Nowy portal o grach planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: TomuSS »

Hmm... Jakaś zachęta, przedstawienie strony? Cokolwiek?
Dostaliśmy tylko link.
Od razu mogę powiedziec, że proponuję więcej powiązań z grami planszowymi. Mam na myśli grafikę. Gdyby nie było napisu nie miałbym pojęcia, że to strona o planszówkach.
Powiedz coś o stronie, jakie masz plany wobec niej, co będziesz zamieszczała...
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

W planach mam zamieszczanie recenzji gier. Sama zaczynajac przygode z planszowkami chcialam zakupic kilka interesujacych mnie tytulow lecz na zadnych portalach nie znalazlam dokladnych zdjec oraz mechaniki. Owszem istnieje wiele stron poswieconych videocastom lecz nie zawsze mozna znalezc tam opis tej co nas interesuje. Postaram sie rowniez doawac w miare mozliowosci informacje o wszelakich konkursach jakie beda organizowane przez wydawnictwa. Kolejna rzecza to turnieje. Teraz na pierwszy rzut beda w newsach targi w ESSEN. Dziekuje za wskazowke dotyczaca grafiki na pewno cos wymysle i zrobie w tym celu. Zapraszam jutro postaram sie dodac kilka fajnych wpisow oraz zachecam do udzielania sie na forum :-)
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: TomuSS »

Od razu mówię, że forum jest mało obszerne. Działów jest mało, a niektóre tematy nie wiedziałbym gdzie zamieścic.
Proponuję popracowac nad grafiką, tak jak wcześniej powiedziałem, i forum.
Powodzenia.
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

Masz jakies pomysl co do kategori na forum?
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

Nowe wiadomości o Targach. Zapraszam !
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: asiok »

Google Chrome 14.0.835.202 m - np. opcja "search" się rozsypuje.
A tak z ciekawości - czemu "search" a nie normalne "szukaj"? Dodatkowo "articles", gallery" czy "forums"? Podniesienie ego twórcy strony czy też chęć zawojowania świata?
Nie przepraszam za sarkazm - naprawdę mnie takie sprawy denerwują.

Tak poważniej - dla kogo stworzyliście tą stronę? Przejrzałem je zawartość i wydaje mi się, że macie na celu konkurować z gamesfanatic oraz z forum.gry-planszowe.pl. Nie wiem czy to słuszna droga - raczej nie macie szans na "pokonanie" tych stron; z drugiej zaś strony nie widzę żadnej "wartości dodanej" w stosunku do nich. Napisz proszę, na jakich internautów liczycie i czym planujecie ich ściągać.


P.S. Acha - własnie zauważyłem: mamy właśnie "Wednesday 12th of October 2011 12:18 am". Grrrrrrr...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: piton »

izka12321 pisze:W planach mam zamieszczanie recenzji gier. Sama zaczynajac przygode z planszowkami chcialam zakupic kilka interesujacych mnie tytulow lecz na zadnych portalach nie znalazlam dokladnych zdjec oraz mechaniki. Owszem istnieje wiele stron poswieconych videocastom lecz nie zawsze mozna znalezc tam opis tej co nas interesuje.
Dziwne jest dla mnie stwierdzenie, że "na żadnych portalach" nie znalazłaś zdjęć, czy mechaniki. A BGG? Pewnie nie jest to skończona wyrocznia-encyklopedia, ale tam zasadniczo jest wszystko co każdego gracza-maniaka-geeka interesuje. Chyba, że przeszkodą jest język angielski... Jeśli Wasza storna będzie "polskim BGG" to czekam ccierpliwie.
Poza tym uważam podobnie:
asiok pisze: Tak poważniej - dla kogo stworzyliście tą stronę? Przejrzałem je zawartość i wydaje mi się, że macie na celu konkurować z gamesfanatic oraz z forum.gry-planszowe.pl. Nie wiem czy to słuszna droga - raczej nie macie szans na "pokonanie" tych stron; z drugiej zaś strony nie widzę żadnej "wartości dodanej" w stosunku do nich. Napisz proszę, na jakich internautów liczycie i czym planujecie ich ściągać
Forum jest tutaj, a strona? jak nie będzie wspomnianej "wartości dodanej", to strona przepadnie bez echa. Patrząc pod kątem "nowości, powiewu świeżości" ;) to musicie się mocno mocno postarać, żeby rynek was kupił.
Masz/macie pasję i się dzielicie z innymi, to jest pozytywne;) powodzenia.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: kraken »

Pierwsze wrażenie nie było za dobre. Przede wszystkim przez kiepskiej jakości grafikę.
Dalibyście porządne fotografie ( grafiki ) na stronie głównej a nie takie rozpikselizowane i rozjechane zdjęcia.
No i jeśli to ma być polski portal " gry planszowe " to proponuję używać polskich nazw "galeria, wyszukaj, artykuły itd..".
Takie jest moje zdanie.
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

Postaram się wraz ze znajomymi poprawić to czego oczekujecie. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na błędy. A tutaj od razu nadmienię : chodziło właśnie o zrobienie polskiej strony BGG. Mam nadzieję,że po wprowadzeniu zmian będzie się wam bardziej podobać i z chęcią od czasu do czasu tam zajrzycie.

