i kupić coś większego, bo i tak się kisimy z większością gier. ;]
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: sirafin »

Soulless pisze:Spokojnie się grało... :)
Dziwnie to brzmi w zestawieniu z fabułą gry i ilością tałatajstwa, które mogło wypełznąć przy tylu dodatkach :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: FormatC »

Podczepie sie pod temat bo nie wiem, czy to, o co chce zapytac, wymaga osobnego... :)

Chodzi mi o oficjalna lige Arkham Horror (elegancko opisana np. tutaj). W 2008 roku miala miejsce pierwsza jej edycja, ale my, korzystajac z tego, ze kolega pozyczyl nam swojego AH ze wszystkimi dodatkami, rozgrywamy ja sobie dopiero teraz. :) Jestesmy na trzecim scenariuszu, Feeding Time, probowalismy go przejsc juz chyba z 5 razy i za kazdym razem Tsathoggua nas zjada... :)

Wydaje nam sie, ze trzeba miec kupe szczescia zeby przejsc ten scenariusz - bramy musza otwierac sie w odpowiednich lokalizacjach, najlepiej, zeby nie bylo burstow, trzeba wylosowac jakies dobre bronie/czary na poczatek, itp., a i tak, jesli pod koniec gry (gdy na Doom Tracku bedzie, powiedzmy, ok. 10 "oczek") pojawi sie brama na Black Cave, to praktycznie nie ma szans jej zamknac. :(

Bicie "Bossa" tez raczej mija sie z celem (kazdy Badacz co runde musi oddac 2 trofea potworow i zeton bramy Tsathoggudze), trzeba wiec chyba zamykac bramy, ale wtedy - patrz wyzej... :?

Hmm... Moze ktos z Was przeszedl ten scenariusz? Albo ma chociaz jakies przemyslenia? :) Michal zaczyna sie niecierpliwic, gotow "przeskoczyc" ten scenariusz, a to by bylo oszukiwanie... :?

Czekam na pomysly. :mrgreen:
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: kacek »

witam
Mam takie pytanie, czy ktoś próbował łączyć polską wersję podstawki z dodatkami angielskimi? Nie wiem, kiedy doczekamy się kolejnych dużych dodatków od Galakty, a strasznie mnie korci zagranie z Innsmouthem i Kingsportem. Czy karty są dokładnie takiego samego koloru, rozmiaru (podejrzewam, że tak). I jak to jest z językiem, czy w tak tematycznie klimatycznej grze nie psuje trochę atmosfery, kiedy co któraś karta będzie po angielsku. Mimo, że nie mam problemów z angielskim, to zastanawiam się, czy nie będzie to antyklimatyczne kiedy trzeba się co chwila przestawiać na inny język (a w przypadku tej gry jest on mocno specyficzny).
Szukam raczej koś, kto powie, że absolutnie nie przeszkadza :lol: , bo jestem mocno uzależniony od tej gry.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: donmakaron »

Grałem tylko z małymi dodatkami w angielskiej wersji przy polskiej podstawce. Kolory zdawały się lekko różnić, ale nie zauważalnie w ferworze gry ;) angielski przeszkadzał, gdy pojawiały się problemy z tłumaczeniem u niektórych graczy. Ale to kwestia graczy, nie gry.
Jak śmigacie po angielski to klimatu wam to nie popsuje. Swoją drogą nawet ciekawy język pojawia się na niektórych kartach.
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: kacek »

No... taką miałem nadzieję :lol: Teraz mogę spokojnie oddać się kolekcjonowaniu dodatków. A swoją drogą, to wiadomo, czy i kiedy Galakta ma zamiar wypuścić duże dodatki? Bo z tego co widziałem to na jesieni ma wyjść Król w Żółci, ale już coś ludzie z Galakty mieszają i mówią, że to może będzie Black Goat... Znając tempo Galakty, to kolejne dodatki wyjdą za kilka lat. Vide Dunwich Horror. Chyba, że ostatnie przyspieszenie wróży zmianę trendu.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: szutek »

Mam pytanie do maniaków Arkhama jak wam idzie bicie przedwiecznego w grze z dodatkami Dunwich i Faraon ? O ile sama podstawka jest stosunkowo łatwa i 90% gier udaje się wygrać, to od kiedy pojawił się Koszmar z Dunwich to zwycięstwo poprzez zapieczętowanie bram graniczy z cudem (raz z kilkanastu gier nam się udało z Azathothem), czasami, ale też nie za często, uda się wygrać poprzez bezpośrednią walkę z przedwiecznym. Czy innym graczom też tak ciężko przychodzi wygrana ? Gramy w stałym 4-osobowym składzie z losowymi postaciami i przedwiecznym.
kriszna
Posty: 121
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: kriszna »

Grałem tylko raz z samym dodatkiem Dunwich, bez Faraona. Udało nam się wygrać, ale to był naprawdę cud. Przez 8-10 tur nie wylosowaliśmy ani jednej bramy, która by się otworzyła (choć karty były dokładnie tasowane) i w końcu zapieczętowaliśmy wszystkie bramy. A przedwiecznemu brakowało właśnie tego jednego żetonu do przybycia. Do dziś zastanawiam się, jak to się stało. Widać gwiazdy były w porządku.

Zatem tak, uważam, że Dunwich sprawia, że wygranie graniczy z niemożliwością.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: Żucho »

Sam Dunwich aż tak przegięty nie jest, natomiast granie na WSZYSTKICH dodatkach na raz już trochę tak :P ja preferuję nie więcej niż 2-3, bo już 4 to masakra, na planszy dzieje się zbyt dużo (jeśli gramy na więcej niż jednym dodatku z nową planszą) i jest baaaardzo ciężko wygrać (bramy otwierają się mega-szybko, a my mamy do nich mega-daleko), a talie spotkań czy przedmiotów rozrastają się do takich rozmiarów, że poznamy może jakiś mały procent całego potencjału dodatków karcianych. Z drugiej strony, gra tak przyspiesza, że w czasie jednej normalnej partii zagramy kilka razy :)

Wg mnie najlepszy zestaw to podstawka + Dunwich + Król + Koza.
oddac 2 trofea potworow i zeton bramy Tsathoggudze
Tsathoggui ;)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: blacklunthor »

Hej mam takie pytanie bo cały czas się zastanawiam... wymieszać wszystkie dodatki z podstawką, czy zostawić je osobno - jak według was najlepiej zrobić? (mam dunwich, żółtego i faraona )
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror z dodatkami

Post autor: szutek »

Ja po zakupie Króla w Żółci (póki co chcę wymęczyć Dunwich) planuję grać z jednym dodatkiem planszowym i jednym karcianym, tj. wmieszam Dunwicha a pozostałe dwa będę co jakiś czas wymieniał.
ODPOWIEDZ