Pozdrawiam.
Joanka
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:18

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: Joanka »

Zajrzałam na stronę. Wiadomości o Essen- nic nowego dodatkowo miałam wrażenie, że czytam jakieś kiepskie tłumaczenie: "Gracze będą przełożonymi domu zakonnego, ..." czcionka mało wyraźna. Strona wymaga dużo pracy. Życzę powodzenia
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: oopsiak »

http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?f=3&t=12787 - tu już była taka próba, jak widać strona nie działa. Nie wiem co zawiodło - serwer czy może raczej zapał osiadł...
Ostatnio zmieniony 12 paź 2011, 13:43 przez oopsiak, łącznie zmieniany 1 raz.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: oopsiak »

LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: Odi »

Ja powiem wprost i bez politycznej poprawności: Wasza próba jest skazana na niepowodzenie.
Równie dobrze moglibyście sobie 'ze znajomymi' zaplanować zrobienie serwisu konkurencyjnego dla Wikipedii.

Nie kwestionuję Waszego zapału, chęci itp.
Po prostu dobrą praktyką jest zrobić najpierw coś mniejszego, co mieć będzie ręce i nogi, a dopiero potem porywać się z motyką na słońce.
Gamesfanatic.pl to nie od razu był serwis tworzony przez kilkanaście-kilkadziesiąt osób, i nie od razu opublikowano w nim... ja wiem? Trzysta recenzji gier? Czterysta? BGG nie powstało wczoraj, i nie tworzy go kilku adminów, ale cała wielka społeczność graczy. BGG pracowała na zgromadzenie swoich zasobów tekstów, zdjęć, plików itp przez lata. Na tym forum też nie od razu było 6000 użytkowników. I co? I teraz mamy przenieść wszyscy nasze konta do Was? Nagle pisać u Was, zamiast na forum g-p.pl?

Z całym szacunkiem: no kaman... 8)

Moja propozycja: zróbcie bloga.
To jest bezpieczna forma - możecie publikować teksty różnego rodzaju, możecie robić to z dowolną częstotliwością. Jeśli blog będzie ciekawy, zyska czytelników. Będą czytelnicy, to może znajdą się także reklamodawcy.
Znajdzcie swoją niszę. Wookie na swoim blogu publikuje mnóstwo videorecenzji - też postawcie na videorecenzje, ale niech one będą... nie wiem.... wieloosobowe, z dziećmi, z fajną scenografią, fabułą i scenariuszem, rekwizytami, przebierankami itp. U know :wink:

Myślę, że naprawde można na wiele sposobów wzbogacić środowisko planszówkowe, i niekoniecznie 'przepisywanie' BGG i 'przenoszenie' forum, są sposobami najbardziej właściwymi :wink:

Zastanówcie się nad tym.

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: Don Simon »

Albo dolaczcie do zalogi GF :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: yosz »

Odi pisze:Trzysta recenzji gier? Czterysta?
Rok temu przed targami w Essen było około 500 recenzji i rzutów okiem (po połączeniu z g-p.pl)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

Za pewne macie racje. Pomyślimy na początek o czymś mniejszym.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: Wookie »

Od videorecenzji łapy precz :)

A tak na serio to rzeczywiście koledzy mają rację - serwis nie ma szans.

Polecam zacząć powoli - zbyt wysoko postawiona poprzeczka zazwyczaj doprowadzi do zniechęceni i braku czasu.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: FortArt »

Wookie pisze:Od videorecenzji łapy precz :)
Nie byłaby najgorsza strona z fimikami nie tyle będącymi recenzjami co instrukcjami gry. Taka nauka gry. Bardzo użyteczne gdy pierwsza gra przypada w gronie nowicjuszy i trzeba samemu przebijać się przez instrukcję i wyważać dawno otwarte drzwi.

Planszolandia była czymś takim lecz w zakresie obrazu zamarła.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: gafik »

...też postawcie na videorecenzje, ale niech one będą... nie wiem.... wieloosobowe, z dziećmi, z fajną scenografią, fabułą i scenariuszem, rekwizytami, przebierankami itp...
To są naprawdę porządne pomysły! Opatentować! Opatentować, zanim będzie za późno! I mean it srsly!
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nowy portal o grach planszowych

Post autor: izka12321 »

Od tygodnia pracujemy nad czymś takim. Zważywszy na to,iż nie jest to nasze jedyne zajęcie trochę czasu nam to zabiera. Za niedługo będziecie mogli zobaczyć efekty.

Pozdrawiam i dziękuję za liczną pomoc ;)
ODPOWIEDZ